trip-krainetrip-ukraine-dark
Kambodža viisa.

Tere,

kuidas tänasel päeval Kambodža viisa taotlemisega lood on, kas kellelgi on värskeid kogemusi jagada? Tänan!

Tanasel paeval on Kamboodzas viisa taotlemisega samad lood kui varemgi: tuled lennuki pealt maha, taidad ankeedi, annad raha ja passipildi ja viisa ongi kaes. Soltuvalt jarjekorrast voib see votta kymme kuni kolmkymmend minutit. Vaga lihtne ja ei mingeid kysimusi ei esitata. Head reisimist!

minul värske kogemus sest aastast: võid ka e-viisa teha. guugelda tripi ja siin sel teemal palju juttu olnud. Jim Siem Reap'il õigus, ei midagi uut siin päikese all.

Nägin...aga viimane postitus siin viisa kohta oli 21.nov.2013, kuna viimasel ajal on eestlaste jaoks viisa taotlusega seoses palju muutunud(üle maailma), siis ei häbenenud küsida ka Trip.ee tarkadeklubilt ;). Piirilt siis jahh :P? Tänan!

Üks tark küsimus tekkis veel... All Foreign Visitors are now able to obtain the Cambodia visa upon arrival at the airport. It is no longer necessary to get the visa stamp at the Cambodian Embassy before your visit. Just prepare the following documents: A Passport Photocopy 1 photos (3 x 4 cm) US$ 20 Cash for tourist visa fee (Paid directly to the Immigration)

Et...A Passport Photocopy on vajalik? kus sellist siis saab tänapäeval? Ja + siis veel see 3x4 pilt? või võib lihtsalt 2 tk 3x4 pilti kaasa võtta?

Tänan :)!

Ups...passi koopia Juba sain ise ka aru, et blondiini küsimus :)

mine e-viisa leheküljele ja seal pead siis kõik ära täitma jne. (sealt loed ka maksmise kohta) ja ka pildi üles laadima. kogu värk võttis vist vaid nädal aega... kui tahad viisat piiril, siis kindlasti pead pildid kaasa võtma

Kunagi tegin ka piiril viisat ja olin pildi maha unustanud. Polnud hullu midagi, 2$ asendas puuduva pildi täiesti.

Mina olen ka korduvalt käinud ja teinud viisa piirilt, maksis 25 dollarit.

Mööda maapiiri minnes ei saa minu teada e-viisaga siseneda. Aga e- viisa leheküljel on need kohad olemas, mida saab e-viisaga kasutada. Ja kui kohapeal pilti ei ole, siis teevad pildi ja kasseerivad mingi väikese raha. Muud keerulist ei olegi.

Ei maksa unustada, et e-viisa hind tuleb $37 ja lennujaamas tehes turisti viisa $30.

keegi teab öelda mis saab kui pilti pole tehtud. Kas saab kohapeal teha kui lennukiga sinna lennata?

e-viisa Siem Reap-i 79USD kas kohapealt ostes soodsam?

Minuteada hind muutunud pole ja e-visa on jätkuvalt $37 inimese kohta.

https://www.evisa.gov.kh

Ja nagu mainitud, kohapeal 30.-

Kohapeal on ikka endiselt 30USD ja kui pole pilti ei juhtu midagi hullu, klõpsatakse pilt kohapeal telefoniga ära ja kasseeritakse kaks dollarit lisatasu.

Olen oma varasematel Kambodža-reisidel kasutanud alati e-viisa-varianti, kuid seekord - mõned nädalad tagasi - sai juhuse tõttu proovitud midagi uut. Kuna minek oli Hong Kongist, siis tegime nö päris viisad Kambodža Hong Kongi konsulaadis. Kogemus oli vägev ja soovitan seda igal juhul. Juba konsulaadi asukoht Hong Kongis on suurepärane - Star House, 3 Salisbury Road - sisuliselt otse Kowloon'i poolel oleva Star Ferry terminali kõrval. Peauksest (Star Ferry-poolsest) sisse, mõne sammu pärast koridori mööda vasakule, kus asuvad liftid ja seejärel liftiga 12ndale korrusele. Kui ei leia, siis turvamees näitab. Konsulaadis peaks olema lõuna kl 12-13. Jõudsime sinna umbes kl 11:55 ja olime täiesti kindlad, et tunni aja pärast tuleb uuesti tulla, kuna ametnikud juba lõunale sättimas. Nii see aga polnud ja viie minuti pärast väljusime konsulaadist, viisad passis! Viisataotlused olid meil eelnevalt täidetud, seega ulatasime need ametnikule, maksime viisalõivu, ootasime paar minutit, kuni ametnik meid tagasi leti juurde kutsus ja saime värskelt passi kleebitud viisadega passid. Ei mingit ootamist või 3 päeva pärast passide järgi minekut. Kogu asi käib paari hetkega. Mega-express-service. Aeglasemat varianti seal ei pakutagi. Viisa maksab 290 HKD ja infot ning taotluse välja trükkida saab siit -

http://hktravelblog.com/southeast-asia-2/cambodia-visa-in-hong-kong/

Tundub, et e-viisa tuleb kallim ja piiril eriti ajavõitu ei anna? Seega - pole mõtet vaeva näha? Kas keegi on Kamodžasse sisenenud Vietnamist, mööda maismaad? Samuti saab viisa piirilt ja probleeme ei ole (eeldusel, et 30 USD + pilt on olemas)? Paari päeva pärast plaan piir ületada, mõtlen kas hakkan e-viisaga mässama või mitte. Tänud ette nõu eest!

Ann Soovime sõita Ho Chi Minh'st Siem Reap'i bussiga ja nagu ma aru saan, Kambodža viisa sab jätkuvalt piiril taodelda?

Antud hetkel on päris paljud inimesed sedakaudu tulnud ja võib kinnitada,et Kambodza viisa on ikka endiselt piiril saadaval. Sama lugu, peab olema pass ja passipilt, kui pilti ei ole siis küsitakse lisaraha ja ametnik tavaliselt klõpsab ise pildi ära naiteks oma telefoni kasutades. Igal juhul on lihtsam kui pilt on olemas, väldib lisaraha küsimise. Jim

Kas piiril tehtav turisti viisa 30 päeva saab kasutada 2 korda riiki sisenemiseks, nimelt soov käia nädal ka Vietnamis ja siis tagasi Kambodžasse? Või peab kohe taotlema multiple entry viisat?