Hispaaniasse reisima

Kas keegi on käinud viimasel ajal Hispaanias, kuidas kontrollitakse piiril covid vaktsineerimispasse ja eri tõendeid, kuna hetkel Eesti veel riskiriikide hulgas ei ole siis vist on praegu olukord leebem. Aga minek on 20ndal, ja vist oli hispaaniasse minekul riskiriikide hulka minevate riikide näitajaks üle 50ne, mis ka hetkeseisu vaadates esmaspäevaks on. Hispaaniasse jõudes mul endal teisest vaktsiinist möödas alles nädal aega, niiet kas oleks mõistlik siis covid test teha päev varem? 

Ja kuidas hetkeseis üldse praegu Malagal on?

Tervist. Tulen just täna Hispaaniast. Näit peab olema üle 150, et Eesti riskiriikide hulka satuks. Sel juhul oleks vaja jah antigeeni või PCR test teha. Kuniks nii aga ei ole (ja ei usu, et 20.07-ks Eesti nii kõrge riski hulka ka satub), piisab vaid Hispaania digitaalse registreerimisvormi täitmisest. Seda kontrollitakse piiril aktiivselt. Mugavaim selle täitmiseks ja esitamiseks on vastava appi alla laadimise ja seal täitmise teel. 

Küll aga pead jälgima ka, millised nõuded esitab vahemaandumise riik, kui tegu pole otselennuga. Meil läbi Saksa lennates oli Saksa reeglite jaoks nt vaja ikkagi antigeeni testid teha.

Meie täitsime küll eelmisel päeval kodus selle FPS vormi. https://www.spth.gob.es/ leheküljel. Vastuse saime kohe. PCR test ei tohi olla vanem kui 72 tundi. Synlabis saab teha kurguloputusega.

Meil oli otselend Air Balticuga Malagasse. Tallinnas kontrolliti , et kõik dokumendid oleks korras. Saabumisel kontrolliti ainult FBS vormi triipkoodi.

See Hispaania FPS vormi rakendus on natuke õnnetu (ei pruugi alati töötada), mistõttu soovitan pigem täita netis ja võtta paber või telefonis PDF kaasa.

Minu andmetel, kui oled vaktsineeritud ja ka piisav aeg möödas, et sertifikaat kehtib, ei pea testi tegema, ei antigeeni ega PCR testi.

Seda ka läbi Saksamaa lennates. Vähemalt on selline info nii Saksamaa läbimise infos, kui näiteks Hispaaniasse või Itaaliasse sisenemise infos. Et peab olema vaid saabumisriigi tervisedeklaratsiooni vorm ja nö. roheline pass.

See kõik võib meie numbrite edenedes muutuda, aga tänase seisuga on nõuetes selline info. Või olen ma ehk millestki valesti aru saanud?

Läbi Saksamaa lennates on kolm valikut jah, kas vaktsineerimise, antigeeni või PCR tõend.

Kui minek on lennukiga, siis pead nõudeid väga täpselt järgima, sest kui test on nõutud, siis ilma selleta Tallinnas lennule lihtsalt ei lasta. Väga rangelt järgitakse kõikidele nõuetele vastavust. Nii, et probleem polekski kas nad Hispaanias kontrollivad või mitte, vaid kas sind üldse Tallinnas lennule lubatakse. 

Täpseid nõuded saad lugeda siit https://reopen.europa.eu/en/ - nii sihtkoha riigi kui ka transiitriigi (kui ei ole otselend) kohta. Oluline on, et vastaksid ka transiidireeglitele.

Mina olen aru saanud, et nii vaktsineerimist tõendav dokument kui ka test peab olema tehtud enne lendu. Tagasitulles sama? Kui Eestis on lihtne end testile registreerida, siis Hispaanias keerulisem. Endal samuti piletid augustiks ja SAS-iga üle Rootsi....

Ööelu on seal juba lukku keeratud, ilmselt tuleb piiranguid juurde

Tere,

@Kitike, meil on ka piletid augustiks ja lendame swiss airiga läbi Sweitsi Barcelonasse. Jälgin pingsalt, kuidas kulgeb...ütleme nii, et kui selleks ajaks (meie oleme seal 17-23.08) enamus on kinni siis ilmselt pointless minnagi. Igatahes hotelli ei julge broneerida ja hakkasin uurima, kuidas Swiss airi piletite canceldamine toimub? Juhul, kui keegi teab või on kogemust - andke julgesti teada. Ei imesta, et tuleb reisist loobuda :(

Nii tahaks reisida... aga see olukord on jube ikka. 

Ilusat Eesti suve jätku!

Te siin kõik räägite, et enne lendu kontrollitakse. 

Aga teemaalgataja pole ju maininud, et ta lendab sinna.

Ja kui piirist rääkida, siis 2 nädalat tagasi maismaapiiril polnud mingit kontrolli.

Otselend Eestist Malagasse on muidu, hetkeinfo järgi saab mis on kuni 18 juuli 23:59ni siis Eesti riskiriikide hulgas ei ole, ja saab minna ilma vaktsiinipassi kui ka testimiseta. Igaksjuhuks on aeg Synlabis broneeritud 19nda hommikuks, kui Eesti peaks minema riskiriikide hulka (See näitaja hispaaniasse sisenemisel peaks ikka olema 50, Eesti tagasitulles peab olema siis viimaste uudiste järgi näitaja 75(riigist kust Eesti tulla) mis muudeti just lähiajal ära, Hispaania oma 215, kui ei ole vaktsiinist 14 päeva möödas peab jääma isolatsiooni) . Ja teine vaktsiin on tehtud kui 14 päeva pole möödas, reisi jooksul saab see täis ja loodetavasti ei pea eneseisolatsiooni jääma.

Kas keegi oskab kommenteerida, kas on vaja veel teha mingit testi, kui lendan Frankfurti kaudu Barcelonasse, olen vaktsineeritud (14p möödas)?

Reopen Europe järgi ei pea ja transiit ei ole sisenemine Saksamaale ja siis nad ei nõua. Samas siin loen kommentaaridest, et Saksamaa nõuab. 

Kas kellelgi on adekvaatseid linke soovitada?

Epp1, kui oled vaktsineeritud, siis on ka Saksamaa jaoks kôik ok. Nende jaoks oleks sinul testi vaja teha vaid siis, kui tuleksid mingist uue koroonatüve nakatumislainega riikidest, aga see nimekiri neil väga lühike ja EU riike seal pole (https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Transport/Archiv_Risikogebiete/Risikogebiete_aktuell_en.pdf?__blob=publicationFile).

Seega,  hoia oma EU vaktsiinisertifikaat ligidal ja kôik laabub! Hispaania jaoks täida ka nende registreerimisvorm ära. 

Saksa hetkenõuded transiidile (https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/EinreiseUndAufenthalt#content_5):

Transit within, from or to Schengen

On travels from, to or within Schengen passing through Germany and when leaving Germany via the fastest route available the following applies: