Iraani Viisa ???

Oska keegi oelda kas saab iraani viisat taodelda nt Teherani kohalikus lennujaamas voi autoga minnes moooda piiri peal. Ettetanades

Väidetavalt on võimalik taodelda e-viisat, mille saab kätte saabudes Teherani lennuväljal, samuti 5 teisel rahvusvahelisel lennuväljal Iraanis: http://www.iranianvisa.com/uponarr.htm. Autoga minekule see vist ei kehti. LP andmetel see süsteem töötab, ent risk riiki sisenemisest keeldumiseks on kõrgem, samuti tuleb olla ettevaatlik ning vältida asjatuid komplikatsioone paberimajanduses: http://www.lonelyplanet.com/travel-tips-and-articles/77506

Lennujaamas saab viisat taodelda, aga selleks läheb vaja Iraani poolset kinnitust. E-viisa süsteem ise ei tööta enam aastaid ja välismaalane peab kasutama suvalist kohalikku turismifirmat, kes saadab raha eest viisa kinnituse koodi. See antud iranianvisa.com link pole mingi riiklik e-viisa süsteem vaid ühe turismifirma leht, mis pakub tasu eest viisa kinnitust. Kuna neil on pilkupüüdev kodulehe nimi, siis on ka hind kõrgem kui enamikel turismifirmadel. Kuulduste järgi on ka teenindus pöördvõrdeliselt hinnaga kehvem kui enamikel. NB! Nii sellelt lehelt kui ka teistelt firmadelt viisa kinnitust küsides tuleb lisaks maksta lennujaamas või saatkonnas ka viisa enda eest. Pakutud hinnad on ainult teenustasu kohalikule firmale.

Autoga minnes viisat piirilt ei saa, aga viisa võib võtta ka mõnest teele jäävast saatkonnast või konsulaadist. Jällegi on kõige lihtsam kasutada kohalikku firmat, kes saadab viisa kinnituse numbri. Sel juhul saab mõnest konsulaadist või saatkonnast viisa passi isegi ühe päevaga. Taotluses tuleb märkida ka, millisest saatkonnast või konsulaadist viisa välja võtad ning saadetud kinnitusega saad selle kätte ainult küsitud kohast.

Kui minekuga kiire ja Helsingi saatkonnast ei jõua viisat ära oodata, siis selline näiteks Türgist viisa passi võtmine on täiesti arvestatav asi. Kohalike asjaajamiseks peaks ikkagi arvestama kuni 2 nädalat. Seega Eestist täna sõitma hakates nelja päeva pärast Türgist veel viisat küll kätte ei saa.

Lennujaamast viisa saamise kohta lisaks veel seda, et peaks olema ka võimalus seda saada ainult hotelli kinnitusega. Paljude riikide kodanikud on sellega vähemalt Teheranis hakkama saanud. Eestlaste kohta, kes ilma viisa kinnituse numbrita on viisat küsima läinud, pole kuulnud.

Kas peab olema ka edasi tagasi lennj pilet. Plaan minna pikemalt alates 2 kuud. Kui taotlen lennujaamas kas peab olema olemas kogu booking terveks perioodiks na edasi tagasi pileti.

Lennujaamast saab viisa ainult 15 päevaks ja hiljem tuleb seda siis pikendada. Kui palju nad lubavad pikendada, ei oska öelda. Kommentaaride järgi lennupiletit keegi enamasti ei küsi ja hotelli broneeringust piisab paariks esimeseks päevaks. Vaata näiteks siit - https://www.lonelyplanet.com/thorntree/forums/middle-east/iran Seal on päris palju viisadest juttu. Viisad on aastakümneid olnud üks Iraani reisijate lemmikteemasid.

Kas on kedagi kellel hiljutine kogemus viisa taotlemisel teherani lennujaamas. Soome saatkond jaab usnagi kidakeelseks selles osas et nii ikka ei saa. Paraku sealt laheb liiga kaua aega.

viisa sai lennujaamast koodi olemasolul ilma ühegi tàiendava kûsimuseta 50 euri eest 10minutiga. reisibyroo annab koodi 5 pàevaga. jah, Helsinkis on bad kidakeelsed. kuigi selle koodi kohta nagu huvi ei tuntud...

Helsingi saatkonna kaudu Iraani viisa taotlemiseks nõutakse kolmekuulist tervisekindlustust. Kuna minek on 10-ks päevaks, tundub mõttetu seda teha. Kas lennujaamast viisa kättesaamisel on ka seda vaja?

Meil oli kood olemas, aga alustuseks proovisime lennujaamas ilma koodi näitamata viisat saada. Tõrge tekkis, kui ametnik ei nõustunud hotelli telefoninumbriga, vaid nõudis konkreetset kontaktisiku nime ja tema mobiili numbrit, et helistada. Siis näitasime koodi ja saime kohe viisa ilma probleemideta. Mingeid lisadokumente (kindlustus, lennupiletid jne)ei küsitud. Koodi taotlemiseks tegin päringuid 4 turismifirmasse. Ainult üks, Touran Zamin vastas kohe, teised venitasid vastusega 2 - 3 päeva, ja ka teenuse hind oli kõrgem. Kinnituskoodi sain 5 päeva pärast ankeedi täitmist.

Mõned mõtted Iraani viisa kohta:

  1. Otse Iraani saatkonnast ilma kinnituskoodita viisat taotleda ei soovita. Ise proovisin otse Helsingist eelmine aasta ja kokkuvõttes ei saanud ja kaotasin 60euri selle alla. Kindla peale minek on läbi kohaliku reisibüroo võtta kinnituskood, maksab 30-50 eur olenevalt firmast, aga õnnestumisprotsent on suur. Ise tegin läbi Pars Tourist Agency (http://en.key2persia.com/). Nad alguses natuke munesid, tuli neid maili teel tagant utsitada kergelt, aga kokkuvõttes sain koodi kätte ja viisakas teenindus-suhtumine jne nagu Iraanis ikka. Hind 30eur. Kokku läks kinnituskoodi saamiseks aega 13 päeva. Pärast seda Iraani Ankara saatkonnas 5 päeva viisa saamiseks(nädalavahetus oli vahel). Ja tervisekindlustust nad nii taotledes ei nõua.

  2. Kui saad viisa lennujaamast, siis seda pikendada saab ka ainult samas lennujaamas. Mis tähendab seda, et pead Teherani tagasi minema selleks, et pikendust saada. Pikendada saab 2 korda, mõlemal korral kuni 30päeva. Isiklikult arvan, et lennujaamast viisa võtmine on mõttetu risk tagasilükatud saada(eriti ilma kinnituskoodita), pluss nad annavad mulle teadaolevalt lennujaamas viisa ainult 15 päevaks.

Tänane Tehran Times annab teada, et alates esmaspäevast on lennujaamades antava viisa pikkuseks senise 14 päeva asemel 30 päeva. Samuti olla laiendatud lennujaamade valikut, kust võimalik saabumisel viisa saada. http://tehrantimes.com/index_View.asp?code=248482

Tere

Kes on Iraani viisa kinnituskoodi tellinud, kas selle saamiseks tuli ülekanne teha Tadzikistani (tegelikult Vene Föderatsiooni) panka eraisiku arvele? On see pm ok või lõhnab naljakalt?

Tere, kinnituskoodi ei küsita lennujaamas. Tänasel päeval on see minu meelest üsna tarbetu lisaväljaminek. Kui passis pole Iisraeli külastamise templeid ning on ette näidata kohalik korrektne aadress (sobib nt hotell), ärasõidupilet ja tervisekindlustus, ning naisterahvastel riietus vastab Iraani tavadele, siis on VoA-st keeldumise tõenäosus põhimõtteliselt olematu. Viisa pikendamiseks ei pea minema samasse lennujaama, sobib iga suurema linna immigratsioonikontor.

Viimasele küsijale - Iraani pole üldjuhul võimalik ülekandeid teha (Bank Melli välismaised kontorid on ainus variant); kogu nende välisarveldused toimivad läbi välisriikide. Kes parajasti missuguse diili/partneri on omale leidnud. Konkreetse Tadžikistani konto kohta ei oska arvamust avaldada, kuid tõepoolest tuleb kõik Iraaniga seotud maksed teha mitte-Iraani kontodele. Iraanis ei saa näiteks ka ülemaailmsete krediitkaartidega maksta (saad küll teha kohaliku kaardi omale reisi ajaks); ainsad kohad on kallid käsitööpoed (vaibad jm), kuid neilgi juhtudel liigub makse hoopis näiteks läbi Dubai, ehk siis kaardi väljavõttelt näed, et tegid oma sisseostud justkui Dubais, mitte Iraanis.

Viisa maksis IKA lennujaamas kohapeal tehes 75 eurot kolmeks kuuks. Lühemat/odavamat varianti ei pakutud. Kohustuslik oli kindlustuse olemasolu. Seda sai teha ka kohapeal. Foto viisa jaoks kopeeriti passipildist.