trip-krainetrip-ukraine-dark
Kollapalaviku jt vaktsiinide defitsiit Eestis

Tere! Eestis, Lätis ja Leedus ei ole võimalik kollapalaviku vastu vaktsineerida. Täielik defitsiit on see praegu tarneraskuste tõttu, aga varsti on Aafrikasse reisile minek. Kas oskate öelda, kus Soomes vaktsineerida saaks? Oleme leidnud, et Prantsusmaal on ja oleme valmis sinna minema, aga kõigepealt prooviks Soomest leida. Eestisse peaks vaktsiin jõudma 20nda paiku, aga sellele ei julge lootma jääda.

Kui tahad süsti, siis iseasi, aga muidu  saab kohapeal väikese raha eest kollase passi  piiril. Riigist riiki võivad küsida, aga väike raha teeb imet. Seda ei maksa karta, et reisile ei saa või pooleli jääb. Rohkem koroona  esiplaanil. Ohverdasin end ka kunagi India reisiks ABC hepatiidi vaktsiinile, mida senini kahetsen. Tulevik oli pidev oma immuunsuse hävitamine. Üks käsi süstib mürke, teine kirjutab retsepte !

Olev, kas tahad meile rohkem selgitada, kuidas hepatiidi vaktsiin Sinu immuunsuse hävitas?

 Usun, et enamikel Tripi reisisellidel  Aasia jt.  kaugemateks reisideks millalgi hepatiididisüstid tehtud ja neist on ikka rohkem kasu kui kahju.

Katreen, mina tegin novembris ja Paldiski mnt nakkuskliinikus. Neil oli see ainukesena olemas.

Tere! Absoluutselt kõikjalt Eestis on uuritud ja ei ole. Ka ei ole Lätis ja Leedus. Tarneraskused on igal pool. Üritame leida Soomest. Kas keegi oskab öelda, kus Soomes on võimalik saada? Prantsusmaalt uurisime ja kui Soomest ei leia, siis lähme sinna. Eestisse jõuab alles ehk ülejärgmisel nädala, aga sellele ei julge kindlaks jääda. Päris kindlasti Tansaanias küsitakse seda, kuna reisime sinna Keeniast ja siis peab olemas olema. Kui otse Eestist reisiks, siis poleks nii kindlalt vaja.

Kindel et nakkushaiguste kliinikus ei ole?

https://www.keskhaigla.ee/patsiendile/hinnakiri/nakkuskliiniku-hinnakiri/

Vaatan just siin, et on kollapalaviku vaktsiini tagant ära kadunud see kriiskav HETKEL EI OLE SAADAVAL

Alles hiljuti oli sellel see kiri seal taga, aga nüüd justkui olemas.

Ikka kindel. See oli esimene koht, kus helistasime. Nemad tellivadki ja nende juurde esimesena lähebki. Nendega olemegi kontaktis, et millal tuleb.

Pane googlisse keltakuumerokotus ja tuleb vastuseid hulgim, nt siin näitab esimest vaba aega 12.jaanuar hind 84 euri.

Helista ja küsi kas kõigi riigi elanikud saavad ja bronni aeg (EL elanikud peaks saama ka Soomes)

https://www.eiransairaala.fi/fi/Palvelut/Rokotukset/Keltakuumerokotus

Katreen, nii on. Küsivad piiril seda kohe. Meie làksime 13.12 Keeniast Tansaaniasse ja enne isegi ei küsitid passi kui pidime kollapalaviku vaktsiini ette näitama.

Perhis nüüd on saada.

Taur1, kas teil on sellenädalased andmed?

Eile panin aja, 17.01 on süst

Saime ka 17.01 ajad, aga ütlesid, et praegu neid vaktsiine neil pole ja on tõenäosus, et ka ei tule. Võib-olla tuleb ütlesid. Neil info ei liigi ja tõdesid ka, et nad poleks pidanud aegasid panema. Jätsid meie ajad praegu alles, sest äkki ikka tuleb. Lubasid ise helistada, kui vaktsiini ei tule ja tühistavad aja.

Mitte küll kollapalaviku teemal, aga lihtsalt infoks, et ka kõhutüüfuse vaktsiiniga on Eestis raskusi. Eile helistasin mitmed kohad läbi (sh LTKH Nakkuskliinik) ja paraku kõhutüüfuse vaktsiini praegu saada ei ole - võimalik, et veebruariks on (aga võibolla ei ole ka). 

Vot nii. Pean vaatama, kust õnnestub oma süst saada - vana just aegus. Juba detsembris uurisin, ja polnud Eestis saadaval.

Olen alates oktoobrist jälginud nii kõhutüüfuse kui kollapalaviku vaktsiine, sest oleks need seoses eelmiste aegumise ja uute reisimistega vaja teha.

Kollapalaviku vaktsiini osas on teadmatus millal see võiks saabuda. Kõhutüüfuse oma lubati detsembri lõpuks, aga vaktsiin saabus uue aasta alguses näiteks Lasnamäe Medicumi. Käisin seal antud süsti tegemas 06.01.22. Maksis nagu ikka 38 EUR. Proovige, ehk on seda seal veel olemas.

Kollapalaviku vaktsiin ju ei aegu, seda vaja vaid 1 kord elus teha

@Katreen sõnul "Päris kindlasti Tansaanias küsitakse seda, kuna reisime sinna Keeniast ja siis peab olemas olema. Kui otse Eestist reisiks, siis poleks nii kindlalt vaja."

Kas keegi oskab soovitada, kus kõige täpsemat/ülevaatlikumat infot leida nõutud ja soovitatud vaktsiinide kohta? 

Näiteks siin https://ta.vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine-ja-profulaktika näitab, et Tansaanias on vajalik A-hepatiit vastu vaktsineerida, kollapalaviku real ei ole märget. 

Mul on minek otse Sansibarile, mandrile ega naaberriikidesse ei lähe. Seljuhul saan aru, et siiski ei ole kohustuslik kollapalavikuvaktsiin.

Tansaania ei ole ametlik ohupiirkond. Seega pole vaktsiin nõutud. Vatsiin on vajalik just selleks, et ohupiirkondadest edasi liikuda. Näiteks osadest Aafrika riikidest tagasi Euroopasse või siis naaberriikidesse. Kuna Keenia on ametlikus nimekirjas, siis Keeniast Tansaaniasse minnes seda nõutakse. 

Kui muidugi kaarti vaadata, siis on ulme, et haigus lõpetab levi täpselt riigipiiril ja Tansaania kohale tekib valge auk ;) http://gamapserver.who.int/mapLibrary/Files/Maps/ITH_YF_vaccination_africa.png?ua=1

Kodak, sinu lingitud saidil on vaktsineerimissoovitused lähtuvalt sellest, milline on riigis valitsev oht ühte või teise haigusesse haigestuda. Riikide kehtestatud nõuded on eraldi teema ja enamus riike nõuabki kollapalaviku vastu vaktsineeritust inimestelt, kes saabuvad riskipiirkondadest (nagu nt Keenia).

Käisin detsembris Keenias ja olin sama probleemi ees, sest vaktsiini Eestis polnud saada. Lahenduse leidsin üle lahe Helsingis, kus sai teha kollapalaviku vaktsineerimise. Soovitan registreerida aja siin: Www.terveystalo.com Kokku läks lugu maksma alla 100 EUR.

Aafrika riikide nõuetega kollapalaviku ohupiirkonda sisenedes pole ma eriti kursis. Olen korduvalt käinud Etioopias ja neid reaalselt Euroopast tulles mingid vaktsiinid ei huvitanud. Kui oleks tulnud Keeniast vm punasest riigist, siis oleks vaktsiin kohustuslik olnud. Riiklik nõue oligi see, et ohupiirkonnast tulles on Etioopiasse sisenedes vaktsiin kohustuslik. Seda just selleks, et nakkust sisse ei tuua vms. Kuna Etioopias mingeid kollapalaviku puhanguid minu seal viibides pole olnud, siis pole ka ühtegi Euroopa riiki huvitanud, kas ma olen sealt tulles vaktsineeritud või mitte.

Reaalselt on eluaegne vaktsiin tehtud ja kui reisi jooksul oleks mingi tähelepanuväärne puhang olnud, siis oleks saanud Euroopasse naastes tõendi ette näidata ja kohustuslikust karantiinist pääseda. Puhangust oleks tõenoliselt teavitanud WHO ja edasi oleks rakendunud kõikides riikides vastavad reeglid. Millised need Eestis on, seda ma ei tea. Reaalselt oleks kehtinud juba esimese Euroopa transiitriigi reeglid.

Riigiti on reeglid kindlasti erinevad ja on ka kindlasti punaseid riike, mis nõuavad vaktsineerimist suvalisest kohast saabudes, et sa kohal ei nakatuks vms. Keenia täpsetest ametlikest reeglitest pole ka aimu.