Gran Canaria

Tere!

Reisime 04.12, kaasas ka 9 kuune beebi,  otselend  Tallinnast, kas keegi ehk lähiajal käinud, kuidas olukord  on? Peatume San Augustinis Milliste piirangutega  tuleb arvestada jne? Ehk keegi teab mida olulist veel  silmas pidada?

1
2

Hetkel olulisi piiranguid ei ole, mis detsembris nõutakse, ei tea praegu keegi.

Hetkeseisuga peab maski kandma avalikes siseruumides ning õues, kui pole võimalik hoida pooleteisemeetrist distantsi. Seda viimast piirangut järgivad küll vähesed.

Toitlustuskohtades on 75% täituvuse piirang siseruumides ja meelelahutuskohad peavad uksed sulgema kl 3 hommikul. Rohkem midagi vist polegi.

1
0

Smallisland, kas tantsimise keeld on reaalselt jõus?

0
0

Jään vastuse võlgu, ma ei ole nende kohtade sihtgrupp :D

0
0

Meie olime okt lõpus Gran Canarial ja hotellis pidi isegi välitantsupõrandal maski kandma, sest inimesed olid ju lähestikku. Kui tantsijaid vähemaks jäi, siis lubati maskid eest ära võtta. Siseruumides pidi olema maskiga. Aga muidu elu rahulik ja mõnus. Seda mis edaspidi saama hakkab, ei oska küll keegi ette näha.

1
0

Olen hetkel Gran Canarial. Tõendit pole küsitud kuskil, maske peab kandma vaid poodides. Restorani sööma minnes pole vaja ( st mõni üksik paneb ette kuni istub lauda, aga vajalik see otseselt pole). Teenindajad kannavad maske. Täituvuse osas piiranguid pole märganud ( baarid on olnud rohkem kui 100 % täis ja olen märganud ka tantsulist tegevust; ise sinna küll ei kippunud - olenemata sellest, et nakatumine väike, ei tundu mõistlik).

See mask on ka rohkem nagu aksessuaar - kõigil käe otsas või lõua all, aga kantud rohkem kui maski eluiga. Selles mõttes on praegu väga erinev, et kui veebruaris kandsid maski kõik ka õues ( nt matkarajal või jalutades), siis nüüd seda ei tehta. 

Ahjaa, bussides tundub, et kantakse hoolega ja kinnistes ruumides ( nt akvaarium).

Mina isiklikult ei valiks San Augustini lapsega majutuseks, st see rand pole just parim ja pole piisavalt varjatud 9 kuu vanusega ujumiseks ( minu isiklik hinnang). Minu lemmikrannad on Puerto Mogan, Amadores, Puerto Rico. NB! Parkimine paljudes kohtades tasuline ja ainult müntidega ( kontrollid on agarad). 

Majutuse puhul tasub üle kontrollida, kas bassein on soojendusega ( võttes arvesse lapse vanust), kas lapsed on basseinis lubatud ja mis kellaajal on bassein avatud ( olen mitmes kohas näinud naeruväärseid avamisaegu, nt meil hetkel bassein avatud alates 11.00, kuigi põhjus pole arusaadav - vetelpäästet nagunii pole).

Autorendi puhul tasub kontrollida lisaks muule kas rehvid on ok ja uurida turvavarustuse osas enne üle. Tasuta lastetoolid pole alati parima kvaliteediga, kuid kohapeal ka firmasid, kes rendivad eraldi korralikku turvavarustust.

Küsimuste korral vastan meeleldi.

1
0

_Selles mõttes on praegu väga erinev, et kui veebruaris kandsid maski kõik ka õues ( nt matkarajal või jalutades), siis nüüd seda ei tehta. _

Siis oli õues maskikandmine kohustuslik (lühikest aega ka rannas või basseini ääres vedeledes), suvel millalgi piiranguid leevendati.

1
0

Aitäh kõigile abi eest. Majutus on meil juba makstud, seega peatume siiski San Augustinis, auto plaan on meil ka, püüan siis tähelepanelik olla., hetkel veel broneeritud pole, kuna lend jõuab hilja ja transfeer olemas, siis plaanisime sellega ära hotelli saada ja tulevastel päevadel kohapeal vaadata rendipaika.  Pluscar on   lennujaamas, oleks mugav kusagilt lähedalt siiski rentida, vb. on nad nõus ka auto hotelli juurde tooma-pean seda veel uurima. Kuidas seal ilmad praegu on, vesi? Kus ise "haaletaja" peatub? Kauplusi usutavasti leidub, et ülemäära kaasa võtma ei pea asju-või kuidas Teile tunduks?

0
0

Võimalusel soovitan auto ette ära broneerida. Autorendi hinnad on tublisti tõusnud ja ka saadavus just viimasel minutil kohati  keeruline.

Meil oli auto kaks pool kuud ette broneeritud ja kui vaadata tänaseid hindasid, siis hinnavahe on kolmekordne. Tulime nädal tagasi Gran Canarilt.

1
0

Jah, autorendiga olete küll veidi hiljapeale jäänud. Üks asi on karmid hinnad, teine asi see, et ei pruugi üldse midagi saada olla isegi kõrge hinna eest. 

