horvaatia- kas majustust on mõistlik võtta kohapeal olles

Tere, Plaan on minna augusti 2. ja 3. nädalal Horvaatiasse. Lend Splitti. Reisi alguse majutus on juba ammu paigas, kuid edasine planeerimine on meil jäänud soiku. Hotels.com, booking.com on praktiliselt kõik odavama otsa majutused välja müüdud. Plaan on rendiautoga ringi sõita ja võimalikult palju väljas viibida. Seega hotelli/apartmendi puhul on oluline vaid enam vähem korraliku magamisaseme olemasolu(sitikavaba) ja dushi ehk pesemisvõimaluste olemasolu. Bassein jms ei oma tähtsust. Kas peaks sealt praegu ikkagi mingid majutusriismed kokku korjama ja majutuse ära broneerima või on lootus kohapeal miskit head leida. Kuna minek on absoluutsel tipphooajal, siis olen selle kohapealt leidmise osas kahtleval seisukohal. Kokku on majutust vaja neljale inimesele. st kaks täiskasvanut ja kaks teismelist last. Palun jagage soovitusi, kel kogemust.

Horvaatia on väga populaarne maa. Meie broneerisime majutuse detsembris 2013, et puhata juulis 2014. Lend oli Splitti ja majustus oli ka Splitis (7 päeva)

Teede ääres oli eelmisel aastal pakkujaid üsna palju, kvaliteeti ei tea. Apartmenti antakse üürile reeglina nädalaks.

Mulle on jäänud mulje, et majutuse leidmine kohapelt oleneb veidi piirkonnast. Muidu peaaegu igal teisel majal silt, et apartment jne. Aga iga ukse taga käia pole kõige mugavam. Makarska kandis (ehk paarkümmend km siia-sinna) oli küll palju siltidega pakkujaid, mujal ei hakanud silma. Reisisime Dubrovniku lennujaamast. Külastasime saartest Mljeti ja Korculat. Tagasi lendasime Spliti lennujaamast. Meil olid kõik majutused bronnitud, selleks on tunduvalt rohkem võimalusi, kui booking.com ja hotels.com Toksi googlesse näiteks linna nimi ja sealt võib leida pärleid. Paar majutust oli meil võetud airbnb.com lehelt. Kõikide öömajadega jäime väga rahule, aga tegin selleks ka kõvasti kodutööd.

Arvan, et majutuse saadavus sõltub hooajast. Augusti keskpaik on vist tipphooaeg ja selle kohta mul isiklikku kogemust pole, aga juuli alguses käidi võõra numbriga autole majutust lausa pakkumas niipea kui seisma nõksatasid. Usun, et ka augustis leiab öömaja ilma suuremate probleemideta. Asukohast sõltuvalt kurtsid mitu kohalikku teenindajat, et turiste on vähemaks jäänud. Tõenäolised põhjused suurte hotellide juurdeehitamine ja jamad Venemaal. Kui te väga nõudlikud ei ole, siis arvan, et põõsa alla te küll ei jää.

Olen käinud augusti keskpaigas (2012) ja peavarjuta ei jäänud kuskil, ööbisime nii kämpingutes olevates hosteli-tüüpi majades kui kodumajutustes, ette ei olnud midagi bronnitud. Eelnevalt võid vaadata ka airbnb.com lehelt, kus vaba on, aga mutikesed seal reeglina ennast ei reklaami. Sel aastal plaan taas augusti keskpaigas minna, seekord kahe väikelapsega ning kuna neid pisikesi ei või ju ette teada, kas üldse jõuamegi Vahemere rannikuni (läheme autoga), siis ei bronni samuti midagi ette.

Makarska kanti öömaja otsides tasub sinna kiigata: http://www.makarskaapartments.net/ Ise ka minemas ja tõenäoliselt ei bronni ette midagi. Kuna täpne kuupäev teadmata ja eelmise aasta kogemusest öömaja pakkujatest puudust ei olnud.

Hetkel siinkandis ja polnud ühtegi majutust ette broneerinud. Siiani öömajata pole jäänud. Ranniku äärde pole veel jõudnud sisemaal alles. Aga vaata ka youth hostel. Need ka suht odavad.

Teed on pakkujatest tulvil sel aastal

Tere! Kedagi Makarska kandis ei pikuta? Saaks kokku ja jooks mõne külma õlle? Päikest

Üks imelik küsimus Horvaatiasse trippijatele: Kas on keegi käinud automaatkäigukastiga sõiduautoga, kas on jõhker auto piinamine, kui tõusud suured ja langused ka ning kas kütusekulu märgatavalt suureneb, või on see ikka halb mõte minna sellise autoga sinna. Siiamaani oleme seal tähele pannud, et kõik ikka manuaalid, mis seal ringi liiguvad(mõtlen turiste) ja ise ka siiamaani sellise autoga käinud. Oleks tänulik vastuste eest!

Me käisime automaadiga ja polnud ühtegi tõrget. Keskmine oli 6l sajale kogu reisi peale. Automaadiga just mõnusam poola ummikuid võtta. Autoks opel vectra 2007 110kw diisel.

Meil eelmisel aastal olid kolme auto peale kõik variandid olemas. Manuaal, automaat ja Toyota Prius koos oma hübriidiga. Ja kõik said hakkama. Priusega oli muidugi nii, et see "elektrijaam" ronis kiirteel mäest üles 100-ga ja alla tuli 150-ga :). Kütusekulu on rohkem kinni selles, kui kiiresti sa kiirteel sõidad.

Olen Omisi ja Makarska vahel Marusicis veel nadalakese. SMS 5123123- le on ollekoodiks.

Sõitke millega iganes, suurt vahet pole :) Ise liigume hetkel Fabiaga (1,0 manuaal) ja saab ka hakkama. Majutust Makarska kandis rohkem ja küll saadaval. Ette pole küll mõtet midagi võtta, saate siit palju parema hinnaga. Kui keegi veel saabumas on siis ise peatume siin kuni 22/nipäikest

Meil sattus juhuse tahtel sel aastal rendiautoks WW Touareg 2013 (3,0 diisel) ja automaatkastiga. Veidi suur kitsaste teede läbimiseks. Kütust kulus u. 10l sajale.

Teeme need õlled siis ära, tee SMS Eesti numbrile 5123123

Olen reisinud automaagilise kastiga, kus ka manuaalse sekkumise võimalus ning suurenenud kütusekulu on olnud kiirteedel (+ tänu katuseboksi lisatuuletakistusele) ja ikka mägedes ka, kus madalama käiguga vaja edasi kruvida. Mäest alla abiks ise sekkuda, et käiguga pidurdada ja vahest laugel ja pikal tõusul suure kiiruse pealt lülitas automaagiliselt liiga madala käigu peale, siis lükkasin ka tunde järgi käiku üles, et pöörded päris piirajasse ei läheks. Hea hooletu minu arust automaagika + kiirusehoidja. Oleks mul teejoonte ja eessõitja jälgija ka peal, saaks ühe silma loojagi lasta kruiisides ;)

Ka Horvaatias praegu. Meie asume Makarskast 6 km edasi Podgoras.