Jätkulennud Ryanairiga

"Tänu" trip.ee lugemisele tekkis mul hirm, mille peale ma varem tulnud ei oleks (mis muidugi iseeenest ei ole halb, sest hea ikka, kui tead võimalikest riskidest).

Asi selles, et ostsin ümberistumisega Ryanairi piletid. Stanstedi lennujaamas on minnes ümberistumiseks aega 2 tundi ja 40 minutit, mis peaks üldjuhul okei olema, eks. Ryanair teatavasti ümberistumisega lende ühele piletile ei pane ja juhul kui nüüd esimene lennuk peaks hilinema ja ma teisele lennule ei jõua (ptui-ptui-ptui üle vasema õla), ja ma kuidagi leian mingi teise võimaluse sihtkohta jõudmiseks (ja mida reisikindlustus peaks teoreetiliselt hüvitama?), siis on ju ikka mu tagasisõidupiletiga kõik korras ja mind lastakse lennule? Lihtsalt ma vist väga hästi ei saa aru sellest no-show põhimõttest, hea oleks, kui keegi kogenud reisisellidest mulle seda selgitaks ja mind rahustaks;)

Merilee su küsimus on väga segane. Mina küll sellest aru ei saanud. Sorri :) Kuid kaks tundi ja nelikümmend minutit ümberistumiseks on küll ja küll. Selle ajaga jõuad veel kõik poed läbi käia ja paar veini teha :)

Tagasisõidupilet? See osa jäigi segaseks. Kuhu tagasi? Kas Stanstedist tagasi või sihtkohta ja sealt tagasi? Kui lennukist maha jääd Londonist edasi ei saa kas siis tahad Eestisse tagasi lennata? Muidugi saad olemasolevat piletit kasutada kuid sellisel juhul pead nädal või paar lennujaamas passima kuni piletil märgitud tagasilennu kuupäev kätte jõuab :)

To johhaidii: kahju, et sa aru ei saanud. Kogenud reisijana oskaksid sa kindlasti mulle nõu anda. Stanstedist edasi ja tagasi reis on ühe broneeringu peal - kui esimene osa kasutamata jääb, kas siis teine pool kehtib?

Loodan muidugi, et kõik läheb ikka plaanipäraselt ja mul jääb aega ka poes käia ja veini juua:)

Tere. Kas keegi teab moneybookersi/skrill kaardi kohta Rayanairiga lendamisel? Kunagi sai soodust sellega. Kas tasub üldse seda kaarti veel omada? Kas saab seda ka sulgeda? Ma suht rumal ja tänud, kui keegi targem aitaks.

Kohe natuke selgem :) Mina ütleks et kehtib ikka. Piletid on ju kõigile lendudele erinevad sest Ryanair ei aja asja keeruliseks. Lihtsalt pilet-lend. Mida sa enne või pärast teed neid ei huvita. Samas mul sinu küsimuses otsene praktika puudub, ning kui keegi minu väite oma kogemusele toetudes ümber lükkab olen rõõmus, et sain ka ise targemaks.

Selgituseks. Kui reis sisaldab rohkem kui yhte lendu siis on kaks varianti

  1. Kas on tegemist yksteisega seotud jatkulendudega niiytelda yhel piletil. Sellisel juhul vastutab pohimotteliselt lennufirma kui eelmine lend hilineb ja sa ei joua seetottu jargmisele lennule. Aga sellisel juhul kehtib toepoolest ka no-show reegel, mis tahendab, et kui sa selle paketi mingile reisile ei lahe, siis jargnevad lennud tyhistatakse. Tavaliselt myyvad selliseid lende tavalised lennufirmad
  2. Ryanairi ja teiste odavlennufirmade puhul, mis myyvad yheotsapohiseid (point-to-point)pileteid on asi teisiti. Kui sa ostad sellest lennufirmast mitu reisi ja kavatsed neid jargmimooda kasutada, siis iga reis on juriidilise mottes eraldi, teistest soltumatu reisileping ja see, kas sa jouad jargmisele on ainult sinu enda risk. Kui sa mone nendest reisidest jatad kasutamata, siis see ei too kaasa teiste reiside tyhistamist, sest iga reis punktist A punkti B on eraldi, teistest soltumatu. Nii et no-show reegel siin ei kehti, aga see on sinu enda mure kuidas sa jargmisele reisile jouad. Kui sa peaksid siiski kuidagi Stanstedis lennust maha jaama, siis peaks ikkagi leiduma samal paeval moni teine reis, mis vahemasti samasse riiki laheb, sest sealt laheb tohutult Ryanairi (ja ka Easyjeti) lende igal paeval. Juhul kui ymberistumiseks plaanitakse vaga vahe aega ja risk on suur, siis on teinekord moistlik osta varakult tagavaraks ka teine pilet, reisile mis laheb naiteks samal paeval hiljem samasse kohta, kui on voimalust ja seda saab teha naiteks kahe-kolmekymne euroga. Ja kui vaja ei lahe, voib lihtsalt jatta kasutamata. Eks see soltub kellaajast ja lennujaamast. Endal on lainud onneks istuda 40 minutit hiljem valjuvale lennukile Charleroi lennujaamas, kuigi seal tuli minna varavast valja ja uuesti labi security sisse. Stanstedis voib see muidugi votta kauem aega, aga kahest tunnist peaks kyll piisama.

Moneybookers senini veel toimib. Viimati kasutasin 29. novembril. Samas ei ole tast mingit tolku näiteks Saksamaalt ja Itaaliast algavatele lendudele. See on väga erinev riigiti ja muutub pidevalt. Mingit kindlust siin ei ole. Minu kunagine 10€ investeering on mulle igatahes umbes 300-400€ kokkuhoidu andnud küll (iga perepuhkus 24-48€). Alati saab ju kontrollida, kas asi mingi konkreetse otsa peal toimib. Lähed broneerimisega lihtsalt niikaugele, et makseandmete aken on ees. Pead seal määrama enda elukoha riigi ja kaardiks mastercard prepaid ja siis kohe näed, kas summa muutub või mitte.

Ryanair ei kasuta mõistet no-show. Seega isegi kui ostad edasi-tagasi pileti korraga, ei mõjuta esimese otsa tegemata jätmine tagasilennu kehtivust.

Ryanair FAQ-s on kirjas, et no-show letter'i väljastamine kindlustusele maksab kas £ 17 või € 20. Nii et kui sinu valitud kindlustus nõuab lennufirmalt no-show tõendi küsimist, pead sellise summa täiendavalt tõendi administreerimise tasuna lennufirmale maksma.

Sinu ajavahe kahele lennule tundub mõistlik, kui järgnev pole just mõni ülipikamaa, s.t üle-ookeani lend.

Tänan, sain targemaks, aga. Kui tahan sulgeda oma kontot, ma ei saa. Kaardi sulgesin, aga tahab ikka aasta tasu. Kas siis mingi aja tagant tuleb suur võlg mulle? Või peangi iga aasta 10 euri taguma, kuigi ei kasuta seda kaarti. Palun andke nõu.

Alguses toodud teemat ära kasutades: Kas Easyjet võtab vastutuse ja kohustuse sind järgmisele lennule panna ning kulud katta, kui esimene lend hilineb, jääd maha plaanipärasest lennust ja on tegemist ühe broneeringuga?

Mina üritasin täna osta Moneybookers kaardiga pileteid ja ei õnnestunud, viskas declined teate ette ja kõik. Enne seda kasutasin novembris ja siis töötas. Kahjuks ei ole Ryanairi puhul eriti võimalik kindlaks teha miks nad tagasi lükkavad. Varasem kogemus on näidanud, et valides kaarditüübiks Mastercard saab sellega maksta, kuid maksad siis ka kaarditasu.

On keegi lähiajal edukalt oma Moneybookers kaarti kasutanud?

Ostsin piletid lõpuks SEB pildikaardiga ja krediitkaarid tasu läks 1.92€, ei mingit 6€ suund.