Indoneesia viisa

Palun infot Indoneesia viisa taotlemise kohta. Kui sõita Bali saarele, kas tuleb viisa osta Kuala Lumpuri lennujaamas või saab seda teha saare Denpasari lennujaamas? Kas jääb malaariasääse piirkonda? Veel sedagi, kui saar on avatud ookeanilainetele ja kehvematel ujujatel ohtlik, on selles mõttes parem valida Sanuri ranna piirkonda jääv peatuspaik? Tänan kõiki vastajaid. Olen üksi reisija(naine) ja vast mõni naishing tahaks isegi ühineda. Reis on oktoobri lõpus väljumisega Stokholmist ja Malaysian Airlinesiga.

Viisa saab 25$ Denpasari lennujaamast. Ajakulu mõni minut.

Kas poleks lihtsam kõigepealt läbi vaadata, mida Indoneesia kohta juba kirjutatud on? Näiteks Indoneesia viisa kohta just äsja seletati.

Peatume kahekesi Balil Sanuris alates 28. oktoobrist. Kas on teisigi kaasmaalasi sel ajal Balil?

Bali turismipiirkondades malaariaohtu ei pidavat olema - käisin ise enne Balile minekut reisimeditsiininõustamises. Retsept kirjutati küll igaks juhuks välja, kui peaks pikemaks ajaks džunglisse seiklema minema, kuid üldiselt pole seda tarvis. Rohtu ei ostnud ja malaariat ei saanud, kuigi sõitsime palju ringi jne. Ise peatusin Sanuris ja Nusa Duas - seal saab küll ka algaja ujuja hakkama (kui ikka mõistlikult käitub) - mingeid erilisi laineid ega hoovusi mina seal ei tuvastanud. Nagu eelpool vastati, lüüakse viisa passi Denpasari lennujaamas, 25 USD. Indoneesiast on ka maalt lahkumise maks (summat ei mäleta...).

Küsi, kui vajad veel mingit infot.

Kuda sa siis oled? Üksinda lähed ja kohapeal on keegi teine juures? Ujumisega on sama nagu igalpool mujal veekogudes, ära uju kaugemale poidest või märgistest(ja minuarust asus ta mingis mere üleüldse). Viisa osta Denpasaris kohaliku raha eest(eestis saad vahetada). Kohapeal ei ole mõtet raha vahetada, vaid pangaautomaadist väljavõtta. Sääsed(ei pidavat ka maalriat kandma) on tühiasi mürkmadudega võrreldes, mida statistiliselt oli 1 tk paari ruutmeetri peale. Põhiliikumiskohtades meie neid ei näinud aga metsas ilmselt on teine lugu.

2 isas- ja 2 emasvirulast maanduvad 29.10 Denpasaris. Ära lendame nii kohe kui võimalik, ehk siis sõltub siselendude saadavusest Yajapura'sse, Paapuas või Amboni'sse, Malukus. Tagasi Balile arvatavasti novembri lõpus kuskil.

Ma olen viimased 5 paeva reisinud teise eesti noormehega (saime Singapuris hostelis tuttavaks). Me peaksime joudma Balile teisipaeval ja ma olen seal reede/laupaevani. Kui sa/te soovite kohtuda meiega, siis kirjuta mulle voi smsi/helista mu kohalikule numbrile + 62 81 38678 533.

Olen 5 kuud reisinud ja nyyd otsaga siia joudnud. Mu kontaktid leiad mu kodukalt: www.maailmaturnee.ee

Et nüüd saab 30päevast "on arrival" viisat kohapeal kuu võrra pikendada, sai see omal käel ära ka proovitud. Pole nii hull ühti.

Vaja läheb 250000 kohalikku ruupiat, ühte koopiat passi pildiga ja indoneesia viisaga lehtedest, musta pastakat, tagasilennu pileti koopiat ja veidi kannatust, sest kokku tuleb immigratsioonis käia kolm korda. Esimene kord võetakse dokumendid vastu ning teatakse kuupäev, millal tuleb tagasi tulla (4-5p umbes). Teine kord tuleb siis tasuda 250000 ning seejärel võib järgmine päev passile järele tulla. Vähemalt käis asjaajamine Balil, lennujaama lähedal olevas immigratsioonikontoris. Mujal, nt Lombokil, võib ka teisiti olla.

Variant kaks on palgata mõni reisiagentuur, kes ajab asja ca 700-750000 eest korda. Sel juhul on tarvis vaid üks kord isiklikult kohale tulla.

Tere,

Oleks paar küsimust Indoneesias käinutele.

Kõigepealt kui lihtsalt läheb viisavormistus Jakarta lennujaamas? Saaksin viisa siin ette ära teha, maksab küll mõnedsajad kroonid rohkem, kui koha peal, kuid kui sellega aja ja närvikulu kokku hoiaks teeksin siin ära – pärast u 24 tundi lennukites ja lennujaamades on igasugune lisapeavalu üleliigne.

Lisaks tahaks teada, kuidas on lood siselendude ja kohalike lennufirmadega. Lennuk jõuab õhtu poole Jakartasse ja tahaks samaks õhtuks mõneks päevaks hotelli kinni panna Yogyakartas. Kas tasub usaldada kohalike lennufirmade graafikuid või loota, et kohapeal veel leiab midagi jooksvalt? Lennuk peaks sisse jõudma 17:25 ja viimane Garuda (kes vist graafiku koha pealt täpseim sealkandis) väljub 19:00. Tundub kahtlane…

Samuti jääb ilmselt umbes nädala jagu “vaba aega” pärast Java, Bali ja Lomboki ja Gili külastust. Kui keegi oskab kommenteerida Komodo rahvusparki, Papuat või midagi kolmandat huvitavat on mõtted oodatud, rohkem pakub huvi ajalugu, loodus ja kohalik elu, samas ka mõni vaiksem rand äkki…

Tänud kõigile, kes viitsid postituse läbi lugeda ja vastata.

Kui lähed kuni 30 päevaks, siis võtke visa on arrival lennujaamast, suurt muret sellega ei ole. Kui aga kauemaks, siis tehke kahekuuline viisa enne saatkonnas ära.

Kui Bali, Java, Lomboki ja Gili kõrvalt aega üle jääb, siis kasutage seda parem nende kohtadega pikemalt tutvumiseks. Ning reisiagentuure, kes teile soovi korral Florese ja Komodo tuuri korraldavad, jätkub Balil-Lombokil kõikjale. Ärge muretsege.

Üldiselt, liiga täpselt liiga palju ette planeerida ei soovita, muidu olete pärast oma lennu- vms piletite vang.

http://indoneesia-valdek.blogspot.com/

Kui võtate viisa Helsinkist, siis mitte mingil juhul ärge mainige, et tahate isegi võib olla minna Paapuasse ja Malukusse. Miks, vaata reisikirjast.

on hea valida Air Asia ja LionAiri hulgast, Garuda ei olnud minu jaoks esimene valik. AA lendab Jkrt-Bali-Yogja vahel ilusti, saad pileti ka netist ette osta. LA pileti saad kohapealt büroost.

Ilus ja huvitav maa, edu reisiks!

On väga põnev. Matkasime 3 päeva Dani hõimude juures. Kogu see ehedus, mis seal on, on vaatamist väärt. Põnevad olid ka Komodo varaanid keda nägime mõne meetri kauguselt. Soovitan soojalt! Bali saarel on minuarust liiga palju turiste- see rohkem kuurorti moodi.

Tere! Lähen suvel Indoneesiasse 31. päevaks. Seega viisa piirilt ei sobi. Tekkis küsimus, et kas Helsingi saatkonnast viisat on posti teel on keeruline saada (ehk kas tasub ise ajada või läbi mõne reisifirma)? Mis postiga saates peaks kaasa panema? Üritasin maili teel saatkonnaga suhelda, aga ei mingit vastust.

Olen siit lugenud, et keegi Marika elab Balil pikemat aega, kuidas see võimalik on? Kui olla 30 päeva Balil ja siis lennata Malaisiasse, kas uuesti tagasi tulles näiteks nädala pärast, saab jälle 30 päeva viisa? Vaatasin saatkonna kodulehelt, et 2 kuu viisa jaoks on vaja edasi-tagasi pileteid, reisikirjeldust ja ööbimise broneeringuid. Kuna mul on edasi-tagasi piletid olemas aga tahan kohapeal otsustada, kuhu lähen ja kus ööbin, siis ei saa ma saatkonda ju ööbimise bronne saata? Kuna edasi-tagasi piletid ostsin kaua aega tagasi ja tegelikult tahan nüüd 1 kuu asemel olla 2 kuud Balil, siis kas peaksin ostma näiteks Denpasar – Kuala Lumpuri pileti ja 2 kuu viisa jaoks esitama saatkonda?

Tere,

tekitab ikka veits segadust, kas siis saab piirilt saadud 30 päevalist viisat pikendada või ei saa?

Reisibüroo leheküljedel (nt.Estravel), reisiraamatutes (nt.Lonely planet) ja samuti mõned viisa-info blogid (http://www.lombok-network.com/visa_entry.htm) kõik rõhuvad ühte asja: "The VOA visa is NOT EXTENDABLE OR RENEWABLE. A visa issued on arrival can be extended only in extraordinary circumstances such as natural disasters, accident, or illness. If you want to stay in Indonesia longer than the 30 days you must exit and re-enter the country on a new tourist visa."

MIKS?? ja kas see vastab tõele?

Ja Indoneesia saatkonna Soome webileheküljel on jälle teisiti tõlgendatav tekst: "Period of stay of 30 days or less: US$ 25, can be extended once for period of days of 30 days: US$ 25 and not converted into another imigration permit status"

and the question remains: kas saab või ei saa? oskab keegi kommenteerida, millest selline eriarvamus?

Mul on sama küsimus, mis on märtsis jäänud vastamata

Pole Indoneesias nii kaua olnud, aga mina saan sellest saatkonna lehest ja LPst nii aru, et lähedki riigist välja ja saad uuesti VoA kui tagasi tuled. Tai puhul on sama. Aga kui Sa tahad pikemalt kui 30 p Indoneesias olla, miks Sa ei tee endale saatkonnast 60 p viisat?

Indoneesia saatkonnast pole viisat teinud, aga kokku korduvalt saatnud passid Helsinkisse ja Stockholmi ja asjad said alati kiriesti ja ilusti aetud.

VoA saad nt Balil ÜHE korra uuendada 30 päevaks, aga see on üsna tüütu bürokraatlik protsess (esimene kord annad passi ja taotluse sisse, teine kord käid maksmas ning kolmas kord valmis passil järel).