Kõrvapõletikuga reisile?

Selline mure, et pean reisima nädala pärast Aasiasse, kuid kõrvapõletik kallal. Nädal antibiootikume võetud, aga terve veel pole. Kas kõrvapõletikuga tohib lennukis sõita või on see välistatud? Millised komplikatsioonid võivad tekkida kui siiki otsustan minna? On kellelgi kogemusi sama olukorraga?

Ma ei tea mis kõrvaga toimub aga kui mul nohu oli ja tulin brasiiliast siis õhkutõusmisel ja maandumisel pidin otsad andma.Pea pidi lõhkema sellised valujutid käisid läbi.Nohuga ei tasu lennata!

Olin just 2-nädalasest kõrge palavikuga külmetushaigusest (kurguvalu, nohu jms.) toibumas, kui lendasin puhkama. Õhkutõusmine oli köki-möki selle kõrval, mis toimus maandumisel. Eelmine kommentaar peab paika. Sellist piina on raske sõnadega edasi anda. Peast ja kõrvadest lõid sellised tulejutid läbi, et ollalalla! Pane tähele, et kui Aasiasse lend on vahemaandumisega, võib see kogemus sind mitu korda tabada! Kuna sul on täna alles tõbi kallal, siis... Igatahes, räägi arstiga. Ja loodetavasti on sul reisitõrke kindlustus ka tehtud.

Tänan, teie kogemused on suureks abiks! Reisitõrke kindlustus on tehtud küll, kuid saan aru, et kui nüüd reisile lähen, siis ta just enam ei kehti (haigusega ei tohi ju reisida). Sõit on reedel, uus visiit kõrvaarstile kolmapäeval. Ilmselt kui reisist loobun, siis reisitrõke kindlustsus kompenseerib need piletid? (Jama lugu küll, tegu on tööreisiga ja keegi kohapeal seda koosolekut minu pärast ära ei jäta!)

Otseselt komplikatsioone ühe lennureisi tõttu inimesel tekkida ei tohiks. Kui ikka vaja minna, siis valuvaigistitega saab valu taluvamaks muuta ja reisil ära käia. Aga muidugi arstiga konsulteerida on kõige parem mõte.

Konsulteeri arstiga, oluline on võtta nohurohtu, mis turse maha võtab.

Soovitaks ikka arstiga rääkida-ilmselt sõltub väga palju sellest, kas kõrv lihtsalt seest põletikuline või on ka keskkõrvas vedelik. viimasel juhul jätaks lennureisi mina isiklikult 100% ära. Liliti jutt on suhteliselt jama-ühe lennureisi ajal võib nö soodumuse korral tekkida rohkem komplikatsioone kui karta oskaks. Vedelik keskkõrvas võib halvasti regullitud salongirõhu korral lausa trummikile rebendi põhjustada. Üldiselt kui kuidagi muidu ei saa ja lennata vaja, siis sissevõetav nohurohi (nt Actifed), mis võtab turset maha ja siis maandumisel kindlasti vana stjuuardesside nipp-lase endale tuua maandumisel kaks plasttopsi, mille põhjas kuuma veega immutatud salvrätikud. Need siis korralikult kõrvadele suruda ja hoida niikaua kuni rattad maas. Aitab hoida kõrvas ühtlast rõhku.

et lihtsamalt taluda öhku tousmist-maandumist kasuta sama nippi mida sukeldamisel...hoia nina kinni ja puhu voi yritada neelatatada näit lutsukommi suua jne....

Lennata muidu ei ole keelatud, aga sul endal on lihtsalt paha olla. Kokkuvõtes: kui sa tahad minna siis mine, kuid arvesta nende suurde valudega

Ei soovitaks kõrvapõletikuga küll pikamaalendu ette võtta. Juba tavalise nohuga võib 1.30h lend olla täiesti talumatu. Kõik oleneb muidugi inimesest ja külmetuse astmest, aga alati ei pruugi need ninasse pritsitavad rohud aidata. Kui muidugi vältimatu lend (näiteks kojusõit), siis tasub võtta kaasa pakk nätsu ja ninasprei. Näts aitab kõrvu lukust lahti hoida ja see on nohu puhul eriti tähtis.

Olen valu kõrvades ja mitmepäevast kõrvade lukusolekut kahel lennureisil kannatanud. Ja mul polnudki kõrvapõletik, vaid lihtsalt tugev nohu. Mina ei soovitaks neid piinu taluda.

Käisin kord suht ägeda kõrvapõletikuga Moskvas. Pean tunnistama, et kartsin palju hullemat. Kuna olin eelnevalt juba paar päeva valuga harjunud ja lennuki õhurõhu muutuste kartuses toppisin ka end eelnevalt alkoholi ja valuvaigisteid täis, siis polnudki hullu midagi. Aga minul oli see tööreis ja seega ei olnudki mulle nende päevade nautimine ette nähtud, kuid puhkusereisi nautimisest ei tule vast kõrvavaalu tõttu midagi välja. Oi, teemaaalgatuse kuupäeva vaatasin alles nüüd, seega kokkuvõtvat, et kas minna või mitte kommentaari ma siia lõppu ei panegi :)

Sama mure... kolmapäevast võtan antibiootikumi ja turset alandavat tabletti. Arst arvas, et peaks olema OK pühapäeva hommikul lennata. Kuid eelmised kommentaarid tekitavad siiski hirmu... Kas kõrvatroppidest ei ole kasu? Või mida valu leevendamiseks kaasa võtta (kui peaks tekkima tugev valu)?

Tänan!

Kui nina-kõrvakäigud on vabad, siis pole põletik probleemiks. Kui läbi puhuda ei õnnestu (sulged nina ja puhud kuni kõrvus klõps käib ;) ), siis pole lennukile asja- hullemal juhul lõhud kõrva trumminaha....