Rendifirmad vähendasid oma autoparki kuna kliente polnud ja nüüd ei suudeta hüppeliselt kasvanud nõudlusega sammu pidada.

1
0

Olin ka Oktoobri lõpus seal ja maskikandmisega harjus ilusasti ära. Kõik kandsid maske igal pool ka linnas jalutades. Tundus, et mitte vägisi ei pandud maski pooleldi ette, nii et nina väljas, vaid kanti korralikult ja see täiesti uus normaalsus.

Autoga veel see märkus, et parkimine on seal ilge peavalu. Arvasin, et lasnamäel/mustamäel meil see keberniit õhtuti auto kohta saada. Aga seal oli see kordades hullem.

1
1

9 kuu vanuse lapse puhul soovitan mina võtta kaasa mingi koguse sobivat tuubitoitu ( kui sööb), sest valik kohapeal kesine, eriti soolaste toitude osas. Sama kehtib mähkmete puhul, nt eriti kui kasutusel püksmähkmed. St muidugi on võimalik leida midagi kohapeal aga keegi ei viitsi ilmselt poolt puhkust joosta poode läbi ( vähemalt mina ei viitsiks kui äraantav pagas nagunii olemas).

Autorendi osas on ilmselt hiljaks jäänud tõesti. St mina broneerisin Pluscari augustis ja sain väidetavalt viimase automaadi ( seda mida soovisin polnudki enam). Maksis 450 euri / 20 päeva / Mazda 3. Võrreldes teiste autofirmadega julgen väita, et isegi soodne. Muidugi kõigile ei sobi ilmselt, st nende autod on minu meelest valdavalt kriimude ja mõlkidega ( olen rentinud ka varem ja lennujaamas oli samamoodi näha). Kohapeal ( lennujaamas) tuli ka inimesi autot soovima ja laiutati käsi.

Parkimise osas ma isiklikult probleemi ei näe, st Mazda 3 pole nüüd kõige pisem ( ega suurem) auto ka, aga igale poole on saanud väga ilusti parkida viimase 9 päeva jooksul. Ainus probleem võib tekkida ilmselt mägedes või hommikuturu korral kui jõuad liiga hilja. Mägedesse lähen ise homme.

Ise ööbin bungalow tüüpi majutuses, ehk meeldib kui on oma terrass. Pole otseselt mere ääres, sest nagunii minek autoga randa, aga antud kohta ei soovitaks, liiga tuuline (Maspalomase piirkond).

0
0

Olime novembri alguses Gran Canarial ja ei saanud autot rentida, sest mitte ühtegi ei olnud lennujaamas ning hotellist saime auto ka alles 5-päeva pärast, sest neil ei olnud samuti läbi oma partneri mitte ühtegi autot rentida.

2
0

Koroonast tingitud turistide põua ajal müüsid paljud autorendifirmad suure osa autodest maha, et üleüldse ellu jääda. Nüüd on turistide hulk oluliselt suurenenud, kuid koheselt juurde pole autosid kusagilt võtta. Seetõttu toimib tavapärane turuseadus, hind kujuneb nõudlusest-pakkumisest.

1
0

Kauplustes ja ühistranspordis on maskikandmise nõue ikka väga range. Mõned päevad tagasi nägin Tenerifel pealt kuidas kaks nooremat turisti olid bussis maskita ja kui bussijuht seda märkas, jättis sõidu katki. Ei saanudki aru, kas paarike ei onud kohe nõus mascarillat ette panema või milles asi täpsemalt oli, aga välja nad bussist halastamatult aeti ja siis olid neil maskid küll juba ees. Jääb veel lisada, et see juhtus õhtupimeduses, keset saart ja see oli viimane buss selles suunas.

Rannas ei Gran Canarial ega Tenerifel maski ei nõutud, olgugi. et rahvast oli rannas päris tihedalt. 22. nov. sai sealt tuldud, vesi ookeanis ~22 kraadi, ilm päeval 26 ja öösel ka alla 18...19 ei langenud.

Lisaks tasub veel tähele panna, et lennufirmad nõuavad ka Eesti kodanikelt tagasilennul terviseameti kodulehel täidetavat piiriületaja ankeeti.

1
0

Oleneb ilmselt lennufirmast. Nt SAS ei soovinud mu reisikaaslase käest midagi, kui ta tagasi läks paar päeva tagasi. Siiski nagunii see dokument on kõigil ilmselt olemas, st kohustuslik Eestisse sisenemisel ja kontrollitakse pisteliselt ka Tallinna lennujaamas.

26 kraadi oli täpselt üks päev, realistlik on 21-23 keskmiselt (mis ei ole ka külm). 

Kohalikele üldiselt meeldib maski kanda ( vähemalt selline on mulje), st isegi lapsed alates 4-5 kannavad palju. Nõutud on vaid siseruumides siiski, samuti olen kindlaks teinud, et rannast kohvikusse jäätist ostma minnes on ok ka ilma maskita, st reeglid on pigem inimlikud ja mõistlikud ( võrreldes sellega, mis siin oli varem).

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased