trip-krainetrip-ukraine-dark
Koh Chang

Kas keegi omab kogemusi Koh Changil käimisest - võrrelduna nt. Samui või Phuket?

Kas 2 nädalat on selle koha jaoks liiga pikk aeg? Kas väljaspool hotelle leidub kohalikku elu (nt. restorane) piisavalt? Vaatamist ümbruskonnas? Võimalused käia Kambodzas? jne.

Võrrelda ei oska Samui ega Phuketiga,aga kohalikku elu leidub seal väljaspool hotelle küll.Lähme ka detsembris perega Koh Changile kaheks nädalaks ja siis Koh Sametile.

pean tunnistama, et igav küll pole hakanud, aga see sõltub ju alati inimesest, kes mida soovib ning huvitavaks peab. Samuiga võrreldes on vähem arenenud( vähem turistikas), aga puudu seal küll millestki pole. Kui ise motikas võtta ja iga päev mingi eesmärk endale püstitada, siis peaks tegevust jaguma küllaga- mõni päev tahaks ju ka vedeleda( viimane on minul küll kahjuks alati teostamata jäänud). Kui motikat rendid, siis tean head kohta soovitada. Kambodžasse sealt kaudu saad vist ainult multiple entryga( äkki tänaseks mingi muu kord seoses tasuta viisadega). Meil jäi igatahes ükskord Kambodžas käimata sellepärast, kuigi tundus sealt altkaudu täitsa teostatav, aga mingi kamm oli igatahes- vist olen sellest ka enne kirjutanud.

Hei! Käisin seal eelmise aasta jõuludel ja veetsin nädal aega. Minu meelest üks chill koht, oluliselt rahulikum ja mõnusam, kui samui, rääkimata phanganist. Eks ma muidugi sattusin sinna just ajal, kui Tai turism oli kõva löögi alla sattunud ning kohalike ööbimismajade täituvus oli 40% :P Saar on üks suur dzhungel, kus elu toimub ainult rannikul. Üks äärmiselt käänuline ja tõsiste tõusude ja langustega asfalttee ümber saare. Keset saart on praktiliselt võimatu saada liiklusvahendiga. Samas super loodus, kosed keset vihmametsa, elevandid (koh chang ju) ja super ilusad rannad. Paar lähimat väikesaart, kuhu saab kajakkidega ilusti terveks päevaks chillima ja snorgeldama sõita jne. Soovitan kindlasti suunduda saare lõunaossa, kus oluliselt mõnusam ja vähem rahvastatum majutus, peamiselt seljakotireisijatele mõeldud. Ise võtsime kohaliku tuktuki, sõitsime lõunatippu välja ja hakkasime seljakottidega mööda teed tagasi minema, kuni jõudsime Bai Lan Bay'le ehk lonely beachile. Ainult noored seljakotirändurid ja muidu toredad inimesed, lahedad peod rannas otse veepiiril ja igaõhtused grillid (superhea red snapper). Worth checking :) Kindlasti soovitan võtta paariks päevaks rolleri ja mööda saart ringi kimada. Seal see eripära, et näiteks lonely beachilt lõuna kaudu teisele poole saart ei saa, kuna paar kilomeetrit teed on välja ehitamata. Seega üle põhjatipu saad teisele poole aga samas see on seda väärt, kuna teisel pool saart, täitsa tipus kus vana USA sõjaväebaas kunagi oli, sinna on ehitatud täiesti eraldatud hipikommuun, midagi The Beach taolist. Paariks päevaks täielik bliss ;) Igatahes kindla peale tasub ära käia, saad tunda veel paradiisi, mis pole ülerahvastatud ja litsidest kubisev. Varsti trööbatakse enivei ära...

Soovitan vaadata www.iamkohchang.com. Inglasest noormees pakub ka majutust ning tuleb vajadusel sadamasse vastu. Ööbimine on igati korralik ja meeldejääv. Ian ( noormehe nimi ) on lahkesti nõus ka saart tutvustama. Boonuseks on mõistliku hinnaga joogid külmikus. Oleme saart külastanud kahel korral ja ööbinud Ian-i juures esimesed 3-4 ööd.

Hei,

käisime seal just novembris 2009. Sinna saamiseks on 2 peamist võimalust - lennukiga (bangkok Airways) ja bussiga. Me käisime ka Iani juures, aga tal oli parajasti rahvas sees. Samas, kes ikka keskuses soovib olla, siis soovitan pigem White Sand Beachi. Me isegi ei teinud ette mingeid broneeringuid. Kohapeal saime valida sobiva hinnaga sobiva toa. Terve rand on täis erinevaid majutusi. Kel soovi lisainfi saada võib mulle julgelt kirjutada (jane.juhanson@mail.ee) Järgmisel aastal plaanin samal ajal tagasi minna.

Selles suhtes ei ole vaja karta, et igav hakkaks. Seal on ka kõrval väikeseid saari, kus saab peatuda ja muidugi Kamboodza tuur.

Soovitan teistelegi, kes natuke vähem turistikat otsib.

Päikest, Jane

Tere

Ma ei ole leidnud informatsiooni, kas Koh Changlt saab Koh Samuile (või vastupidi suunas) otse laevaga/praamiga? Meil on lend Bangkoki, sealt esialgu sooviksime minna Koh Changile, seejärel juba edasi lõuna poole.

Ette tänades

...veebruaris. Väga chill oli. Eriti lõunatipus saare idakülge mööda alla sõita. Mingi hetk lõppes asfalttee ära ja siis oli rada vihmaveest puretud mäenõlval alla randa. Rolleriga andis põristada. Koha nimi oli vist Long Beach Treehouse. Kui tahad tsivilisatsioonist eemaloleku illusiooni, siis see paik on üsna sobiv.

Minuteada ei saa otse laevaga Changilt Samuile. Käisime mõlemas kohas , kuid kasutasime maismaatransporti. Pikk ja kole bussisõit, ei soovita.

Hua Hin - Koh Chang? Kas keegi on sellist marsruuti kasutanud? Millega ja kuidas sinna sõita? Kes seda teed läbinud on, siis palju maksab? Tänan!

Koh Cahng - Bangkok? Kes on läbinud selle teekonna, kui kaua see aega võtab, mis transporti kasutasite ja kui palju maksis? Tänan!

2korda käinud seal ja 2012 a. jaanuaris plaanis uuesti minna. Oleme sõitnud marsruudil Bangkok-Pattaya-Koh Chang ja tagasi Chang-Bangkok. Otsetee Bangkokist Changi ja vastupidi ei kesta väga kaua. Oli vist mingi 3h kandis. Aga kindlasti uuri enne järgi millega teid sinna viiakse. Me reisisime kaheksakesi ja kord saime üsna vana VAN-i, millel kliima ei töötanud korralikult. Siis oli küll piin.

Changil, nagu igal pool Tais, saab ööbimiskohast tellida liinibussi pileti Bangkokki. Hotellist viiakse sadamasse, praamiga üle ja bussi peale. Liinibussid on väga korralikud ja hind ei olnud kallis, Vaniga sõit ei ole mitte alati meeldiv.

Buss sadamasse kus saab praamiga Changile käis iga paari tunni tagant Suvarnabhumi bus terminalist.Sõit kestis u. 3-4 tundi, pileti hind oli 200- 300 bahti, praami pilet u.100 bahti täpselt ei mäleta.Tagasi sama lugu. Info selle aasta veebruarist.

3h bangkokist changile on ikka väga hästi lubatud. 6-7 tundi on reaalsem

Rääkisin reisikaaslastega ja tõesti buss oli sõitnud 6 tundi ja pilet maksis 280 bahti praamipilet 80 bahti

Kui seltskond on suurem, tasuks ehk minibuss võtta. Meie oleme nii teinud ja ei tule kallim. Peatad seal kus tahad ja saab ka palju kiiremini.

Kas otse Bangokist läheb ka lende Changile (kui sa üledse on lennuväli :D?) Ideaalis tahaks minna Bangok-Chang-Samui lennukiga- kas on võimalik, kes teab?

Tänud!

Lende ei lähe, lähevad vaid Trati. Meie läksime Koh Changi lõunatipust kahekesi tagasi Bangkoki taksoga (suur Toyota Camry) ca 6 tundi koos praamisõiduga, maksis vist ca 3000 Bahti. Väga mugav oli ning asendas lennukit kenasti - ajaliselt ei oleks palju kiiremini saanud ning rahaliselt oli oluliselt odavam. Kui oleks teadnud oleks Cambodiast Koh Changile ka taksoga, mitte minibussiga läinud.

Nagu eelpool öeldu lennujaam asub Trati's . Suvarnabhumi lennujaama 1. korruselt läheb minibuss , küsivad 850 bathi Ko Changi . Võta pilet Tratini, maksis 200 bathi . Tee peal maini juhile , et mõtlesid ümber tahad edasi Ko Changini see üritus läheb sulle 100bathi lisaks maksma . Sõidu kestus 6h . Tagasi Bangkokki maksab bussipilet 250 bathi , saadaval igas turismisaras.