Ilusad kohad Eestis?

Oskab keegi soovitada nt Tallinna-Harjumaa ümber mingeid ilusaid kohti või siis üldse Eestis kauneid kohti, mida külastada ja näha?

Ilus on suhteline mõiste, aga mulle meeldiavad Viru Raba ja Rummu karjäär.

Põhja-Eesti neemed (poolsaarte tipud). Paljassaare Kakumäe Põõsaspea Pakri Lahemaa...

Mis kohti (loodus,  muuseumid jne) teel Tallinnast Pärnusse? Oleme lastega (11-aastane ja 14-aastane)

Tulge Rougesse,mul Rouge lahedal talu,4 tuba,augustis taitsa voib tulla,eriti oodatud bioloogid,seal lahedal Luhasoo matkarada...kirjutada kerstikatrin@gmail.com

Tallinnast Pärnusse sõidaks ma läbi Rapla. Rapla ise on juba ilmselt paljudele eksootika, sealt edasi Järvakandi, kogu oma klaasitootmise ja huvitava asulaga. Edasi Kaisma järv, matkarada.
Tootsi võib sisse keerata, samuti väga huvitava arhitektuuriga omapärane tootmisalev. Ma ei ole kindel, kas turbatootmises muuseum toimib, aga see võiks huvitav olla. On võimalus ka Kurgja muuseumi keerata, veidi Vändra poole tagasi sõites.
Tori Põrgu, kirik. Enne Tori Seljalt saab vanast meiereist kohupiima osta. Enne Pärnut on Sindi oma lammutatud paisu ja uue kärestikuga. Pärnu lähistel ujumiseks Seljametsa karjäär.
Teiselpool Pärnut Lottemaa.

Keila-Joa mõisapark väga ilus koht igal aastaajal. Kui pole eriti käinud siis tasub avastada ka Pirita metsa terviseradasid ja Botaanikaaia ümbrust.

Kas keegi oskab soovitada head/mitte väga kallist söögikohta Pärnus? Võib olla on mingi hea koht,  kus on buffet-lõuna või õhtusöök.