Horvaatia

Tere. Plaan sõita autoga Horvaatiasse. Küsimus kas keegi on seal viimasel ajal käinud. Põhi teema kus ööbida. Meid kokku 3 suurt  ja 4 last. Otsingumootoritest väga raske ööbimist leida normaalse hinnaga. Huvitav mis toimub? Iga nõuanne on teretulnud.

0
2

Sel aastal puhkasime Horvaatias juuli lõpp- augusti algus. See oli meie 5. aasta Horvaatias puhata. Ühelgi aastal pole olnud nii palju turiste ja puhanud seal juuli lõpus oleme ennegi.

Majutust oli ikka väga keeruline leida nii Bookingust kui ka Airbnb-st (2 täiskasvanut + 2 last). Ööbisimegi siis paari öö kaupa, sest pikemaks perioodiks polnud lihtsalt midagi normaalse hinnaga (alla 100€ öö) saada. 

Praegusel ajal ei julge pikalt ette ka broneerida, sest pole kindel mis olukord järgmisel suvel reisimisega on.

0
0

Tere.

Juulis lendame Horvaatiasse, Zadari. 2 täiskasvanut.  Autot rentida ei planeeri. Soovitage kohti külastamiseks läbiümbruses.  Kas tasub minna Kornari rahvusparki ekskursioonile?

Võib olla keegi saab ka majutust soovitada

0
0

Ei ole just väga lähiümbrus, aga kõik on suhteline, 100km ja pisut siia-sinna.

Meie sõidame küll autoga, aga kõikidesse järgnevatesse paikadesse saab Zadarist ka ekskursioonidega, vastavalt kas bussiga või laeva/paadiga. Meie kava sealkandis on järgmine, igale kohale arvestatud 1 päev, siis sõidame edasi.

  • Zadar ise
  • Plitvice järvede looduskaitseala
  • Krka rahvuspark
  • Zmarnja kanjon
  • Kornati saarestiku rahvuspark

Esimesed 3 ongi nagu maa peal asuvad asjad, aga eelviimane pigem laevaga või paadiga, Kornati kindlasti ainult vett pidi, seal muud varianti polegi. Snorgeldamine ja muidu saarekeste vahel seiklemine, meil ongi nendeks päevadeks rendikaater plaanis. Ma ise peangi Kornati saarestiku paadiretke selle kandi tipphetkeks, kuigi ma pole seal veel käinud. Loodan, et lootused mind ei peta.

Meie tugipunkt 5-ks päevaks on Zaton Holiday Resort. 

Ahjah, meie plaan käib septembri lõpu kohta, kus ei ole ehk nii vastikult kuum enam, kus tunglevad turistide hordid on pisut hajunud ja hinnad normaliseerunud.

2
0

2019 käisime septembris. Jah turiste on võrreldes juuli-augustiga vähem. Hinnad pigem samad mis juulis-augustis. Nii mõnigi ilus koht on septembris juba kinni. See aasta jälle juulis . Majutus Sibeniku kõrval juba kolmas kord sama peremehe juures. Mereni 10 meetrit hind 65.- öö. Tõsi bronn tuli teha juba detsembris .

0
0

Majutus Splitis ja selle lähedal. Lähen perega augustil keskel lennukiga Splitti. Plaan ka auto rentida. Väga palju sõita ei soovi, aga mõned päevad ikka liiguks ja vaataks ringi.

Kas on mõttekas võtta majutus Splitti või oskate soovitada perele (5 in) mõnusat kohta linnast väljas. Hinnad Splitis on ikka uskumatult kõrge hinnaga. Tavaline korter 7 ööd on 1100 eurot. Olin just perega Tenerifel, kus väga hea hotell (võtsin perega apartmenti 100 m2), 3 basseini, hea asukoht ja hommikusöökidega, 800 eurot nädal. Arvasin Splitti lennupileteid ostes, et hinnad on majutuse osas ikka soodsamad. Nüüd olen ikka üllatunud :).

0
0

Lillekke, tasub ka rendiauto hinda vaadata;) See mind küll üllatas...,

0
0

Poegkaru, ära hirmuta. :). Olen veel majutuse hinnast üle saamas, auto osas ei julge bronnima hakatagi. Kust võtsid ja mis hinnaks tuli? Aga jah ma vist liiga blond kui arvasin, et Horvaatias on suvel hea mõnus soodne nädl aega puhata. Ei tea, kust mul selline teadmine oli tekkinud. Ostsin lennupiletid kampaania ajal ära, ei hakanud majutust vaatamagi. Arvasin, et küll saab ja hinnad seal ju ok :). Nii arvasin teadvat ....

0
0

1100/nädal terve korter on ikka soodne, edaspidi on veel kallim. Horvaatia võttis kasutusele euro, mis on lisanud hindadele hoobilt nii 15-20% lisaks tavapärasele ka päris kõrgele inflatsioonile ja tunda on seda eriti majutussektoris, mis tahab covidi aastate kahjud tasa teha. Paljud taolised korterid on ostetud riigi toetusskeemi laenuga ja intress on tõusev. Kaasa aitab kõrge siseturism ja turism lähiriikidest, augustis on koolivaheaeg ja puhkused jne. mille ajal raha eriti ei loeta. Horvaatia on jaganud poliitilistel põhjustel päris heldelt ka igasugu toetusi, seega mingit alumise otsa vaesema turisti jaoks mõeldut seal eriti olema ei saa, puhkuseraha on pea kõigil. Kindlasti on ka väljas söömine ja autorent kuskil 30-40% kallimad kui aasta tagasi, palgapakkumised sektoris on 50%+ tõusnud aastaga 2019 võrreldes ja lisaks veel palkamistoetus.

Horvaatia riigivõlg SKTsse tõusis ainuüksi 2020. aastal 16 protsendipunki jagu kõrgemale, see on küll tänu heale majanduskasvule nüüd languses olnud, aga pigem statistiline hookuspookus nagu sealmail kombeks. Eelmise aasta ametlik majanduskasv on pea 7 % tasemel.

0
0

Tänan bdsm. Hea ülevaade. Hoian siis enda bronnitud majutusest kinni. Nüüd vaja ruttu ka auto ära bronnida.

0
0

Horvaatias hakkasid hinnad üles minema sedamööda, kuidas see riik turistide seas populaarsust võitis. "Kirsi tordile" pani euro tulek. Kunagisest odavast sihtkohast pole enam jälgegi, nüüdseks on see pigem Euroopa kallimaid riike, tehes kohati silmad ette isegi ammu tuntud turistide mekale Itaaliale. Ma ütleks aga nii, et hinnad on nüüd vastavusse saanud sihtkoha väärtusega, ei ole ju loogiline, et Euroopa südames saab pikalt eksisteerida vahemerelise kliimaga kena oaas, kus hinnad mõne kauge isoleeritud arengumaa tasemel. Balkanimaades leidub veel mõni soodsam riik kah, aga vastavalt turistide voolule, pole neidki enam kauaks. Inimeste liikumisega kaasneb alati hindade ühtlustumine.

Vaatasin Bookingust, hommikusöögiga öömajade hinnad 5-liikmelisele perele nädalaks algavad laias laastus 2500-st, pigem 3000-4000, isegi 25000 nägin ära. Suveks tõusevad veelgi. Kui aga hommikusöögist loobuda, leidub mõni apartment eramajutuses ka 600-700 eest. Tõenäoliselt pole selliseid enam kauaks. Magada saab. Mingi basseinike on tõenäoliselt kah õuel, kööginurk olemas, saab ise hommikukohvi keeta ja pudrukese podisema panna. Tasub möelda, kas tärnihotell ja 50+€ ühe inimese hommikusöögi eest on hea mõte, mis on tõesti soolasevõitu number. Minu hotellide hommikusöögid on seni jäänud pigem vahemikku 10-15€.

Mis mugavustesse puutub, siis magamiseks on vaid mingit voodit vaja, suvel möödub kogu elu õues, tuppa tulen vaid magama, nii kodus kui võõrsil. Hotellide kallid luksused jäävad niikuinii praktiliselt kasutamata.

Kui see 1100 on koos hommikusöökidega, siis hästi saadud. Kui mitte, võid veel alternatiive vaadata, tühistada jõuab ka peale soodsama variandi kinnitamist. Alati on hea mõte kõik reisiga kaasnevad kulutused kohe üle vaadata. Eriti juhul, kui kusagilt saadakse sooduslend kuhugi, pole see veel "suur võit taskus" seni, kuni pole lukku saadud sama soodsaid öömaju, rendisõidukit, sööke, meelelahutusi vms. Odava lennu sihtkoht võib oma kohapealsete hindadega teinekord ebameeldivalt üllatada.

4
0

Horvaatias auto broneerimisest. Ma ostsin lennupiletid Krki eelmise aasta juunis, reis oli septembri lõpus. Kui juunis autorendihindu vaatasin, siis nädalaks alla 500 midagi ei leidnud, aga ca kuu enne reisi oli 150 eurot nädal. Ma augusti kohta muidugi ei tea, võib-olla see on tipphooaeg ja hinnad ei lange, aga meie puhul jah hinnad langesid kordades.

Kortereid vaata airbnb-st. Nädalaks kahe magamistoaga korteri 700-800-ga ikka leiad.

0
0

tegelikult Horvaatias ja Sloveenias on hinnad läinud kõvasti ülesse - minu silmis nad on kaotanud atraktiivsuse .

1
0

Kunagi oli kõnekäänd, et "Horvaatia on nagu vaese mehe Itaalia!" Praeguseks on ta Balkani kalleim riik ja julgelt eelmise aasta reisi põhjal juba täiesti võrdne Itaaliaga. Olime augustis 3päeva Istras, Pulas. Öömaja sai bookingust ja maksis 420€. Huvi pärast vaatasin seda seoses euro tulekuga jaanuaris, samaks ajaks, hind 660€ ja eile oli ta juba "sold out". Eks Horvaatia ole olnud ju ammu reisisihina populaarne ja teeb ju meedias kõva promo. Olen praegu merepiirita Kesk-Euroopa riigis. kus õhtuti taustaks mängivast telekast on tulnud vähemalt 3-el korral reklaami, et "Puhka Horvaatias!" Ja seda mitte mingi reisibüroo tasandil ,vaid ikka riigina. Ja nüüd slovakk ehk austerlane lähebki Horvaatiasse, seda enam, et nüüd ei pea ta kuna kurssi teadma. Inimene onju kärsitu, leides odava hinnaga majutuse bronnitakse kohe, jättes lugemata lõputiitrid. Üllatusena võib tulla linnamaks, lõpukoristus, nii mõnigi uhkema sisuga majutus tahab saada deposiiti. Autoga reisijatele soovitaks uurida, et oleks "free parking". Parkimisega on problemaatiline, paariks tunniks saab jätta kaubanduskeskuse parklasse. Kunagi laenutasime jalgrattad, et avastada Opatija linna ja ümbruskonda. Kui on mingi pikem vahemaa, kasutage maksulist kiirteed. Rannikutee on ilusate vaadetega, ilusate linnadega ent stressi ja aeganõudev. Kunagi ootasin pööret Krk-i saarele 30min. lihtsalt ummik. Peretuttavad, kes olid samal ajal Horvaatias ootasid Plitvica parki minemist järtsus 45 min. kuigi on mitu sissepääsu. Hea söögikoha leidmisel tasuks kohe ka järgnevateks õhtuteks laud bronnida, see on see suvise Horvaatia võlu. Tasuks teha kodutööd, vaadata , kas on lennujaamast mõttekam võtta transport ja minna linna ning sealt kohal olles võtta rendikas või võtta kohe lennujaamast. Peretuttavatel läks eelbronnitud auto saamiseks 4tundi Rijeka lennujaamas, linnast võttes oleks auto olnud 50€ odavam. Ka majutusest tasuks uurida rendi võimaluste kohta. Juulis-aug. võib olla saadavus problemaatiline. Lihtsalt infoks, et Horvaatias autos ei lubata ööbida, seda selleks, et saada majutajatelt makse ja mingi tõetera on ka loodushoiul. Kuskilt kajastus, et ka Sloveenia ja Montenegro arutavad ja plaanivad autodes ja mustalt ööbimised keelata Horvaatia eeskujul. Aga vähem stressi ja rohkem kupüüre! Edu Horvaatias!

3
0

Minu eelmise suve kogemus Horvaatiast oli imestus, miks inimesed seal igal suvel kakskümmend aastat järjest käivad.... Loodus on tõesti imeline, kuid mitte parem (ega ka halvem) kui Itaalia, Kreeka vmt. Igal kohal omad eripärad. Kuid selle raha eest, mis tuli Horvaatias maksta majutuse eest, saaks Itaalias ikka kordades uhkemas villas ööbida. Odavamad kodumajutused meenutavad veidi Eesti 2000-ndate algust, kuid eksootika seegi :). Basseiniga majutusi on Itaaliaga võrreldes ka vähem. Maitse asi, kuid toit on kehvem (ja kallim). Minu jaoks kõige olulisem on see, et kultuuri ja vaatamisväärsusi seal ka vähevõitu. Tore oli kindlasti ära käia ja ära näha, kuid tagasi ei läheks. Võimalik jah, et kui minna rannapuhkust otsima, siis Horvaatia rannad olid sümpaatsemad kui Itaalia omad. Olime osaliselt Makarska kandis ning meeldis see männipuude riba mere ääres, kus oli mõnus varjuline. Samas rannad on kivised, kindlasti vaja vastavaid jalanõusid.

1
0

marta3. Ma ka otsustasin selle pärast Horvaatiasse minna, et kõik räägivad kui kena seal on ja mõni käib juba aastaid. Aga jah, ei arvanud, et hinnatase teinud suure hüppe.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased