Kreeta või Rhodos?

Lihtne küsimus. Paluks plusse ja miinuseid. 13 päeva. Kreetal juba 2 korda käinud ning rahul. Lihtsalt mõtlesin, et äkki lapsed sooviksid midagi uut näha. Kas tasuks ka Rhodost väisata? Auto võtaks nagunii ning teeks saarele kindlast 3-5 tiiru peale jne. Kindlasti tasub, aga äkki mõned on käinud mõlemal saarel korduvalt ning teaks midagi pädevat öelda. P.S. Lihtsalt plõksijatel paluks mitte tülitada!

Olen käinud mõlemal saarel.Kreeta on suur ja lai ning pole seda päris läbi sõitnud.Rhodosel sai käidud u 15a tagasi ning mälestused on jätkuvalt väga soojad (tol korral oli augusti kuu, ja temp. ka viludas vähemalt +35C ) . Väike armas saar, millele saab autoga ning rolleriga tiirud peale teha. Palju ilusaid lahesoppe kus chillimas käia, mäed kus on ilmselt autoga targem liigelda.Ütleks et Rhodos on selline "väike ja nunnu" ning Kreeta selline suurem ja vähem privaatne.Rhodose vanalinn on olemuslikult veidi kärarikkam ja ma ütleks et igavam, ning Faliraki piirkond veidi rahulikum ning mugavam.

1
0

Kui kahe saare plusse ja miinuseid võrrelda,siis miinuseid pole.Sinu küsimuses on ka vastus,kuna oled Kreetal juba korduvalt käinud,siis loomulikult uut avastama ja Rhodos.Kodus tuleb teha korralik eeltöö,siis jõuad palju.Kui kohapeal auto rendid ja sisse istud ja siis maršruuti ehitama hakkad raiskad aega ja paljud kohad jäävad nägemata ka teadmatusest.Kui sa nüüd päris kuuks või kaheks ei lähe,siis ära mingist3-5 tiirust ümber saare ja saarel unista.Tõenäenäoliselt ei saa sa hakkame isegi ühega,sest mäed võtavad oma ja vaatamistele, matkadele ja rannale läheb palju aega.Lihtsalt läbi kimada ja kõike autoaknast vaadata-no pole mõtet.Ehk nagu esimesel korral Kreetal kui autot rentisin ja ütlesin renditüdrukule,et võtan auto üheks päevaks,et saarele ring peale teha,siis ta hakkas naerma ja ütles,et tema pole seda 27 aasta jooksul teha jõudnud.

1
0

Ma natukene oponeeriks. Käisin mõned aastad tagasi Rhodosel nädalaks puhkamas, seda siis pärast 10-aastast vaheaega, kui kolmenädalasel reisil käisin hulga Kreeka saari läbi (Naxos, Siros, Delos, Mykonos, Santorini,  Paros) ja oi kui kahvatu see saar teiste Kreeka saartega võrreldes tundus! Palju pooleli ehitisi, pidev tühermaa tunne, loodust napivõitu, ehedat kohalikku toitu pakkuvaid tavernaid pidi taga otsima, väga-väga turistlik. Samas tahan-kõike-mugavalt-turistile sobib ta kindlasti hästi. Rhodose vanalinn meeldis väga, eriti põnevad on selle taganurgad ja juutide linnaosa. Suured rannad olid täielikud turistipõrgud, igavad, laiad, täisnurga all paigutatud lamamistoolidega palistatud, aga nurgatagustes randades sai isegi veidi privaatsemalt snorgeldada (googelda nt Anthony Quinn Beach). Oleneb, mida te otsite, aga kui põnevaid vaatamisväärsusi ja lahedat loodust, siis ma soovitaks mõnda muud saart, Kreetalt peaks laialt liikuma pääsema, ja Kreeka saartest olid mul enne Rhodost võr-ra-tud mälestused! :)

2
0

Rhodos on üks turistikaimaid saari Santorini ja Mykonose järel. Soovitaks samuti valida midagi muud. Ise pakuks Evia ( Euboea ) saart, piisavalt suur ( 2,6 korda Rhodosest suurem) ja sinna pääseb ka üle sildade, ei pea praamiga sõitma.

0
0

Suurus küll ei tohiks olla Kreeka saarte valikul kriteeriumiks

0
0

Julgen julgelt soovitada Korfu saart. Palju vaatamist, palju tegemist ja Kreeka saartest pretsedenditult kõige rohelisem. Seal on mäed täis küpresse, oliivipuid ning muid isendeid ja ei ole paljad kivised mäed rohututtidega. Mööda neid salusid on mõnus matkata mägedesse, kust avanevad ilusad vaated. Lisaks saab sealt teha trippe Albaaniasse, kuhu kitsamas kohas on üle mere napp 2 km ja erinevaid tiire mandrikreekale. Päevaga käib ära Meteoras või siis Pargase linnakeses või käia hoopis lähedalolevatel väikesaartel ja imelistes sinistes laguunides ning koobastes. Lastele on saarel ka muljetavaldavalt suur veepark.

2
0

Tänud kõigile vastamast! Tegime siiski ühtedel või teistel põhjustel seekord jälle! valiku Kreeta kasuks. Hea on ka tallatud radadel käia. Nagu juba eespool juttu oli, siis saar on piisavalt suur, et veel ja veel uusi kohti avastada ning ka vanu lemmikuid külastada. Tänan ka selle eest, et lihtsalt plõksijad suutsid ennast ohjeldada ning jõudu säästa mõnele uustulnukale ära tegemiseks:-) Kuigi loodan, et siiski mitte ning, et selline asi siit keskkonnast kaoks!Siinjuures kõigile head reisiaastat soovides!

1
2

Kreeta on nii suur saar,et see tasub sektoriteks jagada,ise olen nii teinud,ega idast läände sõita ei jõua ja pole ka mõtet aega raisata.Väiksemaid alasi väisates leiab ikka uskumatult huvitavaid ja põnevaid kohti ja asju,mis pole nii öelda massiturismi radadel.Ilusat avastamist.

1
0

Jah, ma olen ka kindel, et tegid õige valiku. Olen käinud mõlemal saarel möödunud aastal. Kreetal häbematult palju kordi ja muudel Vahemere saartel ka. Proovisime ka möödunud sügis vahelduseks Rhodost ja nagu keegi just eelnevalt kirjeldas, et Rhodos on nagu vaene sugulane võrreldes Kreetaga.

0
0

Mulle Rhodos väga meeldis. Selline mõnus saareke, tegevust leiab, vaatamist leiab. Kreeta ka äge, aga Rhodos ja Zakinthos meeldivad rohkem. Eks igale oma. Santorini, mida nii väga kiidetakse, no mulle üldse ei meeldinud.

1
0

Rhodos on nagu vaene sugulane võrreldes Kreetaga. See ei pea kohe kuidagi paiaka! Nii Rhodos kui Santorini oleksid head valikud. Isiklikult ei sooviks küll üle paari korra üht saart külastada. Kohti, kus käia,  nii palju!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased