trip-krainetrip-ukraine-dark
Hong Kong

Mida oleks teha ja vaadata Hong Kongis, kus ööbida ja hästi süüa? Kas tasub ka shopata? Tuleb arvestada ka seda et lapsed on kaasas.

Ise lähen ka 7 päevaks Hong Kongi. 1 päeva külastan Macaud 1-2 päeva külastan Hiina piirilinna Shezheni 1 päeva veedan Ocean Park-is

http://www.oceanpark.com.hk/f_index.html

Muud päevad vaatan Hong Kongis ringi ja võibolla külastan ka Lantau saart.

Info: http://www.discoverhongkong.com/eng/index.jsp

Sel lehel ka marsuudid, mida linnas jalgsi võiks läbida.

Macaus soovitaks "dog race'i" vaadata, kui aega jagub.

Macaus soovitaks "dog race'i" vaadata, kui aega jagub.

võiks ka teema olla kui just ilus ilm on, sest muidu ei näe midagi, aga ka väidetavalt maailma suurim Buddha kuju ja ku aega on, siis on seal ju ka võimalik rannaelu nautida. Nightmarket, Lady`s Market on ka osake HK- st, kust ka hea mingit träni koju tuua. Samuti on seal ka bird watching area, Disneyland ja palju muud.

Kas eestlasi on avastamas Hong Kongi veebruari alguses e. lähipäevadel? Lööksin kampa. nax77@hot.ee

Igaks juhuks lisan ka oma tagasihoidliku arvamuse: kasutage HKd üksnes transiidiks, max linnas viibimise aeg võiks olla 1 öö. Mõttetu kallis ja igav linn, kus peale träni kokkuostmise ei ole küll palju teha. Muidugi võib ju käia disniländis ja linnu või lillevaatlusel, aga peab siis selleks teisele poole maakera lendama. Hotellid on väga kallid ja muidugi imepisikesed, õlu ja muu drink samuti. Inimesed on suht tõsised, kui mitte öelda kurjad jne jne. Ühesõnaga: HKst kiiresti läbi, infoks ehk vaid üheks ööks sisse ja kohe edasi Taisse, Filipiinidele, Malaisiasse, kuhu iganes.

Vaidlen vastu. Honk Kong ei ole mõtetu linn. Mida sina tahaksid ühes linnas teha?

Mulle Hongkong küll päris hästi meeldis. Kuigi kasutasin seda vaid transiitpunktina ja viibisin kohapeal kõigest ühe päeva. Usun, et isegi kui Disneyland kõrvale jätta, võiks seal (koos Macauga) vabalt nädala veeta. Linn jättis üllatavalt puhta ja loogilise mulje. Käisin mäe otsas, trammipeatusest, kus kaubamaja ja vaateplatvorm, on võimalik ja tore veel edasi matkata. Muide, nägin müügil isegi raamatut Hongkongi matkaradadega. Nii et pole ta üksnes kividzhungel midagi. Valgusshow'd vaatasin ka. Oli samuti tore, kuid pigem soovitaksin seda vaadata laevalt, mitte kaldalt, nagu mina tegin. Omaette positiivne asi oli, et ilm oli väga kena. Selline Eesti septembrikuu sügisilm. Eks sellega veab, nagu veab. Shopahoolikudel tasuks sinna sõites vist rahustid kaasa võtta;) Ja võimalus kohapeal viisa teha ja Hiinasse edasi minna näis samuti köitev. Väga vinge oli ka ööbimiskoht (kesklinnas ja odav külalistemaja), mille kohta vaadaku soovija: http://en.wikipedia.org/wiki/Chungking_Mansions Kes tahab näha globaalset segasummasuvilat, siis see on küll see koht. Koos mustanahalise, pilusilmse ja araablasega valge rassi esindajana samal ajal ühes liftis viibimine oli täiesti tavaline.

Lisaks Chung King Mansion on sellest järgmine maja Mirador Mansion ja sellest üle tee diagonaalis vastas Tsim Sha Tsui Mansion. Kõigis neis võimalik ilma bronerimiseta võtta odav ööamaja. Sissepääsu juures öömaja pakkujad ootavad.

et HK oleks mõtetu linn- olen seal 3- el korral käinud ning on teine väga hea mulje jätnud ning koduseks saanud. Olen ka rohkem kui paaripäevasel transiidil seal viibinud ning ei saaks ka nõustudea selle kalliduse jutuga. Loomulikult on seal kallim kui HCMC- s v BKK-s, aga see ei tohiks keskmisele eestlasele küll midagi tapvat olla. Kui räägime kallist, siis minge Dublinisse v veel mõnda euroopa linna ja vaadake seal kui palju midagi maksab. See pole tõesti lihtsalt kivist linn ning igale maitsele leiab midagi- ka rannahuvilistele.

Ho Chi Minh City, aga miks seda kommunistide nõudmise järgi kutsuda, aru ma ei saa, iga normaalse vietnamlase jaoks on ta ikka Saigon.

Hong Kongis on vähemalt kolm korda puhtam, arenenum ja odavam kui Eestis. ütleks, et saksa puhtuse ja korra ning hiina hindadega ingliskeelne linn. mida veel tahta? sealkandis mujale minnes võivad hinnad ehk isegi odavamaks minna (kuigi odavamalt kui Hiinast, ei saa tehnikat ja tarbekaupu ilmselt kusagilt soetada), aga samasugust parimal Euroopa tasemel hügieeni/puhtust/korda/tsiviliseeritust/keeleoskust mujalt vaevalt leiab.

kuna HK on Aasia moepealinn, siis sealsed ööklubid kubisevad supermodellidest. aga lastega soovitan üles otsida näiteks kesklinna mänguasjapoed (Toys R Us keti poed on mõttetud, aga kohalikud väikepoed vägagi huvitavad). kui saate külastage ka vanakraamipoodide kvartalit - erinevalt tapvalt igavast hetkekaubast, mis kogu maailmas alati ühesugune, on vanakraamikaupmeeste väljapakkumistes alati kordades huvitavam läbilõige viimase saja aasta "hetkekaupadest". sealsamas läheduses on ka põnevad kohalikud templid.

linnaekskursiooni on mõtet teha kahekordse lahtise bussi teisel korrusel, sest enamuse ajast on pea pilvelõhkujate poole kuklas. lisaks võib iseendale linnaekskursiooni teha ka kohalike kahekordsete trammidega tiirutades - suht pisikesed ja kitsad (ikkagi kohalike mõõte arvestades tehtud), aga väga armsad retrod ning pilet ei maksa praktiliselt midagi.

tänavalt soovitan täiesti julgelt kohalikku kiirtoitu osta. kusjuures mida eksootilisemad, seda maitsvamad (meenuvad kasvõi fritüüritud minikalmaarid taignas).

õhtupoole soovitan spetsiaalse raudteega öist linnavaadet vaatama minna (kuigi lasershow võib sealt vaadates kaugeks jääda, see jäägu teisel õhtul lähemalt vaatamiseks) sealsamas asuv kohalik madame tussaud's koosneb ~50% osas Aasia superstaaridest, kes meie jaoks võõrad, aga see on pigem "kas klaas on pooltäis või pooltühi" küsimus.

tehnikaostude osas kindlasti vältida peatänava (stanley street) fotopoode (neoonkirjad "Sony" ja "Canon" on kõige suuremad ohumärgid), need on täielikud tüssupesad (petetakse rahaga, kaubaga, kõigega millega võimalik), aga veidi kaugemal asuv tehnikapoodide kvartal on juba 100% viisakas (kuigi kallim).

küll aga leiab stanley streetilt soodsa hinnaga viisakaid hosteleid (ülalnimetatud manorid), nii et ööbimine küll rahakotti murda ei tohiks. majad ise võivad alguses õõvastavad tunduda, aga iga hosteliomanik on oma hirmsas majas asuva hosteli üles vuntsinud ja ära turvanud, nii et hostelites endites on kõik igati tip-top. enne otsustamist muidugi tuleb alati tuba näha küsida ning siis on ka alati kauplemisruumi.

veelgi odavamad ostud saab muidugi üle piiri mandri-hiina pool shenzhennist (ühepäevase viisa saab kohale jõudes piiril ning HK'st saabuv rong peatub otse ühes sealses kaubamajas), aga kaubavalik on sedavõrd üle mõistuse käiv (nt ühes viru keskuse suuruses kolossis müüakse ainult mobiiltelefone, teises selle kõrval asuvas ostukeskuses ainult kingi jne, pea iga nurga taga on järjekordne spetsialiseerunud virukeskus), et lõpuks võivad selle valikuuputuse ees ostud lihtsalt sooritamata jääda.

on olemas ka fikseeritud hindadega kaubamaju/ostmiskohti, aga kus hinnad fiskeeritud ei ole, siis seal on 50% soodustust saades veel halvasti alla kaubeldud ning alles 25-30% algsest hinnast makstes on asja n-ö "normaalse" hinnaga saanud.

ocean park pidavat tunduvalt parem olema kui kohalik disneyland. üldiselt HK disneylandi peetakse disneylandidest halvimaks (kordades vähem atraktsioone ja tunduvalt väiksemal alal kui mujal, aga hinnad vähemalt sama kallid), nii et pigem võiks selle asjaga oodata ja mõnes teises riigis külastada. samas kui pole väga oluline ning ka lapsed pole ülearu nõudlikud, siis saab linnukese kirja. teisalt kui seesama kohalik konkurent ocean park on peajagu üle, siis ei näe põhjust raha kehvemasse kohta jätta.

macaos on aasia las vegas (alalt väiksem, käibelt suurem) ning ühe sealse torni otsast üks maailma kõrgemaid benji-hüppeid, lisaks olenevalt võistluskalendrile ka mõned vormel 1 etapid (kui ma ei eksi).

Aga miks me hunta nõudmise järgi Birmat Myanmariks kutsume? Sul oli jälle vist veits igav v mis- keel vajas teritamist? See aitas ka teemaalgatajat, eks?

Ühe kohana tooksin välja Po Linh kloostri ja maailma suurima istuva Buddha kuju http://en.wikipedia.org/wiki/Tian_Tan_Buddha , milleni viib 20-minutine köisraudtee. Sõit ise on ilus ning klooster ehe, kuigi ümberringi on palju turistidele mõeldud poode. Väga erinev feeling muust HK-st. Ocean park on tore - kes ei ole delfiinide showd varem näinud, tasub kindlasti minna. Eks seal on ka muud huvitavat. Harva on mainitud, et HK-s on ka beach'e. Ühena tuntumatest võiks nimetada Stanley beach'i Aberdeenis, sinna saab bussiga Centralist. Näiteks detsembriski oli väga mõnus: 25 kraadi õhusoojust, 24 kraadi vesi ja mina üksi rannas! Kohalikel ju talv...

HK Islandil Centralis peaks käima kindlasti nädalavahetuse õhtul Lang Kwai Fong-l. Sellist peomelu annab otsida, läheduses ka üks linna paremaid klubisid- Beijing.

Ei tea, mida tonyx stanley streeti all HK peatänava all silmas peab - Kowlooni poole peal on selleks ikka Nathan Road ning sealseid foto ja muid poode võiks pigem ignoreerida. Foto ja muu tehnika ostmiseks on sobivam ehk Monk Koki piirkond ja seda Nathan Roadist idas. Näide - suht korralik komplekt Canonilt (kere + 2 objektiivi) läks maksma 40k EEK, sama asi Eestist ca 65k EEK. Vahe nagu ikka on.

Lang Kwai Fongil oli 2 pindist õlut ja 2 väikest klaasi veini kokku 350 kuni 400 eeku. Ja sedagi häpi aueri ajal, mil oli 40 kuni 50 protsenti alet. Seda siis 12.detsembril. Miks ma peaksin koos teiste, ilmselt komandeeringus viibivate valgetega seal koos jooma sellise hinnaga?? Isegi Londonis oli aastavahetusel pint õlut 2+ naela. Mul ei ole midagi HK vastu, kuid ma ei arva, et see linn vajaks eraldi külastamist, kui ei soovi just 40 k eest tehnikat osta. Liiga kallis linn! Selge see, et pika otsimise peale saab igaüks seal endale meelepärast tegevust, aga ma kahtlen, kas selle pärast peab võtma ette nii pika lennureisi. Disniländis, veepargis, kõrtsis võib ka Euroopas käia. Kas või Helsingis. Ka Budahuvilistel oleks kindlasti parem Taisse või mujale sinnakanti sõita.

Minu ettekujutus Hong Kongist oli kui kallist linnast. Koheapeal kogesin just vastupidist. Võib olla sinu ööbimis-, söögi-, peokohtade valik oligi kõrgem tase kui sinu võimalused tegelikult oleksid lubanud? Ma arvan,et Hong Kongi (ja muid teisi kohti) oleks õigem hinnata tervikuna, kui millegi üksiku nähtuse järgi.