Horvaatia

Tere. Plaan sõita autoga Horvaatiasse. Küsimus kas keegi on seal viimasel ajal käinud. Põhi teema kus ööbida. Meid kokku 3 suurt  ja 4 last. Otsingumootoritest väga raske ööbimist leida normaalse hinnaga. Huvitav mis toimub? Iga nõuanne on teretulnud.

0
2

Loen alati huviga kõiki Tripi postitusi, sealhulgas Horvaatia omi. Olles ise vaid paar korda Horvaatias käinud, olen ilmselt natuke vale mees kommenteerima Horvaatia kõiki võlusid. Aga lisaks muudele paikadele ka kõikides Euroopa riikides olnuna, jagan natuke eelkõneleja Marta arvamust ja imestust, miks mõned jaksavad seal 5-10-15-20 aastat järjest käia.

Tõsi, rannik on ilus, kohalikud sõbralikud ja isegi normaalset veini-süüa saab. Dubrovniku vanalinn, tripid saartele jms. kah toredad, aga riik minu arust pigem liiga kallis, majutus vähemalt suvel kehvapoolne ja kallivõitu, toit pole odav, rannad on kivised ja vajavad kummisusse jms. Seega minu arust tasub võimalusel vahelduseks ka teisi kohti Euroopas või maailmas vaadata.

Aga loomulikult igaleühele oma, st "kellele ema, kellele tütar" ;-)), Inimesed ju vaimustuvad eri asjadest. On ju tüüpe, kes käivad kümneid kordi Balil või Goas, 50+ korda Tais või kus iganes. Kindlasti ei saa keegi teine tulla ütlema, et mine hoopis sinna või ära sinna riiki nüüd igal aastal mine ;-)

1
0

Plaan külastada elukaaslasega Horvaatiat maikuus. Hinnad võrrelduna suvekuudega tunduvad tagasihoidlikumad ja temperatuurid inimlikumad. Enamuse ajast veedame Dubrovniku piirkonnas, mõned päevad mõnes väiksemas linnas Spliti kandis. Rendiauto nädalaks võetud ja majutuse bookime ka ära, et kohapeal olles ei peaks sellele energiat ja aega kulutama.

Asjatundlikele Horvaatia huvilistele mõned küsimused.

- Kas KRKA rahvusparki sõita rendiautoga või eelistada bussireisi?

- kust võiks leida liivaseima ranna?

- soovitage mõnda väikelinna, kus ööbida, et hommikul hea lähedal Krka rahvusparki sõita. Ja milliseid linnu võiks külastada?

Aitäh vastajatele ette!

0
0

Minu jaoks oli väga üllatav lugeda, et Horvaatia olevat millalgi odav olnud.

Eks odav ole suhteline mõiste. Ise lähtun Eesti hindadest st kui hinnad on Eestiga võrreldes silmnähtavalt odavamad, siis on see minu mõistes odavamapoolne või odav ja kui hinnad on Eesti omadest tunduvalt kallimad, siis on see minu mõistes kallis.

Olen käinud Horvaatias kolm korda. Esimene kord oli 2012. aastal ja siis olin peamiselt Makarskas, käidud sai ka saarte tuuril ja Plitvice rahvuspargis. Hinnad (ööbimine, söök, meelelahutus) olid suht samad, mis Eestis.

Teine kord käisin 2017. aastal Dubrovnikus. Seal oli minu hinnangul kallis. Väga lihtne ööbimine kahele algas 100 eurost öö ja see oli väike alla 20m² tuba, mitte korter vms. Tavalises, keskmise hinnatasemega söögikohas oli praad keskmiselt 18 eurot, kohalik vein oli umbes 6 eurot pokaal. Linnamüüride pilet oli ka suht kallis, a la 22 eurot, kui ma nüüd õigesti mäletan.

Kolmas kord käsin 2018. aastal Splitis, Makarskas ja Krka rahvuspargis. Hinnad olid nagu Eestis. Autorent oli 80 eurot päev (Seat Arona, kasko 0 omavastutusega), mis tundus toona pigem kallis.

Olen absoluutselt nõus Marta3 kommentaariga. Ka mina ei ole kunagi aru saanud, miks nii paljud inimesed oma puhkuse igal aastal Horvaatias veedavad ja nii aastaid jutti. Eesti 2000-ndate algust meenutavate kodumajutuste näide on täiesti kümnesse, kuid minu hinnangul ei ole ka need kohad odavad. Olen nõus ka sellega, et toit on kallis ja pigem halb (eriti turistikates kohtades nagu Makarska). Ainuke pluss on minu hinnangul see, et loodus, linnad ja keskkond üleüldiselt on päris kena. Samas kokkuvõttes ütleks, et hinna-kvaliteedi suhe ei ole Horvaatias hea (ega ole seda minu hinnangul kunagi olnud).

1100 eurot nädal 5 inimese eest on minu hinnangul igati hea hind.

1
0

Ega ei ole ju mingit kohustust mõista inimesi, kellega ei ole ühesugused vaated. Mina oln sellest grupist, kes teabmitmendat korda läheb mais jälle Horvaatiasse. Viimased aastad olen puhanud Cavtatis. Väike ilus linnake, imelised vaated, hea hotell, head söögid, bassein, lennujaamatransport. Nädalase puhkuse eelarve kahele on 2,5 tuh. Oleme vanad ja mugavad, ootame kvaliteetset ja mittepealetükkivat teenindust.

3
0

Käisime Horvaatias 2001 ja 2002.

Jugoslaavia lagunemis-sõjad olid värskelt lõppenud. Suured alad Kesk-Horvaatias olid maha jäetud, külades varemed, seintes kuuliaugud. Horvaatias sõditi aastani 1995, kuid naaberiigis Bosnias aastani 1998, Makedoonias ja Serbias käisid 2001. aasta sügisel alles rahutused. Horvaatia oli sõja järel padunatsionalistlik, kuid neil vedas, autoritaarne diktaatori-hakatis Franjo Tudman suri ootamatult ära ja riik kaldus normaalsusesse tagasi.

Igatahes olid horvaadid 2001 & 2002 eestlaste üle ülirõõmsad. Nad pidasid meid Nõukogude Liidu lagunemise algatajateks. Saime igal pool lahke vastuvõtu ja õlale patsutuse - aitäh, sõbrad!

Rahvast oli vähe, ainult põhjas ehk Krki ja Rijeka ümbruses oli rohkem turiste. Me ei olnud sel ajal veel lõunamaa-puhkuse kontseptsiooniga kursis ja vaatasime saksa päevitajate horde imestunult. Mida nad kõik siin teevad ometigi??? Dubrovnik oli alles taastamisel ja suht tühi. Plitvices polnud mingeid järjekordi. Odav oli kõik niikuinii. Saarte rannad (Hvar, Korcula, Rab-Pag ja kus kõik) olid tühjad, tee mis tahad seal.

Olid ajad :)

3
0

Egiptuses ja Türgis käiakse ju samamoodi, arusaamatult ja aastaid. Paljud kardavad lennata, paljud käivad selle pärast, et "naabrimees ju käis".

0
0

Egiptuses käiakse ikkagi sellisel ajal kui Horvaatias ja Türgis on veel külm

1
0

Tegelt kui vaadata objektiivselt siis Türgi on üle pea kogu euroopast hinna/kvaliteedi suhtest .

Türg on pigem halb nii ööelda autoga reisijate jaoks .

Horvaatia - kallis , elamised pigem väsinud ja kkalima võitu . Meri - kivid ,lastega pole pointi , vesi imelikute õli laigutega .

Linnad - tavaline

Sõiduteed - rahvast palju , autosi palju

Oleks hinnatase 2korda madalam oleks täitsa norm .

Aga jah : Igate pidi Itaalia , Hispaania , Kreeka , Kanaarid , Türgi on parema valikuga kui minna perega kus on lapsed :)

0
0

Mina olen ka Horvaatias käinud korduvalt ja ei rõõmusta hindade kallinemise üle. Muudest Balkanimaadest olen käinud vaid Sloveenias. Millist riiki soovitate seal kandis külastada, st kus on hinnad soodsamad, aga loodus ilus jne?

0
0

Võin julgelt väita, et kõik Balkani riigid on väga ilusa loodusega. Viimane sügis käisin Makedoonias - hinnad odavad ja megailusad matkarajad mägedes. Niiet üsna avastamata pärlina soovitaks küll Makedooniat.

Tuleval sügisel vaatan ise soodukate poole Albaaniasse/Montenegrosse.

0
0

Soodsate hindadega on jätkuvalt Albaania. Ma praeguse hinna/kvaliteedi suhte kohta ei oska pakkuda, aga kindlasti on see parem kui Horvaatias. Loodust on palju, vaatamisväärsusi ka jagub. Kui ranna jaoks on oluline liiv, siis selliseid leidub ka mitmetes piirkondades.

Montenegro on kallim, aga tõenäoliselt soodsam kui Horvaatia. Loodust on palju. Kui rannast eemale kolida, siis lähevad hinnad ka kiirelt alla. Käisime teisel koroona aastal ja siis oli isegi Kotori vanalinna kõrval väga soodsad elamised. Liivarannad Ulcinji ümbruses, muid vist Horvaatia moodi kividega.

Kui see suvi saab Bosnias ja Hertsogoviinas käidud, siis jääbki Balkanilt käimata Horvaatia ja Serbia. Horvaatia oma hindadega ei kutsu üldse. Üsna sarnast ja ka ilusamat loodust on ka teistel Balkanimaadel, sarnased vanad linnad ja külad on ka Montenegros (kaugemal hakkab stiil muutuma, aga on loomulikult tutvumist väärt). Ainus mida seal rohkem on, on saared. Lihtsalt hinnatase on täiesti paigast ära Horvaatias. Lendamine võib teistesse riikidesse meilt isegi kallim olla, aga kulud kohal on sellised, et see piletite hinnavahe saab kiirelt tasa ja isegi ületatud.

0
0

Meie ka Horvaatiat mitmeid kordi külastanud ja alguses siiski oli hinnatase seal väga mõistlik. Lemmikuteks väikesed linnakesed. Aga oleme ka kuulnud, et nüüd hinnatase juba päris kõrge.

Krka rahvusparki külastasime oma autoga, seal suur parkla. Alla viidi nagunii bussiga. Ööbisime Šibenikus.

0
0

Ma juba mitu päeva loen neid viimaseid kommentaare ja lõpuks logisin ikka sisse, et ka sõna sekka öelda.

Mõne meelest ei tasu Horvaatiasse mitu korda reisida, ma suutsin seal lausa 6 aastat elada ja reisiks iga kell tagasi! Ühest asjast ei saa ma täpselt aru- miks teie meelest seal nii hirmus odav peaks olema? Kas Eestis on odav? Kas Horvaatia asub kusagil teises Euroopas, et kütuse, elektri jms hinnad on madalamad. Mille arvelt see odavus tulema peaks?

Turism oli ja on jätkuvalt üks riigi suuremaid sissetuleku allikaid. Aastaid halvasti korraldatud ja halvasti turundatud, siis veel koroona ja muud probleemid. Seda riiki ei ole just kõige paremini valitsetud, aga inimesed on südamlikud ja head ja vaadata ning teha on seal oi kui palju. Loodus on imeline! Ja ei tasu ainult rannikule kinni jääda. Minu lemmikpiirkond on Istria poolsaare sisemaa- palju veiniistandusi ja väga head toitu, imearmsad väiksed hotellid, kitsad mägiteed ja suurepärased mägilinnad, üks ilusam kui teine.

Erinevad rahvuspargid looduse ja mägede huvilistele- Risnjak, Velebit, Paklenica.

Põhja Horvaatia väikelinnad ja külakesed, kus saab endale sellise veinitee kokku panna, mis Itaaliale sugugi alla ei jää.

Saared loomulikult. Kui veidi vaeva näha, leiab ka selliseid, kus turiste väga palju ei ole. Mu enda lemmik näiteks Dugi otok- see on nii kaugel, et sinna ei viitsi turistid minna. Sama Korcula ja Lastovo kohta. Vis, Cres, Pag, Murter ... valikut jagub.

Kes head toitu ei leia, on küll ise süüdi... Tasub küsida kohalike käest või gurmaanidel uurida erinevaid teejuhte. Leiab nii Michelini tärne kui väga lihtsat toitu. Enamasti värske ja kohalikust toorainest. Toidud erinevad piirkonniti nii et põhjas on hoopis teised maitsed kui rannikul.

Dubrovnikus ja Hvaril ei käi horvaadid ise enam ammu. Kallis ja rahvast täis.

Tänan tähelepanu eest, Horvaatia promo lõpp :)

6
1

Killuk, soovita palun Istrias mõnda armsat mägilinna/küla, Motovunis olen käinud ja see väga meeldis.

0
0

@Angela my kind of people :) Motovun on vist üks suuremaid ja paremini asustatud, teised on väiksemad. Aga nunnud!

Groznjan- vaieldamatu lemmik! Käisime mitu aastat seal jazzifestivalil, unustamatu kogemus. Viisime sageli ka külalisi sinna ja kõigile meeldis. Kunstnike ja muusikute linnake.

Livade- üles ja alla sõites imelised vaated, linnake ise on pigem väike, aga see on trühvlipiirkond ja ümbruskonnas peaks trühvlitoite saama. Sealkandis olime ka kunagi ühes imearmsas boutique hotellis.

Buzet ja Buje- täpselt enam ei mäletagi, mis sealne highlight oli

Momjan- piirkonnas mitu head restorani ja veiniistandused. Kas nad nüüd kõik ikka veel lahti on...?

Ja igal juhul Hum- nn maailma väiksem linn. Oli väga nunnu sealt läbi jalutada!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased