Hetkeolukord Horvaatias

 Tere. oleme varasemalt kahel aastal Horvaatias puhanud ja plaan oleks minna ka see aasta  juuli alguses kui just olukorrad riikides halvemaks ei lähe.

 Sooviksime ülevaadet neilt kes hetkel seal puhkamas. Kas seoses koroonaga on seal hetkel mingeid piiranguid? Kas toidukohad ja rannad on tavapäraselt avatud vms?  Kas turiste on see aasta vähem ka? 

Ette tänades.

Kui ei eksi siis Joel Juht on hetkel Horvaatias , kae IG ja küsi kuidas lood on seal ! :)

Dist hoidmise sildid igal pool, mask soovituslik (keegi ei kanna), rannad, söögikohad lahti, turiste väga vähe ( veel). Ühesõnaga ideaalne.

Viimastel päevadel on Horvaatias drastiliselt tõusnud nakatanute arv. Endal minek mõne nädala pärast - kas võib olla oht, et Horvaatia sulgeb uuesti piirid? Osad Balkani riigist tulnu peab juba jääma karantiini Horvaatias.

Eks tuleb kohalikke uudiseid jälgida, ise nad tunduvad rahulikult võtvat. Samas oht muidugi on, et kui nakkustase läheb kõrgeks, peate naastes kaks nädalat karantiinis istuma. Horvaatia puhul on ca 44 juhtumit päevas see piir, kust alates kahe nädala peale on 100 000 elaniku kohta 15 juhtumit.

Olime 2 nädalat Horvaatias ja käisime läbi Plitvice- Split- Zadar- Rijeka- Rovinj. Ainult viimases kandsid töötajad restos/poodides maske aga ka need olid neil pigem lõua all aksessuaariks. Ühes Konsumis öeldi, et homme tulge maskiga. Valisime teise poe. Mujal ei olnud ka turiste, ehk selle pärast oli Rovinj's see maski teema. Poed, restod jne avatud.

Ja tänasest Horvaatia punases.

Eks nad nüüd nädalake testivad veidi vähem ja siis järgmisest nädalast jälle kõik ok...

Olen praeguseks nädalajagu Horvaatias olnud ja jagan teavet. 

Lend sinna oli LOTiga üle Varssavi. Mõlemal lennul tuli täita ankeet, kusjuures teisel lennul seda isegi tagasi ei tahetud. 

Horvaatiasse jõudes oli Zagrebi lennujaam üsna tühi. Testi ei nõuta, ent enne reisi tuli netis täita ankeet oma Horvaatias viibimise andmetega. Enamikul oli see tehtud ja piiriületus läks kiiresti, sabad tekkisid sinna, kus lihtsameelsed alles piirivalvuri küsimuse peale avastasid et neil see tegemata, mille peale hakati nende andmeid ükshaaval arvutisse toksima...

Autorendist sai Renault Capturi nullomavastutusega kindlustusega 60€/nädal. Sõitsime sellega Istriasse. Nakatumisnäitaja on siin hetkel 8, Horvaatias tervikuna 53. Teoorias peaks maski kandma ühistranspordis ja kauplustes. Praktikas bussiga sõitnud ei ole, poes enamik kannavad, aga kui ka ei kanna või mask lõua all, siis välja ei visata. Ilm enamasti päikseline, päeval +21, meri 20-21 kraadi. Enamus hotelle kinni, aga matkaautodega Saksa pensionäre siiski on. Paljudes kohtades soodushinnad, nt Brijuni saare külastus -40%. Ühesõnaga rahulik chill olemine. 

Raha osas saab maksta kaardiga (nt Plitvices mõnes kohas sula ei tunnistatudki, ainult kaart). Sula saab nt Revoluti kaardiga tasuta välja võtta (hetkekurss 7,55), ent soovitavalt mõne panga automaadist ja vältida Euroneti masinaid, mis ca 4€ vahendustasu tahavad. Tasulise parkimise piirkondades soovitav kasutada PayDo äppi, töötab laitmatult ja vajadusel saab auto juurde naasmata parkimisaega pikendada. Parima hinnaga tanklate leidmiseks sealse autoklubi HAK äpp. Majutuse arve tasub alles hoida, väidetavalt võidakse piiril küsida.

Kas keegi on sõitnud Horvaatia suunas autoga lähi ajal? Kas piirid on lahti või kuskil tekkis probleeme?