Hinnad 2010

Kas mulle tundub või ongi reisikorraldajad selle suvehooaja paketireiside hindu tõstnud. Kui vaadata selle aasta osturallide ja kampaanijate hindu, siis võrreldes eelmise aastaga on paljude sihtkohtade hinnad kallimad. Samuti kui ma võrdlen neid hindasi, millega ma eelmisel aastal reisid ostsin, siis sellisele tasemele pole veel hinnad kukkunud. Kas on ikka mõtet praeguste kampaanijate ajal rabama hakata või tasuks tõesti oodata viimase hetke pakkumisi. Varu hinnalanguseses paistab olema. Vaatan neid hotelle, kus ma eelmisel aasta olin ja kui võrdlen, mis hinnaga need sai ostetud, siis vahe on isegi kahe ja poole kordne.

0
0

Miks inimesed arvavad, et hinnad paketireisidele langevad? Miks arvatakse, et turismiga tegelevad firmad on ainukesed, kes ei kohandu turule ning endiselt samas mahus reise korraldavad nagu enne masu? Väidan, et kohandumine on toimunud ning viimase hetke pakkumisega leitav soodne reis on pigem harv erand kui reegel. Pidu tarbija uulitsas on lõppenud, kohandumine on toimunud ning hinnad, mida pakutakse, on jäävad või isegi ülesse poole trendiga. Alati võib võrrelda näiteks soomlaste poolt pakutava hinnaga, kui ei usuta omamaiseid korraldajaid.

0
0

Samasugust juttu nagu sina räägid, rääkisid ka kinisavraarendajad, et osta tuleb kohe, muidu maksad kordades enam. Kus on praegu need prohvetid ja ennustajad? Jääv ei ole miski, ka mitte hinnad. Kõik on oma kasumimarginaale langetanud, ka hotellid , lennufirmad ja reaalseid reisijaid on jäänud vähemaks. Samas nullini oma tegevust siiski viia ei saa ja arvan et nõudmise pakkumise vahekord kujuneb siiski lähiaastatel kliendi kasuks.

0
0

Ise küsisid inimeste arvamust, mina arvasin. See on sinu probleem, kui minu vastus sulle ei meeldi. Mul on lihtsalt teistsugune arvamus.

0
0

hberti jutt on õige. Pidu on selleks korraks läbi. Kui reisikorraldajad, lennufirmad ja hotellid maksid masu tõttu enne igale liigutusele peale, siis sel aastal seda enam ei tehta. Vaba raha on otsas, personali-, kütuse- ja muud kulud on miinumi viidud ning et ära elada, müüakse asju kõrgema hinnaga. Ma pakun, et selline trend jõuab aasta lõpul - järgmise algul meile ka kõigil muudel elualadel. Kui sulle reisibüroode hinnad kõrged tunduvad, pane oma reis ise kokku. Osta ise lennukipiletid, hotell, pane juurde transpordi ja muud kulud ning arvatavasti tuleb see ikkagi kallim, kui paketina reisibüroost ostes.

0
0

Hotellide osas võibolla võib midagi loota seoses majanduse madalseisuga, sest neil on raskem reageerida klientide vähesusele...päris kinni ikka ei pane. Samas lennufirmad, reisikorraldajad saavad edukalt oma pakkumist nõudlusega kohandada. Paraku nafta ka hiilib vaikselt ülespoole ja täna jäi kuskil silma, et USA kütusevarud on väikseks jäänud, mis võib veelgi hinda kergitada. Seega patt oleks oodata poolmuidu pakkumisi ja rumal on reisikorraldaja, kes mahuga mitu aastat järjest puusse paneb. Kui aga kalender on paindlik ja puhkusele võimalik üleöö minna, siis tasub tõenäoliselt viimasele hetkele ka panustada.

0
0

Tuleks arvestada sellega, et turg on reguleerunud vastavalt nõudlusele. Nõrgemad ja blufifirmad on oma otsad leidnud ja dumpingud lõpetanud. Võib-olla langeb veel keegi. Järgi jääb normaalne konkurents ja õiglased hinnad. Ükski ettevõtte ei suuda lõpmatuseni dumbata. Normaalses turusituatsioonis peaks olema odavam varem osta. Nö viimase minuti pakkumised jäävad muidugi alles, kuid nende peale loota ei tasu. Võid soovitud sihtkohast, lennust või hotellist ilma jääda. Nii, et eks igaüks ise mõelgu, kas tasub oodata või osta varem.

0
0

mis on inimese jaoks oluline. Mina ostan alati viimase hetke hinnaga , mis on umbes pool kataloogi hinnast. Vahel ostan alles päev enne väljalendu. Lepin sellega , et ei saa alati siis meeldivaimat hotelli, aga minu jaos korvab selle soodne hind.

0
0

Maxjle. Internett on juba ammu leiutatud. Panin eelmise aasta lõpus ise 6 inimese seltskonnale reisipaketi kokku. Lennukipiletid Ryanairiga Riia-London-Tenerife edasi-tagasi koos kõigi pagasi ja muude maksumustega 3000 kr. inimene + 150 kr. inimese kohta bensiin ja auto parkimine Riias + nädal aega majutust 6 inimesele 3 magamistoaga apartemendis samas hotellis, mida ka Novatours pakub, 450 krooni inimese kohta 1 nädal. Kokku siis kogu reisipakett 3600 kr. inimene. Isegi kõige-kõige-kõige viimase hetke hinnad ei langenud korrakski nii madalale. Milleks üldse need reisikorraldajad oma kasumisooviga peale seda, kui juba internett olemas on???

0
0
  • reisikorraldajad pakuvad otselendu
  • on küllalt tarbijad, kes ei viitsi ise asju korraldada ja sellele aega kulutada(seda võib kohandada ükskõik millise teenuse kohta) jne.
0
0

Minu ajakulu oli u. 15 minutit lennu bronn ja 10 min. hotelli bronn. Ise reisibüroosse kohale minnes ja seal paketireisi bronnides läheb aega kindlasti kordades rohkem. Lihtsalt kui reisibürood siin ülbavad, et odavamalt nende kaudu reisida ei saa ja kellegile ei sobi, et pange siis ise oma reisid kokku, siis pannaksegi.

0
0

Mõned inimesed parandavad ise kingi-saapaid, mõned kasutavad oskaja kingsepa teenuseid. Mõned inimesed teevad ise torte, aga mõned jälle kasutavad teada-tuntud ja hea pagari-tordimeistri teenust. Ja leidub ka neid inimesi, kes ei oska või ei taha lennupiletitega ja hotellidega tegelda, nad peavad tõesti paremaks tegelda näiteks oma põhitööga. Ükskõik millise hea teenuse puhul leidub alati tarbijaid. Loodan samuti, et alles jäävad õiglaste hindadega normaalsed reisikorraldajad.

0
0

Reisibüroode kasuks (ise kasutan 2 läbiproovitud ettevõtet pidevalt) räägivad:

  • kiirus, mugavus, kui oled püsiklient ja teatakse sinu soove-vajadusi. Ei lähegi 10+15 minutit, vaid sooviavalduse meili kirjutamise või telefonikõne aeg ja hiljem veel paari meili või kõne aeg kooskõlastusteks.
  • vastutus, kui juhtub mingi jama, siis piisab telefonikõnest ja bürooametnikud kukuvad siblima. Ei pea ka mõtlema ja põdema, kui ise bronnides pole paari päeva jooksul bronni kinnitust saanud või, et "krdi Ryanairi sead ei maksagi mulle raha tagasi" jne.

NB! SEE SAAB KEHTIDA VAID SOLIIDSETE ja USALDUSVÄÄRSETE REISIFIRMADE KOHTA. Ärge mõelge nii reisima.net-i, Yestravelite vms ODAVA ja kahtlase kohta.

Veelkord - turusituatsioon sunnib üsna enam firmasid normaalselt ja soliidselt käituma, kliendid uurivad üha rohkem tausta ja ettevõtte usaldusväärsust.

Veel... Hoidmaks ära repliike, a'la "noh nimeta siis need soliidsed reisifirmad!". Ei nimeta. Soovitan hoopis aru saada järgmisest. Klišeelik arusaam - klient on kuningas toimib üsna hästi, kuid ainult 2 eeltingimust arvestades:

  • klient on usaldusväärne ja ta tasub arved õigeagselt
  • klient ei ülbitse teenusepakkujaga ja ei tõmble ringi 4 erineva teenusepakkuja dumpinguhinnad näpu vahel - "näe, see pakkus odavamalt!" Loomulikult on jätkuvalt palju selliseid hindade allaküsijaid, kuid tasub silmas pidada seda, et sellised tehingud on ühekordse iseloomuga ja teenusepakkujad on samasugused inimesed, nagu kliendid ning nad ei suuda kõike alla neelata, et järgmisel korral jälle "kuninga" ees saba jalge vahele tõmmata. Äriline suhe on kahepoolne. Olge lojaalsed ja tekitage vastastikune usaldus - uskuge mind, teid koheldakse juba varsti tõelise kuningana. Sealt mul ka need 2 bürood, keda alati olen usaldanud ja pole veel tünga saanud. Olen mõnel korral ka hinnakontrolle teinud - uskumatu, kuid mu reisikorraldaja pakkumine on üldiselt alati olnud samaväärne või isegi kvaliteetsem.
0
0

ixxx räägib siin hetkel jõukurist ärireisija vaatenurgast. Paraku enamus inimesi ei ole reisifirma kuldkliendid ja tihti nende jaoks jääb see reisifirma pakutu liiga kalliks. Tihti tundub tripis, et kogenud või palju reisivad inimesed ei suuda laskuda tavainimese tasemeni ja ei saa aru, et kord paari aasta jooksul reisiv ja odavalt läbi tahta ajav inimene ei paku büroodele erilist huvi neile soodsamat varianti leida. Erand on siin muidugi spetsiaalsed lennupiletite pakkumised büroode poolt, mida isegi tihti kasutanud. Paraku hotelle ei suudeta küll konkureeriva hinnaga pakkuda, ise leiab alati odavamalt ja tihti paremaid. Omaette teema on paketireiside stampsihtkohad: sinna küll mingi Ryanairiga kombineerimine otselennu asemel on suht mõttetu, oma aeg maksab rohkem. Samas kui sooduspakkumisi pole ja hind on tähtis ning ise suudetakse paremini, väga tubli!

0
0

Sa planeerisid reisi kuuele (!!!) inimesele, kes elavad ühes (!!!) korteris. Loomulikult tekib sel juhul sääst võreldes paketihinnaga. Enamus inimesi ei planeeri oma puhkust kuue- või kümnekesi. Minnakse kahekesi, koos perega. Sel juhul ei tule ise pileteid ostes asi nii odav. Samas on selline reisiviis ka minu jaoks ainumõeldav. Mulle meeldib endale hotell ise valida ja olla oma plaanides sõltumatu :) Lähme suvel kahekesi nädalaks Itaaliasse ja meie esialgne eelarve on selline: Tallinn-Riia (kas auto või bussiga) - 1000 kr Riia-Milano (Ryanair, edasi-tagasi) - 2500 kr Hotell (4*, h/s, väga hea reitinguga) - 8600 kr Rendiauto nädalaks - 3300 kr Kokku 15400 kr ehk 7700 kr inimese kohta. Teist samapalju kulub kindlasti kohapeal söögile ja kütusele. Ei ole just väga odav ja kindlasti leiab paketireisi odavamalt.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased