Koh Samui või Chiang Mai`?

Kuhu soovitate puhkama minna, kas Samuile või Chiang Maisse? Olen praegu Phuketil ning edasi tahan minna Samuile või Chiang Maisse.

Tere,

kahjuks ei ole Chiang Mais käinud, kuid käisime perega novembris Koh Samuil. Peatusime Lamai `piirkonnas (Am Samui Palace hotellis, hea hind ja asukoht). Randa oli 2 min. Meile väga meeldis, järgmisel aastal plaanime tagasi minna:) Soovitan Koh Samuil Safari trippi, jäime väga rahule!

Olen käinud nii Koh Samuil kui ka Chiang Mais. Chiang Mai on üks suur linn keset Taimaad, kus motikate bensuhais käib üle pea. Küll asub Chiang Mai kõrval dzungel, kus on võimalik turistidel reise ette võtta (sõita elevandi seljas, matkata dzunglis, külastada orhideekasvandust, sõita jõe peal bambuspaatidega, käia turistidele mõeldud hõimurahvaste külas jne. Lisaks võtsin Chiang Mais kokanduskursusi, mis oli väga vahva üritus. Selles linnas on palju turge ja mingi öö turg oli ka. Sattusin juhuslikult sinna linna siis, kui seal toimus laternafestival, mis oli omamoodi vaatamisväärsus. Jala käia selles linnakeses eriti ei anna (kõnniteid lihtsalt pole).

Koh Samui oli selline chill koht, kus saad nii rannas olla kui ka nt motikaga ringi sõita ja keskmaal dzunglis matkata. Lisaks saab seal ka igasugu ekskursioone võtta jms.

Üldiselt ma ei ole Taist eriti vaimustuses, kuid kui peaks Tai sihtkohtade pingerea koostama, siis see oleks järgmine:
I koht Koh Samui
II koht Chiang Mai
III koht Phuket

Miks Koh Samui sinj arvates Phuketist parem on?
Ma ise olen nüüd juba mõni aeg Phuketil olnud ja minu meelest on siin suht normaalne :).
Tänud soovituste eest!

Kui Thais jätkata, siis miks mitte Koh Chang?

Taiesti oleneb mis teha tahad, kuid uldiselt kuna rand ja meri on igal pool liiv ja vesi, siis soovitaks siiski Chiang Maid, kuna pohjas nii inimesed kui loodus tiba teine.

Phuket võrdub minu jaoks Sharm el Sheikiga. Igale ühele oma, paljudele meeldib ka Sharm el Sheik. Eks see on tunnetuse ja reisikogemuse asi. Käisin Tais siis, kui olin juba 8 kuud rännanud maailmas ringi ja sel hetkel tundus mulle Phuket täiesti mõtetu koht, ei üllatanud mitte millegagi. Võibolla mõnel muul eluhetkel oleks mulle Phuket väga meeldinud.

Aga Koh Samui tundus kuidagi mõnusam koht, inimesed ei elanud kukil ja turiste oli seal vähem (vähemalt selles piirkonnas, kus elasin).

Ma väga hästi ei mõista, kuidas saab võrrelda võrreldamatut. Koh Samui on saar, kus võimalikuks tegevuseks rannapuhkus ja kõik sellega seonduv. Chiang Mai on linn, kust võimalik minna matkama Põhja-Tai regiooni (teha mootorratta jm matku loodusesse, külaelu näha, templeid külastada jmt).
Ja kõnniteed olid 2 aastat tagasi kesklinna piirkonnas täiesti olemas ning jalgsi kõndimine linnamüürist seespool täiesti võimalik.

Kas Chiang Maisse minnes oleks mõtekas hotelle ette kinni panna või vaadata midagi kohapealt? Sealkandis on plaan olla u 5 ööd ja oleme minemas väikse lapsega. Kui kellelgi soovitusi, mida seal kindlasti nägamata ei tohiks jätta, siis oleme tänulikud ;)!

Hotelle valida on palju, võiks ju väikese lapsega esimese öö broneerida. Vaatamist otsige wikitraveli abiga, mis asi huvitab. http://wikitravel.org/en/Chiang_Mai
Meie omaaegsed eelistused olid Doi Suthep,Doi Inthanon Rahvuspark, Phu Ping Palace, 3-p dzungliretk koos elevantide ja parvesõiduga,linna suuremad templid, zoo, rahvusmuuseum ja iga õhtu korraldatav kultuurietendus.
Lisaks on üpris huvitav ja suur ööturg.

Koh Samui meeldib vaga,vaga. Tanu sellele,et koht oli super ei suuda reisi enam kokku panna. Tagasi ei taha, kuna laheks mujale. Bali ja filipiinid peas aga jah koh samui

Käisin 2014 jaanuari lõpus Chiang Mais, lisan siia mõne sõna selle kohta.
Olin Tais kolmandat korda, kuid esmakordselt põhja-Tais. Chiang Mai on põhja Tai endine pealinn, huvitava kultuuri ja paljude aktiiivsete tegevuste võimalustega. Meie leidsime inglise keelt rääkiva taksojuhi (pikk päev maksis 1500 bahti, lühike päev 800 bahti) kes pakkus ise välja mis on tore ja huvitav ja kuhu tasub minna. Esimene valik tuleb teha templite külastamise osas, neid on seal tõesti palju. Meie külastasime linnas paari templit ja siis väljaspool linna Doi Suthepit (suur ja ilus, kõige kuulsam), Wat Chedi Luang (suur Budda kuju kõrgel templis, munkade vahakujud mis olid väga elusa inimese moodi), Wat Suan Dok (suur tempel, kuningate matmiskoht koos õukonna chedidega, praegu on seal ka Budismi ülikool, meie kasutasime võimalust suhelda üliõpilastega, tulevaste budda munkadega, kes meelsasti rääkisid budismist ja kultuurist).
Kindlasti tasub külastada night safarit kus ilma usteta buss sõidab läbi loomade aedikute ja teeb peatuse, loomad tulevad bussi kõrvale, neile saab siis süüa anda (banaane ja porgandit). Superlahe elamus.
Kuninglik park, Rajapruek - erinevad aiad, lilled, orhideed, ürdiaed, troopilised taimed ja palju muud. Väga ilus ja kasulik vaadata, lihtsalt uskumatult palju mida vaadata ja imestada, imetleda.
Zipline (seikuspark), neid on seal mitmeid, meie külastasime Zipline Chiangmaid, umbes 2 tundi, 27 platvormi, 2200 meetrit kokku, 20 kuni 400 meetri pikkusega liine. 2000 bahti per inimene. Vägev elamus on lennelda üle jõe oru, puude latvade ühelt platvormilt teisele.
Tiger Kingdom - võimalus olla koos tiigritega ühes puuris, teha tiigritega pilte. mujal juba sellist võimalust ei ole, et teed pilti koos täiskasvanud suure tiigriga. Ühes aedikus oli 4 suurt tiigrit, jooksid seal ringi ja ega tundnud inimeste vastu erilist huvi, talitajate sõnul on and inimestega harjunud, enamus neist on seal sündinud, st peaks olema turvaline. Meil küll jalg värises kui lapsed tiigritega pilti läksid tegema, aga midagi ohtlikku seal ei juhtunud. Pildid on vapustavad.
Pikakaelaliste naiste hõimu küla (Long Neck Karen hilltribe). Naistel võrud ümber kaela, nendega saab rääkida ja pilte teha. See küla on nagu vabaõhumuuseum. selle erinevusega, et inimesed elavad seal.
Thai Silk Farm - siidifarm. Saab näha kogu protsessi siidiusside elust kuni siidist toodeteni.
Keraamikatehased - Baan Celadon näiteks. Saab jalutada läbi kogu tootmise ja tutvuda kuidas valmib keraamika ja vaadata celadon (seladon) glasuuriga kaetud toodete kogu ilu. Sealdon glasuurid on selle piirkonna spetsiifika.

Elasime hotellis, jõe ääres, mis oli väga hea valik, sest vanalinn on väga lärmakas ja saastatud õhuga. Jõe ääres oli palju häid söögikohti (Riverside restoran). Laupäeval ja pühapäeval on vanalinnas walking street turud. Tohutu palju kohalikku sööki-jooki-riideid, käsitööd jne).

Chiang Mais olime kokku 6 ööd, kõik päevad olid elamusterohked ja tegusad. Arvatavasti saime hea ülevaate kultuurist ja elust-olust. Muuhulgas oli mulle suureks üllatuseks, et inimesed töötavad seal 12 tundi päevas (ilmselt mitte kõik inimesed), ainus puhkepäev on pühapäev ja puhkust saab aastas 7 päeva. Lapsed lähevad kohustuslikus korras lasteaeda 2,5 aastaselt, kool on 12 aastat.

Ma olen Pirret'iga enam kuu ühel meelel. Mina käisin Chiang Mais 21-26 jaanuar 2015 ehk siis mõned nädalad tagasi. Jäin väga rahule selle elu ja oluga seal. Inimesed palju sõbralikumad, soovivad Sinuga juttu vesta. Vaatamist palju. Käisime erinevates koobastes (Chiang Dao, siis Crystal Cave (täpset nime ei mäleta ja üks oli veel), üks ilusam kui teine.Ainukene probleem, et väikese lapsega sinna ronida on kole paha. Järsud astmed, pime, libe ja vahepeal suht kitsas, et suuremal mehel on tegemist läbi mahtumisega. Pai Memorial bridge oli vaatamist väärt. Samamoodi ka eel mainitud Don Ithanon, mis on Tai kõige kõrgem tipp. Ööbimiseks kasutasime kahte ööbismispaika, mõlemad olid 700.- bahti öö ja jäin VÄGA VÄGA rahule.

Esimene: https://www.booking.com/hotel/th/baan-pasuk-pai.html?dksc=2&aid=304142&label=postbooking_confemail&et=UmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya+drpxA+DJPTkB+sVPUkGW0uTx7glO+y4UfC5hdr0AVJooVbQBlYqo2bQotZ7i9+UTTlob1Ak24NeTVvNfDr6fLNlYTU0syZFaEk/yFxWo6iN3mxQx0Z9LA7rHBVsmSVqbUs9ALlw78wuwCVDj1CU0Pay2jnBV4GPwfHvUUYkadgdZzO4CDfyY=

Teine: https://www.booking.com/hotel/th/flying-bird-mae-la-noi.html?dksc=2&aid=304142&label=postbooking_confemail

Infoks veel nii palju, et kui plaanite võtta rendika, siis võtke diisel ja automaat. Kuna teed on seal kurvilised, 35 kraadised mäkketõusud ja järsemadki veel. Parankat saab keerata korralikult. Ja kui ei taha iga kolme meetri tagant ise käiku vahetada, siis soovitan automaati. Meil on miskine Izusu kastikas, 3.0 liitrine mootor ja kogu tripi keskmiseks tuli 7.6L sajale. Ja kilomeetreid sai läbitud pea 800.

Ko Samui kohta ei oska öelda väga, mul puudub arvamus, kuigi ise hetkel siin. On siin kah ilusaid randu ja kohti mida vaadata. Eks see oleneb tõesti sellest, mida otsitakse ja soovitakse reisilt.

Kui miskit veel meelde tuleb, siis täiendan postitust, hetkel kõik.

Pirret, tänud huvitava Chiang Mai kirjelduse eest! Ega sa ei mäleta antud hotelli nime kus peatusite jõe ääres?