Hotellid Sharmis vol.4

Hadabas Maya Bay rannas olid hotellid Barracuda Sharm. Iberotel Palace ja Seti Sharm. Ilmselt on nad nime muutnud - kas keegi on kursis uute nimedega? . . . Vana ja vastamiseks suletud teema asub siin: http://trip.ee/content/egiptus/sharmis-reef-oasis-beach-resort.html

See ei ole Hadaba, see ongi Sharm el Maya ehk ka Vana Sharm. Hadaba on mäe otsas. Mingites kataloogides muidugi võidakse küll aadressiks panna Hadaba.

Iberotel Palace on ikka kus ta on ja Seti Sharm on ikka ka Seti Sharm. Ok - DESSOLE Seti Sharm. Kui lihtsalt hotelli vana turu kandis otsid, siis Swiss Inn Turquoise (end. Partner Turquoise) on ka seal lahe ääres, kõige viimane hotell enne kui Sharm lõpeb/algab, selline odavama otsa 3*hotell. Ja päris vana turu väravas on miski ** hotell, keegi ütles et tema egiptlasest advokaat nt peatub seal kui Sharmis käib, ehk et siis ka egiptlaste tasemel täitsa OK kohake ehk. Nimi ei meenu... kuid Barracuda see niisiis polnud :)

Tänud. Olen mitu korda olnud Turquoises, seega lausa ei otsi, huvitusin lihtsalt nende hotellide hindadest, aga nimekirjast ei leidnud - ehk meie rahvale ei pakuta neid?

Iberotel Palace'il on hästi pikk kvaliteediimago. Ta on ainult hommikusöögiga klassikaline 5kas, tõenäoliselt nüüd ka AId pakkuv, aga arvan et eestlastele jääks kalliks. Pealegi on ta pigem vanemate inimeste paarihotell, lastele seal suurt pole. Eesti "vanemad inimesed" on vist rohkem 3-4hotellide klientuur.

Soodsamatest hotellidest AIDA on sellele rannale kõige lähemal, siiski juba mäe otsas, kuid lähedal. Selline mitte liiga "tugev" koht (kaua remontimata) kuid üks pluss siiski on - avar basseiniõu/vesipiibuterrass hotelli taga, kust vaated otse tuledes säravale vanale turule, ja loojuvale päikesele - üks ainsamaid selliseid romantiliselt otse loojangule suunatud hotelle. :) Aida liivarand peaks olema Sharm el Maya keskel seal Iberotel Palace'ist järgmine - Terrazzina või el Kheima, selles rivis.

Siis rangelt ainult magamiseks see koht, inimestele, kes tahavad lihtsalt võimalikult hea hinnaga nädalat päikeses veeta. :)

Iberotelil Hadabas vähemalt oma rand.

On keegi Jõulude ajal minemas Sharmi? Nimelt ise perega seal 23-30.12.2012, hotelliks Aqua Blu. Kaasas 8 aastane poiss, ehk on keegi veel samaealise lapsega, lapsed saaks omakeskis mängida. Olnud seal hotellis 4 aastat tagasi ja jäin rahule.Aasta tagasi olin samuti Sharmis, küll teses hotellis.

Ööbisime novembri keskel nädala Coral Beach Rotana Resort Tiran hotellis ja panen siia natuke infot neile, kellele see hotell valikusse võiks jääda tulevikus.

Asukoht: Shark's Bay läänepoolsel küljel Kontingent: põhiliselt slaavlased, itaallased, inglased Üldmulje: täitsa positiivne, kui soovida lihtsalt päikest ja merd nautida

Positiivne:

 • Hotellil oma rand kahe ujuv-pontooniga ja korraliku snorgeldamise võimalusega
 • Toitlustamine täiesti korralik. Lõuna- ja õhtusöögiks pakuti iga päev natuke erinevat kraami ja tüdimust ei tekkinud.
 • Tasuta transfeerid 1x päevas Soho väljakule ja 3x päevas Naama Bay'sse
 • Vähemalt üks soojendusega bassein, mis küll novembri keskel veel töös ei olnud (vesi seega basseinides üsna jahe). Kokku 3 basseini, neist ühe ääres toimub päev otsa mingi tegevus spetsiaalse tiimi poolt.
 • Mitu istumiskohta, kus õhtuti aega veeta (shisha baar, mereandide restoran, nö Rooma teater jne).
 • Tasuta jõusaal, saun, tenniseväljak
 • Täitsa korralik SPA, mille teenuseid nautida (massaaz, iluteenused jne)
 • Kohapeal pangaautomaat/raha vahetuse masin

