Koh Chang, kas tasub sinna minna?

Tere! Kas see on hea pakkumine. Pole varem Tais käinud.Igasugune info saare kohta teretulnud. Pakett ei sisalda lõuna-,ega õhtusööki.Palju kulub umbes toidu peale? https://www.ossa.ee/

1
2

Siin on inglise keeles veidi infot:

http://explorekohchang.com/koh-chang/restaurants/

Meie mõistes praad ( kartul ja liha) maksab Tais sellistes piirkondades, kus turiste liigub, umbes sama palju kui Eestis. Keskmiselt läheb ühe lõuna- või õhtusöögi peale 6-8 eurot. Aga see on siis ka korralik toit viisakas restoranis või pubis. Kohalik toit on odavam, ca 2-3 eurot üks eine. Poodides snäkid nagu saiakesed, šokolaadid, jäätis jms on sama hinnaga mis Eestis.

0
0

NN. Euroopa toit peabki maksma Tais rohkem kui kohalik toit. Käin Taimaal suuresti maitseelamuse e. Tai köögi pärast. Kartulit, liha ja hapukapsast võin ka kodus süüa. Kaasa läbis ka puhkusel olles kokakursused. Uskuge mind, oskab küll vahest üllatada, kui õhtusööki pakub või külalised tulevad. Viimasel Tais viibimisel oli minu majutuskoha läheduses järgmine toidukoht.Iga laua keskel oli selline BBQ moodne moodustis kus ümberringi oli puljong, toit on kõik bufee lauana ja uskuge mind väga laia valikuga Küpseta ja söö palju tahad ja maksis täiskasvanud 200 baati ja laps 150 baati. Kui varem pole Tais käinud siis tasub see pakett võtta küll. Ise sebides saaks mõnevõrra odavamalt. Selle firma kohta ei oska midagi öelda.

0
0

Finnairiga Tallinn Bangkok Tallinn 550.- eur. Seega 900.- jääb veel 12 ööd trippida ;)

0
0

Koh Chang on väga ok saar, mille külastamisel ei pea kindlasti pettuma. Toidule võid arvestada umbes 15 - 18 € päevas näo kohta, saad hakkama. Mõni õlle on ka juba selle sees. Kui rohkem tänaval einestad, siis jaga see kahega.

1
0

Koh Changil on kõik hinnaklassid sõbralikult kõrvuti. Otse Euroopa toitu (reeglina kehva kvaliteediga liha + veits imelik friikartul) pakkuva restorani (ligi 10 eurot roog) kõrval on kohaliku Tai toidu restoran (kuni 5 eurot roog) ja mõlema restorani ees on rivi kohalikku tänavatoitu (sama menüü, mis kohalikus restoranis, hind alates 50 bahti ehk ca 1,25 eurot roog). Kohalikus restoranis maksad peamiselt kliimaseadme eest.

1
1

Natuke ülehinnatud pakkumine minu meelest. Aga, kui tärnide arv ja deluxe tuba on olulised, siis ilmselt ok hind. Kui ise öömaja otsida, siis leiab u 15€ öö kahele. Söök+jook, kohalikus restoranis läheb u 5 €. Tai köök on ju maailma üks parimaid, milleks seal liha-kartulit süüa? Tänavatoitu tasub ka kindlasti proovida - see on tihti parem kui restoranis ja poole odavam. Meie sõime Tais tavaliselt korraliku hommiku- ja õhtusöögi ja lõunaks võtsime tänavalt puuvilju, smuutisid või kanavardaid (hind enamasti 1€).

1
0

Tere. Kas keegi teab, kui palju läheb maksma autoga Pattayast Koh Cahngi 4 inimest ja 2 suurt kohvrit. Ja kas tagasitulek Koh Changist Bangkokki on samas hinnaklassis? Kas tuleks otsida ja kaupelda hinda tänavalt või on olemas mõni büroo? Soovin kulusid kalkuleerida oma veebruari reisiks.

0
0

Tere. Meie (9 inimest) maksime aasta alguses Pattaya - Koh Chang (minibussiga) 7000THB (~182.-€ / ~20.-inim.), ilmselt ülemakstud, aga kuna olid pühad (Hiina Uusaasta)! siis oli üldse raske leida, keegi ei tahtnud tööd teha :-D Koh-Chang - Bangkok läks juba paremini :-) 5000THB (~14.-€/inim.) Üksikreisija käest küsiti 700THB/~18.-€ Meie ostsime tänaval olevatest büroodest.

0
0

Tere! Mina tellisin eraldi transfeeri ([email protected]), oleme kahekesi ,BKK lennujaamast Koh Changi hotelli 4600 bahti

"The price includes tax, driver, gasoline, expressway tolls and ferry tickets. If you want to stop during the journey for coffee, snack, toilet etc - no problem. Just let the driver know. "

0
0

Koh Chang on lahe saar, elu käib ainult saare läänepoolsel küljel. Ja kogu tee läänepoolsel küljel on palistatud väikeste küladega ja ilusate randadega. Iga küla on omanäoline. Saare keskosast veidi edasi lõuna poole on Lonely Beach kus on seljakotimatkajate, noorte ja hipide küla . Valge liivaga ilusaid rannakesi leiab igalt poolt. Ise valisin esimeseks kohaks kus viibida White Sand Beach The Chang Cliff Resorti, hotell oli väga ilus, otse kalju jalamil, vaatega merele. Tuba hommikusöögiga maksis hommikusöögiga 45 eurot Teise poole reisist viibisin saare keskosas Klong Prao beachil hotelliks oli Kachapol Hotel ,hinnaga 17 eurot öö, lihtne puhas ja odav. Keskosast sai edukalt startida rolleriga saart avastama, ning kayakiga sõita lähedalasuvatele saartele. Sai kogu saar risti ja põiki läbi sõidetud. Saare tipus olid ka väga värskelt valminud betoonteed mida päris jube läbida kuna teetõkised polnud veel paigaldatud ning tegemist kurviliste ja väga järskude langustega, betoon oli uus ja krobeline aga siiski leidus liivaseid kohti. Teiselpool saart on huvitavad kalurikülad, mida tasub külastada. Enda jaoks oligi huvitav just saare lõunapoolne tipp, koos järskude teede, kalurikülade ja maaliliste randadega. Nädalast minu jaoks antud Saarega tutvumiseks piisas, kuid kui külastada ka kõrvalasuvaid saari. Siis ei hakka ka pikemalt seal olles igav.

0
1

Ma ise lähen perega ka märtsi alguses Koh Changi. See pakett (hind 1149eur), mida teema algataja välja tõi, on hotelli arvestades enamvähem sama, kui ise hakata reisi kokku panema. Kui võtta sama hotell (The Emerald Cove Koh Chang 5) 12 ööks www.booking.com, siis tuleks 700 eur inimene (tühistamisega) ja 550 eur in (tühistada ei saa) kaheses toas. Märtsis.
Lähen Turkishiga läbi Istanbuli. Sain lennupileti 440 eur. Ka mina võtan bussi Bangkokist Koh Changi Ianilt ([email protected]). Mul tuttavad ka varem temalt võtnud. Inimene tulebki max 20 eur ots. Seega 40 eur edasi-tagasi. U sama tuleks ka kui minna nn ettetellimata bussiga. Seega sõit edasi-tagasi läheb minul 480 eur. Kui tahaksin sama hotelli, mida teema algataja paketis pakutakse, siis raha tagastamata korral saaksin enda reisi 1030 eur in kaheses toas. Aga ma arvan, et Turkish ei paku enam sellise hea hinnaga lennupileteid. Seega iseenesest see pakett, mida välja tõite, ongi ligikaudu see hind, mis tuleks ka välja käia reisi ise organiseerides. Kui leppida lihtsama hotelliga ja soov kaheses või max kolmeses toas olla, siis saab reisi ikka tunduvalt soodsamalt. Kahesed toad ja bungalow kahele saab väga hea hinnaga, ka hea asukohaga. Natuke otsida ja surfata. Kui ühes kohas enam ei saa 12 ööd, saab liikuda ka teise. Kuna minu peres neli inimest ja tahame ühes toas (bungalows) olla, langes palju majutuskohti ära. Lihtsalt ei pakuta neljaseid tube. Õnnestus saada siiski 52 eur öö bungalow neljale (kogu reisiks ei saanud enam) ja mõned ööd teise kohta (80 eur öö). Tagasiside bookingus nendele kohtadele on üle 8. Rannast u 300 m. Teema algajata paketis pakutava hotelli kohta on paketis kirjas "Majutus garanteeritult Deluxe toas (40m2, max 3 täiskasvanut + 2 last)". Booking sellist varianti ei anna, annab vaid kahesed toad. Hotelli enda lk kirjutab toa kohta "Approximate size – 50 square metres, ( Max 3 Adults or 2 Child)" Hmm. Ei saa aru. Ju on siis mingid teised toad, millest bookingus ja kodulehel ei kirjutata. Arvestasin enda reisi ära, keskpärase majutusega (bungalow, hommikusöök, bassein), kokku läheb 2 täiskasvanut ja 2 last (kui oleks 12 ööd) u 480x4+52x12 . Mõned ööd võtaks paremat hotelli ka. Teeks u 2800 pere. Kui võtta teemaalgataja reisipakett, siis täiskasvanu oleks 1150 ja laps 700. Seega tuleks mul perele 3700. Aga paketis pakutud hotell on kena :D. Majutus maksabki. Võib võtta majutuse 12 eur öö in ja samas on seal ka väga uhkeid ööbimiskoht, kus koht kaheses toas on 100 eur. Endal jäi nüüd kripeldama, et mis valemiga sinna kahesesse tuppa teema algataja paketis pakutavasse hotelli on võimalik 3+2 in. Vist uurin ikka välja, et kas siis sinna kahesesse saab 2 täiskasvanut ja 2 last, lähen proovin ikka mõned ööd seda hotelli ka :). Olen käinud mõned aastad tagasi Krabi, Phi-Phi, Koh Lanta, Phuket. Söögi osas nõustun eelkõnelejatega. Kiidan tai toitu. Saab 2 euroga hea kõhutäie ja samas võid maksta ka 10 eur.

2
1

Tere! Ega keegi juhuslikult plaani ossa.ee reisiga liituda? Ma reisiks üksi )

0
0

Aga küsi Kristjani käest, äkki on veel üksikuid huvilisi või pane tripis sinna ka, kus reisikaaslasi otsitakse.

0
0

Olen nüüd reisilt tagasi ja annan väikse ülevaate. Äkki kellegile abiks. Reisisime 2peret, mõlemas peres 2 last. Läksime Turkishiga Tln-Istanbul-Bangkok. Lend sujus väga hästi. Käisin teist korda Turkisiga ja endiselt ei ole ühtegi halba sõna öelda. Reis sai lõpuks planeeritud järgmiselt: 8 ööd Koh Changil ja 2 ööd Pattayas. Isegi ei tea, miks see Pattaya sai sinna otsa liidetud, aga nüüd on see tehtud. Ise olen seda nn ööelu näinud Phuketil Patongis ja see on võrreldav Pattayaga. Lastega reisides oleks võinud selle Pattaya ikkagi välja jätta. Tellisime transpordi Iani kaudu. Sellest tripis ka juttu olnud. Bangkokist Koh Changile hotelli maksis 5800 ja Koh Changilt Pattayasse 4300. Buss ainult meie päralt st see siis bussi hind. Sisaldas kõiki praamipileteid. Kõik toimis suurepäraselt. Oodati juba varakult kokkulepitud kohas jne. Suurepärane teenus. Koh Changile hotelli võttis reis aega natuke üle 6 tunni ja Koh Changilt Pattayasse umbes sama aeg. Kuigi kui vaadata google mapsist siis oleks pidanud Pattayasse jõudma max 4 tunniga. Praami järjekord aga oli pikk ja ootasime seal 2 tundi. Seega sellega võiks igaks juhuks reisi planeerides arvestada. Pattayast (majutus oli u 1 km walking street) lennujaama aga ei kulunud kahte tundigi. Selle transpordi võtsime hotellist. Maksis 2500. Tänavalt oleks saanud 1800 buss. Tegemist siis 10 kohalise bussiga. Kiidan Koh Chang saart. Lastega reisides on see hea valik. Olen käinud seljakotiga Krabis, Ko Lantal, PhiPhil, Phuketil, aga kui võrrelda neid piirkondi Koh Changiga, siis minu isiklik arvamus on, et Koh Chang oli just õige valik lastega reisimiseks. Mõnusad rannad, ei läinud kiiresti sügavaks. Väljas söömine tundus Koh Changil soodsam kui eelnimetatud kohtades. Rannas kujunes lemmikuks kaks söögikohta. Hinnad üldiselt nt Fanta/Sprite/Cola 30 bahti, korralik kohalik eine 60-150 bahti, lastele väga hea lihaburger friikatega 100 bahti või lihtsalt friikad kuni 100 bahti. Tänavalt puhastatud ananass 30 bahti, arbuus u 50 bahti, mango u 30 bahti. Puuviljakokteil 60-80 bahti. Euro kurss siis u 38. Majutusasutuste tingimuseks oli, et peab olema bassein ja 2 suurt voodit toas. Olime mõned ööd Sofia Garden Resortis (omanik soomlane). Keskpärane hotell, teenindajad inglise keelest aru ei saanud. Üldiselt jäime rahule. Olime VIP peretoas. Seal oli üks suur voodi, ühekohaline voodi ja üks sofavoodi. Sofavoodil linu ja patja ei olnud. Saime ikka padja, aga linu ei saanud, teenindajad ei saanud aru, mida tahtsime. Kolmandal päeval siis kui koristajat nägin, tegin kehakeelega selgeks, et ma vajan linu, sest meil on neli inimest ja tahame kasutada kõiki magamiskohti. Rätikutega oli ka seal pidev jama. Aga see kõik oli pisiasi. Bassein oli väga hea. Asukoht enamvähem. Tagant järgi mõeldes, oli ikkagi natuke kallis, mingi 55 eur öö tuli perele, hommikusöögita. Miks tundub tagantjärgi kallis, seepärast et olime paar ööd ka teises kohas, Noren Resortis (rootslaste oma), kus maksime majutuse eest 60 eurot (bronnisime selle vahetult enne reisi, nn tagastamatu bronn), ja see sisaldas ka hommikusööki. Kui bronni oleks teinud nn tagastamisele kuulumisega, siis oleks olnud 85 eur. Seal oli kõik puhas. mõnus, hommikusöök hinna sees, rannarätikud, bungalows ka 2 suurt voodit jne. Mida teha saarel? Puhata :). Kui jõuate pärast saarel käimist Pattayasse, siis saab aru, millest räägin. Võtsime ka saaretuuri, 4 saart. Väga tore oli. Lastele väga meeldis. Käisime elevante vaatamas, randades jalutamas, rolleriga sõitmas jne jne. Ja need Tai toidud, need on nii maistvad. Ma ei saanud saarel kordagi toitu, milles oleksin olnud pettunud. Ja need puuviljad - ananassid, arbuusid, banaanid, mangod hmmmm. Neid sõin iga päev. Pattayas aga lihtsalt olime need 2 päeva ära. Vaatasime rannad üle, käisime söömas, jalutasime mööda walking streeti. Meil oli väga hea basseiniga ja hommikusöögiga majutuskoht (Miracle Suites). Saan ristikese tõmmata, et olen Pattayas käinud :). Palju kulus: kõik kokku 10 ööd koos lennupiletite, söökidega, sõitudega, majutusega 750 eur in.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased