Hetkeolukord Horvaatias

 Tere. oleme varasemalt kahel aastal Horvaatias puhanud ja plaan oleks minna ka see aasta  juuli alguses kui just olukorrad riikides halvemaks ei lähe.

 Sooviksime ülevaadet neilt kes hetkel seal puhkamas. Kas seoses koroonaga on seal hetkel mingeid piiranguid? Kas toidukohad ja rannad on tavapäraselt avatud vms?  Kas turiste on see aasta vähem ka? 

Ette tänades.

Kui ei eksi siis Joel Juht on hetkel Horvaatias , kae IG ja küsi kuidas lood on seal ! :)

Dist hoidmise sildid igal pool, mask soovituslik (keegi ei kanna), rannad, söögikohad lahti, turiste väga vähe ( veel). Ühesõnaga ideaalne.

Viimastel päevadel on Horvaatias drastiliselt tõusnud nakatanute arv. Endal minek mõne nädala pärast - kas võib olla oht, et Horvaatia sulgeb uuesti piirid? Osad Balkani riigist tulnu peab juba jääma karantiini Horvaatias.

Eks tuleb kohalikke uudiseid jälgida, ise nad tunduvad rahulikult võtvat. Samas oht muidugi on, et kui nakkustase läheb kõrgeks, peate naastes kaks nädalat karantiinis istuma. Horvaatia puhul on ca 44 juhtumit päevas see piir, kust alates kahe nädala peale on 100 000 elaniku kohta 15 juhtumit.

Olime 2 nädalat Horvaatias ja käisime läbi Plitvice- Split- Zadar- Rijeka- Rovinj. Ainult viimases kandsid töötajad restos/poodides maske aga ka need olid neil pigem lõua all aksessuaariks. Ühes Konsumis öeldi, et homme tulge maskiga. Valisime teise poe. Mujal ei olnud ka turiste, ehk selle pärast oli Rovinj's see maski teema. Poed, restod jne avatud.

Ja tänasest Horvaatia punases.

Eks nad nüüd nädalake testivad veidi vähem ja siis järgmisest nädalast jälle kõik ok...