Hea reis kaheks nädalaks

Kirjutan, et kuulda arvamusi, mida keegi ette võtaks, kui ta tahaks koos naisega kaks nädalat puhata ja eelarve oleks 100-150 tuhat krooni. Me teame, isegi et selle raha eest saaks 3 tiiru maakerale peale teha või võtta Malediividel 5* hotell, kuid see pole see. Samas oleme käinud-näinud nii mõndagi, omapäi ja paketireisijana, kaugemal ja lähemal ning ka praegugi omal mõned mõtted peas, kuid ära ei ütleks mõnest värskemast ideest. Palun mitte kohe solvama hakata, vaid viisakalt ikka. Samas ootame julgeid ideid. Ette tänades.

Kulukad ettevõtmised on näiteks teatud ekstreemspordi reisid, spetsiifilised loodusreisid ja raskesti ligipääsetavad kohad.

Näiteks mägi-gorillad, keiser-pingviinid, Galapagos, Lihavõttesaared, mõni madalam mäetipp (Kilimanjaro), Prantsuse Polüneesia jne.

Kui tagasiside jääb üldiseks või kesiseks, siis võid kaaluda oma huvide täpsustamist.

Rentida personaalne lennuk ja teha Baltikumile tiir peale.

... Teadlikult jätsin täpsustamata soovidest (loe: soov on saada laialdases ampluaas pakkumisi). Vaid kindel on see, et ajaliselt peaks ära mahtuma kahte nädalasse. Kui isekeskis jagada reise valdkonniti siis kindlasti mitte ei ole soov shokiturismile, mitte et välistan, vaid et on juba käidud ka (end.Jugoslaavia miiniväljadel, India, mägikülad Rumeenias - Bulgaarias, jätkuvalt komm riigid Vietnam ning eriti kõva kogemus Venemaalt, Marrakeshi turg oma kaamli veristamisega ...). Seiklusi võiks otsida küll, aga kahekesi Amazonase dzungli läbimise lükkaks veel edasi (igaksjuhuks, lapsed on vaja suureks kasvatada), ning ausalt öeldes "lumised tipud" väga ei kutsu. Samas, miks mitte .. kuid arvan, et hetkel süda kutsub soojemasse kohta kultuuri reisile. Malediividel küll ise pole käinud aga tuttav ütles lühidalt: "ilus aga igav". Küll olen mõelnud Vaikse ookeani saari a´la Cooki, Tahiti .. ja Uus-Meremaal pole ka nagu käinud. Lennuki idee on iseenesest väga-väga huvitav ning hektel arvan, et see tuleks ka elus korra ära teha, seda enam et maad mööda on tiirutatud Baltikumis omajagu. Ootame julgeid pakkumisi.

kui keegi kvalifitseerib mu postituse reklaamiks, aga siiski söendan enda mõtte välja käia. Olen ise viimasel ajal vaadanud ja unistanud sellise firma nagu Fix Ideed pakkumistest. Tundub, et nende reisid on just sellisele, kelle jaoks paketireisid on ennast ammendanud ja soov süsteemsemalt läheneda kui päris omapäi uidates. Just eelmise nädala Postimehe reisilisas oli jälle huvitavaid sihtkohti koos huvitavate reisijuhtidega reklaamitud-näit Jaapan ja Paapua-Uus Guinea ja Filipiinid, Alaska jne. Olen paari tuttava kaudu kuulnud, et nende hind üldiselt vastab sisule-ehk siis korraliku hinna eest on ka korralik programm.

Esiteks venitaks ma aja kahest nädalast vähemalt ühe kuu peale. Ka siis, kui see tähendaks eelarve vähendamist. Kui teil on 150k vaba raha, on ka võimalik selle eest aega juurde osta. See on muidugi isiklik asi, lapsed ja äri ja muu võivad seda vabadust piirata.

Siis mõtleks ma oma kõige kaugemal olevate sõprade peale ja läheks neile külla.

Tavalise turistina, tavalise turismifirmaga, tundmatu grupiga Lihavõttesaartele või Nepaali või merepõhja sukelduma minna oleks minu jaoks igav. Huvitav oleks reis siis, kui seal ees oleks keegi, kes selle riigi, linna, koha meie jaoks põnevaks teeks - meid oma lemmik-klubidesse viiks, oma sõpradele tutvustaks, soovitusi jagaks. Nii näed võõrast kohta sügavamalt, kuuled rohkem, saad rohkem.

Kui aga 150k eelarvega sõpru rohkem, nii et suurema grupi kokku saab, siis teeks suusamatka Antarktikasse.

valiksin mina. Kasvõi see sama Amazonase džungel, loomulikult koos saatjatega, sealt lennukiga inkade juurde, sealt ehk jõuaks ka Galapagosele? Ühesõnaga Lõuna-Ameerikas seikleksin mina selle raha eest. Ja teeksin seda samas mugavalt. Minu teine valik oleks ka Vaikse ookeani saared. Samas, kuigi raha on suur, on aeg väike, seetõttu teeksin kas pigem kaks reisi selle raha eest või ostaksin mingil viisil aega juurde.

Pakun relax-tripi, reis võiks koosneda erinevate rahvuskultuuride relaksatsiooni tehnikate tutvustamisest.. Erinevad massazhid, meditatsioonid, taimede, õlide ja lõhnade kasutamise viisid, eneserahustamise võtted.. Mõte on selles, et saada need teadmised, oskused ja kogemused "otse tootjalt"... Usun, et on ikkagi suur vahe jaapani massazhil Osakas või Kohtla-Järvel Ise ei ole uurinud kus on parem seda õppida, see võib olla Jaapan, Tai, India, Nepal....

Kui aga aeg tõesti piiratud, siis äkki sellest lingist abi http://www.luxurytravelmagazine.com/

.. aga aega on paraku max kaks nädalat. Juurde aega osta ei saa, kuigi juhime ise enda ettevõtteid. Selles osas pikemalt ei peatuks. Tänan siin arvamuse avaldajaid sest ajutegevus on hoogu juurde saanud. To: tripp. see "kauge sõbra" variant on hea ning oleme kasutanud tuttavate külalislahkust nii Soomes, Rootsis, kui ka Türgis ning reaalne oleks ristitütrele külla minek Austraaliasse, mida igal juhul kaalume. Kahtlemata ei ürita me nüüd ühelt reisilt võtta maksimume, et teha mingeid ilgeid turu uuringuid, küsitlusi siin foorumis, tunde veeta netis jne. ei.ei. Me üritame lihtsalt leida kohta, kuhu minna kaheks nädalaks. Kui püstitaks küsimuse: Mis oleks sinu valik järgnevate hulgast? (aega 2 nädalat, eelarve ca 150k, varem neis kohtades käinud ei ole). a. Peruu ja/või Ecuador ja/või Galapagose saared; b. Austraalia - Uus-Meremaa; c. Tahiti või Cook´i saared; d. veel parem koht, mida julged soovitada.
Aitäh

Kas eesmärgiks on just täpselt see summa ära kulutada voi saada hea reisielamus?

Mina läheksin Kariibi mere kruiisile. Ise ka ei tea, miks sellest muudkui unistan...

Kusjuures, mul ka üks tuttav proua, käis igal pool maailmas ja see aasta läks unistab korralikust kruiisist:)

Küsisin tema käest soovitust antud teemal ja vastuseks sain - Madagaskar või Jaapan..

Ei ole eesmärgiks, ma ka algul käisin välja vahemiku 100-150 tuhat. Ning kui läheb veelgi rohkem, ei lähe veel naabri käest leiba laenama ja kui vähem pole ka probleem. Summa on lihtsalt orientiiriks. Ei pea end mingiks rikkuriks, kuid kahekesi reisides ja kaheks nädalaks natuke kaugemale on suurusjärgud sellised, seda enam, kui soovid natuke paremat keskmisest. Reisielamusi see vastu soovime vägagi. Seda on kogetud ca 55 riigis ning oleme suutnud igalt reisilt tuua endaga kaasa midagi positiivset, et olla see läbi oma lastele, lähedastele, töötajatele ... paremad inimesed. Reisimise üks eesmärke on laadida nn. "akusid", et vastu pidada rutiinile, stressile. Lühidalt barbusele ilma tagamõtteta: olen valmis kulutama raha, et saada hea reisielamus. Sa kuidagi liialt vastandad täpse summa kulutuse ja reisielamuse. Julgen, siin natuke vaielda. Seljakoti reise tehes on see ka meie jaoks olnud odavamad reisielamused, kuid 10 ega 50 tuhande eest ka Tahitile ei sõida, see et sealt ei saaks elamust pole keegi väitnud ning loomulikult on see kallim. Lollus on muidugi reisielamusi rahasse panna. Kariibi mere kruis , mõtleme.

Kui selline eelarve on olemas, siis ma hakkaks vaatama hoopis lennufirmade taseme kaupa. Kõigepealt teeks lahti Skytraxi 5 tärni lennufirmade lehe ja vaataks, kuhu võiks sõita. Hea lennufirmaga lendamine on nagu teine reis lisaks - naudid head teenindust. Äkki suisa uue A380-ga Londonist Singapuri ja sealt kuhugi edasi? Pärast kirjutate Tripis ;)
Vaadates, mis firmadega on tegu, kipuks see reis vägisi Aasia ja Austraalia kanti. Isiklik valik oleks Uus-Meremaa. Või mõni muu sihtpunkt, kuhu 5-tärni liinid lendavad. Valikut tegelikult on. Mõte kruiisist ajab ausalt öeldes ihukarvad püsti. Kellele ema, kellele tütar.

aga Ekvatoriaal-Aafrika suunaga läänest itta (algus Banjul ja lõpp Mombasas)võimaldab piisavalt valikuid nii luksuse kui erinevate elamuste osas. Hüva, see ei sobi kuna Keenia, Tansaania ja Uganda on juba käidud/nähtud. Lõpp Madagaskaril? Ise homme Gambiasse.

Kaugematest sihtkohtadest valiksin mina Uus-Meremaa või Jaapani. Samas pakuks välja ka sellise riigi nagu Suriname. Selle asukohta ei oska paljud inimesed isegi maailmajao täpsusega ära arvata:) Isegi siin Tripis ma vaatasin, et ainult üks inimene on märkinud, et ta on seal käinud ja mitte keegi ei ole märkinud, et ta sinna minna sooviks. See võiks ehk olla väärt avastamist.

ära fix-i peale nii kindel ole aga uuri-puuri

Praegu sai küll haaratud härjal sarvist. London-Singapore liinil hakkab lendama A380 küll alles nädala pärast, kuid valides lennuajaks oktoober ning sama kompaniiga Uus-Meremaa Aucklandini (sellel lõigul B747) välja siis pileti hinnaks kujuneb edasi-tagasi ca 38 tuhat koos kõikide maksudega kahe peale. Nüüd on vaja veel leida sobilik saar ja kui kirve valemiga pool raha lennule pool ülejäänule on vägagi OK. P.S. äriklass ja sviit on ikka keskmisele eestlasele veel soolase hinnaga (ca 10 korda kallim oli sviit eco-variandiga). Omalt poolt võin teema lukku panna, sest reisi suund ja eesmärk selged.

Kuna 2 nädalat on siiski suht lühike aeg(suuremasse riiki minnes võib mõnikord tunduda linnukese tegemisena), siis üks võimalus on mõne kaasaga ühise huvi arendamine...kas siis kaugemal või lähemal spetsialistide käe all. Näiteks: kui mõlemal poolel on (auto)juhtimisehuvi suur, siis Nürburgringil poolteist nädalat kahekesi autodega kiiresti sõitma õppida peaks piisavalt akusid laadima, emotsioone tekitama, jne. Ise käinuna julgen soovitada. Samas ei peaks kuuluma selline tegevus just ekstreemsuste klassi ka mitte. http://rsrnurburg.com/index.php - üks võimalus paljudest. Aga ühiseid huvisid, mida arendada võib ka teisi olla: purjetamine, ratsutamine, kokakunst, iluaiandus jne. Ilus rahanumber annab ju lihtsalt võimalused ükskõik kus maailma otsas oma oskusi väga heade spetsialistide käe all arendada. Lihtsalt väike mõtteavaldus.