Krediitkaart

Kas keegi oskab soovitada millist krediitkaasti võtta? Nimelt on vaja võtta krediitkaart seoses auto rendiga usa's.

Visa on suht lollikindel. American Express (mida praegu kõvasti Eestis promotakse)on Ameerikas ok, Eestis jääb selle kasutamisega hätta.

AMEX-ga tasudes võib tekkida mõnes kohas takistus. Kuna nad tahavad saada kaupmehelt võrreldes Visa ja MasterCardiga suuremat protsenti, siis olen mitmes kohas märganud silti, et American Expressi ei aktsepteerita.

Visa ja MasterCardi puhul ei ole sellist asja täheldanud.

AMEX toimis igal pool. Minu Swedbanki Visa ka aga huvitav on see, et mu tuttava Nordea Visa mõne koha peal ei toiminud. US Neitsisaartel taheti saada kaardiga koos PINkoodi, mis oli 5-kohaline. Ütlesin, et minu kaardi PIN on neljakohaline. Siis nad seal toimetasid midagi ja lõpks andsin ma lihtsalt allkirja.

Amex'ga mul LA-s probleeme polnud, aga ATM-des ei töötanud SwedBanki MasterCard - maksta samas sai. Nagu mujalgi maailmas nii ka USA-s - võtke kaasa 2 erineva (veel parem 3 - AMEX, Visa, Mastercard) süsteemi krediitkaardid, kui see vähegi võimalik on. Nii minimiseerite tekkida võivaid jamasid.

Masteriga oli mul aastaid tagasi korduvalt jamasid, vahetasin selle Visa vastu ja olen rahul.

Mul on Visa, MAsterCard ja Amex. Amexiga on ainult pisikestes poodides olnud probleem (ilmselt suurema vahendustasu pärast). Muidu on nii Visa kui MasterCard toiminud kaubandusvõrgus. Samas võib mõnedes kohtades olla küll see, et ühele kõlbab VISA, teisele MasterCard. Soovitaks mõlemaid (minu omadel kuutasu pole, nii et suht savi ju; parem karta kui kahetseda). Kui Amexi kuutasu ei hirmuta, võib selle ka võtta. Siis oled igal juhul kaetud.

Sisaldab automaatselt reisikindlustust sulle ja kaasreisijale(elukaaslane, laps) ja PriorityPassi . Põhimõtteliselt kui rohkem reisida, siis 2k aastamaksu saab selle näol tasa. Ja ära unusta, et enamus panevad sul mingi summa bronni, mida sa siis kasutada ei saa. Aga jah, tasub alati rohkem kaarte omada.

Kui Visa Platinum jõukohane, siis tasub taotleda ka AMEX Platinumi. Nende reisi-concierge via Estravel töötab väga mõnusalt ja operatiivselt 24/7. Samuti on PP tasuta 1 isikule ja kindlustus hõlmab kõiki su pereliikmeid sõltumata, kas sa oled tasunud reisi eest selle kaardiga (Visa Platinumi puhul on see nõue sees) või mitte. Samuti on juhtunud tasuta toa-upgrade'isid hotellides ja Avis'es olen tasuta auto upgrade'i üsna sageli nautinud. Kahjuks on AMEX'i aastamaks üsna räige, kuid tiheda reisijana olen olnud viimase 2 aastaga plussis.

VISA Platiniumiga EI pea reisi maksma, et kindlustust saada, see nõue on Gold kaartidel.

-- Et Teie reisitoiminguid lihtsustada, oleme Visa Platinum krediitkaardi juurde lisanud Teile ja Teiega koos reisivatele pereliikmetele tasuta rahvusvahelise reisi- ja õnnetusjuhtumikindlustuse.

Ahsa rsk, mind pole sellest pank suvatsenud teavitada, vaatasin just kehtiva kaardi lepingut ja seal on see klausel sees. See oli üks põhjustest, miks ma ülikirve AMEX Platinumi soetasin. Mul saab juunis vana kaart otsa, vast siis uuega antakse ka uus info.

Täpsustuseks, et reisikindlustus kehtib siiski Visa Platinumi korral sõltumata sellest, kas oled selle kaardiga tasunud või mitte. Goldi puhul on nõue, et peab olema 75%. Vt https://www.swedbank.ee/private/insurance/travel/travel?language=EST Jutt siis Swedbanki poolt väljastatud Goldi või Platinumi kohta, teiste pankade puhul võib tegemist olla muude tingimustega.

Ära häbene oma kliendihalduriga suhelda :P ja säästad 5000.- aastas :D