Keenia reis omal käel

Tere! Palun jagage reisimuljeid Keenia kohta. :) Millisel safaril käisite ja mis kohti veel soovitate külastada? Kas Nairobist tasuks rannikule lennata või on ka rongiga minek okei? Millist randa soovitate? Hetkel plaanime kuuekesi reisi omal käel ära teha. Kas kogu majutus ja safaripiletid tasub ette ära broneerida või pigem kohapeal jooksvalt vaadata? Kuulaks ka soovitusi viisa, safari, majutuse ja giidide kohta. Aitäh juba ette!

Safari- võtsime siit ette ära, maksime kohapeal

https://www.tourhq.com/guide/eu81129/stephen-ndavi

Jäime väga rahule. Nii hinna, kui kvaliteediga. Nairobist Mombasa, läksime rongiga, vist oli kuus tundi rongisõitu puhtas, korralikus rongis. Piletid lasime osata safari korraldajal, 10 euri nägu. Aknast oli äge vaadata elevandi ja kaelkirjakute liikumisi. Mombasa raudteejaamast liikusime kohaliku bussiga sadamasse, sealt tasuta praamiga teisele poole, kust võtsime uberi Diani Beachile. Bookingu kaudu võtsime viimase hetke hinnaga mereäärse apartement villa, saime väga hea hinnaga mõnusa elamise. Nime enam ei mäleta kahjuks. Kaupluse ja söögikohani oli umbes 1 km. Oli võimalus ka kokk palgata koos elamisega, aga eelistasime ise sõõgitegemist. Rand ja meri sealkandis võrratu. Mitu korda käisime väikestel mere või muudel trippidel, mida poe juures pakuti. Lastele meeldis väga viga saanud kohalike loomade, ( maod, sisalikud, kilpkonnad, krokodillid) varjupaik. Tuk-tukiga paras käia ära.

2
0

Käisime 2019 veebruaris.Võtsime siit foorumist Veigo soovitusel Big Time safari firmalt 3-päevase safari Masai Maras. Jäime väga rahule. Ainus miinus see, et teekond Nairobist Masai Marasse 6 tundi oli paras kannatus. Võib muidugi olla, et tänaseks on teed paremas korras juba. Safari ise ja majutus oli igati äge. Tookord maksime 330 dollarit safari eest. Edasi teekond Watamusse (kahjuks ma üldse ei mäleta kuidas-vist lendasime). Lihtsalt imelised rannad on seal. Puhkajad põhiliselt itaallased. Lõpuks võtsime koos juhiga auto ja reisisime Mombasasse, aga see linn ja ümbrus eriti ei meeldinud. Safari pärast tasub Keeniasse kindlasti minna, kõik ülejäänu on nii ja naa.

2
0

Meie käisime selle aasta alguses Keenias. Safari ostsime ette ja kõik majutused olid ka ette kinni pandud. Safaril kasutasime selle firma teenuseid: https://www.explorerkenya.com/. Safari korraldaja valisime siit: https://www.safaribookings.com/, kuid suhtlesime otse läbi ettevõtte kodulehe maili, sest SafariBooking võtab vahendustasu. Safari korraldaja valimisel on oluline, et ettevõtte oleks KATO https://katokenya.org/ liige. Liikmelisus näitab, et tegemist on usaldusväärse reisikorraldajaga.

Safaril on valikus kahte tüüpi autosid minivan'id ja land cruiser'id. Meie käisime land cruiser'iga ja see hinnavahe võrreldes minivan'iga tasus end end igati ära.

Majutuse safaril soovitaks valida vähemalt midrange see tähendab, et ööbite majades või telkides, kus on kõik mugavused nagu hotellideski. Meie igastahes jäime oma majutusega väga rahule. Toit oli väga hea ja hotelli territooriumil oli isegi bassein.

Peale safarit puhkasime Diani beach'il selles hotellis: https://www.dianisearesort.de/. Nairobist Mombasa'sse ja tagasi sõitsime rongiga. Mombasa'st Diani'le saime taksoga ja tagasi Mombasa'sse võtsime hotelli transfeeri, mis maksis sama palju. Meil viiele inimesele maksis üks ots 60 dollarit kui ma ei eksi. Tagantjärgi targana oleks ikka pidanud siselennud võtma, sest rongiga sinna minek võtab terve päeva ära. Passisime mitu tundi ootejärjekorras taksoga, et praamile saada. Ahjaa rongipileteid saab osta ainult kohapealt kuna läbi veebi saab osta vaid M-Pesa'ga.

