ID - kaardiga Ukrainasse

Kas keegi oskab öelda ja on kasutanud Ukrainasse minekul id-kaarti ja kas saab ainult sellega hakkama piiri ületustel.

ei saa. kohe kindlasti mitte. vaid EU piires

jah, eelpool kirjutajal õigus mis õigus-Ukrainasse ID-kaardiga ei saa

reisisime paarikümneliiklemise grupiga ja ühel reisijal oli ununenud pass koju ning kaasa id. Tema reis lõppes Ukraina piiril ja saadeti kodumaale tagasi, hea veel, et piiril trahvi ei määratud ning mingist altkäemaksust ei tahtnud keegi kuuldagi. Tegelikult oleks ka see inimene x ajaks piiril pokri pandud, kuid piirivalvuri vastutulekukkusele saadeti ta lihtsalt kiiremas korras piiritsoonist välja Poola poole tagasi.

Kiire küsimus, kas vahepeal on midagi muutunud?

Nimelt nädalapärast minek Kiievisse, aga passid ühe teise riigi konsulaadis viisataotlusel.

https://www.id.ee/index.php?id=34162


"Kui reisid Euroopa Liidust väljapoole, pead omama kehtivat reisidokumenti - passi."

Igaks juhuks mainin, et väljaspool EU on mõni riik, kuhu ID-kaardiga saab - a la Makedoonia.


Euroopas on neid päris mitu, aga Ukraina tõesti nende hulka ei kuulu.

Ainult pass, mille kehtivusaeg on 1 kuu pikem, arvestades riigist lahkumist. Tõsi, oleme reisinud ka passiga, mille kehtivusaeg lõppes reisile järgneval päeval. Aga seda riski ei soovitaks.

Tänud, vastajatele õnneks märkasime asja veel viimasel minutil, jõume veel lisa passid teha.

Eesti kodanikel on võimalus taotleda lisapass, mis antakse välja erandkorras.

Lisapass antakse välja näiteks siis, kui inimene soovib sõita moslemiusku Saudi-Araabiasse, kuid tal on passis Iisraeli viisa. Samuti antakse lisapass, kui isikul on tarvis sõita sellisesse riiki, millel pole Eestis konsulaaresindust.

Lisapasse kasutavad kodakondsus- ja migratsiooniameti pressiesindaja Urmas Krulli sõnul ka tippsportlased. "Lisapass on vajalik, kui sportlane sõidab näiteks kuu aja pärast mõnda riiki Okeaanias, kuid vahepeal peab minema Rootsi treeningutele. Üks pass on kuskil Okeaania riigi saatkonnas, teisega saab aga reisida ja treeningutel käia," selgitas Krull.

Lisapassi saab taotleda ka teenistuslikel põhjustel, kuid siis peab tööandja kodakondsus- ja migratsiooniametile esitama põhjendatud taotluse. Lisapass kehtib maksimaalselt kolm aastat ning mingil juhul ei ületa ta esialgse passi kehtimisaega.

Nagu ma aru saan, siis kõigil ei ole vist võimalik lisapassi taotleda...

Kunagi oli mul ka mingil põhjusel tarvis lisapassi, vist oli tarvis uut Vene viisat taotleda, aga passis olevaga oli tööasjus vaja vahepeal käia Venemaal. Siis sai ära põhjendatud ning anti lisapass ja kehtis täpselt sama kaua kui põhipass. Esialgne lootus, et ehk lisapass kehtib kah viis aastat oli põhjendamatu.