Kiri Trip.ee päkapikule!

On tohutult hea portaal, kus jagada oma kogemusi reisidest ja saada seda teistelt.Aga võiks arvesse võtta ka seda, et aastatega hinnad ja kõiki muu muutub.Kui püstitan täna ja praegu küsimuse, siis tuleb vastus, et ole kena ja googelda.Aga kuidagi ei tahaks praegu, aastal 2011 lugeda 2004. aasta postitusi.Moderaatorid võiksid vanemad kui jooksva aasta postitused arhiveerida juhuks, kui tekib vajadus lugeda vanemaid postitusi.Tänapäeva maailm on niivõrd kiirelt muutuv, et vanemate postituste sisu on aegunud.

Terts, sa pead sellisel juhul silmas ainult hindadest rääkivaid postitusi, eks?
Sest minul isiklikult on küll olnud abi isegi mitu aastat vanadest postitustest . inimeste isiklikud kogemused, üldised soovitused jms on huvitav-kasulik lugemine isegi juhul kui veepudeli hind/muuseumipilet on vahepeal kolmekordistunud.

Trip.ee ei ole minu jaoks kunagi pretendeerinud täiusliku ja lõpliku info portaali kohale. Pigem leian siit mõne hea soovituse ja guugeldan asja enne reisi uusima info saamiseks üle. Ilma siinsete soovitusteta ei oskaks tihti ka guugeldada.

Minu meelest oleks parem, kui uuemad postitused oleksid viimased ehk et, kui teema lahti võtad on viimased postitused kohe näha, et ei peaks lõpuni rullima. Või veel parem, kui saaks valida, kas uuemad enne või vanemad enne. Aga Trip on muidugi vajalik :)

Ma pole siin trip.ee-s märganud, kas on selline nupp, millele vajutades on kõik teemad loetud tehtud loetuks ehk siis pole oranžis kastis lugemata postide arvu?

johanna, kuidas sa siis sellist lugemist ette näed? Mul on näiteks 7 lugemata vastust ja kuidas ma nüüd täpselt alt ülesse kerima pean, ilma, et et ma uuemaid teemasid silmadega üle ei laseks?

johanna ilmselt mõtleb midagi LP ThornTree sarnast, kus küsimus(misiganes ajastust) on alati üleval esimeses boksis ja uuemad vastused tulevad kõigepealt. Siis on su oma rida, kui kaugele ajalukku lähed. Mulle ka meeldiks, eriti mõnede teemade puhul, kus palju vastuseid.
Siin on mõned teemad küll(hetkel DR postitus) väga tüütu alla kerida :)

Eks nii see paraku ole, ühele meeldib ema ja teisele tütar. Ütle siis kellel õigus ja kes ilusam :)

Väga lihtne punkel...
võtad ennast huvitava teema lahti ja kõigepealt on uuemad postitused, st. ka ühtlasi lugemata posti ja kui allapoole lahti rullid, võid kasvõi eelmisse sajandisse sattuda ja lux variant oleks siis valiknupuke...uuemad enne/ vanemad enne...lihtne :)

johanna, selgita palun, mis valemiga sa sorteerid kohta kust lugema hakata? Sama hea on ju panna käima video, kus viimase tegevuse kaadrid mööda vilksatavad ja sedasi hakata, siis kiirkerimisega tagasi kerima hakata, selle aja peale millal algusesse jõuad on juba filmist mingi pilt kujunenud ja polegi vajadust filmi täpsemini süvenema hakata. Ilmselt on olemas teemasid, mida saaks tagurpidi sortida, kuid kas on mõtet mõne teema pärast foorumi üldist loogikat muutma hakata? Praegu on olemas nn oranž kastike, millega väga mugavalt loetud teema õige kohapeale saada ja see peaks täitma just seda ülesannet, mida vaja. Ma ei saa üldse aru, miks peaks mingit vanat teemat kuskilt keskelt lugema hakkama?

Mina saan küll aru, mida Johanna mõtleb, ja minu arust oleks ka mugavam kui postitused nii jooksksid, et uuemad alguses. Eriti kui mõnes teemas on tekkinud postitusi mitu lehekülge, on üpris tüütu sealt uusi postitusi näha. Sorteerimise valikud on olemas näiteks veebipoodides, aga saan aru, et siia neid keeruline tekitada? Tegelt poleks valikuid vajagi, piisaks, kui järjekord jookseks teistpidi.

Mugavus saab olla ainult üksikute teemade puhul. Selline "viimased ette" kaotab ära igasuguse mõtte midagi põhjalikumalt kirjutada, inimesed näevad virvendust ja kaja enne, kui jõuavad sisuni. Selleks ajaks on aga neil tekkinud oma eelarvamus või arvamus, või ei viitsiga nad algust lugeda ning tegelevad lõpu kommenteerimisega.
Minu arust oleks see väga revolutsiooniline samm ning mõjuks Trip.ee kasutajatele laastavalt.
Mõistlik oleks ehk anda inimestele sortimise alus anda valikuna, siis igaüks ise teeb enda valiku, kuidas näha. Aga olen kategooriliselt selle vastu, et kõigile "viimased ette" süsteem rakendada.
Me loeme raamatuid ka ikkagi algusest lõpuni, mitte lõpust algusesse.

Mõneti nõus hbert...
aga kellele pakub huvi lennupiletite hind aastal näiteks 2003 või keegi on 2004 pakkunud head taksojuhti kolkakülas, võibolla on sellest taksojuhist saanud ammu miljonär :) ajalugu on kahtlemata huvitav aga mõne rubriigi puhul täiesti kasutu, seetõttu valik võiks jääda lugejatele ja info otsijatele, et kas uuemad enne või vanemad enne...lihtsalt ettepanek :)

Ma uurin kas me saame kasutajatele lisada sortimise võimaluse (mis siis jätaks kasutaja põhiselt sortimise reziimi meelde). Vaikimisi aga muidugi säiliks tavasortimine (vanemad enne, uuemad pärast).

Kordaksin veel oma soovi, et võiks olla ka nagu igal teisel foorumil selline nupp nagu "mark all forums read"

Eks me ikka kuulame neid soove :). Lihtsalt trip.ee-s kasutatav tarkvara ei võimalda sellist funktsionaalsust.

Varem ju oli, et teemat avades sattusid automaatselt lugemata osa peale?
See oli hea.
Samas kui praegu oleks teemat avades lugemata osa natuke teise värviga tähistatud, see oleks ka abiks.

Hetkel on nii, et kui jutuvoos on lugemata sõnumeid ning vajutad sellel oranzil lugemata sõnumite arvuga nupukesel siis viskab esimese mitteloetud sõnumini. Kui aga vajadus on, siis võib ka sellelt peamiselt lingilt alati visata uute sõnumite juurde

Seda ma ei teadnudki, et oranzile lingile klikates lugemata teemadeni jõuab :) See on küll hea ja minu jaoks see kaotab vajaduse teemasid ümber järjestada.

Kui on ühes teemas mitu lehekülge postitusi, siis see oranzhile numbrile klõpsamine ei toimi.