Tipimajandus Türgis

Tere!

Aprillis on minek elu esimesele pakettreisile Türki.

Küsimused sealse tipimajanduse kohta:

........

2. Kas sularaha eurodes, dollarites või kohalikus?

1
234

Sularaha mille jaoks? Pistise? Üldiselt pätid on rahvusvahelised ja võtavad kõike vastu. Normaalne inimene saab pangakaardiga hakkama, vajadusel võtab kohalikku lähimast automaadist.

Aga kui võtta, siis ma võtaks Argetiina peesosid mingi miljoni - hästi volatiilne raha. Koju jõudes on suur üllatus, kas see maksab 10€ või 100 000€!

8
11

Hästi vajalik ja edasiviiv kommentaar!

Loodan, et päev sai veel päikselisem kui ta täna on!

10
7

Kõik sõltub hotellist , paljudes hotellide on see levinud.

Eriti kui võtate kõige odavamat tuba (promo) -kui tuba ei meeldi ( katikes asjad , arutage aga võimalikult vähe pakuge raha ) , summa sõltub hotellist . Aprillis pigem ei tohiks olla see probleem , hooaeg alles algab

Sula - eurid , aga mitte palju , pole seal palju kohti kuhu neid eurosi kulutada.

to jaanusm

vot ausalt , reisides peaks vähemalt 100 euri olema kaasas . Vahest eestis on ilma sulata probleem

4
1

Pole mitu aastat Türgi, Egiptuse hotelle külstanud. aga 10 eurot toa kohta passi vahel, on alati hästi mõjunud. Seda oleme kasutanud siis kui tahaks olla 2-3 tuba kõrvuti. Või lähemale rannale, basseinile. Oleme saanud ka 3 kahelist tuba kõrvuti, sisenemisega basseini. Kõik on võimalik.

4
2

Mis sellest ideest on saanud, et endale kohe normaalne tuba osta?

23
1

Täitsa loll küsimus aga miks peaks hotellis mingi upgrade tegema? Kui juba isu hotellis elada, siis võiks ju näiteks Paidesse minna. Reisi ajal on hotell ju ainult magamiseks, mis erilisi eeliseid võiks mingi upgrade magamisele anda?

7
2

Miks mitte upgrade teha, kui see on võimalik. Mul on kogemus nelja Türgi hotelliga.

Ühte hotelli jõudsime alles peale südaööd ja siis saime kahese toa kahele ja seal oli kaks üheinimese voodit, me tahtsime suurt voodit kui võimalik. Küsides saime kolmese toa ühe suure voodi ja ühe üheinimese voodiga ja seal oli ka rohkem liikumisruumi. Baar oli juba kinni, mu kaaslane soovis väga õlut ja tema jaoks tehti ekstra õllekraan lahti. Ka selle eest midagi ei küsitud. Kuna me olime nii õnnelikud suure toa üle, siis andsime hotelli töötajale pärast 10 EUR, aga oleks saanud ka ilma rahata. See oli väike hotell ja seal oligi öösel vaid üks töötaja ja tegelikult ka päeval oli valvelauas ainult üks töötaja.

Teine hotell, kus saime upgrade oli suur massiivne hotell ehk resort. Valvelauast küsides üteldi meile, et tube ei ole ja teist tuba ei saa kohe. Kästi mõned päevad oodata toa vahetamisega, olime sellega rahul. Meie tuba oli baari kohal ja öösiti inimesed lärmasid väljas ja raske oli magada, muidu olime toaga rahul ja ilma lärmita me ei oleks tuba vahetada soovinudki. Meil oli kahene tuba kahele. Korra käisin toateenindajalt hotelli koridoris tualettpabereid küsimas ja nägin, et koristatakse suurt tuba ilusa vaatega, baarist eemal akendega ja palju vaba ruumiga liikumiseks. Küsisin, et kas sealt on inimesed välja kolinud ja sain vastuseks, et jah. See vestlus oli mul toateenindajate ülemusega, kes oli just tuba üle vaatamas, et kas on hästi koristatud. Küsisin, et kas see tuba on vaba, et me tahaks sinna kolida. Ta ütles, et vaba jah ning palus meil valvelauas asi korda ajada. Läksime kohe valvelauda ja küsisime seda tuba. Meile ütleldi, et vaba tuba ei ole, aga kui mainisime, et rääkisime toateenindajate ülemusega ja ta ütles, et tuba on vaba, see antigi meile, kuigi see tuba oli tegelikult mõeldud neljale. Ma ei maksnud midagi kellelegi ja keegi ei küsinud mingit raha.

Kolmas hotell Türgis oli jälle suur massiivne hotell ehk resort. Tahtsime kahte tuba lähedasti. Ise olime seal hotellis juba varem kohal ja ootasime omale veel ühte inimest seltskonda juurde. Talle oli ekstra tuba broneeritud ja soovisime, et ta saaks meie lähedusse. Ise lootsime, et saaks ta samasse hoonesse toa, siis oleks juba hästi. Või et saaks samale korrusele, siis oleks veelgi parem. Teadsime või uskusime, et meie kõrvale ta tuba ei saa, sest seal olid ainult suured toad ja keegi ei hakka ühele andma suurt tuba. Oma üllatuseks saime kõrvaltoa, mis oli mõeldud neljale, aga ta oli seal üksi. Olime super rahul. Keegi mingit raha juurde ei küsinud ja me ka ei pakkunud kellelegi.

Neljandas Türgi hotellis olin ekstra suure Delux toa broneerinud. Kohale jõudes selgus, tuba on jah fantast, aga asub hoovimajas, nii et sööma minnes tuleb alati väljast läbi minna ja sama käis ka õhtuse meelelahutuse kohta. Ilmateade lubas peagi vihma ja soovisime pigem peamajas tuba omada. Tuba broneerides ei olnud kuskil mingit vihjet või infot, et Delux toad asuvad hoovimajas. Küsisime valvelauast ja pidime paar päeva ootama, et tekiks vaba tuba peamajas ja saimegi selle. Midagi juurde ei maksnud ja keegi midagi juurde ei küsinud ka.

Vahel on põhjus toa upgradimiseks ka siis, kui on korralik tuba broneeritud.

6
1

Tundub, et räägitakse erinevast upgradest, kolhoosihotelli toavahetus ei ole küll mingi upgrade vaid täitsa tavaline skeem.

3
1

Üha enam mõistan, et mingite küsimuste küsimine foorumites on pointless tegevus, sest konkreetseid vastuseid väga ei saa. On vaid isikud kel on hirmus vajadus "ära panna" ja targutada.

Kui vastust ei ole, siis milleks sa raiskad aega jama kirjutamisega?

Lihtsalt liigu edasi ja otsi teema mis päriselt kõnetab.

4
8

Tere! Alati aitab!

0
0

Minul on jälle küsimus, miks me ise probleeme tekitame? Kui keegi ei pakuks raha, siis oleks üheselt selge, mida saad. Täna ma saan aru on Türgis üks suur loterii ja kõik ootavad pistist. Mina võtaks kätte ja küsiks hotelli juhtkonnalt, miks need inimesed, kes 10€ passi vahele panid, said parema toa ja mina, kes ma ei pannud, ei saanud. Järjepidevalt niimoodi pommitades lõpeb ehk see pistise lunimine ja ehk hakkavad hotellid ka oma töötajatele rohkem palka maksma.

11
2

poleks sellise asja pealegi tulnud, kujutan ette, kui super piinlik oleks endal seda teha...

Vähemalt Istanbulis anti ilusad kõrvuti toad lihtsalt kenasti küsides.

8
0

@girlwithpearl

mina ka kunagi ei tulnud, kuid elu näitab oma võimalusi. Sellega meenub mulla ca 10-15 aastatagune olukord Alanya Kleopatra Ada hotellis. Paketikaga olin seal hotellis mina ja veel üks kaasmaalane oma girlfriendiga. Kui transfer maha pani ja vastuvõttu liikusime, siis jooksis ta kohvrikaldteel mu sisuliselt pikali, koperdas veel, aga esimesena leti ääres oli. Ilmselt lootes esimesena parem tuba saada. Mitu USD seal passivahel omaniku vahetas ma ei näinud. Tüüp oli eriti rahulolev kui läks siis oma kaaslasega tuppa arvates, et on eludiili teinud - minu pikali jooksunud, kaaslase sherbaks muutnud, aga maksnud jne.

Kui mina tuppa jõudsin ja esimese asjana koos pakikandjaga konditsiooneri töötamist kontollisin, siis see ei töötanud. Anti mulle kohe teine tuba uues ja renoveeritud majaosas, merevaatega.

Järgmised 7 päeva üritas kaasmaalane teada saada, palju ma ikka sinna passi vahele panin, et selle toa sain, et siis ta järgmine kord teab. Aga nii õel olin ma küll, et sellele küsimusele ei vastanud, et tegelikult karma lahendas asja....

7
3

@kelly567 pointless on küsida "lollakaid" küsimusi. Järgmiseks tuleb keegi uurima, kas väikese raha eest valget pulbrit liftipoisilt saab.

Nii nagu jaanusm ültes, on selline tegevus probleemide otsimine ja tegelikult mõjub hoopis vastupidiselt, ehk siis hotellid hakkavadki skeemitama ja aus klient saab petta. Tänapäeva noored peaks olema sellisest veneaja altkäe maksust võõrdunud aga tundub, et see on visa kaduma ja elab vaikselt oma elu edasi.

6
1

Mulle tundub, et räägitakse eri asjadest. Ma ei tea, mida algpostitaja küsis - aga vastused räägivad pigem tubade vahetamisest, mitte "upgreidist".

Upgrade on kõrgema klassi toa saamine. Standard toast "delux'i" või deluxist sviiti jne. Nende tubade puhul on reeglina märkimisväärne hinnavahe.

Lihtsalt toa vahetamine teise sama kategooria toa vastu ei ole upgrade. Kahe voodiga toa vahetamine sama kategooria ühe voodiga toa vastu pole upgrade. Erinevatel korrustel paikneva toa muutmine ühel korrusel paiknevate tubade vastu pole upgrade. Isegi erineva vaatega tubade puhul ei pruugi tegemist olla upgrade'iga, kuigi hind võib olla veidi erinev.

Ise pole kunagi mitte kuskil maailmas (reisinud väga palju, sh korduvalt Türgis) passi vahel kellele midagi pakkunud.

Erinevates maailmanurkades olen erinevatel põhjustel palunud tuba vahetada - ja vist peaaegu alati seda ka saanud, ilma mistahes rahata. Mõnikord see mh tähendas kõvasti parema toa saamist või harva isegi upgrade'i. Nt Istanbulis oli toas mingi torude vibratsioon, mis tekitas pideva vastiku pinina ja kõlina. Palusin tuba vahetada ja sain. Ateenas kunagi oli tuba otse hotelli ventilatsioonišahti juures ja kohutava müraga - palusin vahetada ja sain. Egiptuses oli ka mingi jama - enam ei mäletagi, mis. Aga saime kohe uue toa, millel oli ka merevaade. Toledos oli peen "sviit" otse lifti kõrval ja hommikust saati kostis lifti müra - sain toa vahetatud. Jne jne jne

Nagu mainitud, raha pole kunagi kuhugi pannud ega pakkunud - ja keegi pole ka sellele vihjanud ega küsinud. Lihtsalt läinud ja sõbralikult seletanud oma asja ja saanud kohe lahenduse.

"Päris" upgrade'i saan peaaegu alati Marriotti keti hotellides, sest mul on nende Platinum staatus ja sellega kaasneb ports eeliseid, sh upgrade'id. Seal broneerin alati kõige tavalisema toa, kuid check-inis antakse alati kõrgema klassi tuba - enamasti sviit (kui hotellis see olemas ja vaba), suurem tuba, vaatega tuba jne. Raha pakkumise mõtet pole siiani peast läbi käinud ja pole ka vajadust olnud.

8
1
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased