GPS USAs

Oleksin väga tänulik soovituste kohta gepsu osas. Kust hankida, kuidas navigeerida jne. Telefoni puhkusele kaasa ei võtaks ja kaart on küll retro, kuid suurlinnades vist aeglane?

Kohapeal küsivad rendifirmad küllaltki palju pappi gepsu eest. Ise vedasin Eestist gepsu kaasa, see toimis küll ideaalselt, hätta ei jätnud.

Võta siit kaasa või osta kohapeal esimesest elektroonikapoest odavaim võimalik. Minu eelistus oleks siiski vastav programm nutitelefoni ja see kaasa. Päris ilma telefonita mina küll reisida ei riski ning alati jääb võimalus kõned kas kuhugi ümber suunata või mitte vastu võtta.

Meie vedasime gepsu kaasa ja ilma jääd ikka hätta. Oleneb muidugi kui palju ka suurlinnu külastad.

GPS-ita pea võimatu. Ma ostsin Eestist TomTom-i ja kohapeal hea eestkeelsete juhistega liigelda. Autorendifirmas selgus, et GPS on autos nagunii olemas. Aga TT oli nagu mugavam ja lihtsam ning võttis raadio teel ummikte infi vastu ja suunas meid enne ummikut jamadest mööda, seega olemasolevat autos ei kasutanudki.

tänud-tuleb siis usa kaardid sisse soetada

Eestist kaartide ostmise asemel tuleb soodsam osta USAst uus või kasutatud GPS, seal sellega ringi sõita ning peale Eestisse tagasitulekut see siin maha müüa.

Ma meenutan seda, et lennujaamast tuleb ka lähimasse poodi sõita kuidagi ja arvestades USA mastaape on see mõnes linnasüsna crazy ettevõtmine ilma gps-ta.

Kõik sõltub motivatsioonist ning supermercadod asuvad niikuinii kiirteede ääres. Aga ega see sääst nüüd mingi koletult suur summa ka pole et selle pärast tõmblema hakata.

No puhkusele minnes võiks ikka mudelitega ennast enne kurssi viia ja ikka Eestist vidin ära soetada. Ei ole see esimene elektroonika pood midagi kohe nurga taga - telefonikaardi otsimisega läks ka ikka omajagu aega:) Seda enam, et emakeelne juhis on ikka emakeelne juhis ja siis ei saa ka alati kohe aru:)

Johhaidii - kõik sõltub ikkagi linnast, kuhu sa USAs maandud. Olen kohanud sellised liiklussõlmesid, et anna olla... Samas LA-s võib suht vabalt GPS vabalt lennujaamast välja sõita.

Kõigil on õigus :). Garmini kohta ei tea aga TomTomil saab sobiliku USA kaardi kohe netist seadmesse(mälukaardile) tõmmata.

Ma olen USA-s sõitnud ilma GPS-ita, paberkaardi järgi, umbes kaheksas osariigis. Ka NYC-is ja Bostonis. Kohati saab hakkama. Aga linnastunud aladel on ilma selleta tõeliselt vastik ja ei soovita. Kaotad liiga palju aega ja oled teistel tropiks ees.

Kust hankida, Kõige lihtsam (kui endal pole) on koos rendiautoga võtta. Ühtlasi on see päeva kohta arvestades ka kõige kallim variant.

kuidas navigeerida jne. Seda vist neti kaudu ei õpeta...?

Telefoni puhkusele kaasa ei võtaks Miks???

ja kaart on küll retro, kuid suurlinnades vist aeglane? Jah. Ja veel hullem on suurlinnade äärtes, kus on suured ja kiired maantee-sõlmed.

Kaart on senikaua veel natukenegi jälgitav kuniks on päevavalgus. Pimedal ajal on see aga nuhtluse nuhtlus. Ise kasutasin viimati kaarti Varssavis, sain hakkama küll. Usas on kaardiga kindlasti oluliselt raskem hakkama saada.

USA road-tripi ettevalmistamisel kerkis päevakorda küsimus - kelle USA kaardid on paremad, kas Garmini või TomTomi omad?

Plaan on soetada enda GPS, mida USA reisile kaasa võtta. Erinevaid mudeleid jm vaadates on selge, et mõlemal tootjal on häid ja sobivaid mudeleid. Aga kelle kaardid on paremad? Seejuures on reisi jaoks muidugi oluline USA kaart, kuid laias laastus sooviks, et ka Euroopa kaardid oleksid head:)

Arvamusi, soovitusi?

TomTom :) Aga tegelikult on see usu küsimus. Mina olen TomTomi usku ja arvan, et Garmin on jama. See, kes aastaid Garminit kasutanud ütleb kindlasti sama TT kohta :) Aga VÄGA tiheda TT kasutaja kohta ei ole mul öelda mitte ainumatki halba sõna. Olen sellega peaaegu terve Euroopa läbi sõitnud. Kusjuures palju suvalistes urgastes kuhu tavainimene ei satugi. USAs 12 osariigis ning hätta pole jäänud ei maal ega linnas.

Saabusin just autolaenutusest. Hertz. USA. GPS anti selline kräpp, et ma ei kujuta ette, kuidas ma homme sellega sõita saan. Ausalt!!! Ja muid valikuid polnud.

Meie kamba teine GPS on Avisest ja samuti väga nadi, ehkki mitte nii hull.

Ehk, kui vähegi kannatab, võta oma GPS kaasa, laenutuste omad võivad olla ootamatult viletsad.

Mina olen Garmini usku, vähemalt USAs on see oluliselt parem. TomTom paneb ikka totaalselt jama USAs.

See on tõepoolest maailmavaate küsimus, kas TT või Garmin. paar korda olen sõidutanud vanamoelisi, Garmini usku sõpru, oma autoga milles TT. Sihtkohta jõudes olid nad sügavalt šokeeritud et nad üldse kohale said. Üks hakkas peale seda isegi Jehoova tunnistajaks. Samas pean ütlema, et ega minagi ei julge istuda autosse kus naviks on Garmin. Kui aga tahad vastukaaluks Kurimoorile kuulda tasakaalustatud ja erapoolikut arvamust kumb parim, siis seda ma võin öelda. Loomulikult TomTom :)