Halenaljakas lugu

Mõned päevad tagasi, suheldes oma tuttava prouaga, ütles ta mulle, et vajab minu nõuannet ühele peres tekkinud probleemile.Mis seal ikka, ütlesin mina, kuulan hoolega. Lugu ise järgmine. Peres 22 aastane tütar ja naabermajas 25 aastane noormees. Nüüd on noormehe vanaema endale pähe võtnud, et neist kahest noorest peab saama paar. Ta töötab selle nimel iga päev ning see on muutunud nii koormavaks piiga vanematele. Ollakse ju naabrid ja riidu kiskuda ei tahaks, aga too vanaema on juba liiale ammu läinud, nii et piiga ei julge oma hoovi istuma ka minna või peenraid kastma. Kõpsti on vanaema kohal ja sokutamine algab. Tundub et noormees on juhitav ja vanaema poolt täielikult memmekaks voolitud, ta astub siis kui vanaema seda ütleb, istub siis kui vanaema ütleb ja tuleb ka koos vanaemaga piiga koju istuma. Vanaema on juba nii kaugele läinud, et tegi ettepaneku aed hoopis vahelt ära võtta, et oleksid nad nagu üks pere.

Kuulasin loo ära ega oska kuidagi asjasse tuua midagi mis aitaks selle vanaema maha vaigistada. Palusin tuttavalt luba, see probleem siia trippi üles riputada, et rahvast rohkem ja hulgim päid ikka parem.

Mida ette võtta sellise naabriga ja loomulikult on noormehest väga kahju, kes sellise reziimiga kodus on kasvanud.

Piiga öelgu ise oste vanaemale näkku, et pole huvitatud või armastab kedagi teist vms.

Seda kõike on ammu tehtud, aga mutt on nii järjekindel, see kõik on kurtidele kõrvadele. Ta on nagu puuk, te keegi ei kujuta ette. Täna juba tuli teade, et mutt passib õues ja ootab et keegi majast väljuks. Õnneks sai piiga täna nii tööle minna, et mutt vist alles tudus. Ma nimetaks seda vaimseks terroriks. Soovitasin Võsa Pets välja kutsuda, aga jah, siis kui asi avalikuks tuleb, muutub elu vist põrguks.

Või siis piiga otsigu mingiks perioodiks mõni tuttav noormees appi. Mängigu vanaema silme all lembestseene vms.

Kui see ka ei aita, siis tuleb Võsapets kohale kutsuda või Ain Allas saatest Kaua võib.

Vabandage nüüd väga, aga olles kunagi samasuguses situatsioonis olnud, siis tundub mulle see mammi olema vaimselt haige ja ma ausaltöeldes ei kujuta ette, mismoodi ma võtaks oma lapse vs lapselapse käevangu ja läheks teda näiteks oma naabrinaise pojale pähe määrima :) Ma olen sada prossa kindel, et laps saadaks mu sõnaotseses mõttes kuu peale :P

Las piiga vanemad ütlevad otsesõnu välja, et tüdruk juba ammugi teisele ära lubatud ja taganeda pole enam võimalik, naabrimemm on lihtsalt hiljaks jäänud:)) Eks ta õige ole, et naabritega on mõistlik hästi läbi saada, aga kui nad ikka juba pähe istuvad ja ise ennast igal ajal külla (kosja) kutsuma hakkavad, siis tuleb ikka mehesõnaga välja öelda, et see ei lähe mitte. Ju see probleem sellest tulebki, et liiga viisakalt ja pehmelt on püütud kosjasobitajat puu taha saata.

Kui tilulilujutt ei aita siis peab ikka otse ja karmilt välja ütlema nagu asjad on. Isegi kui on oht naabrisuhted ära rikkuda. Parem ju õudne lõpp kui lõputa õudus. Inimesed on paraku sellised et anonüümselt ollakse igasugu foorumites kanged enda õiguste eest seisjad kuid reaalses elus ei julgeta piiksatadagi. Kardetakse et äkki teine osapool solvub ja läheb kapi taha nutma. Need igasugu võsapetsid ja muud taolised on ainult aseaine inimeste suhlemisoskamatusele ja saamatusele. Ikka ise tuleb asi selgeks teha. Liigne tagasihoidlikus ei ole voorus.

Jaanilaupäeval oli ETV2 peal "Saaremaa onupoeg", sealt õpetusi kui palju :D Tegelikult on minu vanaema jutul käinud samasugune hull ja kosja taheti mulle ühte noormeest saata. Õnneks on mu vanaema nii normaalne, et pani selle kosjamoori kohe paika.

No minu isa sõber lohistas mulle ka mingi pooletoobise kunagi siia, kes on siiamaani vanapoiss :) Ka teine kord polnud targem :) Aga ma ei saa aru kas see on vanade inimeste komme või mingi kiiks? Kartus, et lapselaps või lähedane jääb üksikuks? Ja miks peab seda tegema nii pealetükkivalt?

Neil vanadel inimestel teistsugused kiiksud. Sa lase külasse lugu lahti (mis küll võib veits neiu reputatsiooni rikkuda)kuidas tüdrukut nähti ebasündsalt lähedaselt käitumas mõne noormehega( eriti veel mõni selline keda too vanaema silma otsas ei salli)ja see tädike pole enam mingi hinna eest nõus oma lapselast sellisele .. andma. Ühesõnaga vanade tõekspidamised on sellised et tänapäeva mõningad noorte käitumised on neile täiesti vastuvõetamatud tuleb see õige ainult leida

Proua, kelle pere on sattunud sellise terrori alla, loeb ka iga päev siin neid kommentaare. Ta ei hakka selleks siin tripis end sisse logima, et sead teemat arutada. Ma siis olen nagu tema käe pikendus siin tripis. Pere elab Tallinnas, see ei ole küla. Poiss on ikka möku küll minu arust ja muide vanaema ei väsi iga päev üle aia hüüdmast, et poisil on uus auto ja las tüdruk ISE kutsub poissi välja. Mulle teeb see tegelikult nalja, aga mine tea ,kui endal selline hull naabrinna oleks, siis ajaks ikka tigedaks küll.

Tudruk voiks oelda, et talle meeldib...Marianne Mikko, naiteks:-)

Kas tüdrukul on isa? Või vanem meessugulane? Naiseks küsitakse ikka isa käest ja see on isa töö kosjad vastu võtta või tagasi lükata. Ta peaks oma mehesõna otse poisile väga arusaadavalt ütlema, sest vanaema ei paista täie aruga olevat. Ongi parem, kui poisil on häbi, siis ta hakkab vanaema teiselt poolt töötlema. Tean elust ka juhtumeid, kus kavaler-näitleja või kant-näitleja on kellegi nii ära hirmutanud, et probleem lahenes.

Vbl riputaks siiski taolised teemad kuskile mujale? Näiteks http://www.naine24.ee/?

Vaba teema alla sobib see teema hästi.

Kuidas olukord? Kas on muutusi?

On küll. Noored abiellusid äsja ;)

Uudist on jah ikka natuke. Eelmine nädal sai kutsutud külla piiga koolivend, kellega siis hoovis sai istutud ning miilustatud, et mutile natukenegi kohale jõuaks. Mutt hiilis oma aias ringi ning siis ei kannatanud enam närvipinget välja ja hakkas meeleheitlkult piigat nimepidi hüüdma. Sellele ei reageeritud. Järgmisel päeval kui piiga end korraks unustas, et ukse kaudu pole soovitav oma majast väljuda, sai mutt teda peaaegu kätte ning tahtis maasikaid anda, piiga põgenes. Karp anti siis ema kätte. Nüüdsest kasutab piiga akent, et kodunt lahkuda, mis pole naabrimutile näha. Piiga lihtsalt on nii vihane ja ema arvab, et väga pahasti ütlemine pole enam mägede taga.

Aga Johhaidii, Sa näikse huvitatud olema, saada palun minu privasse oma telefoni number, saab antud vanaemale ja jaht algab uuesti.

Põnev!

Kui ühe abinõuna ajutine kõrgem aed ehitada? Näiteks rentida piirdeaiamoodulid ja katta need musta kilega nagu välikontserditel. Paigaldada min. 1 m kaugusele olemasolevast aiast, siis ta ei ulatu käega kilet ära rebima.

Nojah Naabrimees. Aga mis siis teha kui ta piirdeaiale augu sisse närib või ennast alt läbi kaevab? Arvan et kui selline asi aluseks võtta ja seda natuke täiustada siis peaks see suutma paar kuud naabrimuti eemal hoidma küll http://en.wikipedia.org/wiki/Mexico_%E2%80%93_United_States_barrier

Aga tegelikult ei takista vallid, ei takista kraav ... :D