Iisraeli turvalisus

Kes rohkem Iisraelis toimuvaga kursis?

Ise olen ka muidugi üht-teist lugenud.

Aga reaalselt, kui suure riskiga Tel Avivis, Jeruusalemmas, Eilatis liikumine on?

Kui peal seal tegelikult plahvatusi, kokkupõrkeid juhtub?

0
0

Mina põrkasin seal kokku juudi köögiga. Nüüd on jama. Iisrael on konkreetselt ainuke riik maailmas, kuhu ma tahan puhtalt söögi pärast tagasi minna.

6
0

Tripp'ile vastuseks - see on ohtlik tõesti, sest hinnad pole Iisraelis teatavasti just odavaimate killast. Nii et oht rahakotile selles mõttes täiesti olemas ehkki nõus et kõhul siin hoopis teistsugune arvamus!

Turvalisuse osas- asju võib juhtuda igal pool maailmas. Kui meenutame, siis mitte nii ammu aega tagasi juhtus samuti näiteks Belgias ja Prantsusmaal. Nii, et riskid on olemas igal pool. Isegi kõige turvalisemaks peetud Põhjamaades on ju juhtunud kui meenutame näiteks kasvõi Norrat.

Aga näiteks Jeruusalemm on äärmiselt huvitav ja põnev linn kus vähemalt kord elu jooksul tasub kindlasti ära käia. Toit tõepoolest väga hea! Lahedaid kohti mida külastada piisavalt. Üldjuhul on ka lennupiletid mõistliku hinnaga. Kui lennuk saabub sabati ajal, siis hinnad võivad veelgi soodsamad olla (aga veidi suuremad kulud lennujaama transpordiga katavad selle nö võidu).

Aga kuna kohapealne elu on veidi kallivõitu, siis võivad lõppkulud pisut suuremad olla kui esialgu plaanis.

7
0

Pisut kuiva statistikat. Sel aastal on Iisraelis terrorirünnakutes hukkunud 20 inimest, samal ajal aga ainuüksi palestiinlaste omavahelistes tulistamistes 155 inimest. Veelgi hullem on sealne liiklus, kus 2022. aastal hukkus 351 inimest, seega risk et mõni kohalik bemmivend sind surnuks ajab on umbes kümme korda suurem kui risk kusagil püssimehe ette jääda.

Kui aga veelgi laiemasse konteksti panna, siis risk relvavägivalla ohvriks sattuda on Iisraelis 2x madalam kui näiteks USAs.

Ehk siis muretseda ei maksa, aga ettevaatus kulub ikka ära, eriti tänavat ületades. Rahutuste osas on kõige tundlikum päev reede, siis moslemitel nädala põhiline palvus, juutidel algab õhtul aga sabat, mistõttu kui mingi mäsu ka toimub, siis reede lõuna peale palvust kipuvad emotsioonid üle keema. Samas midagi ootamatut siin ei ole - ise nägin Jeruusalemmas kuidas TV grupid panid reede hommikul Damaskuse värava juures kaameraid üles, et mäsu saaks filmida, politsei oli ka kohal ning õhtul serveeriti salvestatut juba kohalikus telekas.

7
0

...ja ei maksa ehmuda, kui tänavapildis keskmiselt rohkem automaatrelvasid näha, seda nii sõjaväelastel kui tsiviilidel. Just Jeruusalemmas hakkas kuidagi silma. Samas pakub see võimekust kiirelt "pahadele" vastu astuda:)

1
0

Sõidad linnadevahelise liinibussiga, peale astub seltskond ajateenijaid. Sinu kõrvale potsatab üks väsinud noor neiu, kellel automaat, salved kokku teibitud ja ühes salves näha terav. Ühel hetkel filmid tee ääres olevat baasi ja seal ringi kihutavat tanki, kui neiu on end unest üles äratanud ja palub tungivalt tehtud video ära kustutada... Ojaa, ägedad meenutused.
Ehk ei maksa pildistada sõjaväelisi objekte, isikuid ja nende olemasoluga peab harjuma.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased