Finnair Plus punktid

Oskab keegi öelda, kas kuskilt netist saab ka teavet, mis ma oma kogutud Finnairi punktide eest ka saaksin?
Tuhlasin nii paljudel Finnairi lk-del kui sain, aga targemaks ei saanud.

Vaata siit, kui see link nüüd töötab. Kui ei siis Finnairi lehel selline link nagu Finnair Plus ja siis Awards annavad sama tulemuse. Paistab, et saab igasugu asju, kaasa arvatud ohutuskursus lennureisijale:)

Kiire küsimus.

Kas Finnair Plus preemiapunktide aegumine peatub/algab uuesti algusest kui teha Finnairi kodukal annetus mingile heategevusorganisatsioonile (nt. Unicef)?


Kui mitte, siis milline on kõige soodsam võimalus aegumise peatamiseks?

Finnairi kodukalt ma millegipärast ei leia mingit infot preemiapunktide aegumistähtaja ning selle peatamise tingimuste kohta. Kui keegi teab kus see on, kas saaks palun anda lingi?

Kus ma üldse näeksid seda palju mul neid punkte on?  Kas neid saan ainult enda pealt või kui reisin kogu perega siis lähevad kõik ostetud piletid arvesse?

Annetusest peaks piisama, kui see sait seda lambist ei kirjutanud, vaid mingid tingimused leidis kuskilt
http://pointsgate.com/finnair-plus-frequent-flyer-points-will-no-longer-expire/
@ improved

Tänud, just seda mul vaja oligi.

P.S. Sain Finnairist ka ülikiire vastuse meili teel (15 minutit pärast küsimuse saatmist), milles samuti kinnitati, et annetust loetakse tehinguks ning see nullib uuesti aegumistähtaja.

@firsty

Punktide nägemiseks pead logima Finnairi kodulehel oma parooliga sisse ja seejärel on need nähtaval kodulehe ülaservas kohe sinu nime all. Oma nimele vajutades avaneb uus leht, kus näed ka punktide aegumistähtaega.
Punktid kehtivad 18 kuud. Kui selle aja jooksul ei ole nendega mingit tehingut tehtud siis need aeguvad.

Nii endale kui perele ostetud piletite eest saate punkte, kui olete sidunud ostu oma Finnair Plus kontodega.
Tuleb vaid piletite ostul lisada "frequent flyer" number igale reisijale, kes on ka Plus'i liikmed.
Kui pereliikmed on ka Plus'i liikmed ja number on pileti ostul lisatud, siis sellisel juhul lisatakse punktid peale lendu kontole automaatselt.

Kui see number on piletite ostul mingil põhjusel sisestamata jäänud, siis soovitaksin võtta ühendust Finnairiga ja taotleda punktide kontole lisamist tagantjärgi:


Kui tekib vajadus otse ühendust võtta, siis eestikeelse teenindusega Finnairi telefoninumber on 6840 536 (E-R 9-17).


Kui pereliikmed ostavad pileteid eraldi, siis on soovi korral võimalik avada oma perele ja sõpradele grupp kuhu võib kuuluda kuni 8 inimest. Grupis on võimalik punkte tasuta üksteisele üle kanda. Grupis tehtud ülekanded punktide aegumisele mõju ei avalda (neid ei loeta tehinguks).

Päris nii see ei käi, nagu E.T. seletas - iga pereliige peab olema Finnair Plusi liige. Kui nad seda ei ole, lähevad nende punktid kaduma, neid ei kanta automaatselt sellele reisijale, kes on Finnair Plusi liige.

Grupi osas on E.T.-l õigus - seal olevate liikmete vahel on punktide liigutamine tasuta.

@ jd

Vabandust, minu viga tõesti.
Miskipärast ei mõelnud, et punktid ei ole seotud mitte piletite ostu summaga vaid reaalselt iga inimese lennatud miilidega.
Parandan vea.

Finnairil on tekkinud lähiminevikus üks väga arvestatav punktikogumiskanal - booking.com. Mõnekümne euro eest võetud tuba kasvõi kodulinnas lükkab 18 kuu võrra edasi punktide aegumise.  Punkte iseenesest eriti ei kogune, aga see polegi antud teemas ju oluline, peaasi on käive.

Väike update booking.comi ja Finnairi suhete kohta.

Punktide jõudmine Finnairini võtab kuni kaks kuud (mul läks reaalselt kuus nädalat) ja kuni booking.com kaudu broneeritud majutus on ööbitud enne punktide aegumist, siis hoolimata olemasolevate punktide aegumisest etteantud tähtajal saab need punktid tagasi niipea kui bookingult on info kohale jõudnud. Mul oli majutus paar nädalat enne punktide aegumist ja täpselt nii see toimus - algul nulli ja siis punktid tagasi.

Oluline detail: bookingu lehele tuleb broneeringut tegema minna iga kord läbi Finnairi lehe, ainult sel juhul läheb tehing kirja. Ma naiivselt arvasin, et piisab ühekordsest kontode sidumisest, kuid nii see ei ole. Mul siis läks seekord nii, et aegumisest said punktid päästetud mingi üliodava pastoraadis ööbimisega, kuid sellele järgnenud reaalselt punkte toovad majutused ei läinud arvesse. Bookingu punkte tagantjärele taotleda ei saa.
Ja milline on hinnaerinevus Finnairi lehe kaudu ja otse (või näiteks Tripadvisori/Hotelscombined kaudu) Bookingusse sisenedes? Kuidas see mõjutab Geniuse discounti?
Ma oletan, et Finnairi kaudu broneerides tuleb kindlasti maksta rohkem, aga kui palju rohkem?

 Minul konkreetsetel juhtudel jäi hind samaks.

Geeniuse discounti ei mõjuta ja minu kogemusel samuti hind sama.

Ma avastasin, et nüüd saab Finnairi sisselogides teha kuni 8 liikmelise pere/sõprade grupi, mille sees saab punkte tasuta üle kanda ühelt teisele. Muidu maksab see teenus 10€. Niimoodi on lihtsam ka punktide aegumistähtaega edasi lükata - piisab kui kannad pere punktid ühele liikmele ja siis selle kontol tekitad mingi liikumise. Näiteks ostad minimaalse summa punkte juurde kui muudmoodi mingit liikumist punktikontol 18 kuu jooksul ei toimu. Sinna gruppi saad ka lisada junior liikme (junior liikme punktid ei aegu), aga paraku juuniori kontole punkte seal liigutada ei saa.

ftc, kas räägid teoreetiliselt või on sul kogemus? See grupiteema on tegelikult üsna ammu, aga grupisisest punktide liigutamist ei loeta käibeks ja minu teada punktide aegumistähtaeg jääb ka samaks nagu see oli selle inimese kontol, kust üle kandsid. Või siis hakkab kõigi punktide 18 kuud uuesti tiksuma, kui liikumine toimub?

Ma vist väljendasin sutsu valesti. Punktide aegumist ei nulli grupi sees punktide liigutamine, vaid see lihtsustab punktide aegumise edasilükkamist selle läbi, et saad tasuta punktid liigutada ühe inimese kontole ja siis selle ühe konto peal teha enne 18 kuu saabumist mingi käibe. Näiteks kasvõi osta miinimum (1000) punkti ja nii päästad punktid aegumast. Muidu peaks iga inimese kontol tekitama käibe, et nende punktid päästa.

Mina kasutan Turkishi punktide kogumiseks sama süsteemi, et läbi nende lehe lähen bookingusse ja siis korjan ööbimistega miile. Umbes aasta jooksul olen seda teinud ja majutuste hinnad on olnud samad nii lennufirma kaudu kui otse logides.
Kuid nüüd kuu tagasi avastasin kaks erinevust! Berliini ööbimist broneerides. Märkasin, et kui lähen lihtsalt oma nimega bookingusse, siis on ühe hotelli hind 522, kui aga Turkishi lehelt (et miile teenida), siis 574. Sama oli veel ühe majutusega, rohkem ei märganud mind huvitavate hotellide hulgas. Veidi selgitades, sain aru, et odavam hind sisaldas "early payment benefit" ja oli näidatud 52 eurot miinusega arvel. Lennufirma miilide kogumisel aga sellist soodust ei oleks saanud. Kuna Finnairi punktide teenimise süsteem bookingus tundub sarnase põhimõttega nagu Turkishil, siis võibolla leiate vahel ka seal erinevusi. 
@ ftc
Mina tegin oma punkide aegumistähtaja nullimiseks lihtsalt 1000p annetuse Unicefile.
Ei pea punkte ostma ja sinna raha kulutama vaid võid olemasolevaid punkte lihtsalt ära kinkida.
See loetakse piisavaks, et aegumistähtaega peatada.

See on varem küsimusena läbi käinud - aga milliste reiside jaoks keegi neid finnairi punkte kogub või mida nendega peale hakatakse? parmasingi ja kreekeri taldrik 20K punkti eest :) ? 

Oli ju vähemalt üks partnerlennufirma, mis andis Finnuga lendamisel AY koodiga rohkem punkte, kui Finnu ning ka award chartis soovis vähem punkte, kui AY - samale lennule -  ning makse ka 4-5x vähem. 

 Mina olen kasutanud punkte pagasi eest tasumisel. Reisi ostan ilma pagasita ja oagas hiljem punktide eest juurde. Sellest küll juba aastaid möödas, aga siis oli Finnairil pakkumine 5000 punkti +199 eur lend Hiinasse edasi-tagasi. Siis kulusid ka punktid marjaks ära, 5-le inimesele said piletid ostetud.