Negatiivne:

 • Õhtuti võib kergesti igavaks minna, sest läheduses pole kusagile jalutada. Hotelli territooriumil küll toimuvad igal õhtul ka mingid üritused, aga need ei pruugi sinu maitsega kattuda.
 • Selleks, et kusagile minna, tuleb üldjuhul takso võtta
 • Lastel pole eriti midagi teha, rand on ka nende jaoks üsna sobimatu
 • Toad ei ole päris 4*-le vastavad, aga võibolla ei ole ma Sharmi standarditega lihtsalt piisavalt kursis
 • Rannale tuleb üsna varakult vari peale, kun asub suunaga läänepoole

Park inn Resort

Kas keegi on peatunud Sharm el Sheikhis hotellis Park inn Resort 4*. Oleme sinna minemas 7.12.2012 .Kui keegi on käinud, võiks jagada infot. Või on keegi veel sinna minemas?

Tere!

Sooviks minna jaanuari lõpupoole Sharm el Sheikhi puhkama. Oleme kaks noort inimest, kes tahavad minna lihtalt päikesereisile ning seetõttu oleme enamik aega hotelli territooriumil. Ehk siis oluline on leida mõnus AI hotell, mis oleks rannale lähedal ja kus saaks ka snorgeldada. Lugesin siit, et Hadaba linnaosa hotellidel on rannad, mis asuvad kaljude vahel nind on jaanuarikuuste tuulte eest varjus ning seal pidid olema ka rifid, kus on midagi vaadata. Ning tundub, et saab ka nii ühele kui teisele poole jalutada, vahemaad ei ole liiga suured. Pakett kahele koos AI-ga võiks kokku minna max 1300. Äkki oskate soovitada sealseid hotelle, mis vastaksid hinnale.

Tasuks vaadata siis Hadaba tipupoolsemaid randu/hotelle, vastu vanat Sharmi. Isegi novembris oli Hadaba randades tuule tõttu punalipud üleval ja lihtsalt vette ei lastud. Tänu sellele avastasime fantastilise Fanara Club Beachi. Beach ise kitsas ja jamaja väljast tulnule 3, kohalikku, aga korallriff meres võrratu. Tez Touri kodukal peaks olema kaart, hakake sealt otsima.

Reef Oasis Beach Resort ja Iberotel Club Fanara on selle sooja ja fantastilise Fanara ranna veeres. Kumbki vastab hinnale, kas eelarvesse mahub, peate ise uurima. ROBR uuem ja kvaliteetsem, pisikese veepargiga kuigi pigem täiskasvanuhotell (brittidele orienteeritud) Fanara kergelt ehk väsinud perehotell, peab tähele panema kas on ka renoveeritud tube või kas teid pildi peal häirib miskis. Sakslased seal tegijad, venelased nagunii igal pool ülekaalus.

See rand on just nii pisike et sinna rohkem hotelle ei mahugi ka, veel on üks itaallaste hotell, mida ei soovita, vist ei müüdagi enam eestlastele.

Albatros Beach Resort on veel teises servas, laskumisega ülalt Hadabast liftiga alla vana turu lahe äärde ja rand lõunapoolse orientatsiooniga - päike paistab otse sinna. Kuid snorgeldamine seal viletsam, seal kus hakkab parem, sinna suubub just mingi Sharmi peamine veevõtu- vms toru, mis ajab kõik sogaseks

Kvaliteedi järjekorras siis umbes:

ROBR Iberotel Club Fanara Albatros Beach Resort

Kahest esimesest astute välja ja enam-vähem kogu Hadaba meelelahutus on teist üle tee või 100-200 m või nii.

Ülejäänud rannahotellid on kõik sellel pikal kaldal, kus on avameri ja alati tuuline, kuid siis on veel n-ö sisemaahotellid, mis kasutavad osaliselt seda Club Fanara randa, nt Sharm Inn Amarein, selline üsna kvaliteetne 4*kas

Aitäh kiire ja informatiivse vastuse eest! Kahjuks antud hotellid ületavad 300-400 euroga meie eelarvet.. Ja nüüd näen kaardilt, et mu enda leitud hotellid on kõik avamere ääres ja seetõttu ei sobi.. Eks tuleb edasi mõelda, mis meile oluline on reisi juures. Eelmine aasta olime Domina Coral Bay Oasises ning iseenesest jäime rahule, kuid nüüd sooviks vahelduseks mingis teises hotellis ööbida. Antud hotelli puhul häiris ka natukene see, et oli eraldatud, nüüd oleks soovinud, et on võimalik jalutada kusagile ka väljaspool hotelli territooriumi.

Pohlakese kommentaarist lähtudes otsustasime ikkagi, et tahame Hadabasse hotelli, et sealt saaks jalutada Fanara Club Beachi randa snorgeldama. Meie eelarvesse mahuvad järgmised hotellid:

Sunrise Select Diamond Beach Resort Dreams Vacation Resort Shores Aloha Shores Amphoras Royal Grand Sharm

Kuigi need hotellid jäävad tuulise avamere äärde, siis loodan, et neis on ka kohti, mis tuulte eest varjatud ja kus on basseinid. Nagunii eelmisel aastal me ei käinud kordagi niisama ujumas meres, ainult snorgeldamas, ujumiseks oli bassein väga hea.

Äkki kellelgi on välja valitud hotellide kohta infot jagada, mis aitaks lõpliku otsuse tegemist.

MARMARA HOTELL. Eesmärk ei ole viriseda, sest läksin Egiptusesse päevitama ja seda ka sain. Küll aga paneks väikese info siia neile, kel plaanis sinna sõita ja pole veel hotelli valinud. Marmara hotell ei ole kohe kindlasti nelja tärni väärt. Eelnevate kogemuste põhjal võrreldes on Marmara maksimum kolme tärni vääriline kui sedagi. Meie eelmisel nädalal sealviibimise ajal oli hotell pooltühi. "Meelelahutus-animation" meenutas vene-erapidu, kus iga päev tümpsus valjult üks ja see sama plaat venekeelse räpiga ja noolemäng. "Animationi" viis läbi paarike, kellest naisterahvas ilmselt venekeelne (vene muusika pole lihtsalt minu maitse). Ühel päeval reklaamiti rahvuslikus stiilis õhtut koos kõhutantsijaga ja vaata imet - TAASKORD sama naisterahvas, kes animationi läbi viis. Tavariiete peale oli puusale seotud litritega rätt ja see oligi kogu "rahvuslik õhtu". Toit on maitsev kuid valik nii piiratud ja iga päev üks ja see sama (võrreldav esimesel Egiptuse reisil kasutatud kahe tärni hotelliga). Kui söögiaja alguseks kohale ei läinud, siis olid pidevalt kohvilusikad otsas ja vaatamata korduvatele palvetele tuli neid oodata tavaliselt nii kaua kui kohv jahtunud.. Lõpetuseks "kirsike koogil" - hotellitubades ja toitlustusmaja tualetis vilisesid ringi lõunamaist mõõtu TARAKANID. Üks õnnetu oli isegi basseini uppunud.. Kui oleksin ostnud kahe tärni hotelli - oleksin kommentaaridest loobunud kuid nelja tärni hotelli puhul arvan, et tuleks infot ka teistega jagada. Seda ma tõesti ei oodanud, et "kõik hinnas" pakett sisaldab ka prussakaid :(

Shores Aloha!!! Soovitan soojalt :) Territoorium on liigendatud ja palju treppe. Vast mõni koht ikka tuulevaikne on (tuulise ilma korral). Korallriff on ilus ja kohe silla kõrval. Mõnus hotell, hea animatsioon, head toidud, meie nädalal valdavalt itaallased. Taksoga igale poole 10-15 kohalikku.

Fanara Clubiga selline kogemus, kui kell 10 randa jõudsime, siis saime praktiliselt 2 viimast lamatsit, täiesti varjus. Sissepääs oli 30 kohalikku ja ei mingit kauplemist. Rifini jõuda tuleb oma 30 m ujuda madalas üle surnud korallide kihi, siilikud mõnusalt püsti. Aga ise luurame ka juba samasse rannapiirkonda hotelli, hinnad on, jah, sealkandis üsna üleval. Vana Sharmi laht on väga suletud ja umbne. Lastega liivaranda, aga snorgeldamiseks pole seal midagi. Pakuti meilegi võimalust klaaspõhjaga paadist snorgeldama minna, aga kuna see laevuke on ka kohalike hulgas popp, siis meie uurime kalu, nemad meid... pole eriti ahvatlev.

Seal albatrossi poolses servas siiski midagi on ka vana Sharmi lahes (enne Ras Katy neeme) ja vastupidises servas ka, kus on Xperience Kiroseizi rand ja sealt ümber nurga. Kuid üldiselt jah, snorgeldamiseks vana Sharm pigem mitte, aga soojema päikesevõtu mõttes küll. :)

Too nn Hadaba avarand ei olegi nii kole päikesevõtmiseks - kuskil jah ikka sooja koha leiab. Aga kuidas lainetega snorgeldada? see ei olegi siis enamasti lubatud, sest tagasi kaldale/riffile on raske jõuda, aga all on ju 30-50 m vett püstloodis. Muidugi pole keelatud osta end sinna Alohasse või Amphorasse vms ja kui sealt vette ei saa või sooja soppi ei leia, siis mõnel päeval omal käel sinna Fanarale sõita, u 1-1,5 km, isegi jalutada on võimalik (olen jalutanud, lapsevankriga u 40 min rahulikult Dreams Vacationi juurest) :). Nii on ehk lihtsamgi, pole vaja hotelli ranna pärast osta tingimata.

Park Inn Resort Sai siis lastega seal ära käidud ja teen väikese ülevaate. Hotellitoad on üsna päevinäinud ja ühteist on ligadi logadi aga ei midagi hullu. Meie juurde ei maksnud, et peretuba saada (mida seal väga pressiti) ja saime veepargist veidi kaugemale majja kus vaade rõdult oli osaliselt üsna kole -räämas beduiinitelk. Tuba ise oli aga tegelikult nagu väike korter kahe vannitoa ja kahe suure eluruumiga. Polnud vajadust isegi lapsevoodit juurde küsida. Kus juures peretoa saamiseks juurdemaksnud said tegelikult ruutmeetritelt väiksema toa aga parema vaate ja ehk ka parema koristamisteenuse. Kui tahtsid, e voodile tehakse käterättidest kujusid siis tuli tippi jätta.
Söögid olid üsna head ja valik piisavalt suur. Rannas ja veepargi juures sai päeval ka tasuta jooke ja snäkke. Teenindav personal oli viisakas. Venelasi oli valdav enamus, trügimist oli aga üldiselt nad ei seganud kuidagi. Häiris, et kõiki teisi ka venekeeles kõnetati ja venelasteks peeti. Mereranda sai läbi kauni Radisso Blu hotelli territooriumi jalutades või bussiga mis pendeldas edasi tagasi kogu aeg. Rand oli kruusaliivane aga veepiiri lähedalt algasid kohe korallid, seega seal madalas vees ujuda polnud kuigi lihtne. Pantoonsillalt sai aga minna snorgeldama ja see tasus ennast ära. Väga palju ilusaid kalu, mida nägi ka kaldalt. Moskiitode eest tasub ennast koheselt kaitsma hakata. Meie saabusime tiputäpulistena kodumaale ja need täpid ei taha nädalagagi kaduma hakata. Aru ei saa kui moskiito sind sööb aga pärast punetab ja sügeleb hullusti. Hotellis tehakse küll ka tõrjet aga vannitoa uksed tasub kinni hoida ja konditsioneeri vähe kasutada, õhtul pikad riided selga. Lastele on suur vahva veepark, vähe räämas mänguväljak ja lastehoiu tuba, mis oli küll üsna lage ja kole. Beduiinitelgis on õhtuti lasteprogramm.
Üldiselt jäime rahule. Olime küll esimest korda Egiptuses ja seega ei oska eriti võrrelda aga lastel oli igal juhul lõbus ja ise ei saa ka väga viriseda.

Ei, kui esimest korda ja selline valik juhtus, siis peate ikka veel tulema, amps. Umbes 2/3 Sharmi hotelle on ikka natsa parem juhtum. Kuid viimase lausega olen nõus - kui veepark, siis lastel on igal juhul lõbus. :)

Ilusad, st vapustavalt ilusad liivarannad on Egiptuses Vahemere ääres, kuid seal jälle on muu elu hõredavõitu. Marsa Matrouh nt, seal on hooaeg aga ainult suvel, mitte talvel. Hurghadas enamasti on ka rannad liivasemad ja perehotelle on seal ju uhkesti.

Kes oskab soovitada? Valikus märtsi alguseks Sharm Inn Amarein ja All Seasons Badawia, või Luna Sharm? Mis muljed hotellidest ja randadest? Kuidas sõit randa ja Naamasse korraldatud?