Ilm Alanyas

Kas kellelgi on kogemust, missugune ilm ootab meid Alanyas päris oktoobri lõpus.
Olen väga kõhkleval seisukohal ja ei julge reisi tellida. Ega ma 30 kraadi ei loodagi,kuid teadjatelt oleks info eest tänulik.

...2007 a. päris okt lõpus ja ilm oli päeval kuum-umbes 28-30 kraadi, õhtul 20 ringis ja vesi umbes 25-27 kraadi. Kuna turismi kõrgperiood on selleks ajaks läbi, siis on mõlemas rannas vähe inimesi. Meile meeldis, sest oli väga rahulik. Viimasel päeval kui seal olime( vist 1 nov.), siis sadas veidi vihma ja taevas oli pilves. Kuna Alanya samal laiuskraadil nagu Eesti, siis päevitamise aega on umbes kella 10-16-ni, pärast seda vajub päike juba madalale.

Bütsantsi kroonika väidab Alanyas 1509.aasta oktoobri lõpus ilma olevat külma, aegajalt tuleb lund. Keskpäevaks suudab päike küll lume sulatada.

Olin 2008 oktoobri koolivaheajal (oktoobri viimane nädalavahetus) Alanyas, norm ujumine vesi kusagil 25 kraadi, iga päev ujumas, päevad pilvitud , paar hommikuspoolikut pilvised, sest öösel oli äikest, võib rahulikult suve lõppu nautida, rahvast vähevõitu, sest turismifirmad lõpetasid oktoobri keskel lennud.

Me olime ka eelmise aasta 14-21.10 ja temperatuur oli 25-28c, meri oli ujumiskõlbulik, aind esimesel päeval, kui saabusime, tuli törts äikest. Isegi mägijõgi oli nii soe, et kui raftingul käisime sai seal ka supeldud. Sellel aastal lähen seetõttu ka 15- 23.10 sest nagu Turkki ütles, pole turiste enam palju, hinnad on maas, täpselt paras suve pikendada

Tere,

kas keegi läheb samal ajal Alanya lähistele ja on vaadanud ilmaprgnoosi?
Alates 13.10.09 lubab iga päev lauspilvitust ja sadu ning temp. alla 20 kraadi.
Meie ostsime reisi ära ja oleme natsa õnnetud et päikesest ilma jääme.

Loodame et seekord ilmajaam paneb mööda.

Kui Alanya oleks Eestiga samal laiuskraadil, siis ei oleks meil sinna vaja sõita- ujuks Pärnu lahes oktoobri lõpus :) Arvan ja loodan, et mõtlesid ikka pikkuskraadi?!

Kõigile kartustele vaatamata (ilmaprognoos ennustas jahedat ja vihmast ilma) oli ilm super. Õhk 27 ja vesi 25 kraadi. Ka õhtud ja ööd olid soojad.
Vaid ühel päeval sadas paduvihma ja see oli ikka tõsine padukas. Meil Eestis taolist ei näe.
Usaldan ilmaportaalidest enim wetheronline.de ning ka antud juhul oli tema ennustus täpseim.

Tere, meil minek 28 septembril Alanyasse. Kas keegi on just tulnud või enne käinud samal ajal Türgis, ehk oskab keegi ütelda, kuidas ilmad on päeval ja öösel, palju mere temperatuur on? Aitäh:)

Palun vabandust, aga kas ilm on siinkirjutajate arvates midagi sellist, mis aastast aastasse täpselt kordub?

1978 oli Eestis aastavahetuse paiku mingi -25.
1979 enamvähem samuti.
Siis tulid neli-viis järjestikust aastat,kus koolides jäid suusaveerandid lume puudumisel ära.

Ja nii edasi.

Miks peaks Türgis need asjad teistmoodi käima?

Olin 2 aastat tagasi Türgis, tagasi tulin 2.okt. ja siis jäi küll tõeliselt soe suvi kestma. Aga aastad pole vennad ja iial ei ole kindlat garantiid.

Vastuväiteks tonlistile - Vahemere äärne kliima on kordi stabiilsem, kui meie Põhjamere tsüklonitest mõjutatav Eesti oma nii, et wundergroundi ilmaajalugu võiks olla adekvaatne info küll.

Samas ei saa ma aru, miks peab sellised teemad avatuna hoidma, kuna ilmaprognoosidega tegelevad mitmed maailma teaduspõhised organisatsioonid, mille ka oma veebilehed olemas ja igas sarnases teemas on ikka ja jälle selle wundergroundini välja jõutud.

Olen olnud Türgis samal ajal ehk augusti lõpp septembri algus. Esimesel korral oli temperatuur 44-47 kraadi, teisel korral napp 20 kraadi.

Ilmaküsijate jaoks võiks tõepoolest panna tripi esilehele lingi wundergroundi ja minupärast veel mõne autoriteetse veebikeskkonna peale - ning postitustega ära lõpetada. Enne, kui siia jõuab tekkida 397 teemat populaarsemate puhkusepaikade nimega.

Kuidas sel kevadel ilmad on ja kas mai keskel merre ujuma kannatab minna?

Eelmisel aastal mai keskel meri juba ilusasti soe oli.

Praegu 12.04.11 on ilm nagu Gran Canarial kõige külmemal ajal .
Kui on vaikne , siis ka vahelduv pilvitus . Kui selge , siis tuul .
Aga päike kõrvetab , kui paistab ja üle tunni kaitsmatta nahaga ei ole soovitav olla. Öösiti äike ja sajab maha see mis päeval üles auranud.

Vaatasin ilm.ee -st, et Alanyas on järgmisel nädalal päeval alla 10 kraadi sooja. Öelge, et see on mingi eksitus, see pole ju võimalik :(