Finnair istekohtade valik

Ka alles hiljuti oli Finnairi istekohtade teema, ent konkreetselt minu küsimusele vastust ei olnud. Ärge siis pahandege, et uue teema teen!

Asi selles, et nagu Finnairi kasutajad teavad, siis Finnairil on istekohad lisatasu eest (kui ehk kallim pilet kohe osta, siis seda probleemi pole).

Palun jagage enda kogemusi selles osas, et kas peaks kindluse mõttes ikka kohad kõrvuti ette ära broneerima lisatasu eest siis, et kindlasti reisikaaslasega kõrvuti kohad saada või kas võiks läbi minna see idee, et check-ini lauas tehes (kui ka pagas ära anda), küsida kõrvuti kohti? Ma olen pea terve elu see vanakooli inimene olnud, kes teeb check-ini alles lennujaamas lauas (kuna üldjuhul on ka äraantav pagas) ning olen alati mistahes lennufirma puhul küsinud kõrvuti kohti enda reisikaaslasega ja siiani pole mitte kunagi eraldi istuma pandud.

Kas Finnairil võib olla ka see poliitika nüüd muutunud, et küsi kui ilusasti tahad lauast, ent ikka antakse kasvõi meelega eraldi kohad, kui neid lisatasu eest ette ostnud pole?

Vanakool enam ei toimi, kui siis loogiline mõtlemine.

Enamus reisijaid teeb lennule registreerimise internetis ja kui neil on seal võimalus tasuta valida istekohta siis nad seda ka teevad. 1-3 inimese puhul on võimalus suur, et kohtade eest on ka eraldi makstud.

Nüüd kus teie pöördute enne lendu teenindaja poole on neile ju olukord väga raske, sõltuvalt sellest kas lend on täismüüdud või mitte.

3
0

Neil on nüüd vist check-inis ka istekohtade valik tasuline? Siis on mõistlik korra nüüd see interneti check-in ära proovida. Aega on selleks küllalt, sest avaneb 36 tundi enne esimest lendu. Seal peaks sama broneeringuga reisijad kohe automaatselt kõrvuti andma seni kuni valikut jagub. Kui minna ja alles letis küsida, siis võib olla, et registreerimata kohad ongi üksikult mööda lennukit laiali. Ja siis võib firma poliitika olla sama, et istekoha muutmise eest tuleb maksta ja siis vaadatakse, kas veel annab midagi raha eest muuta.

1
1

Hei,

Uurin sama küsimust tui.se kohta.

Kas pannakse automaatselt eraldi, või on pigem automaatselt kõrvuti ning kohtade puudusel eraldi?

0
2

Tuiga lendasin viimati täpselt siis, kui koroona algas, siis pandi küll automaatselt kõrvuti. Kas tänaseks on muutunud seal asjad, seda ei tea

1
0

Lendasin alles sept lõp, oktoobri alguses, tegin check-in 24 enne väljumist ja sain sain valida vabade kohtade seast ise meeldivad kohad, küll Finnair oli meid 3 reisijat ilusti kõrvuti ühte ritta istuma pannud.

0
0

Tavaliselt pannakse ühel broneeringu viitenumbril olevad inimesed ikka kõrvuti istuma. Ise olen nii Tui kui ka Finnairiga seda kogenud. On juhtunud, et vahele on jäänud vahekäik, aga ikka ühes reas.

0
0

Minu kogemus septembris näitas, et üldse ei panda kokku. Vahet pole, et üks broneering. Ikka iga lend (4 tk kokku) eraldi, isegi siis, kui lennukis ainult 2 + 2 kohta. Kohe kuidagi ei saanud paarid kokku. Aitas ainult omavaheline läbirääkimine. Sest minuga paari pandud isik otse loomulikult tahtis istuda kokku oma paarilisega, kes oli nimme panud minu paarilise kõrvale. Vahetus sujus probleemideta. Check-inni tehes ei õnnestunud kohti valida.

0
0

Meie lendasime sept, 6 inimest ja sisuliselt olid kõik laiali pandud. Vabu kohti ka eriti polnud, et ringi muuta, kuigi tegime check-in esimesel võimalikul ajal. Meil oli kuidagi nii pandud 2+2+1+1 ja täitsa laiali. Kummaline oli ka see, et teisi reisiseltskondi oli ka laiali pandud ja nii me seal osadega vahetasime.

0
0

Kogemus oktoobrist 2022. Lendasime USAsse. Minnes tegime check-ini kohe, kui see veebis avati. Saime kohti valida. Tagasi tulles tegime mõned tunnid pärast check-ini avamist, õnneks pandi meid kaaslasega kõrvuti kohtadele ja üks neist oli vahekäigu juures, kuid valida enam midagi ei saanud. Näitas, nagu oleks kõik kohad kinni.

0
0

Jättes emotsioonid kõrvale, siis tegu on äriga ja ärimehe igapäevane ülesanne on leida võimalusi, kuidas panna oma lisateenuseid ostma. Odavlennufirmade tulekuga said nad ju ka alguses hagu alla, et pagasit piletihinnas polnud. Nüüd selle peale enam keegi ei mõtle.

Sama saab arvatavasti olema ka istekohtade valikuga. Kui tahad koos istuda ja on pikem lend, siis tuleb kukrut kergendada. 3-4tunnised lennud vast elab üle, kui koos ei istu (lastest ma ei räägi).

Ja ma ei usu, et keegi ainult sellepärast hakkab mingit teist lennufirmat eelistama. Tüüpiline eestlane valib ikkagi hinda ja tuleb harjuda sellega, et baashinnale tuleb tulevikus lisaks pagasile juurde arvestada soovi korral ka istekoha valiku tasu.

Minu enda kogemusel on AirBaltic nt selline, kes seni on pannud kõrvuti või ühte ritta (üle vahekäigu) istuma. Ryan ka enamikel kordadel. Wizz lükkab kindlasti lahku.

1
0

Samas, kui nüüd reisijad hakkavad lennukis pardale mineku ajal proovima kokku leppida ja vahetada teistega kohti siis see hakkab pidurdama sujuvad pardale minekut ja lennuki õigeaegset väljumist ja üldist reisijate rahulolu..

1
1

Ju odavlennufirmade kogemused näitavad, et lisatasudest saadav tulu korvab selle :) Reaalselt tuleb lihtsalt pardapersonalile läbi viia viisakalt range käitumise koolitus, kus kõigile vahetajatele, kes hakkavad liikumist takistma, tehakse selgeks, et sa istud kohe oma kohale ja liigud ringi pärast lennu ajal ja vahetad palju tahad. Osades firmades saadakse sellega karmilt ja kiirelt juba praegu hakkama.

3
0

USA-s tahavad korda luua. Seadus vastuvõetakse võib see muutused ka mujal maailmas tuua.

https://www.google.com/amp/s/www.cntraveler.com/story/biden-ends-hidden-airline-fees/amp

0
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased