"Fit to Fly"

Tere! Sooviks teada kes Eestis väljastaks sellist sertifikaati/dokumenti ? 

Tänan

Mis "Fit to fly" sertifikaati Sa mõtled? Kas seda, mis antakse rasedatele naistele, et nad tohivad pärast teatud aega lennata, või näiteks koroonaviiruse testi negatiivse tulemusega sertifikaati?

Kui küsimus oleks selgem, saaks ehk ka vastata.

Tai kodanik soovib naasta kodumaale, aga tal peab olema "fit to fly" health certificate, Covid-19 ei puutu asjasse need on eraldi asjad. Mitte rasedatele...

Mingi kindlustusteema? Või kes talt seda paberit nõuab?

https://thaiest.com/blog/fit-to-fly-health-certificate-for-travelers-to-thailand

A ‘Fit to Fly’ Certificate, also called a Fit to Travel Letter is a medical certificate that confirms to airlines that you are in the conditions to fly. This document is currently required from everyone traveling to Thailand.

Due to the current COVID-19 pandemic, those who are flying to Thailand are required to present health certificate written by a doctor that confirms your fitness to fly. The health certificate must state that the passenger was "Fit to Fly".

A Fit to Fly Health Certificate must be issued no more than 72 hours before departure. If you travel with the flight on 22 November 2020, your fit-to-fly health certificate must be “issued” or “reported” on 19, 20 or 21 November 2020.

Negatiivne koroonatest on see (mitte tõend trennisaalist, et jõuad kätekõverdusi teha).

Fit to Fly Certificate ei ole koroonatest. Tai Kuningriigi kodanikel on vaja arsti käest saada Fit to Fly Certificate, et neid lennu peale lastaks. Välismaalastel peab olema negatiivne Covidi test ja veel lisaks ka see Fit to Fly asi.

Neid näiteid lugedes tundub, et tegemist on suvalise bürokraatiaga, mille oluline osa on see, et allkirjastatud ja tembeldatud paberil on kusagil ka kirjas Fit to Fly.

Prindi mõni näidistest välja või tee ise. Lepi eraarstiga kokku, et ta sobivas ajavahemikus selle lehe tasu eest täidab ja ongi olemas. Kui vaja, siis helista läbi mitu erakliinikumi või -arsti kuni leiad sobiva. Hea, kui suudad piisavalt selgelt ka neile ära seletada, mis ja milleks see ikkagi vajalik on.

Ma arvan, et seda võiks anda välja iga perearst, kas siis nö tasuta või tasuline. Võimalik, et inglise keelde peab teksti ise panema.

Mul oli välismaale tööle asudes vaja sealse töötervishoiuarsti taotlusel samuti saada oma perearstilt miski kinnitus, et ma veel täitsa kobe olen. Rääkisin loo oma perearstile, kes küll oli mures, et inglise keelt valdav õde on puhkusel. Pakkusin siis ise, et kirjutan teksti valmis ja saadan mustandi arstile. Nii tegimegi. Panin teksti inglise keeles kokku ja saatsin oma arstile, kes selle ilusti paberile pani, printis, allkirjastas ja pani templi, siis skännis ja saatis mulle tagasi (mul oli vaja seda asja elektroonselt).

Mu oletus on, et selle Fit for Fly sertifikaadiga on täpselt sama lugu. Eraldi asutust, kes selliseid asju välja annaks, Eestis ei ole (kardan, et ka mitte enamikes teistes riikides).

Tänud kõigile kes vastasid! Leidsin oma murele lahenduse, kes on ka varem seda väljastanud. Eraarstid saatsid pikalt kuna kahtlustavad, et tegu on pettusega. Perearstid laiutavad käsi,  et nemad pole sellist asja varem kuulnud jne. 

@tip perearst oleks võimeline seda tegema, aga keegi ei julge oma mainet "rikkuda". Isegi Välisministeeriumist öeldi, et väljastavad arstid ja see sertifikaat peab sisaldama "Fit to fly health certificate" ja arsti allkirja.

Äkki avaldaksid siin ka, et mis lahenduse sa leidsid. See vōib teistelegi kasulik info olla.

Hmm, lihtsalt jäin mõtlema, et kuidas tegeliku olukorra kinnitamine tervislikus mõttes (st et ma võin tervise seisukohalt lennata) rikub arsti mainet. Mine muidugi tea. Õnneks enda perearstilt olen seni alati saanud mistahes seaduslikke tõendeid, mida mul välismaal elades vaja on läinud.

Eks see sõltub perearstist. Ma saaks enda omalt samuti kõigile ka ise koostatud mõistlikele dokumentidele ausad kinnitused koos allkirjade ja pitsatitega.

Aga kui Tai kodanikul elamisluba pole, siis on tal perearsti kasutamine väga piiratud.

Mulle tundub, et see Fit-to-Fly tõend on ikkagi COVID-19 negatiivse proovi kinnitus.

STV Application Process

"The applicant will also provide the Fit to Fly Medical Certificate which must state that the applicant does not have COVID-19 and this certificate must be issued within 72 hours before the flight departure."

Allikas:

Thailand Special Tourist Visa

Samas aga Tai Helsinki saatkonna kodulehelt saab lugeda, et nõutakse nii Fit-To-Fly tõendit kui ka negatiivse viirusetesti tõendit.

Võta siis kinni, kus see tõde ennast peidab. :)

Põhimõtteliselt võib sul olla ka fit to fly tõend, millel on ka andmed negatiive koroonatesti kohta.

Olulised on just need lingvistilised nüansid, mis proovi kinnitusest vm dokumendist sobiva tõendi teevad.

Taimaa.... Nende otsused peegeldavad täpselt seda arvamust, valged on rikkad. STV viisa pealt loodeti teenida palju, kuid numbrid olid tunduvalt väiksemad. Kui ma nüüd ei eksi, siis oli see 400 inimest keskmiselt kuus. Detsembri alguseks oli see number 800+ viisat kokku, mis on väljastatud.

Uus idee! mis välja käidi on karantiiniks hotell ja vaktsineerimine. 

Maksumus 150000THB 

Hetkel on meil aasta algus, kui see idee teoks saab, siis kunas võiks selle viisa müük toimida, suvel või loodavad päästa hooaja lõppu?
Tavalist puhkusereisi nende uudiste valguses Taimaale käesoleval aastal ei julge planeerida.