Diani Beach'il võtsime, vaid ühe ekskursiooni Wasini island'ile 50 dollarit inimene. Hind sisaldas delfiini vaatlust, snorgeldamist, lõunasööki Wasini islandil. Selle reisiga jäime rahule.

Nairob'isse jõudes soovitan kohe lennujaamas kohalik sim kaart (Safaricom) osta ja teha M-Pesa konto. Sinna saab kõik sularaha kanda. M-Pesa't kasutavad seal kõik. Samuti oli paljudes kohtades võimalik ka pangakaardiga maksta. Näiteks Nairob'is Giraffe Center ei aksepteerinud üldse sularaha tehinguid. Võimalik oli tasuda kas pangakaardiga või M-Pesa'ga.

Keeniasse sisenemisel aktsepteeritakse vaid e-viisat mille saab teha siin: http://evisa.go.ke/evisa.html. Soovitan otsida youtube'st videod kus käiakse e-visa tegemise protsess step by step läbi. Passipilt ja dokumendi koopiad peavad olema teatud suuruses ja formaadis see tähendab kõik formaadid pole lubatud.

4
0

@ Kaarin, väga hea ülevaade.

Aitäh, reisikorraldaja töö kõik ette ära tehtud ;)

Vabandust, aga veel tekkis küsimusi:

Mis firmaga ja mis hinnaga saite Nairobisse?

Kui suur Keenias seigeldes tuli 1 inimese eelarve kui liikuda 4 kesi.

Ja veel, kas ookeanis lained olid suured? Kuidas oli moskiitodega?

1
0

Käisime 2018 8-päevasel reisil Keenias. Ühtegi safarit ei olnud ette ostetud ja kuna aega oli nii vähe, siis korralikku pikka safarit ka ei planeerinud. Tegime poolepäevase safari Nairobi rahvuspargis Nairobi National Park | Kenya Wildlife Service (kws.go.ke) ja nägime seal palju loomi. Olime mitmes kohas oma autoga (hotelli soovitatud taksojuht-giid, kes tegi meiega pärast kaasa kõik Nairobisisesed ja -välised reisid) täitsa üksi ja mulle üldiselt jäi väga hea mulje sellest pargist. Suurmatest loomadest nägime pühvleid, lõvisid, ninasarvikuid, kaelkirjakuid. Loendamatul hulgal sebrasid, gaselle, jaanalinde jne.

Samal päeval vaatasime ka elevantide varjupaigas elevandipoegade toitmist. Sheldrick Wildlife Trust: Haven for Elephants & Rhinos

Nairobis käisime veel: kaelkirjakute varjupaik Homepage - African Fund for Endangered Wildlife - Giraffe Centre , krokodillide ja jaanalindude park Africities hotel Kisumu. - Mamba Village Kisumu, Kenya., Karen Blixeni muuseum. Väljasõidu tegime Naivashasse, kus käisime jalgratastega Hell'sGate rahvuspargis (vägev) Hells Gate National Park | Kenya Wildlife Service (kws.go.ke) ja järvel jõehobusid ja linde vaatamas (ka äge), teel peatusime Ida-Aafrika riftivööndi juures.

Tegime siselennu Lamu saarele (saar, kus pole autoteid ja transport käib eeslite ja paatidega), elasime Shela külas 4 päeva. Tegime snorgeladmiseretke (teel nägime delfiine ka), võtsime purjelauatunde, jalutasime Lamu linna mööda randa (tagasi tuli tulla tõusu tõttu juba jalgupidi vees) ja vaatasime seal ringi + käisime muuseumis. Lamu on väga äge koht. Seal on mõnus rahulik, Shela on ilus, Peponi hotelli terrassikohvik otse rannal oli hea koht söömiseks ja mere vaatlemiseks.

