Horvaatiasse 3 nädalaks juulis aastal 2020

Teeme juba järgmise aasta automatka plaane. Eesmärke minna perega (3 last - 13, 11 ja 5) Horvaatiasse. Oleme käinud igalpool paketireisidel aga saanud aru, et oleme ikka see automatka pere :)Läheksime sinna riiki siis teist korda. Esimest korda olime Šibenikus. Peatusime 6 ööd ühes kohas. Seekord sooviks minna nii, et peatuks erinevates kohtades aga ühes ööbimispaigas oleks ikka 3-4 ööd. Siit ka küsimus. Soovitage millistes kohtades (linnades) kindlasti peatuda? Meie jaoks on oluline veel, et oleks apartment või majake soovitatavalt mere ääres.Liivarannas eelmine kord ei saanudki peatuda. Kus kandis seal neid rohkem on?Kas ööbimiskoht sealt võtta kohapealt või panna kõik bookingus kinni? Eelmine kord panime bookingus kinni aga nägime, et igalpool sildid, et renditakse ruume. Kuidas oleks kasulikum?Aitäh :)

Zadari kandis soovitan Zaton Holiday Resorti.Krk saarel olime see aasta Baskas, seal selline liivaranna moodi rand, kus algul ümara kivi klibu ja sügavamas läheb liivaseks, Istrias soovitan Pula, Rovinj, Porec, allpool on Dubrovniku ümbrus päris kena... Kui nii pikaks ajaks lähete, siis käige ka Montenegros ära, seal minu arvates isegi ehk ilusam kui Horvaatias, aga eks see ole paljuski maitse asi.Ise oleme viimastel aastatel teinud iga aasta Horvaatia-Itaalia tiiru. Montenegro-Horvaatia oli viimati 4 a tagasi, kuid ega loodus selle ajaga palju muutu :) . Põhja Itaaliat ja Garda järve ümbrust soovitan ka igati.

0
0

Aitäh. Väga hea soovitus. Unustasingi seda kirja panna, et soovime näha ka võimalikult palju,õ ehk et põigata kõrvale ka teistesse riikidesse :) Kas Bosnia-Hertsegovinasse ka soovitab keegi põigata? Kas seal on vaja passe ja viisasid, eksole?

0
0

Dubrovnikut soovitan vältida, sest see on lihtsalt liiga ülerahvastatatud ja hinnad ka neljakordsed.  Väga mõnusa atmosfääriga küla on Tucepi, igati soovitan ( ja see asub täpselt mere ääres ). Apartmendid kindlasti ette vaja bookida, sest kohapeal olles ei pruugi enam midagi alles olla, sest tegu on ikkagi kõige tihedama kuuga aastas. Need sildid võivad seal väljas olla aga mere äärde kuurortkülla sel juhul kindlalt ööbima ei saa :)

0
0

Makarskast sai eelmine kord läbi käidud see kant tundus mega mõnus. Terve see rannik. Omisis peaks olema liivarand. Meie käisime sealt raftinguga sõitmas. 

0
0

Paar nädalat tagasi sealt kandist tulnud. Kuidagi juhtus nii, et kõik kohad kus peatusime olid liivarandadega. Zadari juures olime kohakeses nimega Privlaka - suht vaikne ja igav külake, aga niisama vedelemiseks sobib. Ja väikeste laste rõõmuks oli ka meri pikalt madalOmisis peatusime ka paar päeva - seal Liivased rannad. Ja ka muidu mõnus kant saab raftingul käia, saab jalgatta rentida ja mägedes tiirutada.Ja kõige enam meeldis pisike küla nimega Blace. Külas endas ilus valgete kividega rand, aga paar kilomeetrit eemal liiva ja surfirannad. See osutus nii mõnusaks kohaks, et esialgu plaanitud 3 öö asemel jäime sinna 7ks ööks peatuma.Käisime ka Bosnias. Mostar on üks piirile lähemaid vaatamisväärseid linnu. Kui võimalust soovitan ära käia. Hinnad jaga 2-ga võrreldes Horvaatiaga. Ja kuna tegemist moslemitega, siis ka linnapilt erinev ja vaatamist väärt.

1
0

Olime perega juba teist korda sellises majutuses:http://www.direct-croatia.com/apartments/okrug-donji/apartment-gizella/17307 Väga mõnus, puhas, mugav ja avar elamine väikese aia ja õueduššiga. Ilus valgete kivikestega rannake lähedal. Pererahvaks tore paarike.Maja lähedal kauplus ja restoran. Ranna juurest väikesest sadamast sai õhtuti laevaga Trogiri vanalinna jalutama mindud.Sama saare teisest külast Slatinest viis laev ka Spliti vanalinna juurde.

0
0

Bosnia ja Hertsegoviina on viisavaba 90 päeva ning sisenemiseks piisab ID-kaardist. Tegin ise 2017 tiiru Kotor-Dubrovnik-Mostar ning jäin igati rahule. Kõik need kohad sobivad ideaalselt peatumiseks 3-4 päevaks. Mina soovitaks küll Dubrovnikut, see on vaieldamatult minu lemmik Horvaatia linn. Ja kui käiksid  Montenergos ja BHI-s, jääb Dubrovnik nagunii tee peale. Jah, seal on oma miinused (palju rahvast ja Horvaatia kõige kõrgemad hinnad), kuid minu hinnangul pole need miinused nii kaalukad, et minematta jätta. Mis puudutab turistide arvu, siis suurem osa neist saabub linna kruiisilaevadelt.  On väga suur vahe, kas sadamas on 1 või 6 hiiglaslikku laeva. Laevade graafikut näed näiteks siit:  http://crew-center.com/dubrovnik-croatia-cruise-ships-schedule-2019 Käsin Dubrovnikus 2017 september ja 2018 september ja valisin linna külastamiseks just need päevad, kus laevu oli kõige vähem. Seetõttu pole mul "õnnestunud" näha selliseid turistide horde, millest paljud räägivad. Eks juulis on vähe teine lugu, kuid samas on sel ajal kõik peamised turismipiirkonnad ülerahvastatud. Näiteks, olen olnud Makarskas juuni keskel ning pidin rannas väga hoolikalt vaatama, kuidas jõuda mereni ja tagasi nii, et ei peaks päevitavate inimeste peade-jalgade kohalt üle astuma. Mis puudutab hindu, siis need on jah üpris rahakotivaenulikud, toon välja mõned hinnad 2018 septemberi seisuga:1. Inglise hommikusöök (mida ma ei jõudnud ära süüa) koos värskelt pressitud mahla ja kohviga omal valikul: 12€; 2. Eelroad: 10-12€; 3. Pasta/risotto: 14€ lihtsama roa kohta ja ca 18€ vähe eksklusiivsemate lisanditega; 4. Pearoad lihast/kalast: 18- 20€; 5. Õlu: 4€; 6. Vein: 4-7€ pokaal. Kusjuures Horvaatia kohalikud veinid on arusaamatult kallid (mitte ainult Dubrovnikus). Need on hinnad, mis on vanalinna restoranides. Ise pole mujal söömas käinud, kuid kindlasti on seal mitmeid kohti, kus saab oluliselt odavamalt söönuks. Pole mingit vajadust süüa just vanalinnas ning kui ööbida korteris, saab ise ka süüa teha. Ka muud tegevused saab valida vastavalt eelarvele. Väide, et mujal Horvaatias on hinnad 4x odavamad, kaldub  utoopia valdkonda. Makaraska on suhteliselt mõnus, kuid rannad on seal kivised ja halvad. Ka vees on palju teravaid kive, mille vastu on küllaltki lihtne jalga ära lüüa. Lisaks on seal  metsik rahvamass. Toidud promenaadi lähedal asuvates söögikohtades on halvad ning arvestades toidu kvaliteeti, kallid. Lastega ma küll sinna minna ei tahaks. Selles mõttes on Montenegro vähe rahulikum ja parem valik. Aga eks see ole minu subjektiivne arvamus, mõni käib seal igal aastal ja kiidab taevani. 

0
0

Primosten on mönus rand.Kesklinnast läbi sõita algab tasuta parkimine,tasub mäe otsa sõita seal suur parkla.All linnas majutused.Käime ise juba kümmnes aasta.Oleme igas linnas olnud paar päeva.See aasta lähme septembris.

0
0

Kui tahate Istria poolsaarele minna, siis Zambratijas võib soojalt soovitada apartementi  nimega Hedra: 2-6 magamiskohta, fantastiline merevaade, 60 eurikut päev, 600 m kaugusel liivasest mererannast. Pererahvas on ülimalt lahke ja räägib väga head inglise keelt.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased