Helsingi sadamast lennujaama

Kindlasti leierdatud teema aga küsin siiski. Kui Eckerö Linega 8.15 sadamasse jõuab kas siis 10.25 lennule jōuaks kui taksoga minna?

Argipäeva hommikul või nädalavahetusel?

0
0

Argipäeval

0
0

Takso sõidab umbes pool tundi.

0
0

Tulime mõni nädal tagasi Tenerifelt. Lennujaamas käib kõva remont. Päris pikalt tuleb kõndida. Kiireks läheb…. Kui mingi laev jõuab varem, võtaks selle.

1
0

Kuna tegemist hommikul esimese laevaga 6.00-8.15,  siis laevaga alternatiivi vist pole. 

Takso võtab jah pool tundi, nii kiire graafikuga pole soodsat HSL ühistransporti (äppiga 4.10 eurist trammi + rongi) võimalik kasutada, sest sellega võtab sõit aega pigem 50 min kuni 1 tund.

Vaatan, et tegemist pole õnneks vist kauglennuga non-Schwngenist, kuhu pikem tee lennujaamas astuda ja passikontroll. 

Kui lend 10.25, siis ilmselt Stockholm Arlanda, mis Terminal 2-st ja logistiliselt vist isegi Helsingist tulles natuke lähemal, kui Terminal 1 (kuigi pole isiklikult teminalist ammu väljas käinud ega seda vastavatud sisenemise terminali ehitustegevust jälginud). 

Usun, et pigem on see lennule jõudmine tehtav, kui lennujaama check in-s / pagasi dropis ja turvakontrollis megasabasid pole ning eelnevalt laevast ikka kiirelt välja taksosse saab (ja laev õigel ajal sadamas).

0
0

Või siis minna laevaga, kus saab ööbida ja hommikul sobival ajal lennujaama minna. Peab uurima, kas hommikusöök on hinnas või lisatasu eest.

1
0

On sul seda närvipinget - jõuan-ei jõua-jõuan - vaja? :). Millal sa laevalt maha saad, siis taksole saad, liikuma saad ja lennujaamas õige koha leiad jne. Helsinki liiklus tipptundidel on veel hullem kui Tallinnas :).

Tunduvalt kindlam on sõita kohale õhtuse laevaga Tallinnast, ööbid laeval, sööd kõhu täis ja hakkad sadamast varakult liikuma. Trammiga Rautatientorile ja rongiga (I; P) lennujaama. No ja veel pommikindlam variant on muidugi õhtul juba Vantaal hotell võtta või kui oled kannatlik ja kokkuhoidlik inimene, siis lausa lennujaama minna. :)

6
0

Kui minna õhtuse Tallinki laevaga Helsinkisse ja jääda laeva ööbima, siis hommikusöögi saad pakina õhtul söögikohast laevalt kätte (saiake, jogurt, õun ja mahl)ja kindlasti ei saa sa sobival ajal laevalt maha, vaid hommikul lastakse laevalt maha alates kella 6.00. seega teemaalgatajale sobiks see kõige ideaalsemalt.

1
0

Tavaolukorras oleks asi tehtav, aga … Ka laevad väljuvad aegajalt hiljem, kahjuks. Meil viimati ca 1,5 tundi. Ning Vantaa lennujaamas on remont ja jooksmist on tõesti palju. 

Mina sõidaks õhtul laevaga üle ja võtaks lennujaama lähedal Aviacongress Scandic hotelli. Hommikul sööks mõnuga kõhu täis (hinnas) ja sõidaks tasuta transfeeriga lennujaama. 

Elu näitab, et tavaliselt kõik sujub tõrgeteta, aga kui hakkad rohkem riskima, siis hakkavad asjad juhtuma ;) kindlustusest ei pruugi ka abi olla kui oled ajakava liiga tihedaks ajanud :(

Hsl.fi äpiga saad valida transpordi õhtul hotelli.  Viimati peale 20 enam Katajanoka terminaali ukse eest trammi ei läinud ja kõndisime pearaudteejaama, sest kaugemalt mineva trammiga tuli juba sama aeg kui jalgsi minnes (ca 25-30 min). Ja linn on ju praegu kenasti kaunistatud :)

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased