Huvitavat Vilniuses

Tere, olen minemas mõneks päevaks Vilniusse. Pole seal mitu aastat käinud ja ka tripist ei leidnud ühtegi kommentaari, mida erilist tasuks seal vaadata ja nt kus on parimad kohvikud, mõni eriti meeldejäänud muuseum vms. Ehk keegi viitsib rääkida, kes Vilniuses hiljuti käinud?

KGB muuseum väärib külastamist. Sealne hukkamiskamber sööbib mällu.

kogu vanalinn on tohutu ilus. See on muidugi "kohustuslik" vaatamisväärsus, aga seda ka väärt. Teine "kohustuslik" koht, mida tavaliselt külastatakse, on Gediminase torn otse vanalinna kõrval. Kui veidi aega on, võib ka linnast välja Trakaisse sõita, see kohta arvatavasti pikemat tutvustamist ei vaja. Bussid ja rongid käivad sinna päris tihti.

Paar kohta, mis mulle on veel muljet avaldanud, on Užupis, eesti keeles tähendab see Ülejõe või midagi sellist. See on otse vanalinna kõrval, teisel pool Vilnia jõge (mitte ajada segi Nerisega, mis on see suur jõgi, mis linnast läbi voolab). See on kunstnike ja muidu boheemlaste linnajagu, mis on end omaette "vabariigiks" kuulutanud. Kui seal lihtsalt ringi jalutada, on see lihtsalt selline mõnus, kohati päris räämas nurgake, aga kui tunned boheemlastega hingesugulust, võid seal vist ka palju pikemaks ajaks tegevust leida.

Eestlastele peaks huvitav olema ka Vingise pargi (Vingio parkas) laululava. Sinna lähimast bussipeatusest või autoteelt jõudmine nõuab küll veidi pikemat jalutuskäiku kui Tallinnas, aga... see on täpselt samasugune. Täpselt samasugune laulukaar nagu meil Tallinnas. Uskumatu déjà-vu tunne.

Tohutu valik erinevate usulahkude kirikuid. Luterlased, katoliiklased, mitu sünagoogi... vat seda ei mäleta, kas mošee ka oli. Üks pisike kirik oli imettegeva madonna ikooniga (väravatorni madonna?), pidi soove täitma ja haigusi ravima, selle juurde tehakse lausa palverännakuid.

Siis on neil pisikene merevaigumuuseum ka.

Võrratu toiduelamuse saab Avilys (mesilane) õllekojast või Cili Pica (tšillipizza) restoranist. Üldse tasub Vilniuses toidureis ette võtta, hinna-kvaliteedi suhe on kõvasti kvaliteedi (ja portsu suuruse ;)) kasuks.

See on üks hea söögikoht looduslikult väga ilusas kohas vana vesiveski juures, koosneb mitmetest vabaõhurestoranidest ja veel ka vanas aidas olevast restoranist. Asub linna servas ja ühiskondliku transpordiga päris kohale minu meelest ei saanud, mind viidi sinna autoga. Hinnad olid mõistlikud. Lisainfot peaks leidma www.belmontas.lt

Kas tasub autoreisil Vilniusse trügida?

Kui hull on seal liiklus ja kas vanalinna lähedal saab parkida?

Tere,

Vilnius, õlu ja rammus kõhutäis, oleks märksõnad :) Oskab keegi omadest kogemustest midagi taolist soovitada. Mingit ehedat trahterit, kus lüüakse kann lauda ja savipott keskele koos sinna juurde kuuluva hää ja paremaga :) Üleüldse võiks keegi mälu värskendada sealsetest väisamist väärivatest kohtadest, kust peale väljumist jääks veel mõni sent ka kotti :) Eelistaks kohti kesklinna läheduses, tuleb sealkandis mõni öö mööda saata. Aasiaköögi vms. soovitus kuluks ka marjaks ära.

Mulle on Vilniuse liiklus jätnud hea mulje ja parkinud olen täiesti südalinnas. Eks võõras kohas sõites ikka vahel koperdad, aga kohalikud on selle suhtes tolerantsed. Mitte midagi ebameeldivat seoses liiklusega ei meenu. Leedu toit on meile eestlastele igati vastuvõetav ja seal aasiapärast ei ole küll igatsenud. Hinnad on oluliselt meie omadest odavamad.

Üsna tihti reklaamib (Leedu s.t) raadios sellist India restorani http://www.suesindianraja.lt/en/menu/, ise külastanud pole.

Õllesõpradele soovitan soojalt sellist kohta http://www.alutis.lt/snekutis/stepono.php. Hulk kohalike väiketootjate vaadiõllesid, maitsvad toidud ning pubipidaja on juba vaatamisväärsus omaette!

Hakkab looma, :) Tänud, just see õllekas tundub põnev. Sebastian, kas enne sinna minekut tuleb ka taskud kohalikku rahatähti täis toppida, või on ka alternatiivi ?

Üldiselt kaart "maksab", aga sellegi poolest ei ole paha kohalikku raha omada.

Ei mäleta, kas seal kaardiga maksta sai. Kindluse mõttes võiksid ikka litakad taskus olla. Lisaks õllele - sealsed kartulipannkoogid lihaga (blynai su mesa) viivad keele alla!

Mida jõuab vaadata 1.päevaga?

Nimelt minek see neljapäev koos emaga Vilniusesse! Mida näeb Vilniuses ühepäevaga ja kus jõuab käia? Ja totraid ning halvustavaid kommentaare ei võta tõesena. Pigem neil,kes soovitavad, mida oled ise näinud jne…

Tähelepanuks neile, kes maksavad oma reisikulusid ise- lennujaama ees seisvate taksodega läheb kesklinna ca 90 LTL, mis on liiga palju 6-7 km sõidu eest. Taksojuhid väidavad, et see on tingitud lennujaama poolsest maksustamisest, aga ilmselt lihtsalt panevad kirvest. 2-3 korda odavam on tellida takso lennujaama, kui tead tellimisnumbreid. Soodsam ka juba eelpoolviidatud bussi või marsruuttaksoga.

Gediminas torn - ilus vaade vanalinnale (südalinnale). Jõe poolt hoovist läheb läheb üles funikulöör. Teletorn - restoraniga pöörlev vaateplatvorm, ilus vaade linnale suures plaanis. Ilus valguse-pimeduse piirl. All kuri piletitädi, kes ei taha üles lasta, kui restorani lauakohad täis. Öelda (nõuda), et lähete ainult vaatama mitte sööma. Swedbanka katusterass - ilus koht olesklemiseks ja linna vaatelimiseks. Teisel pool jõge. Linnavärav "Tor der Morgenröte“ (Aušros Vartai)". Värava kohal on imeilus altar. Külje pealt läheb trepp üles. Gediminas prospekt - erilise valgusega peatänav. Õhtusel ajal. Algab Vilniuse katedraalist.

    • kirikud

Leedus on takso peatusest või tänavalt püüdes KAKS KORDA kallim, kui tellides. Seega, palun laske omale takso tellida või tellige ise.

Eelmise aasta lõpust on Vilniuses lisaks tavalistele taksofirmadele ka linnavalituse poolt kontrollitud (omatud?) taksofirma viisakate autode, kaardimaksevõimaluse ning mõistlike juhtidega. Kallim, aga kindlam. Tellida saab lühinumbrilt 1450 või siis veebist koos teiste taksofirmadega http://www.etaksi.lt/en/

Aa..,veidi õllesena memmega käe alt kinni läbi vanalinna varajastel öötundidel hotelli poole jalutada on ikka lootus kohale jõuda :) Turvalisus, Vilnius vs. Tallinn ?

Niipalju, kui mina öises Vilniuses olen tuianud, turvaprobleeme pole märganud. Muidugi...olen 195cm ja 120kg...äkki seetõttu? :P Tegelt pole hullu ja arvan, et sama, mis Tallinn.