2
0

Mina jälle jäin arvama, et minivan oli mugavam, kui maastur. Läbitavuses jms mingit vahet ei olnud, üks nägi lihtsalt šefim välja.
Mombasast Dianile läksime kolmekesi tukiga ca 10€ eest. Eelis oli see, et sõitis lauluga praamile ja saime kohe üle, kuigi kogu sõit kestis ca tunnike.
Mombasasse sõitsime ööbussiga. Kui Tahmedi bussiga sõita ja ette premium kohad võtta, on see täitsa magatav ots. Muid busse ei soovita. Nii hoidis aega ja kulusid korralikult kokku. Lend võtab ka kokkuvõtteks pea terve päeva ja on küllaltki kallis.
Kui aega rohkem, võiks Mombasast jätkata Dar Es Salami suunal ja Zansibarile jõuda ning juba sealt tagasi Nairobisse lennata.

1
0

Meie lendasime Helsingi'st Qatar Airways'iga sinna ja pileti hind oli 500 euro kanti inimene, kuid sellise hinnaga pileteid hetkel ei pruugi saada.

Masai Mara safari maksis 3päeva/2 ööd 470 dollarit nägu, kuid jällegi hinnad võivad praegu juba kallimad olla. Safari broneerimisel kehtib ka põhimõte, et mida varem osta seda soodsam on. Meie ostsime safari pea pool aastat ette. Kohe algul tasusime 30% inimese kohta safari maksumusest ja ülejäänud summa tasusime juba kohapeal. Safari lõpus on kombeks ka jootraha maksta autojuht/giidile. Meie maksime 10 dollarit inimene päeva kohta ehk siis 30 dollarit inimene.

Endale meeldivad hotellid soovitan välja vaadata Booking'ust kust näeb hindasid ka kui sisestad soovitud kuupäevad nii saab ligikaudse majutuse eelarve teada.

Nairob'is liikusime ringi Bolt taksoga. Hinda täpselt ei mäleta, kuid oli odav. Söögikohtades hinnad olid natuke odavamad kui meil, kuid ega ma arvestust eraldi ei pidanud kui palju mingi praad maksis.

Kuna meil oli kõik hinnas hotell Diani Beach'il siis söögi ja joogi peale meil eraldi seal nädalasel peatumisel raha ei läinudki. Ainukesed kulud olid suveniirid, mõned riideesemed ja Wasini trip.

Diani Beach ise on ideaalne rannapuhkuse koht. Liiga suuri laineid mina küll seal ei täheldanud rannas, kuid paadiga (Dhow'ga) ookeanile minnes olid küll märgatavad lained.

3
0

Safari pikalt etteostmisel säästmine on tore mzungudele räägitav linnalegend, aga ei vasta suuremat tõele.

Maasai Mara 3D/2N safarid väljuvad absoluutselt iga päev ja põhimõtteliselt hakatakse neid organiseerima väljumiseelsel päeval. Siis on safarifirmadel enam-vähem selge, palju kellelgi kliente on ja asutakse neid vajadusel omavahel ära jaotama.

Hinnad, mida pakutakse internetis ja mis on kohapeal ostes, erinevad päris kõvasti. Nairobi kesklinnas (CBD - Central Business District) jalutades on võimatu safaripakkujate peale mitte komistada. Neid tegelasi ei tasu karta, nad juhatavad safarifirma kontorisse, kus müük vormistatakse. Üle 350 dollari tavalise safari eest maksta pole mõtet. Aga kindlasti tasub üle täpsustada kõik majutust puudutav (mis tingimused, kas elekter on kogu aeg või ei, kuidas on laadimispesadega, kas ja kunas on soe vesi, toitlustuse tase jmt).

2
0

Veigo, seda kuulen küll esimest korda, et Safari firmad omavahel kliente jaotavad. Kuigi liitumis Safari, aga igal firmal ikka oma kliendid. Safari hind ikka oleneb, milline ööbimise koht ja mitu inimest koos safaril, paljud ei soovi liituda võõraste inimestega. Minu kogemus on, et väga paljud soovivad kahekesi privaatset safarit või oma perega.

0
0

Loogika: millest pole kuulnud, seda pole olemas? Arushaski seda näinud (läbi teinud).
Muidugi on igal safarifirmal omad kliendid, omad öömajad, aga raha osatakse ka lugeda. Kui kellelgi mingil põhjusel jääb päev tühjaks, siis kombineeritakse.
Oma pere ja privaatsafarid on hoopis teine asi. "Väga paljud soovivad" (s.t. rõhuv enamus) on muidugi päris julge väide - palju on näha neid autosid, kus on ainult kaks inimest?

3
0

Suur aitäh kõigile soovituste eest!

Käisime nüüd reisil ära ja meile meeldis Keenias väga. Safaril käisime Masai Mara rahvuspargis Stephen Ndavi firmaga (https://www.kenyasafaribookings.com/). Meie giid Ambrose oli lihtsalt super ja andis endast parima, et meile ära näidata kõik loomad. Paremat giidi poleks saanud soovida. Meil õnnestus loomi näha lähedalt, nägime lisaks teistele loomadele suuri elevandikarju, lõvisid, gepardeid, kaelkirjakuid, hüääne, jõehobusid, krokodille, jaanalinde ja isegi leopardi leidsime üles. Lisaks külastasime masaide hõimu ja käisime Naivasha järve ääres. Soovitan kõigil safarile minna, kellel on võimalik, elamus on seda väärt.
Nairobis külastasime kaelkirjakute keskust, edasi läksime rongiga Mombasasse ja sealt edasi Diani Beachile. Kellel on küsimusi, võib julgelt kirjutada. :)

3
0

Diani Beachi kogemustest ka äkki midagi? Kui pealetükkivad olid kohalikud või mitte? Kas oli piisavalt rannaäärseid restorane kus istuda? Kas oli rand ka puhas? Ma arvan, et seda tahaksid kõik teada ja ei hakanud seepärast eravestlust lahti rullima.

0
0

Diani puhul kontrolli ennem, kuhu lähed. Mingi osa seal alguses on kivine.

Pealetükkivuse kohalt pole Keenias elanuna seda väga õige hindama, aga üldiselt seal valgetega katsetatakse küll. Parem on ühtegi võõrast oma elamisse mitte lasta.

Nende pealetükkivust ei tasu siiski paaniliselt karta, tavaliselt leiad isegi midagi head. Ma ise leidsin nii Nairobis parimad majutused ja safaripakkujad. Suhtlesin Dianis mingite motikavendadega, kellega normaalne Eesti inimene iialgi tegemist ei tee. Mulle jälle tavaline värk, kui tahad kohalikku infot saada. Nende kaudu võib leida väga hea hinnaga korralikku majutust, mida muidu iialgi ise ei leiaks. Dianis küsi motikavendadelt nurga peal (seal ainult kaks nurka ongi, üks üleval, kus Mombasa matatutest välja ja teine all ranna ääres). Igaühele selline reisistiil muidugi ei sobi.

Kuramuse keeruline on seda süsteemi kiirelt seletada. Veidi nagu Aasia, aga lihtsalt teistmoodi. Kui see midagi selgitab.

4
0

Kohalikud olid rannas mõneti pealetükkivad, kuid pärast esimest päeva juba vähem. Mõnele pidi mitu korda ei ütlema, mõnele piisast ühest vastusest. Kui võrrelda nt Egiptuse või Türgiga, siis pole keenialaste peatükkivus siiski nii häiriv, ootasin ise midagi hullemat. Inimesed on rõõmsameelsed ja sõbralikud. :) Kui võtta hotell ranna äärde, siis hotelli territooriumile ei tohiks keegi segama tulla. Meie hotell asus rannast natuke eemal.

Söögikohti ja restorane leidus, aga mitte nii palju nagu kuskil Lõuna-Euroopas. Rannas oli mitmeid kohalikke kohti, kus sai värskeid mereande süüa. Me proovisime ühes kaheksajalga ja väga maitsev oli. Olime võrdlemisi Diani Beachi alguses ja seal leidus paari kilomeetri raadiuses nii liivaseid ujumiskohti kui ka korallrahu ning kivist ala. Vesi oli väga soe ja rand oli puhas. Meeldis ka see, et rand polnud ülerahvastatud.

0
0

Keenia's Maasai Mara hinnatõus!

Naroki maavalitsus, mis haldab Maasai Mara rahvuskaitseala, on teatanud Maasai Mara pargitasude olulisest tõstmisest ja erinevate pargitasude määrade lisamisest erinevatel reisihooaegadel.

Kehtib alates 1. jaanuarist 2024 – ja kuni 30. juunini – tõusevad pargitasud 80 USA dollarilt 100 dollarile inimese kohta päevas.

Alates 1. juulist – ja kuni 31. detsembrini 2024 – tõusevad mitteresidentide pargitasud 200 USA dollarini inimese kohta päevas.

Kui ennem oli odavam minna safarile Keenias, siis alates aastast 2024 on tunduvalt odavam safari Tansaanias.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased