2019 Hea teada enne reisi Tansaaniasse

HEA TEADA ENNE REISI TANSAANIASSE#Riigi nimi: Tansaania Ühendvabariik, Inglise keeles United Republic of Tanzania on tuletatud Tanganjikast ja Sansibarist. #Pealinn: Dodoma#Pindala: 945 087 km²#Rahvaarv: hinnanguliselt 47-49 milj.#President: John Magufuli#Tansaania hümn on “Mungu Ibariki Africa” (Jumal, õnnista Aafrikat)#Tansaania elanikkonnast hinnatakse kristluse järgijateks 62%, moslemiteks 35% ja teiste religioonide järgijateks umbes kolm protsenti.#Rahaühik: šilling (TZS), kasutusel on 50-, 100- ja 1000-šillingilised mündid ning 500-, 1000-, 2000-, 5000-ja 10 000- šillingilised paberrahatähed. Kasutusel on  ka USA dollar, kuid mõnedes kaubandusasutustes ei pruugita seda aktsepteerida. Alati on kasulikum maksta shillingutes.#Dollarid ei tohi olla vanemad kui aastast #2006                                                              Raha saab vahetada pankades, valuutavahetuspunktides (mida on linnades arvukalt) ja enamikes hotellides. Hotellid pakuvad reeglina kõige ebasoodsamaid vahetuskursse. #Krediitkaardid:  Mônedes restoranides ja kauplustes aksepteeritakse kõiki põhilisi krediitkaarte. American  Expressi, Dinersi ja Visa Electroni ei pruugita kõigis kohtades aktsepteerida. Sularahaautomaadist saab raha võtta Visa ja MasterCardiga#Ajavöönd: Tansaania on +3 GMT ajavööndis. Päike tõuseb hommikul umbes kell 6.30 ja loojub õhtul 18.45 paiku.  #Telefonikood: +255#Liiklus: vasakpoolne#Elekter: 220-240V, 50Hz. Pistikupesad on Eesti omadest erinevad ja vajalik on adapter #Wifi ühendus enamustes hotellides , vahest aegalane ja katkendlik.#Vaktsiinid: Tansaaniasse reisides soovitatakse vaktsineerida A-hepatiidi ja kollapalaviku vastu, aga pole kohustuslik. Aga, kui reisite läbi Keenia, siis peab olemas olema vaktsineerimispass, mida kontrollitakse piiril. Soovitatav on ka malaaria tabletid.#Viisa: Tansaania külastamiseks on Eesti kodanikule vajalik viisa. Viisat saab taotleda piiril   või eelnevalt teha e- viisa https://eservices.immigration.go.tz/visa/ • viisalõiv on $50 Viisat piiril saab taotleda järgmistest piiripunktidest ja lennujaamadest: http://www.tanemb.se/images/TZImmgBorderPosts.jpg#Kliima: Tansaania asub ekvaatorist lõuna pool ja kliima on üldjoontes troopiline. Rannikul on temperatuurid umbes 27-35 °C. Sisemaal keskplatool on kuum ja kuiv, temperatuurid varieeruvad vastavalt aastaajale ja ööpäevaosale. Vihmahooajad põhjaosas kestavad novembrist detsembrini (nõrk) ja märtsi keskpaigast maini. Saartel on tugevad vihmad aprillis ja mais.#Jooge pudelivett, enamikes hotellides ja poodides on saadaval ohtralt pudelivett.

#Vaktsiinid: Tansaaniasse reisides soovitatakse vaktsineerida A-hepatiidi ja kollapalaviku vastu, aga pole kohustuslik. Aga, kui reisite läbi Keenia, siis peab olemas olema vaktsineerimispass, mida kontrollitakse piiril. Soovitatav on ka malaaria tabletid.Siit küsimus: KAs peab olema vaktsineerimispass ka juhul, kui on lennuki vahetus (1,5h) Nairobis? Pariis-Nairobi-Sansibar?

0
0

Meil jätkuvalt pakkuda Tansaania šhillinguid, asume Tallinnas. Hetke rahakurssi saab jooksvalt täpsustada Ene käest. Vabandust, et luban tema eest, temalt küsimata, aga loodetavasti ta on abiks!   Raha on meil  1 036 000.00 TZS. Teeb siis ligikaudu 400 EUR  Tänud!

0
0

Kas enam eiole kollapalaviku vaktsiin kohustuslik? Ma olen aru saanud, et see on kohustuslik koigile.. ise sisenen tansaaniasse Milano-Doha-Zanzibar (otselend saarele). Vaktsiin veel tegemata, kuna ei tahaks yldse teha seda tegelikult.. kellelgi kogemust? Kuidas nad piiril seda kontrollivad, pohjalikult v lampi? Mul on see vaktsineerimispass kyll endal olemas, motlesin kas see ei läheks läbi, et kirjutan sinna lihtsalt ise kollapalaviku juurde :D Siiski Aafrika ju.. :D 

0
7

Sellisel moel piiri ületades sured sa kollapalavikku lihtsalt kohe ära. Kordvualt kontrollitud.

5
1

ME just tulime tagasi. Doha-Zanzibar-Dar es Salam, ei küsitud midagi.

1
0

Jäi silma Chumbe Island coral park Airbnb’s - hosti kohta reviewd puuduvad. Hind on aga üle 100€ soodsam kui otse või läbi mõne bookingukeskkonna - natuke tundub kahtlane aga võib-olla mõtlen üle. Kui tõenäoline on sattuda läbi Airbnb scami ohvriks?

0
0

Dar Es Salaamis- Zansibar sadamas seisid mingid tyybid , selja taga mingid kollapalaviku plakatid. Neid huvitas, kust riigist tulid. Kui vastus, et ei sisenenud teisest Aafrika riigist, siis lasti rahulikult edasi.  Vasta, et Euroopast ja kõik ok.

0
0

Käisime veebruaris Zansibaril ja ei kontrollitud. Euroopast tulejatel ei ole kohustuslikke  vaktsineerimisi. Kohustuslik on ainult siis, kui tulete kollapalaviku riskiga maadest või olete neid maid külastanud hiljuti.

0
0

Kirjutan veel teistele ka teadmiseks, et kollapalaviku vaktsiini toesti ei kysitud. Tundub, et see on toesti vaid neile kes monest kollapalaviku riskiga maast sisenevad.Raha osas soovitan vahetada tzillingid lennujaamas, kuna seal oli tunduvalt parem kurss, kui mujal. Lennujaama kurss oli 2300tz = 1$. Stone Townis 2000tz=1$ ja Kendwas 2200tz=1$. 

0
0

Minult on küsitud kollapalaviku vaktsiini Tansaania piiril. Samas ma sõitsin bussiga Keeniast Tansaaniasse.

1
0

Keenia ongi yks kõrge riskiga maadest, sellepärast. Keeniast tulijatelt toesti kuuldavasti kysitakse. 

1
0

#SERENGETI - MIS ON PARIM AEG RÄNNET NÄHADetsembrist märtsini: Poegimishooaeg (Ndutu piirkond, Tansaania)Poegimisperiood on kõige parem aeg veeta Lõuna-Serengeti Ndutu piirkonnas.Tänu hiljutistele vihmasadudele on  kaldera reservis suurepärased rohumaad ja just sellel aastaajal  algab poegimisperiood. See on ka hea aeg röövloomadele nägemiseks, lõvid, gepardid ja leopardid on ootel nõrkade ja segaduses olevate vasikate murdmiseks. Igal päeval näeb ilma valgust üle 10000 gnuu vasika.Aprillist maini: roheline hooaeg (Kesk-Serengeti, Tansaania)Kuna kuiva ilmaga rohi kuivab lõunaosas, hakkavad esimesed sebrad põhja poole liikuma. Ja kuhu sebrad lähevad, järgnevad ka gnuud.Seronera piirkond pakub aastaringselt suurepäraseid väljavaateid.Mai kuni kesk juulini: Lääne koridor (Grumeti, Tansaania)Mara jõeületuskoht võib olla rände kõige tuntum tipp, kuid Grumeti jõe ületamine Lääne-Serengetis ei ole vähem tähelepanuväärne.Grumeti koduks on piirkonna suurim Niiluse krokodillide populatsioon.Juuli - september: jõe ületamine (Põhja-Serengeti, Tansaania ja Maasai Mara, Keenia)Selle aja jooksul jätkab kari liikumist põhja suunas, Maasai Mara rahvuspargi suunas. Loomade puhul ei ole täpset ajakava, iga päev liigub kari aeglaselt, kuid järjekindlalt järgmisele suurele takistusele nende teel: Mara jõgi.Mara jõgi on karja jaoks üks raske barjäär ja pajudele kahjuks ka surmav. September - november: Maasai Mara (Kenya)Tansaania loobub iga aasta lõpus rändest. Kari liigub üle Mara jõe ja tee viib lõpuks Lõuna-Keenia, Maasai Marasse.Aasta hilisematel kuudel Aafrikasse saabuvatele külastajatele pakub Maasai Mara parimat võimalust karja näha.Detsember  (Põhja- ja Kesk-Serengeti, Tansaania)Asjad rahunevad märkimisväärselt pärast seda, kui gnuude ränne on tagasi Tansaanias ja on  Mara jõe ületanud, karja saab näha Kogatendes, Lobos või kesk Serengetis, teel lõuna poole.

1
0

Keeniast maismaad mööda Lungalunga-Horohoro piiril oli vaktsineerimispass nõutav. Dar'is Zanzibari praamile laevale minnes küsiti seda kõigilt, sõltumata sinu asukohast. Zanzibaril mõõdeti kõikide temperatuuri ja nõuti vaktsiinipassi.Hetkel peaks siin kuiv olema, aga juba nädala on stabiilselt ja kindlalt seenevihma sadanud. Kuivi tunde on olnud väga vähe, päikest näeb eestiski rohkem. Sääski-moskiitosid on omajagu, tõrjevahendeid kulub palju.

0
0

Aga kui passi ei ole näidata? Mis siis tegelikult juhtub?

0
0

Tegelikult juhtub see, et Sa võid haigeks jääda. Ja oi seda kisa siis.. Variant kaks kui kõik vaktsineerimised tehtud, aga vakts passi ei ole siis. ma ei ole kindel mis Tansaanias juhtub, kuid loogiliselt võttes saadetsakse tagasi sinna kust tulid kahjuks. eeldusel, et nad kontrollivad.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased