Viimased kommentaarid

Ma olen aru saanud, et liinilennu muudatused (lennufirma muudab graafikut ja sa ei jõua jätkulennule) kindlustatakse eraldi tõrkekindlustusega (kui Iizis vaadata, siis see on eraldi checkbox). Seega maksad juurde, kui tahad sellise asja eest lisakindlustust (ilmselt tasub ära, kui pikem chain lendudest ja kriitilise tähtsusega on, et jõuad igale lennule ning kui midagi juhtub, saad probleemivabalt ISE piletid osta, mitte sõltuda lennufirma antavast asendusest).

Täpsustus viimasele - jah, on automaadid, mis teevad USAsse sisenemise kergemaks, aga on ka sellel tingimused, millele pead vastama. http://trip.ee/content/ameerika-%C3%BChendriigid/peaaegu-t%C3%A4isautomaatne-passikontroll-usasse-sisenemisel.html

Kui mul on lennufirmade tõttu tõrked olnud, siis need on üldiselt lahendanud lennufirma (söögivautšerid, hotellid, metroopiletid neilt). Samas sellise tõrke tõttu kaotatud tööpäeva (jõuad tagasi järgmisel päeval tööpäeva lõpuks ja kulutad päeva reisimisele) kindlustus ei korva. Sel juhul peaks saama lennufirmalt nõuda hüvitist. Ise pole veel proovinud... vist võiks selle viimase korra eest.

Reisidel mul midagi muud taolist pole juhtunud. Samas hiljuti sain õppetunni, et isegi kui on reisitõrge mujal riigis (nt lend tühistatakse) ja seetõttu sa ei jõua Eestis bussile, kuhu pidid jõudma ning pead uue pileti ostma, siis seda sulle ka reisikindlustus ei hüvita. Sel lihtsalt põhjusel, et neil on klausel, et reisi alguspunkt on piiripunkt ning reisi lõpp-punkt on samuti piiripunkt ehk Eestisse saabumine. See, et sa näiteks hilinemise tõttu koju Vastseliinasse ei jõua, pole enam nende asi, sest see juhtub Eestis. Uurisin seepeale lähemalt Ifi, Seesami ja Salva tingimusi - neil on kõigil sama punkt. Õnneks leidsin, et AIG-l algab reis ikkagi kodust, mitte piiripunktist. Ilmselt ostan nende aastase kindlustuse, kuna reisimist ikka tuleb ette päris palju viimasel ajal.

Mina isiklikult ei ole deklareerinud suvalist šokolaadi või pakki komme. Samas kui kirjatähte närida, siis jah, pead kirja panema vist. Oma südame rahustuseks võid seda teha. Samas ma ei usu, et see ametnik sinu max $50 väärtuses kommide ja alkoholi vastu huvi tunneb.

Vajaliku vormi täidad lennul, mis maandub USAs. Lennukis jagatakse see välja ja ühel küljel on tabel, mida täita. Vorm näeb muidu välja selline: http://www.cbp.gov/sites/default/files/documents/CBP%20Form%206059B%20English%20%28Fillable%29_0.pdf

Ma pole 100% kindel, aga eeldaks, et sellest piisab ja mingit eraldi vormi ei ole rohkem, mida sul oleks vaja.

Maxi - kolm tundi? Vau... No järgmine kord kindlasti nii kaua ei lähe :) Mõnda aega ilmselt võib loota sellele, et kõik uuele süsteemile ka pihta ei saa.

Eks see enda kiirem liigutamine aitab, aga alati ei sõltu sinust (ei saa häid istekohti ja oledki tagaotsas või saabub samal ajal veel paari teise suure lennuki pealt rahvast, kes seal juba ees on. Just sel viimasel põhjusel olen ma üle tunni seisnud seal kontrollis. Aga no enam mitte :)

Kindlasti soovitan Yosemite-t külastada ja mitte sealt mööda põrutada. Loodus on väga kaunis. Seal on erineva pikkusega matku võimalik teha (ise ronisin Yosemite-i Falls otsa) täiesti iseseisvalt ka.

Ise kahjuks Zionis ja Bryce canyonis pole käinud, aga sõbrad käisid ja no pildid olid vapustavad sealt... Nii et second hand soovitus :)

Kahjuks viimastele küsimustele vastata ei oska...

Aga olen ise hetkel Botswanas. Küll mitte reisimise eesmärgil (abikaasal on komandeering, tilpnen jõuluks-aastavahetuseks kaasa). Me oleme pealinnas Gaborones, mis üldiselt ei ole turismisihtkoht. Samas siin ümbruses on ka uudistamist. Käisime eile kohalikus game reserve-s, kus sai oma silmaga ära nähtud tüügasead, gasellid, sebrad, antiloobid, jaanalind (no okei, neid saab Eestis Ööbikuorus ka näha :D), paar kudut, midagi vombatilaadset, linde... Gasellidel ja tüügassigadel olid ka pojad kaasas, nii et nägi miniversioone ka meie suureks rõõmuks.

Plaanis veel minna giraffe trackingule bushi, kus peaks ka braaid saama. Kuskile kohalikku külla on ka plaanis minna. Võib-olla läheme ka kuskile öisele tuurile.

Põhjapoole Okavangosse ja Mauni ei jõua (kuna töö on põhieesmärk). Aga võtab hamba verele küll - minul esimene korda Aafrikas olla ja tekib tahtmine eraldi reis teha näiteks Namiibiasse...

Söök on igatahes võrdlemisi odav siin. Eriti liha. Muu kaubandusega pole veel tutvunud, aga riidekraam tundub ka odavam kui meil. Gaborones on piisavalt valgeid ka, nii et ei teki endal väga veidrat tunnet (mis tekkis St Lucia-l näiteks, kus konkreetselt vahiti sind kui liikuvat rahakotti).

Piiril mul probleeme ei tekkinud. Taheti näha kollast vaktsineerimispassi, täitsin ära immigratsioonivormi ja oligi korras. Kuni 90 päeva Botswanas on viisavaba.

/Nüüd natuke off-topic, kuid seotud siiski reisimisega Botswanasse/ Vaktsineerimised tegin A-hepatiidi ja tüüfuse vastu. B-hepatiit tehti mul juba kooliajal ja selle kohta oli mul kaasas kooliarsti käest saadud leht (venekeelne blankett ja puha). Käisin ka reisinõustamisel nakkuskabinetis, seal öeldi ka, et sünniaasta järgi peaks mul B-hepatiit olemas olema. Aga kollases vaktsineerimispassis mul seda pole... Võimalik, et tasuks see sisse kanda, seda enam, et lennuki pealt tulles enne immigratsiooni jõudmist seda näha taheti. Samas on huvitav, et need, kes praegu lasevad teha selle vaktsiini, neile märgitakse kuni 10 aastat immuunsust. Minul on üle 10 aasta möödas, aga too arst ei teinud sellest probleemi. Uurisin natuke - eluaegse immuunsuse šansid on päris head ja sel aastal WHO ütles, et saab immuunsuse eluks ajaks.

Kas keegi on käinud USAs ESTAga, kui on olnud passis "põnevate" riikide viisad? Näiteks mõne Aafrika riigi viisa vms. Meie reisiseltskonnas on üks käinud tööasjus Nigeerias ja mina nüüd mõtlen, et kas seal piiril võib mõni tore ametnik hakata imelikke asju mõtlema... Kõik saaks ilusti ära rääkida - aus ja ametlik värk.

Aga mõtlesin, et ehk on kellelgi kogemusi kirjuma passiga piiri ületamisel.

Võimalik, et kirjutan oma kommentaari naeruväärselt hilja (aga selle kohta on vanasõna); ma küll ühes teises teemas mainisin, kuidas see üritus läks, aga igaks juhuks postitan siia ka (mis siis, et rohkem kui kolm aastat on möödunud, meeles on see ikka nagu eilne päev :D).

Ei tea, kas oli tegu vedamisega või ei, aga sellelt Finnairi lennult JFKs sain maha kiirelt, immigratsioonist läbi ja kohvri kätte veidi rohkem kui poole tunniga. Samas võis tegu olla vedamisega. Sealt edasi sain abi infoletist, kus öeldi, et varsti läheb shuttle ja siis mingi onu tuli ja vormistas mu pileti ära. Shuttle-i sõidu algust pidi veidi ootama, aga siis sai agressiivses stiilis edasi loksuda (elagu NY liiklus). Sõit oligi veidi alla tunni.

Nii et minu esimesed tunnid USAs olid meeldivalt sündmustevaesed.

Mingeid ulmemägesid tõesti teele ei jää vist... Samas kui me Yosemite-sse sõitsime, siis tuli ikka mõnda aega ülespoole tõusta pärast LA-d, kui põhja poole jõudsime (Yosemite-st endast rääkimata, kui oru põhjast kõrgemale sõidad). Meil oli küll maastur, nii et jõudlusest puudu ei jäänud, aga eks paagis oli keeris :D

Tasub tähele panna, et looduskaitsepiirkondades pole sul seal tanklaid iga nurga peal võtta ja seal võivad distantsid pikemad olla. Ma küll ei tea, kui palju seal sekvoiade kandis kavatsed ringi konnata. Kui vähegi kannatab, soovitaks Yosemite-s käia ja väike matk ka teha.

Ise viibisin Baltimore's väga lühikest aega (õhtupoolik, öö ja hommikupoolik), nii et ei oska eriti aidata.

Sadamas oli üks põnev leid - muuseumilaev, mis oli Pearl Harborist osa võtnud :)

Võta veebruar. Ega siis ka väga mõnna ei ole, aga muidugi ei ähvarda ka -20 kraadi külma NYCs. Selline Eesti sügis on. Ma olin märtsis NYCs ja seal on ju tuuline ka kohati, nii et ikka jope peab seljas olema. Vihma võib ikka tulla.

Oot, 25 päeva Miamis? Või sa mõtlesid 25 päeva Floridas, mille sisse jääb siis nädalake saarel? Pigem vaataks väljapoole Miamit :) Nädal NYCs peaks täitsa piisav olema (sõltub muidugi, mida teha tahad... mina ründasin muuseume ja käisin Broadwayl; kahjuks sel ajal ei ole nii soe vist et Central Parkis chillida väga). Kui on võimalik näpistada, siis käiks Bostonis ära. Või siis enne NYCd oleks paar päeva Washington DCs (seda ikka soovitan) ja siis NYC.

Ühest päevast Miamis nüüd küll ei piisa :) Soovitaks selleks jah aega võtta ikka. Päevake rannas, päevake vahid ringi ja nii need päevad lähevad. Key West võtab terve päeva vist ja Floridas tõesti palju muudki. Ja no Miami ongi ju rannas oleku koht... Võib-olla siis vaadata midagi vahepeal? Nt South Carolinas Charleston ja Georgia's Savannah. Väga kenad kohad kuuldavasti, klassikaline Lõuna.

Või pigem kui NYCs olete, siis käiks paar päeva hoopis Bostonis. New England ka hoopis teine tera. Ma tegin nt sellist marsruuti, et NYCst sõitsime Philadelphiasse, sealt Baltimore'i ja sealt DCsse. Igas kohas on midagi vaadata, DC's on palju tasuta muuseume uudistamist (rääkimata Valgest Majast :D). Kui saate auto rentida, mida NYCsse tagastama ei pea (kindlasti see variant kallim), vaid saate DCs ära anda, siis soovitaks küll. Saate DCst lennata Miamisse nt. Ma pakun, et NYCs siis olete nädala? Sealt saate seigelda allapoole (ülalnimetatud kohad, sest NYC pole USA ju) nädala jagu ja siis Miamis nädal... ja ma ei tea, mis selle ülejäänud nädalaga teete :D Kui kannatab, võib muidugi West Coastile põigata (ohh... Las Vegas oli ikka sürr küll ja LA ja San Diego on väga kena koht). Samas siis läheb vist liiga rabelemiseks. Pigem lisage NYC nädalale mõni päev Bostonis.

Ohh :D planeeriks kohe ära teie reisi :D

Kui USAs lennata, siis ikka www.priceline.com, expedia.com, kayak.com ..... Mina enamasti priceline's bookinud.

Tähendab, kas sa tahad ööbida Miami Downtownis või Miami Beachil? Kui tahad pidu panna ja rannas tšillida, siis soovitan SoBes ehk South Beachil ööbida. Sealsed hotellid on muidugi kallimad ka. Aga seal on ka noorte hosteleid. Nt Jazz on South Beach (http://www.jazzhostels.com/jazzsouthbeach.php), South Beach Hostel (http://www.southbeachhostel.com/), International Traveller's Hostel (http://www.hostelmiamibeach.com/). Sõltuvalt hostelist ja toas olevate voodite arvust maksad 20+ dollarit öö kohta. Enamasti vast 25-30. Neid hosteleid on palju. Guugelda. Kui hostelit ei taha, siis hotelli võid proovida biddida Priceline's. Korteri üürimise kohta kahjuks ei tea. Kindlasti on võimalik, aga pole endal sellega kogemusi.

Mul on Visa, MAsterCard ja Amex. Amexiga on ainult pisikestes poodides olnud probleem (ilmselt suurema vahendustasu pärast). Muidu on nii Visa kui MasterCard toiminud kaubandusvõrgus. Samas võib mõnedes kohtades olla küll see, et ühele kõlbab VISA, teisele MasterCard. Soovitaks mõlemaid (minu omadel kuutasu pole, nii et suht savi ju; parem karta kui kahetseda). Kui Amexi kuutasu ei hirmuta, võib selle ka võtta. Siis oled igal juhul kaetud.

Lennupiletite hindu vaata pricelinest. Kui on lisaks käsipagasile sisse checkitavat pagasit, siis enamasti on esimese kohvri hind interneti checkiniga $23, lennujaamast $25. Teine kohver vastavalt $32 ja $35. Lend iseenesest lühike, tunnike vaid. Nii et kui pagasit on, siis on targem vast bussi või rongiga minna. Sõitsin hiljuti Amtraki rongiga North Carolinas ja no supermugav oli küll. Suured istmevahed ja mõnusad istmed. Ma ei saa muidugi garanteerida, et sul sama hea rong on :D

Aga see sõit ei ole väga pikk (Ameerika mõõtkavas), 3 tunni ringis (+/- 20-25 minutit). Vaata www.amtrak.com. Ühe otsa hind oli $49.

Ja arvesta, et rongile minnes tuleb ka enne pagas sisse checkida, nii et rongijaama tuleb varem minna. Pileti saad netist osta, printida triipkoodi välja ja saad kontrollida, kas rongijaamas on see piletiautomaat (no eeldatavsti NYC jaamas ikka on, mõnes väiksemas ei ole). Need prindi enne rongile minekut sealt välja. Ja rongile ei lasta ka kohe niisama, enne pead ootama, kuni perroonile lastakse.

Bussi kohta väga kommentaarida ei oska, sest pole siin ise sõitnud veel. Sõber on Greyhoundiga sõitnud ja noh... kohati on papitükiga bussi parandatud ja bussi alt pagas kaduma läinud... Sõltub ilmselt liinist, aga noh, normaalsed inimesed sõidavad ju autoga (iroonia), nii et bussides võib natuke teine kontingent olla.

Amtrak jättis mulle igatahes väga soliidse mulje.

Ma võtaks siis hommikukohvi Manhattanilt :) Sealt saab metrooga ka JFKsse... Teil ju nii palju aega. Kahjuks lennujaamas ööbimise kohta ei tea. Ma esimese hooga sain aru, et sa lennujaama hotellis ööbid. Neid peaks seal lähedal olema, uuri.

Kirju Ameerikast. Üliõpilaselu ja natuke reisimist, muid tähelepanekuid. http://kirjadgreensborost.blogspot.com

Järgmiseks nädalaks sain Washingtoni 3,5* hotelli $70/öö pluss tax. Asub 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel valgest majast :) Vaatasin hotelli kodukalt, et samaks ööks nende kaudu bookides algaksid hinnad $250 pluss tax...

Miamit pole veel biddinud, vaatan seda natuke hiljem. Aga tänud kõigile, et kogemusi jagate. :) Ma juba muutun varsti biddimise sõltlaseks :D

Mis aega sa proovisid? Kui järgmist nädalat, siis ongi seal hullumaja - USAs on osadel ülikoolidel spring break ja tudengid lähevad Miamisse jooma ja pidutsema :D Mõnedel ülikoolidel on märtsi lõpus see. Need on jah ajad, mil Miamit vältida :P

Ma lähen aprilli alguses. Eks näeb, katsun äkki biddida midagi. 4 tsooni on küll, aga ma sinna 3 tsooni vist tahangi biddida. 6. tsoon võib äkki kaugeks jääda. Nüüd mõtlen, et kas peaks veel natuke ootama (kuu aega on aega) või siis parem kohe ära teha.

No täna tuli siis vastus. Sellega siis korras. NYC - siit me tuleme, kuigi erinevatest suundadest :D

Sain järgmiseks nädalaks NYCsse 3,5* hotelli biddimise kaudu. $102/öö pluss tax, asub 8th ave/57th, nii et Midtowni lähedal.

aga nüüd oleks vaja Miamisse hotelli (see küll aprilli alguseks). Sõber soovitas Beachile minna ja ilmselt oleks mõtekas, lähen ainult nädalavahetuseks. Mingeid hosteleid on, aga ma pole kunagi olnud hostelis, kus mitme inimesega tuba peab jagama. Ei oska seisukohta võtta. Ja Priceline'i vaadates tundub, et mõtekas oleks ainult south beachi biddida, kuna Miami Beachi tsoon on niiiii pikk, et võid sinna üles otsa sattuda... sinna vist väga ei taha.

Kui kellelgi on mõtteid, andke teada. Aitäh.