Iisrael-Egiptus piir, nn Siinai viisa

Tere!Sooviks uurida värskematelt külastajalt. Novembri lõpp lähen Iisraeli kaudu Egiptusesse. Sõidame Ovda lennujaama ja sealt lähme bussiga Egiptuse piirile ning ööbime siis vahetult piiri taga Taba hotellis.Erinevates kohtades on leida, et  seda saab külastada ka viisavabalt (vt. altpoolt). Küll aga ütleb saatkond, et eri aegadel võib see nö. soodustus mitte kehtida. Kas keegi on viimasel ajal seda külastanud sealt kaudu? Siinai poolsaart on võimalik külastada viisatasust vabastatult juhul, kui on täidetud järgmised tingimused: a) saabutakse ja lahkutakse mõne Lõuna-Siinai piiripunkti kaudu (Sharm El-Sheikhi lennujaam, Sharm El-Sheikhi meresadam, Taba lennujaam, Taba maismaapiiripunkt, Nuweiba meresadam ning St. Catherine’i lennujaam). Piiriületustel kantakse reisidokumenti sisenemise ja lahkumise kuupäevadega templid; b) taoline viisatasuta sisenemine on kehtivusega maksimaalselt 15 päeva ning seda ei saa pikendada; c) taoline viisatasuta sisenemine kehtib ainult järgmisel territooriumil: Aqaba lahega piirnevad alad Siinai lõunaosast kuni Tabani põhjas ning lääne suunal kuni Püha Katariina kloostrini.

1
2

Piiriületusest on kirjutatud allolevas lingis, inglise keeles:https://www.lavidaviva.com/middle-east/egypt/israel-egypt-taba-eilat-border-crossing/

0
0

Otsustasin puhtalt aja kokkuhoiu mõttes piiri siiski mitte ületada ja jääda ööbima Eilati kanti. Aitäh mondrai lingi eest!

0
0

Piiri ületamine võtab tõesti üksjagu aega. Meie ööbisime Tabas, Hiltoni hotellis. Taba on viisavaba, aga kontroll oli põhjalik . Muidugi on hotellid Tabas odavamad kui Eilatis.

0
0

 Meie olime Tabas Movenpickis ja ma sain aru, et antud hotellil( mitte tervel Tabal) on viisavabastus. Näitasin oma bronni ette hotelli nimega ja ei maksnud midagi... Kuigi jah, tagasiminek oli rahvarohkem ja lennujaamabussile Ovdasse tuli sealt Egiptuse poole pealt oma 20 inimest. Bussijuht otsis veel taga kedagi, kes eelnevalt ei olnud end transfeeriks lennujaama kirja pannud( maksnud).

0
0

Viisavabadus oli ikka kogu Tabal. Meie olime Taba Hotel and Nelson Village. See hotell on mereääres kohe Mõvenwicki kõrval.

0
0

Kas keegi Eilatist Jordaanias ka käinud on? Jagage kogemusi.

0
0

tripadvisoris on viimaste kogemuste teema olemas, mitu päeva peab olema, et tasuta viisa oleks, väljumistasud jne muu info. Kui keegi ise lähiajal käinud, võib muidugi kogemusi jagada. Ise pole veel otsustanud, kas minna Petrasse või jätta Jordaania eraldi reisiks.

0
0

 Jah, Nelson ja Mövenpick on kõrvuti ja viisavabad. Kuid kahtlen, et näiteks Taba Heights Resordi kohta (mis on 10km edasi) sama saab öelda. Tripadvisorit studeerides on viiteid isegi piirivalvuritest, kes Mövenpicki  hotelli kinnituse saamiseks helistavad. Ehk viisavabastus on lihtsalt piiritsoonis, kaugemal mitte. Ise plaanin ka detsembris tagasi sinna minna...

0
0

Tasuta Siinai loaga saab ikka. See on see sama tempel, mis pannakse passi Sharm El Sheikhi lennujaama saabudes, kui viisat ei taha osta jne.Tabas on mingi erirežiim Iisraeli passiga saabujatele. Muidu nad piirilt viisat vist ei saa, aga mõned hotellid piiri lähedal on eriloaga viisavabad. Eesti passiga see oluline ei ole.Oluline on küsida piiril Siinai luba ja mitte viisat. Egiptuse viisa saaks piirilt samuti, aga selle eest peab maksma.

0
0

Hei, kas keegi on viimasel ajal Eilatist piiri ületanud ja Sharmi või mujale liikunud. Tripadvisoris on vana info, mida koguaeg kinnitatakse, et buss Tabast läheb kell 15, aga kui bussifirmast vaadata, siis nagu kell 9. Kuna wizz muutis lennuaegu ja reedel vaja Tallinnas olla, siis tuli Rooma-Sharmi asemel soetada Viin-Eilat.

Arvata on, et keegi pole liikunud, aga igaks juhuks võib ju küsida, või on kellegil peale tripadvisori soovitada mönda kohta, kust infot uurida.

Ok, leidsin selliselt saidilt busside ajakava: https://www.traveleg.com/egypt-travel-guide/transportation/bus-schedule-and-timetable ehk on kellegile abiks

0
0

2019. Toimis, buss kella 15 paiku. Aga varrukamehi on hulgim, kui ei saa bussile, pane oma kauplemine proovile, paljud neist sõidaks tühjalt Sharmi

0
0

tänud, mul on 30+a kogemust Araabiamaades kauplemisega, saan hakkama:) Algul oli plaan otse Kairosse sõita, aga mul on miskipärast tunne, et turiste ei lasta otse või ei võeta bussile.

0
0

to norsu

proovi nendele kirjutada

https://go-bus.com/?lang=en

0
0

Tabast sõidab ainult riiklik bussifirma, mujalt jah võimalusi rohkem

0
0

to norsu

seda jah , üks kord ajasime seda teist pidi bussi Sharm-Taba läbi Israeeli ekskursiooni ühe otsa.

Aga jah pärast meile tavaline Sharm-Taba aeg sobis , hotellist helistati Sharmi Bussijaama ja öeldi ajad.

Norsu jaga pärast infi kuidas olukord on , piir ja seonduv piiriga - eriti praegu kui nad seal madistavad järjekordselt

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased