Israel perega?

Otsin siin ikka perereisi Israeli märtsis omal käel Umbes 10-22.03. Tingimus on et oleks soe ja saaks ujuda meres. Airbaltic viib sinna päris mõistliku hinnaga Riiast, kuid ööbimine on seal päris krõbeda hinnaga. Keegi kes seal reisinud on oskab järsku miskit soovitada lastega perele (1,8,12)?

Airbalticu puhul soovitan vaadata ka hindu alates Tallinnast (kui Põhja-Eesti inimestega tegu), teinekord pole hinnal suurt vahet, kas algus Riiast või Tallinnast.

Aga kõik ei ela ju tallinnas. Siiski sooviks kuskile araabiamaadesse.

Iisreal pole Araabiamaa. Nad võivad sellise võrdluse peale sind riiki mitte sisse lasta.

Ujumiseks sel ajal pead sõitma Tel Avivist edasi lõunasse kuurortlinna Eliat.

Kui kindalsti araabiamaa peab olema, siis soovitaks pigem Jordaaniat, sel ka väike mereosa Aqabas. Ühendemiraadid oleks muidugi veel parem. Egiptus ei sobi?

Lendu võid alustada vabal valikul kas Tallinnast või Riiast, sõltuvalt kuidas endale soodsam ja mugavam on. Mida Minuke öelda tahtis on see, et sageli võib Tallinnast saada hinna samaväärse Riiast alustamisega, kuigi eelduse kohaselt võiks see olla kallim.

Tel Avivist on head transpordiühendusedülejäänud riigiga, nii et on võimalus kohe edasi liikuda. Isiklikult soovitaks rongiga Jeruusalemma ja sealt rendiauto võtta. Saab sõita mööda Surnumere äärt, soovi korral Masadas käia. Surnumeres võiks temperatuur olla sel ajal ca 20 ja pisut peale. Edasi juba Eilatisse ja Surnumere äärde. Tagasi tulekuks võib kaaluda liinibussi (kuigi aastasega võib see keeruline olla) või ka jällegi rendiautot. Majutus oli küll kallim, kui ma harilikult harjunud olen, kuid ise seal viibides kasutasin kõige lihtsamaid ja odavamaid ning midagi üle mõistuse ei olnud. Perega reisides on kriteeriumid pisut kõrgemad, aga järjepidev otsimine läbi erinevate portaalide aitab leida sobivama. Ühe variandina võib ka otse hotelli päringu teha. Iisraelis anti meile pea igas hotellis kaasa visiitkaardi laadne flyer, kus kirjas, et järgmisel korral 10-20% soodsam. Vaevalt, et neid alles ja hotellid ka vast ei sobi, kuid uurida ju võib. Konkreetset majutusasutust kahjuks soovitada ei oska.

Lugedes teemapüstitaja tingimusi ja kogemusi, siis passimine Ben Gurioni lennujaama pommikontrollis ja rendiautoga läbi Jeruusalemma mitusada kilomeetrit mere äärde kärutamine ei ole see, mida ta alla neelaks. Iisrael on keskmisest kallim ja komplitseeritum ja pole mingi araabiamaa. Kui seda ei tea, siis Aurinko pakettreis Eilatisse on ainuke soovitus. Eilati reise teevad Soome reisifirmad kindlasti. Sellise seltskonnaga (3 väikest last) lendaks ma Sharmi ja siis valiks ka kõige mugavamad charterid. Iisrael iseenesest on põnev, aga see pole mingi laste koolivaheajamaa.

Siin ei saa küll eelkönelejaga nöustuda. Eilat on lastega puhkamiseks väga normaalne koht. Kauplejad ei tüüta, puhas jne. Kaaluda vöib ka Aqabat Jordaanias, mis Eilati sösarlinn. Iisraeli miinuseks on, et peale seda on pass rikutud ja osadesse Araabiamaadesse enam asja ei ole sellega.

No ma ei tea. Lõin sisse Nova, Goadventure ja aurinko.ee ja keegi ei tee charterit Eilatisse. Kulge aastase lapsega läbi Riia või Helsingi ja saad teada, et see pole puhkusereis. Norsu: Iisrael meeldib mulle täiega, ka Eilat, kuigi see on Egiptuse Siinai poolsaare kuurortite lähedal, ainult et kolmandiku võrra kallim. Siinne teemaalgataja ei lähe iialgi Jordaaniasse, Liibanoni, Süüriasse või teistesse araabiamaadesse. Tal on savi Iisraeli viisast, mis laiutab passis. Ta tahab odavat perereisi. Ja koolivaheajal.

Berlinerile--- Oleme käinud imikuga nii läbi Riia Tais kui läbi Helsinki Portugalis ja pole mingit vahet Tallinnaga. Ma tahan lihtsalt mõistlikku hinna ja kvaliteedi suhet. Egiptus ei tundu eriti ahvatlev.

Siinne teemaalgataja ei lähe iialgi Jordaaniasse, Liibanoni, Süüriasse või teistesse araabiamaadesse.

Trip.ee üks eesmärk võikski olla suunata inimesi paketireisidelt ära, tegelikku maailma avastama.

Kuule Priitsamuel, mine Jordaaniasse, Liibanoni, Süüriasse või mõnda teise huvitavasse kohta! Mul sõbrad käisid lastega Istanbulis, olid täiesti sillas! Väikseim oligi just üheaastane neil!

Ma tahakski minna ilma paketreisita, olen siiamaani rahulejäänud. Kui aga muud ei leia siis... Pole kunagi pakettide vastu huvi tundnud,minu arust on üksluine passida nädal või kaks kõik hinnas hotelli territooriumilt väljumata.

Olin Iisraelis eelmise aasta novembris.Teadmiseks, et passi nad saabudes ja lahkudes templit ei löö.Selle asemel pistetakse passi vahele 2 väikest lehekest, kus peal ka koopia passipildist.Eilatisse sõitsime Tel Avivist bussiga. Novembris oli küll väga soe ka Tel Avivis.Kuigi rannahooaeg oli lõppenud, ujuda sai ikka. Aga kallis on seal tõesti.Mitte ainult kohvikutes-restoranides söömine, vaid ka tavalistes toidupoodides kõik kaubad.

Käisin Novatoursiga üleeelmine sügis ja Ovdas löödi küll tempel passi. Vötsin hotelli poolpansioniga, siis koolivaheaja kohta tuli sama hind mis Sharmis AI, elasime linna ääres, otse selle korallikaitseala körval ja oli oma rand toolidega. Jeruusalemmas käisime omal käel poisiga, hommikul läksime liinibussiga ja öhtul tulime tagasi. Just tuli ka temaatiline pakkumine Estravelilt: http://www.estravel.ee/index.php?lang=est&main_id=1415,15,1509&show=uudised&id=7923&utm_campaign=turkish-airlines&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_content=facebook-link#pakkumine

Olime eelmisel aastal märtsis 2 nädalat perega Iisralis.Kuna pere on viie liikmeline, siis sai renditud auto kogu reisiks s.t lennujaamast lennujaama. Lendasime Finnairiga Tel Avivi, soodsad piletid saime veebruaris olevalt turismimessilt hind oli kuskil 250 Euro kanti. Tõsi, see ka kõige soodsam asi kogu reisi vältel. Majutus, autorent ja kõik muu on suhteliselt kallis. Tel Avivis kindlasti rannahooaega veel ei ole, soe muidugi. Surnumeri igati soe ujumiseks u. 24-25 kraadi ja Elatis vesi veel soojem ja ilm eelmisel aastal oli 30 kraadi ümber, ka õhtud olid soojad. Meie pere jäi reisiga väga rahule ja omal käel sai autoga liigeldud kõik tähtsamas kohad läbi.

Passi ei rikuta ja nii minnes kui tulles sain läbi Ben Gurioni turvakontrolli kiiremini kui harilikult Tallinnas kulub. Nad on selle nimel kõvasti pingutanud.

Jerusalemma ja Eilati vahe on 319 km. Kui reisi keskel teha peatus Surnumere ääres, ei kujune sõit üleliia pikaks. Perega soovitaks pigem Ein Bokeki randa kui Ein Gedit. Ein Bokekis võib ka ühe alternatiivina öö veeta. Samuti võib peatuda Jeruusalemmas enne ärasõitu. Kogemus igatahes oleks huvitav. Ma saan mõneti aru, et eesmärgiks võib olla rahulik perepuhkus ranna ääres koos mõne üksiku lühida ekskursiooniga, kuid alateadlikult üritan alati inimesi veenda proovima midagi huvitavamat, keerulisemat ja loodetavasti ka emotsioonirohkemat. Eks igaüks teeb oma otsused ise.

Unustasin lisada, et passe seal tõesti ära ei riku ja turvakontrolli väravaid on palju, mida läbida aga pikka ootamist neis küll ei olnud. Mina soovitan ka reisida omal käel ja arvan, et 7 päeva jääb tavaliselt reisiks väheks kui lapsed kaasas on. Koolist saab alati lapsi ära küsida, seda enam, et üks reis on lapsele tunduvalt harivam, kui need mõned päevad koolis lisaks koolivaheaeg. Meil küll kõige noorem oli eelmisel aastal seitsmene aga ka Jeruusalemma ekskursiooni tegi vapralt kaasa, peaasi, et vesi ja võileib kotis on. Lastele on alati meeldinud ka matkad looduses ja arheoloogia pargid, eriti kui nende juurde legendid rääkida. Nii, et lapsed kaasa ja omapead reisma. Nendega ei pea ainult rannas lesima, kuigi ega selleta ka ei saa....

Sharmist Jeruusalemma eksursioonile minnes võttis passikontroll mõnuga aega, kuid ei miskit hullu. Passi "rikkumise" all on pigem silmas peetud, et Iisraeli templiga nt Iraani ei pruugi saada. Iisraelist Jordaaniasse minekuga passitemplite tõttu probleeme ei tekkinud. See oli 2013 märtsis.

Iisrael ei tembelda enam vaid annab nn migratsioonikaardid, mida tuleb alles hoida. Vähemalt Ben Gurionis. Kas väiksematel piiridel siiski tembeldatakse?

vöibolla enam siis ei tembeldata, 2 a tagasi oli ka jutt, et ei panda passi midagi, Ovdas taoti köigi passid templeid täis.