Istanbuli ühistranspordikaart

Sõidame esimest korda Istanbuli. Kas oskab keegi öelda, kuidas lennujaamast ühistranspordikaarti osta? Saan aru, et kõibepealt tuleb osta nn Istanbulkart. Kas siis võtan selle siis masinast välja ja panen raha laadimiseks uuesti masinasse sisse või saab selle korraga teha? Kui laadin raha, kas siis saan kohe ka kasutama hakata või läheb selleks mingi aeg? Kui palju raha peaks 3 päeva sõitudeks peale laadima? Loomulikult tean, et võib ka juurde laadida...

Oleme algajad reisijad, oleme tänulikud abi eest!

Ma ei ostnud küll lennujaamast, aga tõenäoliselt seal sama süsteem. Valid masina ekraanil buy Istanbulkart vms, siis palju raha tahad peale kanda ja siis maksa kaardiga. Me panime 200 liiri, aga 100 jäi alles (kasutasime 2 päeva). Kaart + teenustasu olid ka 70 liiri

2
0

Täpselt nii nagu sanchopancho kirjeldas. Vali automaadist et soovid osta kaardi koos krediidiga, maksa mõlema eest ja soovitud summaga laaditud kaart tuleb masinast välja.

Kaarti saab kasutada kuni 5 inimest ja üks sõit maksab ca 0.5€. Ehk kui seltskonnas 3 inimest ja päevas kavas 4-5x sõita, siis võiks mingi 250 YTL (7,2€) laadida (+70 YTL kaart ise). Kasutada võib kohe. Juurde laadida saab igas metroo- ja trammipeatuses, sh lennujaama metroopeatuses.

2
0

Kui lähete linna metrooga, siis väga lihtne on osta kaart (ja laadida vajalik summa raha) lennujaama metroojaamas olevast automaadist.

1
0

Kui ma õigesti mäletan, siis asusid need automaadid metroost korrus kõrgemal.

1
0

Suur tänu kõigile, saime kasulikku infot!

1
0

500 liiri on maksimum yhe kaardiga. Me ei teadnud seda ja ysna frustreeriv oli avastada et kaart ei tööta järsku.

https://travel.stackexchange.com/questions/183540/what-can-i-do-with-an-istanbulkart-after-i-hit-the-500-lira-monthly-loading-limi

0
1

Kas Istanbulis tavalise deebet/krediitkaardiga ei saa siis maksta ?

0
0

Metroos mitte - väravad tahavad Istanbuli kaarti. Selle eest saad oma kaardiga maksta.

0
0

Istanbulcard kehtib nii metroos, trammis, bussis kui praamil. Ainult ostmisega värskeltavatud Istanbuli lennujaama metroopeatuses oli see probleem, et maksta sai ainult sularahas. Tuli lennujaama tagasi vantsida ja veidi raha vahetada. Loodetavasti nüüd saab transpordikaardi eest tasuda ka pangakaardiga.

1
0

Nädal tagasi sai maksta ka kaardiga.

1
0

Laetava summa planeerimisel tasub arvestada, et metrooga lennujaamast linna või tagasi maksab "kaks sõitu". Kui plaanis suht vähe sõita, siis võib olla odavam 10 otsa kaart, mida samas automaadis müüakse.

0
0

Neid Istanbuli kaarte on tegelikult kahte sorti -- sinised (ostad 1, 2 jne päevaks) ja punased (ettemakstud summa ulatuses maksad iga sõidu eest). Siniseid kaarte saab osta krediitkaardiga makstes, kuid punased on vaid sularaha eest. Neid kaarte müüvad erinevad masinad.

Vt ka: https://youtu.be/8nuZb91ceTM?si=8hqyYtUBq3jOklg_

0
0

Viimati Istanbulis märkasin kahte tüüpi masinaid. Millegi pärast koondus ca 10 inimest järjekorda ühe masina taha. Kaotada polnud palju, proovisin teisi masinaid kõrvalt - sain oma punase kaardi ja täitsa kaardiga makstes. See järjekord seal oli vist ka kuulnud, et ainult sulas ja ainult ühest automaadist.

0
0

Kinnitan, et vähemalt nädal tagasi sai Istanbuli lennujaama metroopeatuse automaadist ostes punase ühistranspordikaardi eest kaardiga maksta. Veidi nikerdamist oli, sest alguses ei tahtnud ei keelevahetus türgi keelelt inglise keelele ega ka kaardimakse kuidagi õnnestuda, kuid lõpuks pärast mitmekordset proovimist kõik klappis.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased