Kambodza veebruar 2016

Plaan on minna u. 4-5 meest keskmiselt 40aastased järgmise aasta veebruaris kambodzasse 3 nädalat seljakotireis Niisiis mõned küsimused: kas see aeg on seal normaalne kliima? Kas osta piletid praegu või jälgida soodukaid, minek mõnest meie naaberriigist? Millist marsruuti soovitate kohapeal, mida kindlasti külastada?(paaditrip, Killing fields, templid,...........) Kohalikud eestlased,kas nendega tasub asju ajada? Jne,jne?

0
0
1
2

Veebruaris on kliima hea aga arvestada tuleb sellega et koik teavad seda ja inimesi on Jaanuaris Veebruaris vaga palju. Veebruari lopu poole kyll jaab vahemaks juba. Oise bussiga (lamamise bussiga) ei soovita ka isegi kohalikud valdivad seda. Lamamise variant on olemas aga voodid on lyhikesed ja tee on vaga rappuv. Kyll on olemas ka yks oine istuv buss mida soovitan. Bussifirma Giant Ibis on alati soitnud oigel ajal ja on ainukene firma kes teepealt inimesi peale ei korja. Neil on oine buss Siem Reapist Phnom Penhi ja seal ymberistumine teise bussi peale Sihanoukki. Kaubelda ja suveniire osta saab igal pool ja igas linna - hinnad soltuvad puhtalt sinu kohaliku keele oskusest. Hinnad on jagatud siin kolmeks: turistide hinnad, kohalike valgete hinnad ja kohalike hinnad. Ostan ise iga paev toidu tervele oma kylalistemajale turul ja labi aegade minu Khmeri keele oskuste kasvamisega on hinnad proportsionaalselt hakkanud langema. Peale templite ja ranna soovitan kindlasti kylastada rannaarseid saarekesi ja peale Sihanouki on rannaaares Kep ja Kompot- vaga ilusad kohad. Siinpool-Siem Reapis- peale templite tuleb kylastada kohalikku Tsirkust, vaadata Khmer boxi ........ voin anda taieliku nimekirja ja soovitused kuhu minna-mida teha. Kohalikest eestlastest veel niipalju et kui tahate raha kokku hoida siis on moistlik nendega/meiega suhelda sest hinnad kus mis ja kuhu on tapselt teada. Ka turistil kes on siin mitmeid kordi kainud kuid raagib ainult inglise keelt- pole aimugi kui palju ta tegelikult "petta"sai. Aga igatahes on Kambodzia yks koige meeldivamaid ja monusaimaid paiku: inimesed on lahked, toit on odav ja soe on ka. Teretulemast

2
0

Lisaks Angkor Watile on teisigi templeid. Tuk-tuki juhid peaksid neid välja pakkuda oskama küll

Ise külastasin: Angkor Wat, Ta Phrohm, Angkor Thom, Bayon, Baphuon, Bakong, Banteay Srey, Banteay Samre. 3-päeva pilet on just paras, et kõik ära külastada. Viimane päev sai kaugemate templite jaoks 90km ring tehtud tuk tukiga

Hindadega on nagu turistidele ikka. Kui mõne tuk-tuki hind ei meeldi, siis soovitan minema astuda, neil konkurente küllaga. Ma kauplesin küll hinna 30 EUR peale, aga hiljem maksin ikka 40 EUR koos tip-iga.

Samas elatustase on väga madal, kõik on jube räpane, tänavad on sodi täis ja haiseb... kohalikku toitu selle tõttu ka süüa ei julgenud. Valge inimese jaoks pole ikka õige koht. Isiklikult meeldisid Malaisia ja Tai rohkem, need ikka arenenud kohad.

Pigem saab imetleda Angkori kuningriigi kunagist hiilgust. See sodi, mis seal praegu on, on küll üsna jube.

1
0

Ma ei suuda hetkegi mugavalt tunda end selles tuk-tukis. Rääkimata mingist saja kilomeetri pikusest ringist. Kas neid tuk-tuke on erinevaid või ? Variant B.- olen lootusetult mugav inimne. Tänud vastuse eest, kui ma teada saaks siin oma mugavus läve. Aitähh.

0
0

Tuk-tukiga 90km soita on ikka vaga piinarikas, aga pikemateks reisideks soovitan auto rentida koos juhiga muidugi. See on kallim kui tuk -tuk aga 4 inimese peale jagada -ysna moistlik. Toidust niipalju, et keegi kohalik (ei pea muidugi kohalik eestlane olema) peab naitama kus ja mida syya.

0
0

See kohalikuga koos toiduotsimine kõlab nagu seal söödaks s__a. :)

Loob Sirm Reapi kohta väärastunud pildi. Ärge hirmutage inimesi!

Täiesti normaalne aasia linnake, süüa saab igal pool, söök maitsev ja odav.

3
0

Tere tulijatele! Olen siin eelnevaltki postitanud siinkäijate jaoks väikese kondikava, aga võin korrata! Mina soovitan kõigepealt lennatagi Seam Reapi ja teha tiir peale turistilõksudele. Ankor Wat on üks päev enam kui küll, kui te pole just erilised arhidektuurihuvilised. Uskuge - selle palavaga saab teil paari tunniga kividest villand.Aga Seamis on ka Tonle Sapi järv oma khmeeriküladega (Kampong pluk) ja vietnami ujuvküla. On siidivabrikud (puhas käsitöö jne). Soovitan igal juhul teha ise eelnev kodutöö ära ja kohapeal ka ühendust võtta Seami eestlastega. Natuke instrueerimist ei tee kunagi paha! :). Mis puutub Siville eestlastesse - siis tõesti-tõesti, eestlasi käib siin palju, meie elame ja teeme siin omi asju, ning kõigile ei jõua ega ei taha (oleneb inimestest) olla reisisaatjateks. Küsimustele (kui neid viitsitakse kuulata) vastame meeleldi. Kuna inimesi on erinevaid, siis ka on soove, mida teha ja vaadata erinevaid. Sihanoukvilles, kui just pole rannalõvid, pole üle kolme-nelja päeva suurt midagi teha. Rannalinn! Võib külastada saari, või teha trip 130 km kaugemale duriani ja piprapiirkonda (Kep, Kampot) Ööbuss muide on sõidetav, ning järgmiseks aastaks on ka ilmselt teeremont, mille tõttu praeguon bussisõit 15 tunnine, lõppenud. raha on soovitav võtta võiksemates dollarikupüürides kaasa. ka riel on aktsepteeritav, rääkigu turistid mida iganes. poed ja baarid arveldavad nendega meelsasti. pealinn on suht mõttetu. Kuningaloss, tuol Sleng ja surmaväljad on mida võib vaadata. muud pole erilist midagi. Aga kolme nädala jooksul suudab ilmselt sõita ka kratiesse mekongi ääres ja vaadata jõedelfiine, ning teistsugust Cambodiat, kui turismipiirkond. veebruar on väga kuiv kuu ja kui ülemäära õlut ei tarbi, siis ka ei higista :). Söögid on head ja toidukohti piisavalt :) otsima ei pea eriti. Ja kõikidele Siville ja ka üldistele küsimustele vastame meelsasti kas tripis või fb lehel - cafe amigo sihanoukville.

0
0

to Reaper, kus maal sa käisid? Kus siin nii hullusti haiseb ja tänavad sodi täis on? prügikastide ümbrused jah, aga ülejöönud on korras. Ja kui sa ei söönud kohalike restoranides jäid paljustki ehedast ilma kahjuks :( Must ja räpane oli siin aastaid tagasi, nüüdseks on siingi elu edasi liikunud, ja paremuse poole puhtuse suhtes.

0
0

Igati nous triipkoodiga, midagi siin ei haise ja mingit erilist sodi pole, iga paev koristatakse prygi ara. Restorane on igas hinnaskaalas ja igale maitsele. Olen viinud gruppe sooma suppi kohalikul turul ja paljudesse tanavasoogi kohtadesse kus valged inimesed tavaliselt ei kai. Kus ei raagita sonagi inglise keelt ja kohu saab tais 1-2 dollariga- koik mu kylalised on olnud vaimustuses ja vaga rahul. Veel triipkoodile- kui Siem Reapi satud astu labi.

1
0

Ei maksa unustada ka seda , et teine pool maamunast ägab liigse koristamise ja desinfitseerimise käes. :) Viie tärni hotell, kus iga 12 h tagant pesu valgendatakse on hirmuäratavam, kui prügi tänaval. Ja alati võib ju pilgu taevasse tõsta :) :) :)!

4
0

triipkood: riigi nimi Kambodzha. Aga ega see ainuke koht pole, Filipiinid ja Indoneesia on umbes sama räpased. Kui soovid, võid prügiseid pilte ka välja otsida. Lihtsalt kohutav, teede ääres igal pool nagu prügimägi, rämpsu täis.

Ma käisin üksi kohaliku turu peal ka, hais tahtis ära matta. Turu nimi Phsa Leu: http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g325573-d1912415-Reviews-Phsar_Leu_Market-Sihanoukville_Sihanoukville_Province.html

Olen üsna nõus selle kommentaariga: "Pure human misery"

Autoga sõita on kindlasti ohutum, aga tuk-tukist on parem pilte teha. Mugavuse osas mul nagu probleemi polnud, iste oli pehme ja ka seljatoega. Tuk-tuk odavam ka, ma üksi käisin, nii et mitmekesi vast auto mõistlikum.

(offtopic: Myanmaris sõitsin hoburakendiga, vat see oli ebamugav. 180cm pikkusena olin liiga pikk, pea käis koguaeg vastu lage).

0
0

Aastal 2009 peo pealt mööda randa koju magama sammudes astusin Serendipityl vööni sita sisse, tuli välja, et majutusasutused lasid öösel oma kõntsa lihtsalt mööda tänavat alla merre. Sealsetest restoranidest nii palju, kui sõber läks asjatama siis pani tähele, et minu tellitud lihatüki haamerdati peldiku ukse ees põrandal, pikantseid näiteid võib tuua palju. Tegelikult mulle Kambodza meeldib, selline muretu stressivaba õhkkond, laisad elurõõmsad kohalikud, taskukohased hinnad. Pikemaks logelemiseks ideaalne maa.

3
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased