Hongkongi lennujaamast Kowlooni Nathan Roadile

Kuidas on kõige parem ja samas ka odavam sõita HK lennujaamast Kowlooni Nathan Roadile?

Ise olen korduvalt kasutanud varjanti kus ostad lennujaamast ühe otsa pileti metrooga Tsing Yi peatusesse ja siis sealt edasi juba vahetad rongi ning vastavalt vajadusele vahetad veel kord rongi kohe järgmises peatuses(Lai King). Punase metroo liiniga saab valida päris mitme peatuse vahel mis kõik asetsevad Nathan Roadil. Lennujaamast Tsing Yi peatusesse on pilet 60.- HKD ja sealt edasi on juba väga odav (u. 8.- HKD)sõita metrooga ükskõik kuhu. Ise seda linna korduvalt külastades kasutan Octupus ühistranspordi kaarti ja väga hea ning soodus varjant Hong Kongis ringi liiklemiseks. Samuti saab Octupus kaardiga pileti alati natukene soodsamalt.

Metroo kaart: http://www.disfrutahongkong.com/fotos/plano-metro-hong-kong.jpg Hindasi saab siit vaadata: http://www.mtr.com.hk/jplanner/eng/planner_index.php

Bussiga, otse, ilma ümberistumisteta ja odavam. Buss A21, pilet 33 HKD http://www.nwstbus.com.hk Lennujama koduleht: http://www.hongkongairport.com/eng/transport/to-from-airport/bus.html

Karrin millal sa Hong Kongi lähed?(kui lähed)

Naabrimees: kuhu tänavale peaks Macaus sõitma sadamast bussiga, et näeks põhilisi vaatamisväärsusi jne?!

aga kui sadamast ka jala astuma hakkad, siis jõuad üsna pea kõikjale, kuhu soov minna. Teepealt algatuseks mõned õlled ja mapi leidsid ilmselt juba praamist, mille järgi orienteeruda... Pole midagi keerulist- ainult siis kui tahad randa minna võiks takso võtta, mis pole kallis ning kus on ka mõnus Portugali restoran, kus oma väsinud keha toita monede vähemalt meie jaoks delikatessidega.

Macau kui linnriiki koonseb kahest saarest Macau ja Taipa. Pindala poolest on Macau 2 Viljandit kuid väiksem kui Tartu. Macau põhisaare jõuad jala ilusti läbi jalutada. Näed kõik ära. Külasta vanalinn, mägi, kasiinod Wynn (rahapuu iga täistund, purskkaev iga veerandtund), teletorn.

Teisele saarele sõida bussi või taksoga. Seal on uus nn. kasiino tänava hiidkasiinodega valmimas / valminud. Näiteks kasiino Venetian. Taipa keskus, Coloane.

Või mõtled Macau ferry terminaali Hong Kongis?

Lennujaamast Nathan Roadile on kõige mõttekam sõita bussiga. Metroo küll läheb kiiremini, aga bussiga lihtsam, odavam ja huvitavam. Ei pea ümber istuma, poole odavam ning näeb linna. Bussid lähevad otse lennujaama kõrvalt ja käivad päris tihti. Nathan Roasile saab bussiga nr. A21, nagu juba eelpool ka kirjutati.

Kui tahan sõita H-Kongi lennujaamast bussiga Nathan Roadile, kas bussipilet tuleb osta kusagilt väljast putkast või bussist seest? On selleks mingi automaat? Arvan, et bussiga sõites näeb tõesti rohkem kui metrooga sõites.

Uuesti peaksin lennujaamas olema järgmisel päeval kell 17. Kas keegi teab kui vara peaksin Nathan Roadi algusest sõitma hakkama et koos liiklusummikute võimalusega õigeks ajaks kohal olla?

Lennujaamas on vahetult enne bussipeatusi õue poolt sissekäiguga kiosk, kus inimene müüb bussipileted. Edasi-tagasi pilet kohe koos osta tuleb odavam kui eraldi. Aga saab bussist ka osta, ainult siis peab täpne raha olema, tagasi bussijuhil anda ega vahetada ei ole.

Käisin möödunud aasta novembris ja bussi kasutamine käis tõesti nii nagu eespool kirjas. Juba lennujaamas sees kulgemise suunast paremal olid turismiinfo tüdrukud, kes kõik lahkesti ära seletasid ja busside sõiduplaani ka andsid. Piletiostu koht jäi välja jõudes pisut vasakule. Edasi-tagasi maksis vist 33 HKD, aga võib-olla mäletan valesti. Tagasipilet kehtis suvalisel ajal (noh, vähemalt nädala jooksul). Tagasilend oli esmaspäeval 11:35. Hommikusest ajast hoolimata ummikut ei olnud. Buss sõitis pisut alla tunni.