Hong Kongis lendude vahe 5 tundi, äkki korraks linna?

Tere. Palun andke nõu, kas jõuaks teha kiire tiiru linnas kui rong lennujaamast sõidab 24 minutit linna? Saaks teha kiirelt 360 kraadi pilvelõhkujate vahel ja tagasi. Mida jõuaks kaeda kahe tunniga Hong Kongis? Ette tänades, Mati.

Victoria Peakil jõuad lummavat linna vaadet vaatamas käia. http://www.thepeak.com.hk/en/

Oo,vägev. Aitäh Naabrimees.

Rongiga sõidate lõpp-peatusse "Hong Kong". Sealt jalutate "Central" metroopeatusse, kust metrooga "Admiralty" peatusse väljapääs "Exit B". Jalutada natukese jala ülespoole. Ja sõidate trammiga üles.

Peale seda jääb teil veel aega ringi vaadata.

Arvesta, kui ilm on pilves pole mõtet Victoria Peakil'e sõita. Kusjuures ülesse saab ka jala, saad osa maast maailma pikima eskalaatoriga sõita. Aega läheb Centralist tippu ca 1,5 tundi.

Aitäh. Panin ühe kõrva taha mineku juhised ja teise kõrva taha pilves ilma :) 1,5 tundi eskalaatorit jääb ilmselt ära, sest siis tuleb vist järgmine lend asendada pikema matkaga. Hong Kongis uitamiseks on 2 tundi.

Sõltub ka kellaajast. Kui jõuad näiteks õhtupimedas (nii ca 18.00) on pilvelõhkujate sära paremgi vaadata mandri poolt ehk Mong Kokist, Nathan Roadi lõpust kaldapealselt. Nathan road ise on ka väga hongkongilik ning seda eriti õhtusäras. Kell 20 on lasershow, seda ka hea sealtsamast HK Cultural Centeri kõrvalt kaldapealselt jälgida.

Käisin Victoria Peakil paar kuud tagasi, tavalisel tööpäeval. Üles minnes ootasin trammi järjekorras u 45 minutit. Alla tulles, kuna kinnipanekuaeg hakkas lähenema, ootasin üle tunni.

Sealsamas on Madame Tussaud vahakujumuuseumi piletikassa, mis reklaamib, et kui ostad neilt muuseumi sissepääsu, siis saad trammile eelisjärjekorras. See ei vastanud tõele.

Võimalik muidugi ka, et mul lihtsalt ei vedanud :)

Nõustun, et kui tõesti on aega vaid 2 tundi, siis kaldapealselt nähtav pilvelõhkujate rägastik on samuti nauditav. Nagu ka Nathan Roadil jalutamine. Pealegi saab edasi-tagasi otse lennujaamast väljuva bussiga.

Hong Kongile eraldatud aeg on 16:30-21:20, ehk siis linnas hulkumiseks jääb 17-19. Ilmselt sõidame Naabrimehe soovitusel rongiga keskele, analüüsime Victoria Peaki järjekorra pikkust ja siis kas üles või niisama natuke Nathan Roadi, kaldapealset.

17-19 on Victoria Peaki külastamiseks parim aeg - kui jõuate kella 17 - ks sinna, on veel valge ja kell 18 pime ning näete pilvelõhkujaid tuledesäras.

Teemal nüüdseks omajagu vanust. Xy, kuidas oli, kas jõudsite linnas käia? Tasus seiklemist? Meil samuti Hong Kongis 5 tundi aega. Või on seal lennujaama lähistel mõni muu koht, mille pärast tasuks jaamast välja minna?

Meie linnaskäik jäi kahjuks magedaks, sest rongi-metrooga läks hullult aega keskele jõudmiseks. Praktiliselt pistsime pea metroost välja ja jõudsime hõigata hurraa, Hong Kong võetud...ning tagasi :)

Meil oli detsembris kiirvisiit Hong Kongi, lennujaama terminalist läheb otse rong 24 minutit kesklinna, see ongi rongi viimane peatus (peatuse nimi on ka Hong Kong). Isegi terminalist välja ei pea minema. Terminalis on piletiputka olemas, kohe lähedal ka turismiinfo, seega sealt saad kaardi ja nad soovitavad kus selle ajaga käia jõuaks. 5 tundi on täiesti piisav aeg, meil oli umbes sama palju aega. Sõitsime kesklinna, sealt kohe praamiga (sõidab iga 10 minuti tagant ja sõit võtab ka u 10 minutit) vastaskaldale, koha nimi oli vist Tsim Sha Tsui. Seal tehaksegi pilvelõhkujate taustal pilte, pimedas tekkis sinna metsikult fotograafe, kes raha eest pilte teevad. Jõudsime ilusti ka rahulikult ühe õhtusöögi teha, linnapeal jalutada ja isegi ühes kaubanduskeskuses natuke kolada. Kindlasti tasub linna sõita kui 5 tundi aega on. Meie jätsime Victoria Peak-i vahele, kuna kartsime, et siis läheb liiga jooksmiseks.

Kuna lendude vahe pea 8 tundi, siis saan aru, et jõuame linnas küll käia, aga kas on ka mingit viisat vaja või saab niisama hakkama?

Meil on aega 11 tundi (14.15-1.40) ja plaanime budhat vaatama minna.Kas keegi on käinud? Viisat vaja pole, info Välisministeeriumi kodulehelt: Eesti kodanikul ei ole vaja viisat Hongkongi või Macau - Hiina RV erihalduspiirkondadesse reisimisel (kuni 90 päeva poole aasta jooksul).

Mong Koki sõitmiseks läheb 45 minutit, nii et soovitan küll käia lennujaamast väljas.

Mina olen käinud Buddha kuju vaatamas 2009 aastal :)

Buudha kuju on võimas, sinna saab köisraudteega, mis pakub vägevat vaadet ning jalutuskäik läbi väikse armsa külakese on ka tore. Mulle igaljuhul see ettevõtmine meeldis väga.

Kes veel Hong Kongi läheb pikemaks ajaks soovitan ära käia Dragon's Backil :)

Meil ka järgmine nädal Hong Kongi minek. Jõuame õhtul 5 aeg sinna ja järgmine päev õhtul 11 lendame edasi. Kasutan juhust ja küsin siin sama teema all enda küsimuse ka. Mis transport ja mis pilet oleks kõige mõttekam võtta? Ööbime Tsim Sha Tsuis. Airport express? Buss? Mõtlen just, et milline tuleks kokkuvõttes kõige odavam variant?

Bussiga tuleb vast kõige odavam, näed ka linna (Citybus A21 33HK$ väljub iga 15 minuti taga) tipptunnil kole aeglane, sõltub mis kell kohale jõuad. Rongi ja metroo kombinatsioon jällegi kiirem ja mugavam.