Krabist Koh Samuile?

Hei, tripikad!

Plaan minna detsembri alguses Krabisse ning sealt edasi Koh Samuile. Kas kellelgi on kogemusi, kuidas Krabi lennujaamast kõige soodsamini ja kuidas kõige mõistlikumalt sinna saab? Mis kuludega peaks transpordile arvestama?

Sama küsimus aga Phuketist Patongist. Tean et sõidab buss Koh Samuile Phuket towni bussijaamast. Aga kas peab transfeeri bussijaama kuidagi organiseerima või saab turismiputkast kogu paketi osta?

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/krabi-koh-samui-nouandeid-paluks

Ma imestan endiselt seda, et mõned teemad on korduvalt tripis läbitud, kuid ikkagi küsitakse uuesti, kuigi võiks vaevuda natukegi eeltööd teha nt. kõigepealt panna nt. googlesse otsing Karbist Koh Samuile ja viskabki ette lingi , mille ma  küsijale hetkel postitasin

Oi Merilin, ma tõesti vabandan oma saamatust. Kuid kuna jagatud postitus on suhteliselt vana ja ajaga võib paljutki muutuda, siis arvasin, et on hea küsida mõnelt  reisisõbralt, kes on hiljuti sama teekonna ette võtnud...

Krabilt Samuile on ca. 5 h reis kui niisama hakata minema , lennukiga on 50 minutit

mingit aimu saab : 

https://www.ferrysamui.com/booking.html

Kõige kiirem variant lennukiga Krabilt Samui saarele (kalleim variant, sest kõik lennukid sinna ei lenda) või rannikule Surat Thani lennujaama ja sealt edasi bussiga sadamasse ning edasi praamiga Samui saarele. Kõige odavam kuid aeganõudev on Krabist buss sadamasse ja sealt praamiga üle Samuile. Tuleb arvestada, et vahepeal võidakse maha tõsta ja järgmisele transpordile panna. Logistika toimib ja kohale jõuate turvaliselt igatahes. Paketi ukselt-uksele saate osta "igast tänavaputkast", küsige mitmest kohast ja võrrelge hindu ja ikka kaubelge ka.

Lennuk küll lendab jah ainult 50 minutit, aga peab ka varem kohal olema, lennuväljale tuleb ka minna ja pärast oma kohvrikest ka veel ootama. Seega pisut kiirem , aga oluliselt kallim on lennuk jah. Kui veel nüüd ka pisikene seltskond, siis on mõtlemise koht, millist teed minna.

Küsimus oleks veel see , kas teie lennuk läheb Krabi lennujaama ? Või lähete sinna Bangkokist?

Ja miks sinna Samuile vaja minna on ? See oli kunagi äge koht, nüüdseks vene ja hiinakeelne kuurort.

Ma kunagi ammu ammu käisin seal aastaid ja vahest 2 korda aastas... aga kui hakati igalpool ainult vene keeles rääkima ja resto menüüd olid ka juba vene keeles siis sai villand.

@MärtT kas rohkem vene kuurort kui Phuket? Milline kuurort Tais ei ole vene kuurort, jaga palun soovitusi.

2a tagasi Samui veel küll Vene või Hiina kuurort ei olnud.

Siin ju on avalehel jutt Tai´s puhkamisest.

 @rraivo- võibolla olid heas kohas, Chaweng oli aastatid tagasi juba praktiliselt venekeelsete siltidega kaetud, äkki nad on taandunud vahepeal?  Mul oli seal püsisöögikoht kus juba olid kõik tuttavad ja "nn. reisibüroo" siiani suhtleme. Aga viimane tripp kui läksin u. 11a tagasi oli hullumaja puhvet. Sai seal käidud vist 8 aastat järjest.

@hai123- Näiteks Koh Lanta on väga hea chill kui vaid puhata on soov ja ööelu ei huvita.

Viimased korrad (4-5) olnud Koh Lanta (+paar linnapäeva AoNang ja BKK) ja paar korda olime Koh Chang.

Vene keeles suhtlemine on taandunud peaaegu olematuks Tais, käsikäes sellega, kuidas Aerofloti Tai-lendude täituvus on taandunud nii 20% juurde (aga vähemasti lendavad veel). Pigem on esireas Hiina (priveti asemel oskavad kohalikud nüüd ni hao öelda), selle keelega aga valgeid inimesi ei kostitata. 

Üldse turistitööstus on väga kiiresti muutuv äri, juba 2-3 aasta tagune info võib olla vananenud, rääkimata 11 aastast.