JFK-st Manhattanile, millega?

Tere, äkki oskab keegi soovitada kuidas oleks kõige parem minna JFK lennujaamast Manhattanile? Taksoga, palju maksab, pikk maa? Bussiga, keeruline, liiga pikk sõit? Manhattanil selline hotell nagu San Carlos, 150 east 50th str, kui kogemusi, paluks ka selle kohta infot. Ette tänades...

Takso hinda ei oska öelda, pakun miinimum 35 taala. Ise sõitsin metrooga. Vaata googleis linnaplaani koos metroojaamadega, arvan et lennujaamas kõnnid pagasiga pikema maa kui Manhattanail.

Leidsin sellise asja nagu SuperShttle Transfer, buss, mis viib siis lennujaamast otse valitud hotelli, on see ok service? Hind ka normaalne, 15-19 taala.

No selles mõttes ok, et kas viivad ikka korralikult hotelli, või viskavad kuskil nurga peal maha, et kle mine sinna ymber nurga ja siis sealt veel paarsada meetrit ja oledki kohal. Pole nende jänkidega kogemusi, sellepärast uuringi ju...

Kui oleks valida, siis läheks pigem metrooga. Shuttle on teoreetiliselt mugav, aga vähemasti õhtusel tipptunnil tähendab see nii 2,5 h ummikus venimist.

Shuttle viib muidu hotelli kohale ja jäävad ära metrooga ümberistumine Jamaicas, kust saab E-liiniga 7 Ave peatusse (3 blokki) või veel ühe ümberistumisega 51 St Stationisse (150 m hotellist)

Soovitan võtta lihtsalt takso ja 40 dollarit või veidi peale peaks see olema. Miks taksojuht sind suvalises kohas maha peaks viskama?:) Ja kui hotellini on ka mõned meetrid, siis selle ju saad ikka ise mindud. Kuigi ole mureta, nad viivad hotellini:) Ütle/näita aadress ja kõik. Ma ise võtaks aja kokkuhoiu huvides takso:)lihtne ja mugav Edu!

Airport shuttlega (see on lennujaama rong) saad metroojaama Jamaica station. Pilet maksis aprillis 5 dollarit. Metroojaamas osta metrookaart. Kui oled NYs pikemalt, osta pikema aja kaart kohe ära ja saad kasutama hakata seda. Kui soovid vaid üheotsa sõitu, siis osta üheotsa pilet - 7 dollarit. Ole ainult tähelepanelik, et istuksid metroorongi, mitte linnalähirongi. Need on sarnased ja mina eksisin ning pidin ikkagi veel 12 dollari eest ostma Long Island Raylways rongipileti. Perroonide juures on aga tablood, kus kirjas, mis rong järgmiseks tuleb ja sellest on võimalik aru saada küll, olin ise hooletu. Taksoga JFKlt Manhattanile oli mu meelest "flat rate" - 45 dollarit pluss jootraha.

Kõige parem viis JFK lennujaamast Manhattanile saada on bussiga. Võtab aega umbes 45 min kuni 1 h olenevalt liiklusest. Pileti hinda ei mäleta, aga kallis ei ole. Taksot ei soovita, sest hind on soolane ja nad armastavad tõmmat. Buss läheb kohe lennujaama ukse eest, kust saa välja tuled. Vaata ainult, et bussil on silt Manhattan. Bussi lõpp peatus on Greyhound Busstation, kuid ta teeb enne seda mitu peatust. Bussist võid kysida, kus sa pead maha minema.Ja kysi reisijate käest, bussijuht võib vale peatuse öelda. Kui ma esimest korda seal olin, siis minuga juhtus nii. Millegipärast kuues meel ytles, et pean kellegi käest veel kysima ja näed, oleks bussijuhti kuulanud, oleks vales kohas maha läinud. Kuna olen ise pikemat aega USAs elanud ja mitu korda New Yorgis käinud, siis võin lohutada, et ära sa ei eksi. Avenued on yhte pidi ja streets on teist pidi, nagu trips traps trull. Võta kaart kätte ja hakka aga minema. Veidi jalutades saatki kätte feelingu, mis yks suurlinn endast kujutab.

Suurepärane seletus :) olen väga tänulik!

Mul on vaja jõuda 10.jaanuaril 2011 JFK lennujaamast Manhattanile Holiday Inn 6th Aven. 126th street. Mis on kõige soodsam viis, reisin koos naise ja kahe lapsega 5 ja 8.a lapsed. Eelistan bussiga siis näeb linna ka rohkem. Peatun vaid üheks ööks.

Mina kasutasin Supper shuttle'd.Tellisin selle aadressi pealt piletid krediitkaardiga http://www.supershuttle.com/. Sain voutsheri, mis tuli välja trükkida ja kaasa võtta. Kohe peale pagasi kätte saamist on maapealse transpordi laud. Näitasin oma voutserit ja ees ootas sinine minibuss, mis viis meid täpselt hotelli treppi. Kasutasime sama varianti ka lennujaama minekul. Üks ots maksis 19 USD+tax. Kuna me saabusime õhtul peale üheksat, siis oli selline variant väga mugav.

alaris - Kõige soodsam oleks ilmselt AirTrain pluss metroo, aga kahe lapse ja pagasiga ilmselt mitte kõige parem valik. Bussid ja shuttle'id võtavad tasu tavaliselt inimese kohta, nii et nelja inimese puhul oleks minu arvates pigem mõtet lihtsalt takso võtta. Takso maksab ükskõik millisesse punkti Manhattanil $45 pluss toll pluss tipp - võid arvestada 60 dollariga.

Muide, aadress sul ei klapi, ilmselt pidasid siiski silmas 26. tänavat?

Tere

Vaatasin ise ka, et Flat Fare on 45 dollarit Manhattanile. Taksos neli kohta ja minivan on viis - oskab keegi öelda, kas 5 aastasel lapsel peab olema oma koht taksos?