Helsingi lennujaam ja Finnair

Tere. Mul on lennukipiletid Finnairiga Tallinn-Helsinki-Bangkok. Kas ma Helsinkis pean uuesti turvakontrolli läbima? Ehk kas ma saan Tallinna lennujaamast midagi kaaa osta ( vedelikke jms ) ? Teine küsimus, kas võib loota, et Finnair teeb uuel aastal kampaaniapakkumisi Helsinkist Tenerifele? Tahaksin väga minna Oktoobris, aga kahtlen kas praegu osta piletid, või veel oodata soodukat. Tänud kõigle vastajatele juba ette.

Helsinki tenerifet pakuks välja https://www.norwegian.com/fi/lentotarjoukset-uusivuosi

  • Varaa viimeistään 15.01.2018 klo 23:59. Matkusta ennen 31.10.2018.

Helsingis turvakontrolli läbima ei pea. Läbid vaid passikontrolli.

Ma kunagi lendasin Tallinn-Helsinki-Bangkok aga tapselt ei maleta enam. Pakun et turvakontroll tuleb siiski labida, esiteks on sul ees pikk lend ja tavaliselt ja lahed teisele lennule, seega kontroll peaks olema, et vahepeal pole midagi keelatud pannud, Ja lahkud Eurotsoonist samuti. Kui tahad midagi osta, tee seda Helsinki lennujaamas

Helsingis turvakontrolli ei tule läbida. Vantaa lennujaamas satud Tallinnast lennukiga tulles kohe alale mis on peale turvakontrolli. Millegi keelatu kaasa võtmiseks võimalus puudub. Schengeni alalt lahkumiseks läbid passikontrolli, mitte turvakontrolli. Ma olen marsruudil Tallinn-Helsingi-Schengenist välja korduvalt lennanud ja alati on nii olnud.

Helsingis oled transiittsoonis, välja ei lähe, ei mingit turvat.

Tagasitulles on aga turvakontroll !

Kas Riiast Helsingisse lennates on samamoodi, et turvat ei läbi enne teisele lennule minekut?

Helsingis ei ole Schengeni alalt mitte-Schengenisse minekul turvakontrolli. Olenemata kust sinu lend saabub, kui ta saabub Schengeni alasse saad alati ainult passikontrolliga mitte-Schengeni alasse. Liikudes mitte-Schengeni alast Schengenisse on turvakontroll vastavalt lähtelennujaama riskiastmele: Londonist saabudes ei ole turvakontrolli, mujalt saabudes võib vabalt olla.

"Liikudes mitte-Schengeni alast Schengenisse on turvakontroll vastavalt lähtelennujaama riskiastmele: Londonist saabudes ei ole turvakontrolli, mujalt saabudes võib vabalt olla."

Jah, Bangkokist tulles olen alati turvakontrolli pidanud läbima, JFKst tulles sai otse passikontrolli ja terminali.

Isegi maailma turvalisemast riigist, ehk Jaapanist tulles suunati Vantaas läbi turvakontrolli. Lohutuseks niipalju, et Kuala Lumpuri transiittsoonis viibides pidi läbima lausa 2 täistasemel turvakontrolli. Oleks pidanud vist korraks riiki sisenema, siis oleks ehk 1 turvakontrolliga pääsenud.

Ma siis lisan et, nn. 3-datest riikidest tulles on turvakontroll. Nn. Tai, malaisia, türgi, venemaa jne

Finnairiga soodsaid pileteid võidki ootama jääda . Tenerifele tasub pileteid otsida Riia kaudu ,ehk minagi sõidan autoga Riia lennujaama ja jätan sinna .Nädala parkimistasu on 21 eur. Riiast lendab sagedalt Ryanair ja ümberistumisega näiteks Londonis oledki Tenerifel.