Hertz / Advantage Bergamos

Plaanin mai lõpus väikest Põhja-Itaalia ringreisi algusega Bergamost. Kuna keegi osalistest ei ole veel 25+ aastat vana, siis olen sõelunud välja paar firmat, mis rendivad lisatasu küsimata ka noorematele.

Hetkel on laual Advantage ja Sixt. Viimane teenib miinuspunkte hulka tummisema hinna eest, samas pruugib pakkuda veidi paremat teenindust.

Kas kellelgi on kogemust Bergamos Advantage'ilt rentimisega? Kuidas oli teeninduse tase, oli mingeid erilisi ebamugavusi?

Lisaks oleks hea teada, kas Economy Classi autod on diislid või pigem ainult bensukad (nt Fiesta, Clio jt)? On nende autod väga palju vanemad, kui Hertzil endal (mille odavama haruna Advantage tegutseb)?

Nii nädala-paari jooksul pole saanud autode umbkaudse vanuse ja üldiste tehniliste andmete kohta konkreetsemat vastust ei vahendajafirmadelt ega Advantage'ilt endalt, samas aeg tiksub edasi, hinnad tiksuvad üles.

Kellelgi otseseid kogemusi jagada, siis tänud ette!

Märtsis käisime suurema seltskonnaga Itaalias ja autod olid meil siis võetud Bergomo lennujaamast (osadel oli Advantage ja teistel Sixt). Mina ütleksin, et suurt vahet ei ole kummast võtad. Sixti lett on lennujaamas sees. Sealt saad auto dokumendid kätte. Antakse nimekiri ette kust saad valida mis autot soovid. Ise pakuvad loomulikult võimalikult väikest, seega tasub jälgida. Siis sõidad rendifirmade bussiga parklasse, kust saad oma auto kätte. Meie saime diiselautod ja läbisõiduga veidi alla 100 000 (seega suhteliselt vanad rendiauto mõistes). Advantage lett on terminalist väljaminnes paremale. Saad auto võtmed kätte (anti kindel auto. Aga autod olid pigem suuremad kui kinnipandud oli, bensukad, läbisõit ka veidi alla 100 000)ja siis ka bussiga parklasse. Varem oleme võtnud Auto Europe autod ja need on alati uuemad olnud.

Saan õigesti aru, et avarii omavastutus ja varguse omavastutus on eraldiseisvad ning mõlema eest võetakse bronn? Ehk siis alltoodud tingimuste järgi bronnitakse 1020€ + 1020€. Ze fak... Nii on, siis tuleb reisu eel krediidilimiidid üle käia.

https://global.advantage.com/qualifications.html#CDW

Paar aastat tagasi sai renditud http://www.rentalcargroup.com/ -st, vaata sealt Thrifty miinimum vanus 23a. Meie valisime Europcarist Fiesta (bensukas), bronniti 500 € ja auto oli alla 1000km läbinud. Vaata ka http://www.easyterra.com/ ja http://www.carhire3000.com/

Nüüdseks kindel, et auto tuleb Hertzist (ainus, mis lahti peale RyanAiri lennu saabumist) ja AutoEurope'i kaudu (Hertz ise on lüpsihimuline).

Kuna Hertzilt superkasko võtmine tähendaks hinna duubeldamist, siis arvestaks pigem AutoEurope'i excess refundiga.

Aga... Küsin meili teel, küsin telefoni teel - keegi ei ütle otse välja palju tolle Focuse eest kohapeal broneeritakse. Kellelgi värsket kogemust?

TripAdvisoris mainiti, et nt Focuse universaali omavastutusmääraks on 1400€. Tuhat. Nelisada. Eurot. Reaalselt bronnitakse sihuke summa?

1400 EURi kõlab täitsa usutavalt. Rentisime Bergamos Hertzilt 2 aastat tagasi Economy-klassi auto ja minu mäletamist mööda oli omavastustus 1000 EURi. Olime neljakesi ja kamba peale tundus mõistlikum ikkagi superkasko võtta. Ja summa bronnitakse mõistagi reaalselt. Muide, teenindus oli väga meeldiv ja auto läbisõit alla 1000 km. Auto saad kätte parklast, kuhu viib terminali eest buss.

Mis mõttes omavastutus broneeritakse reaalselt??? Seda tehakse vaid siis, kui autoga kaskojuhtum tekib. Muidu ei bronni ükski rendifirma rohkem, kui auto rendihinna + paagitäie kütuse hinna.

Olen kuulnud, et olevat rendifirmasid, kes tõesti omavastutuse ulatuses reserveeringut ei tee, aga minule pole seni ükski selline ette juhtunud.

Tavaliselt broneeritakse kaardilimiit vastava summa ulatuses. See tähendab, et sul peab olema vaba limiiti ning sa ei saa reserveeritud limiiti enne vabastamist (võib venida kuni arvelduskuu lõpuni) kasutada.

Kui kaskojuhtum tekib, siis chargetakse kaarti reserveeringu arvelt reaalselt. Internetipangas saab tavaliselt lihtsalt vahet teha selle järgi, et reaalselt chargetud summal on maksetähtaeg järel, reserveeringul pole.

Niiet vahe on formaalselt olemas aga sisulises mõttes on tulem sama.

Omavastuste summa osas Autoeurope tavaliselt indikeerib, mis see excess võib olla. Economy eest pole ma Bergamos 1000 euri maksnud, pigem oli see 250 euri pluss bensiin (Europcar AE vahendusel).

Autoeurope excess osas on mul positiivne kogemus olema - ilma suurema bürokraatiata maksti omavastutus tagasi, paar kuud läks aega aga oli ka suvi. Ära ainult unusta rendifirmalt niipalju pabereid võtta kui võimalik õnnetuse kohta.

Küll aga kaasnevad igasuguse kasko juhtumiga erinevad käsitlustasud, mida refund ei kata. Itaalias sain tuuleklaasi kivi - omavastutus 250 mille AE hüvitas, käsitlustasu 72 euri, mida ei hüvitatud (Europcar). Hiljem saabus veel arve piiratud liiklusega tsoonist läbisõitmise eest saadetud trahvi käsitlemise eest - 50 euri.

Olen peaaegu 20 aastat Avise klient olnud. Neile on alati piisanud, kui saavad krediitkaardi andmed, mingit tagatist broneeritud pole. Võib-olla on see tingitud minu püsikunde staatusest, kuid paaril korral olen ka Hertzi ja Europcari teenuseid kasutanud ja samad sõnad. On ka kaks kaskojuhtumit olnud. Siis küll bronniti mõlemal korral kohe lambist 1300.- eurikut ära, kuid kuna mõlemal juhul oli kahjusumma väiksem, siis vabastati osa broneeringust (ca mingi 2 kuud läks aega).

Triivib pisut teemast, aga kaua pruugib Bergamos lennukist lennujaama ette jõudmiseks aega kuluda, kui kaasas ainult käsipagas?

Muidugi palju muutujaid mängus, lendude hilinemisest rääkimata, aga teaks siis umbkaudugi arvestada.

Alla 5 minuti (lennukist välja saamisest kuni lennujaama ukseni). Tegemist on suhteliselt pisikese lennujaamaga ikkagi.

Aga palju võiks pagasiga reisides aega kuluda, enne kui rendiautole saab järgi minna? Tund aega maandumisest rendini peaks vast igati ok olema? Ma tegin meie perele hetkel Budgeti autorendi, kuna hind oli soodsam kui mujal. Ainus mis mulle muret teeb, ongi need igasugused omavastutused. Uurisin eesti budgetist ja ilma täiskindlustuseta võidakse deposiiti võtta u. 900euri :S Koos täiskindlustusega võib see olla ka paarsada euri, täpne summa pidavat sõltuma juba rendiagendist. Ootaksin väga Budgetist rentijate kogemusi Milano Bergamo lennujaamast rentides.

Minu paar aastat vana kogemus - Milano Malpensa lennujaam, auto Budgetist, kindlustust ei võtnud (tegin netist mingi eraldi kindlustuse) ja broneeriti 500 eurot.