Kõige otsem tee Koh Samuile

Kas keegi oskab soovitada, kuidas Tartust kõige soodsamalt ja otsemalt Koh Samuile saab? Plaanis oktoobris minna 1,5 kuuks. Hea meelega jätaks Bangkoki vahele. Tänud vastajatele.

Tln/Riia - London Easyjet või RyanAir, sealt AirAsiaga Kuala Lumpurisse ja siis on valikut kyllaga, et Samuile jõuda.

Läbi Bangkoki ilmselt ikka kõige soodsam tuleb

Airasia müüb pileteid Bangkok(DMK)- Samui(Lipa Noi Pier) Kas keegi on seda varianti kasutanud?

Huvitab samuti DMK-Samui ühendus. AirAsia lehelt sain aru, et tegemist on lennu- ja laevaühendusega. Hind oli norm (u 2000 bahti), kuid kas tegelikkuses asi nii ludinal läheb?

Käisime jõulude ajal, tavahindade kohta ei oska õelda, kuna jõulud hoopis omaette teema reisimisel. Lendasime Tartust Helsinki, edasi Hong Kongi ja sealt saarele. Tagasi samui-singapur-helsinki-tartu. Kohal olles sain nii palju targemaks, et täiesti mõeldav on bankokist ka laevaga minna, ainult et laevad suht amortiseerunud. Mina oleks naljaga pooleks päästevesti kohvrisse kaasa pakkinud kui oleks laevaga kuhugi läinud sealt. Samui bankoki vahel on ka ca 10 lendu päevas, et saab kiiresti kohale.

Saab ka otse lennukiga saarele - Thai Airways või Bangkok Airways, kuid hind tunduvalt kallim. Meie oleme perega korduvalt kasutanud sellist teekonda - AirAsia`ga Surat Thanisse (hind ca 700-1000 THB, oleneb kas on ostetud soodusajal või mitte + pagasitasu, mis on 20 kg kohvri puhul ca 250 THB), enne lennujaamast väljumist saab osta buss+praam pileti Koh Samuile, oli vist 350 THB üks inimene ja praamilt maha tulles on taksod vastas. Muretseda ei ole vaja. Kohalikud teavad lennuaegasid väga hästi ja alati on lennujaama ees buss ootamas, et sõita bussiga sadamasse. Sadamas praami ootamine ei ole ka suur ülesanne, meil on tavaliselt praam juba ees olnud või üks kord ootasime ca tunni. Kuid Bangkokist lennuaega arvestades tuleb arvestada nii, et lennuk jõuaks Surat Thanisse hiljemalt kella 15-16 vahel, kuna viimane praam läks minu meelest õhtul kell 7.

Bangkok(DMK)- Samui(Lipa Noi Pier) ühendus toimib väga hästi. Käisime jaanuaris ja mingit probleemi ei tekkinud. Lennukist maha tulles suunati ilusti edasi bussi peale, mis viis sadamasse ja sealt edasi praami peale. Kõik toimus väga sujuvalt ja mingeid probleeme kusagil ei tekkinud.

Kust buss+laev piletid ostnud olete? Kui palju peaks aega varuma, et lennult bussile jõuda?

Air Asia ja Nok Air müüvad oma kodulehel kogu kompotti. Lend + buss + laev (+ transfeer hotelli, kui soovid selle ka võtta. Hind on sama, mis sadamas pakutakse, seega miks mitte). Ei usu, et lendu eraldi võttes ning siis bussi+laeva eraldi otsides tuleks mingi eurooplasele oluline hinnavõit, parimal juhul mõne euro hoiad kokku. Arvestama peab sellega, et see kompott tähendab varahommikul hotellist starti lennujaama ja õhtul viie paiku hotelli jõudmist. Bangkok Airwaysiga karmi hinnaga otse Samuile lennates hoiad kokku 4-5 tundi. Igaüks arvutab ise, kas oluline on raha või aeg.

Asi selles, et meil plaan Surat Thani->Koh Phangan->Koh Samui->Surat Thani, nii ei anna sealt võtta. Võtan otse laevafirma lehelt

You can buy your ticket on arrival at Surat Thani Airport: they have a ticket kiosk on the Ground Floor near where you exit after clearing customs. However, this service is the most popular and often sells out before day of travel in high season so booking in advance is advisable.

Travel Times:

Departure: 08.30    Estimated Arrival Time: 11.45
Departure: 10.50    Estimated Arrival Time: 14.05
Departure: 13.30    Estimated Arrival Time: 16.45
Departure: 16.00    Estimated Arrival Time: 18.45

book Lomprayah

Lomprayah Service from Surat Thani Airport to Koh Samui – 600 THB

Ei usu, et midagi lähikuudel välja müüakse. See kehtib full moon party ajal ainult ja 1-2 päeva enne. Lomprayah on kõige kiirem paat, seejärel Raja ja siis Seatran. Sõiduaeg 4-5 tundi. Surat Thani lennujaamas on kõigil oma selgelt märgistatud letid ja kõik müüvad buss+ferry paketti. Vaata endale sobivaim aeg välja ja osta kohapealt. Sihtkoht on Thong Sala kõigil, sealt veel pool tundi või kauem lähem Haad Rini saamiseks (kui see on lõppsihtpunkt).

Haad Rini puhul tasub tõsiselt kaalumist Bangkok Airwaysiga Samuile, sealt 15 minutit Big Buddha pierile ja sealt 45 minutit laevaga otse Haad Rini. Hoiab kokku pool päeva võrreldes Bangkok-Surat Thani-Thong Sala-Haad Rin ringsõiduga.

Meil ongi just nii sattunud, et 9. veeb Phangnanile ja 12. Full Moon Party. Noki lehelt vaatan, et täpselt samal kellaajal väljub buss, kui lennuk saabub, kuigi sama kasutab ka Nok, sellepärast kahtlengi kuidas piletid võtta. Lioniga saaks nii, et kell 10.00 maandub lennuk ja 10.50 buss, aga tagasi tulles oleks 3 tundi vahtimist lennujaamas.
Äkki keegi oskab öelda, kas Lomprayah sõidab Samuile ja tagasi või teeb Samuil vahepeatuse ja sõidab Phangnani edasi? Sel juhul saaks lennupiletitega koos transfeeri Samuile võtta ja saarte vaheliseks liikumiseks eraldi.

improved, ei saa ju ainult 4-5h tundi kokkuoidu arvestada, vaid tuleb arvestada ka sed bussis loksumise ja busside vahetuse aegu. Terve päev bussis loksumine on ikkagi ka paras piin.

Otsi lende Bangkokist Tong Sala Pierile (Ko Phangan). NokAir 9.20-14.00 või 12.35-17.30/19,30. Tong Salast siis Haad Rini ca pool tundi kastiautoga. Ehk et hiljemalt kell 15 või 18.30 kohal. Hind 1840 per kärss. Nok lendab mõnikord Nakhon Si Thammarati kaudu, aga bussisõit sadamasse on täpselt poolteist tundi nii sealt kui Surat Thanist.

AirAsiaga sama asi kell 7.05-15,30 või 9.45-18,30. Nad pakuvad palju ettevaatlikumalt bussiaegu kui NokAir, seepärast on ka nende reis venib hulga pikemaks. Lomprayah ferry ootab aga alati NokAiri bussi ära, läheb kasvõi 15-20 minutit hiljem välja. Lendavad Surat Thani kaudu, aga bussisõidu pikkust see ei mõjuta. Hind 1590 + pagas ehk ca 1900 per kärss

Bangkok Airwaysiga põhimõtteliselt saab startida 11.15 Bangkokist ja olla kell 14,00 Haad Rinis. (Riskivabam kell 10.15 alustada). Hind on aga ca 3500-4000 või isegi 5000 kanti, kui odavpakkumist ei taba.

Me lendasime otse Helsingi-Phuket 11 h ja sealt Bangkok Airwaysiga Samuile 1h, väga mugav ja kiire. Kokku läksid piletid 600.

Võtsin Noki lehe pealt (lend+buss+laev 3471THB ) piletid Bangkok-Samui-Bangkok ja Lomprayah lehelt 600THB Samui-Phagnan-Samui piletid . 09.15 Bangkokist- 13.30 Samuil ja sealt sama laevaga pool tundi sõitu Phagnanile, ehk siis kokku 4h 45min.

Kas probleem oli selles, et tahtsid edasi-tagasi pileti võtta? Aasia siselendudele üldiselt võetakse üheotsa piletid, mitte edasi-tagasi. Hind sellest ei muutu ja edasi-tagasi pileti võtmine on lihtsalt tülikas, parem on kombineerida one-way piletid, vajadusel erinevate firmadega.

Ehk sa siis võtsidki selle variandi, mida Nok müüb otse Koh Phanganile Tong Salasse, lihtsalt bookisid eraldi endale laevapileti veel otsa. See on siis täpselt seesama laev, mis teeb Samuil vahepeatuse ja sõidab edasi Tong Salasse, lihtsalt sa pead näitama laeva minnes nii Noki piletit kui enda piletit, mis annab õiguse edasi sõita Phanganile.

NB! Laevas jälgi siis Samui vahepeatuses, et sinu kohvrit maha ei tõsteta. Täpsemini tee kuidagi kohe mandril laeva juures oma kahe piletiga lehvitades selgeks, et sinu kohver peab minema hunnikusse, mis alles Phanganil maha visatakse.

Vabandust, ma ei tulnud selle peale, et otsid return piletit. Edaspidi Noki, Air Asiat või mis iganes Aasia siselendu ostes - otsi ikka ainult one-wayd. Seal kogu lendamine põhineb sellel põhimõttel ja isegi klassikalise lennufirmaga lennates ei anna edasi-tagasi pilet mitte mingisugust hinnavõitu, vaid on lihtsalt kahe one-way kokkuliidetud hind. 90% juhtudest on mugavam lennata üks ots ühe firmaga ja tagasi mingi teise firmaga.

Probleem oli tegelikult algselt see, et lennult bussile jõuaks. Aasiale tuntud siselendude täpsuse pärast, ei ei julgenud väikesed vahesid lennule ja bussile jätta, aga nüüd kõik ühel piletil ja rohkem Noki probleem kuidas saarele saame. Eraldi oleks kallim tulnud ja Noki ajad olid saarele sõitudega kombineerides kõige kiiremad ja sobivamad, ei olnud mõtet one-way piletit võtta. Oleks kuskile mujale minek, siis vaataks jah one-way pileteid, aga nende laevadega kombineerides, ei ole vaja asju endale keerulisemaks ajada. Aga tänud kohvritele tähelepanu viimise eest, ei ole selle peale tulnud, et võivad seal maha tõsta.

Nojah, aga kui sa ostsid pileti ainult Samuile, siis on sul Nokiga kaetud kogu marsruut sinnani ja järgnev pooletunnine laevasõit edasi Phanganile on miskipärast oma vastutusel Lomprayah'ga ja eraldi ostetud piletiga, kuigi Nok oleks sulle müünud täiesti muretu pileti otse Phanganile. Kohvrile üritab Nok mingi hetk kinnitada teatud värvi kleepsu/lipiku, mis tähendab "Samuil maha tõsta" (sest nende kohustus sinu ees lõpeb Samuil ära). Lihtsalt ära lase seda panna ja ripu oma kohvri küljes väärikalt lõpuni välja või lase see laevameeskonnal paigutada "Phanganil maha tõsta" virna. Üldiselt üritatakse seal kõik sinu eest ära teha ja tõsta, nii et kohvri küljes rippumine vajab vahel meelekindlust.

Tagasi tulles tekib ka väike teema, et sa istud juba Phanganist tulles paadis, aga Noki esindajad on sinu nimega Samuil maa peal sadamas, et sulle seal kõik laeva- ja bussipiletid üle anda. Aga samas on Noki esindaja ka Phanganil Thong Sala sadamas ja ehk saab tema käest juba seal kõik vajalikud asjad kätte. Igal juhul on kindel, et sinuga tegeletakse ja hätta ei jäeta.