Keenia kogemused ja kasulikud kontaktid.

Tahan märkida, et ei ole mõtet € dollariteks vahetada, kui juba vahetuseks läks, siis kohapealt saab ka € sama hea kursiga kohalikeks KESH-ideks vahetada.Kui keegi plaanib majutust või  Nairobi-Masai Mara -Hellś Gate- Naivasha järve tripi, siis annaksin väga toreda kohaliku naisterahva (35 a) kontakti, ta on Nairobi Ketianna lennujaama läheduses asuva väikese  majutuse manager. Ta on väga (ülivõrdes!) tore, super autojuht ja ei ole ahne. Temaga saate kaubale, viib-toob ja majutuse suhtes leiab kompromissi.Christine:  [email protected], WhatsApp +254721901141Mombasast ei jäänud midagi eriti ilusat meelde, kui ainult vahepeatuseks 1-2 ööd, rand on kole, suured mõõnad ja veepuhtus andis soovida. Küll aga soovitaks külastada Lamu saart, sinna saab ka Mombasast bussiga (loksumine 7h mööda koledaid teid ja passikontrolliks bussist välja ajamised kolmel korral, hind 12 $=1200 Kesh. Kui rahakott võimaldab, siis soovitaks kasutada lennuliiklust Lamule www.fly-sax.com, sama lennufirma teenust võib kasutada ka Masai Marasse lendamiseks.Kui soov peatuda Lamu 16.saj elamises, siis saab soodsalt ja eksootiliselt kui kirjutad otse [email protected] omanikule. Või WhatsApp +254712851499 KahindiKui võtate eeslisõidu teise külla, siis veenduge, et te teete diili eeslite omanikuga. Seal palju pätte-vahendajaid. Rannapromenaadil leiab Dunkes Center´i, seal leidub õige peremees, kui ta teab eeslite nimesid ja nende vanust, siis on ta õige mees.

1
2

Keenia on paraku uudistes ka üleval:https://www.bbc.com/news/world-africa-46888682

0
0

BZZ, kas saaksite öelda, mis on majutusasutuse nimi, mille manager Christine on? Endal ka see aasta minek Keeniasse.

0
0

Tere, liigume  Keeniasse veebruaris. Kas oskate soovitada millist Safarit oleks kõige mõistlikum valida. Ning samuti kõin mis on majutusasutuse nimi, mille manager Christine on?

0
0

Saabusime just môned päevad tagasi Keenia- Zanzibari reisilt, kavas oli safari ja rannapuhkus.

Maandusime Nairobis, seal olime päeva ja edasi safarile. Meie valikuks osutus Masai Mara park, kuna soovisime kindlasti külastada masaide küla. Masai Marasse oleks ilmselt kasulikum lennata, aga kuna meid oli 4 (sh 2 last), siis lennukipiletid oleksid olnud arvestatav lisakulu ja tegelikult autoga sôites nägi ikka väga palju.

Safarit otsides kammisin nii tripi kui tripadvisori portaale, jôudsin välja sellise leheni nagu https://www.safaribookings.com/

Sealtkaudu tegin omal valikul päringud 3-4 operaatorile, vôrdlesin hindu ja pakutavat. Paralleelselt uurisin ka, millised majutused Masai Maras on ja majtusue valisime tegelikult ise. Lôpuks sai 3 pakkuja vahel otsustatud suht kôhtunde järgi, kes pakkus parimat hinna-kvaliteedi suhet. Valikuks osutus Africa Celebrity Tours- reviewd olid head, KATO liige, suhtlemine lihtne, arvestasid meie soovidega ja hind oli ka asjaolusid arvesse vôttes môistlik. Tegime 30% ettemaksu ja ülejäänu maksime kohapeal sulas. Neid vôin küll soovitada. Algu loli veidi hirm nahas, et mis ja kuidas, aga kogemus oli positiivne. Peatusime Julias' Rivercampis- täiesti fantastiline koht! Asub pargi serval, jôe ääres, jälgisime nii krokodillide kui jôehobude igapäeva elu oma terrassil istudes. Suured telgid, kus olemas nii vesi, elekter kui ka soe dušš. Samas ümberringi vaikus ja rahu. Toit oli super ja ka teenindus- töötajateks kohalikus külast pärit masai poisid, kes on küll veidi tagasihoidlikud, aga väga püüdlikud. Vôtsime seal uue aasta vastu ja tôesti kordumatu kogemus!

Tagantjärele môeldes ilmselt oleks vôinud kaaluda ka lihtsalt kohale lendamist ja siis laagri gamedrive'e kasutamist, aga mulle meeldis ka see vabadus ja paindlikus, mis meil oli…

Masaide küla on üks paras turismiatraktsioon, aga siiski oli mul hea meel, et nende elu veidi lähemalt tundma saime.

Igal juhul soovitan nii sihtkohta, korraldajat kui laagripaika.

1
0

Kui kedagi huvitab Lonely Planeti Keenia e-raamat, siis ostsin ja üle jäid mõned võimalused allalaadimiseks:  https://shop.lonelyplanet.com/orders/download_options/148A9D7BAA/5c5eae076c809506532e3b03

2
0

Kas keegi on lähiminevikus läinud Tallinna lennujaamast Lufthansaga Keenia poole ilma e-viisata? Kas on tekkinud mingeid probleeme? Plaan on visa on arrival vormistada Nairobi lennujaamas kohapeal.

0
0

15 detsember läksin Lufthansaga Tallinn-Frankfurt-Nairobi. E-viisa oli olemas, kuid minult selle olemasolu ei küsitud. Loomulikult ei anna ma garantiid, et sinult seda ei küsita :)

0
0

Käisime oktoobris, oli olemas e-viisa. Käis siit ka teisest teemast läbi, aga Tallinna lennujaamas peale self check-in jne tegemist kutsuti meid välja ja küsiti kas on e-viisa olemas, kontrolliti, uuriti. Küsisin et kui poleks seda olnud et mis siis, öeldi et siis ei oleks kahjuks saanud lennukile lasta. Õnneks ei pidanud nendega sel teemal diskuteerima hakkama, aga kindlam on omada küll enne juba viisat.

0
0

Novembris sai käidud Lufthansaga Tln-Frankfurt-Nairobi.Tallinna lennujaam kontrolliti e-viisa olemasolu.

0
0

Jaanuaris Lufthansa Tln-Frankfurt-Nairobi samuti taheti väljatrükki näha. Kuidas küll neil oleks õigus mitte lennukile lasta, kui viisa tegemise eelnevat kohustust ei ole? 

1
0

Tallinna lennujaama info ütles mõni aeg tagasi, et ei pea olema e-viisa ette tehtud. Nairobi lennujaama koduleht ütleb samuti, et saab teha kohapeal. Tripadvisori foorumis on ka lugeda, et VOA kohapeal teha on kiirem ja lihtsam. Kui kiirelt e-viisa kätte saite? 

0
0

Tere,Viisa sai kätte 3-e tööpäevaga. Tuleb siis ise eCitizen lehel vaatamas käia kas on viis "issued",  ning kui on siis välja printida.Igaks juhuks ka siis ametlik leht:https://www.ecitizen.go.ke/

0
0

soovijatele Nairobis kontakt Joshwa Tambo ,+254702902273 , [email protected] Kibera slummis,tegev Teeme Ära projektis, väga sõbralik ja abivalmis  giid ning  transfeer .

0
0

Käisime jaanuaris Keenias safaril ja puhkasime Diani Beachil. Safarikorraldaja oli Beacon Safari ja meie giid-autojuht Antoni. Seda firmat võin soovitada - suhtlesid kohe,  arvestasid meie soove,  auto oli korralik. Giidiga jäime ka väga rahule - hoolitsev, rahulik, mitte pealetükkiv, korralik inglise keel ja kõige tähtsam,  et andis oma parima meie soovide täitmiseks. Safari oli 7 päeva.  Samburu- Ol Pejeta - Lake Nakuru - Masai Mara. Saime põhjaliku ülevaate Keenia elust -olust ja loomariigist. Samburusse pikk sõit, kuid seal teistsugused kaelkirjakud ja sebrad kui mujal,  suured elevandikarjad ja vähe rahvast. Esimene loom safaril aga leopard puu otsas.Kui algul olime kahtlevad Ol Pejeta külastamise osas, siis tegelikult oli see igati külastamist väärt.  Kompaktne park, palju loomi, šimpansite ja ninasarvikute hoiupaigad kõik olid head. Majutus Sweetwaters Serena Camp oli stiilne,  ilus ja mugav. Kindlasti soovitan. Kõige lahjem oli Lake Nakuru.  Kuidagi tolmune ja igav. Flamingosid küll oli väike parv aga üsna kaugel.Masai Marasse oli väga pikk ja raputav ülesõit Nakurust. Park muidugi oma teatud headuses. Kõik suured kassid nägime ära. Sebrasid ja gnuusid oli jaanuaris muidugi vähe kuna enamus Serengetis.  Majutuseks soovitan Ashnil Mara Camp. Pargis sees, jõe kaldal,  telgi terrassilt kuuleb ja näeb jõehobusid all jões müdistamist.Kes Diani Beachile läheb,  siis super majutus oli Marula Park.  Väga privaatne ja rahulik. Nelja peale oli meil kahekorruseline maja nelja magamistoaga

0
0

Jagan ka kontakti - Mike on hea inglise keelega autojuht ja giid, kes harjunud Nairobis ja mujal Keenias eestlasi ringi sõidutama. Tuleb lennujaama vastu, viib Masai Mara safarile ja Diani beachile (kuigi sinna soovitan siiski lennata, hind tuleb sama).Masai Mara tripil küsige kaasjuhiks Joe'd, kes oskab loomade-lindude kohta huvitavalt rääkida täpselt niipalju, kui te ise kuulata ja küsida jaksate.John Mike Kimathi, +254 733 957 454, [email protected], www.surewaytours.net

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased